WM Crossbow pro HTC Universala !

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Příspěvek od htcjirka »

S PDAVIET tyto problemy nejsou a nic clovek hlidat nemusi,tak proc pouzivat zase balast navic co se tyce tweaku apod.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

tslany: Cache bych si na pametovku nikdy nepresmeroval; kazda karta ma omezeny pocet zapisu, a kdyz se ti na ni vytvari denne stovky souboru, tak to jeji zivotnost docela zkracuje :)

Ja ten problem u tehle rom vyresil Operou, u te k nahlemu ubytku RAM pri browseni nedochazi. ROM od PDAVIETu jsou sice fajn, ale na me je v tom az moc balastu a spousta zbytecneho softu, a to ja nemam rad. Take doufam, ze imate vyda ofiko rom, ale ted se na xda-devu v diskuzi objevuji spise informace, ze to tak nebude :( tak uvidime
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Příspěvek od htcjirka »

Taky tomu moc neverim,ze bude upgrade.Balast z PDAVIET se da umazat,takze to me netrapi.Opera je na WM celkem hlemyzd.Pouzival jsem verze 8.60 i 8.65
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Jiří Hrma píše:Zkoušeli jste už někdo tu Midgetovu WM6 1.0 ROM (2.20.02)?
já také testuji, ale opět jsem narazil na problém při synchronizaci- jednou se mi to povede zesynchronizovat, pak mi to stále vyhazuje hlášku, že se nepodařilo připojit zařízení (host přitom funguje). reinstal as nepomáhá, už jsem pročistil komplet celý kompl, vždycky pomůže až hr pdačka (což není moc dobré řešení). nevíte někdo, čím to může být? nebo jak to rozjet? chjo, asi budu muset opět downgradovat na wm5 a jen kvůli podělané synchronizaci :???:
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

u mě je synchronizace úplně bez problémů (se všemi WM6 ROM co jsem zkoušel). nedělá ti to firewall?
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Příspěvek od p.a.Ť.o »

ne, myslím si, že to je nějaký soft (a podobnou diskuzi jsem našel na ce4you). to jsem fakt zvědavý, co za šmejda to je.
můžeš mi, pls, poslat seznam aplikací, so používáš, prostě úplně všechno? :)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

aplikaci pouzivam celkem dost... to by bylo na dlouho; kdyztak to poresime na icq.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Tak dnes jsem provedl z te nove rom downgrade zpet na WM5 (Helmi AKU3.5beta). Mel jsem cca 20 minutovy hovor, a po te dobe byla hodnota RAM asi na 3MB a zarizeni silene zpomalilo :( Ten IE bych jeste prekousl, ale tohle uz mi vadi dost... Skoda, vypadalo to jako super WM6 ROM :(
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Příspěvek od p.a.Ť.o »

stále jedu na wm6. nakonec jsem musel udělat HR :( chyba byla pravděpodobně buď v "modulu" safe mode - konkrétně u ilauncheru, takže jsem to vypnul a zatím to funguje v poho. druhý problém mohl být v tom, že jsem používal aplikace z karty, které byly určeny pro wm03 a já je nepřeinstaloval na wm5/6. po použití tweak 2k2 net se mi objevila hláška (resp. error) přes celý display a zřejmě to mohlo být něco, co poškodilo nějaký regist nebo soubor.

jinak jsem si všiml, že po ukončení hovoru mi zůstává "viset" phone a nedá se shodit přes ilauncher task manager, tak jsem přišel na to, že se dá sestřelit přes sktools (freeup ram) ;) jinak jsem se držel s pamětí cca kolem 15mb, ale ještě nepoužívám vše, co bych chtěl- není na to čas :)

poslední věc- dlouho jsem hledal soft na automatický SR - Reset Scheduler, který když spím provede SR a do druhého dne budu mít ráno uniho ready s čistou pamětí. doufám, že to nebude naškodu a že se mi, zatím co budu spát, nespustí místo SR HR :D
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Příspěvek od htcjirka »

Opet venku nova rom pro uniho,posledniho noveho buildu od Ivana a midgeta ve verzi 3,tak uvidime jestli byly opraveny predchozi problemy.V bug listu je 0 :) Vice na XDA:There are in fact 2 rom versions.

1. Ivan v3 = My rom in version 3

2. Midgetv3 = Midgets v1 rom modded to be like my v3 rom

Please tell me which one you would see as base for the next rom version.
CompactFramework 2.0 SP1
Functional Extended Rom ( not needed but functional / empty Extended Rom included)
MMS Client 3.5.1.5
New WlanManager
HTC Homeplug application (Commmanager and Power Icon)
Camera 3.00 21424
Windows Live Messenger
MS Voice Command 1.6.15341
Pushmail works
Different SD-Card Driver than v1
Different Wlan Driver than v1

MMS Messenger hopefully now completely working
gmork
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát kvě 25, 2007 15:10

Příspěvek od gmork »

Mam nasledujici problem, mam Qtek 9000 a krome toho, ze je to shit. Tak nejsem schopen rozlustit tuto zahadu .

1. potrebuju WM6 - s WM6 jako jediny pocket outlook (fuj) funguje korektne s IMAP a hlavne umi HTML ...

Uz jsem ale zkousel cca 4 romy a i ruzne radio verze a problem je ten, ze kdyz vse nastavim jak potrebuju, tak vse funguje, ale az do prvni syschronizace a Activesyncem, potom prestane fungovat pripojeni pres GPRS, proste se pocket outlook ani nesnazi pokusit pripojit. Pomuze reset, ale vetsinou Master reset a obnoveni ze zalohy ...

Active sync je 4.5 romky byly (Midlet, Hemci (nebo jak se jmenuje) , jarsar a ofiko od i-mate 2.02 , radia: 1.15 1.09 a 1.11, dale to nefunguje ani na AKU3.2 a 3.5 romech WM4)

Nevite nekdo, kde by mohl byt problem ??
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Telefon neni zadny shit, pouzivam ho uz dele nez rok, a nevymenil bych ho (zatim neni na trhu nic, co by me zaujalo).
Pokud mas problem se synchronizaci a AS, bude chyba v nastaveni tveho PC (muze to blokovat treba firewall...).

Seznam WM6 rom najdes v tomhle topicu, staci si ho jen procist :-) A je docela mozny, ze na to muze mit vliv i obnoveni ze zalohy, casto nejsou zalohy z backup aplikaci uplne 100% kompatibilni, kdyz je obnovis na jine verzi ROM...
sand0kan
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát kvě 25, 2007 19:15

Video hovor

Příspěvek od sand0kan »

chcem sa spytat ako (alebo akym programom) je mozne uskutocnit video hovor. Nainstaloval som si no ROM Midget_1990_v1_0_PU10_WWE. A nevidim tam tlacidlo Video hovor.

Popripade prosim doporucte inu Verziu.

(Mam QTek 9000 - v starom (veelmi pomalom) firmware videohovory isli)

Dakujem
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

ve WM6 zatim videohovory nefunguji, je potreba pouzit WM5 rom. I kdyz na xda-devu uz mozna nejake funkcni reseni je, ale ja UMTS nepouzivam, takze to nejak nesleduju.
gmork
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát kvě 25, 2007 15:10

Příspěvek od gmork »

Jiří Hrma píše:Telefon neni zadny shit, pouzivam ho uz dele nez rok, a nevymenil bych ho (zatim neni na trhu nic, co by me zaujalo).
Pokud mas problem se synchronizaci a AS, bude chyba v nastaveni tveho PC (muze to blokovat treba firewall...).

Seznam WM6 rom najdes v tomhle topicu, staci si ho jen procist :-) A je docela mozny, ze na to muze mit vliv i obnoveni ze zalohy, casto nejsou zalohy z backup aplikaci uplne 100% kompatibilni, kdyz je obnovis na jine verzi ROM...
Samozrejme jsem neobnovoval za zalohy naruznych rom, a hlavne mi to pomohlo ... Firewall to tezko blokuje, synchronizace OK, ale pisi, ze potom kdyz ODPOJIM masinu, uz nenavazu GPRS spojeni. Pristroj je smejd, protoze pouziva Windows a Vas to trapeni bavi, me ne, ja s tim musim bohuzel pracovat ... Nenapada Vas tedy, kde by mohla byt chyba ??

Diky.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Příspěvek od p.a.Ť.o »

já jsem měl problém podobného ražení, jednou jsem se připojil a as fungovalo, pak nějakou záhadou přestalo.
řešení je několik, nicméně není to ověřené (každopádně se toho držím a zatím, klepu na dřevo, vše funguje jak má.

1) deaktivace safe mode (pokud používáš)
2) nekompatibilita nějakého softu (doporučuji stáhnout všechny novější verze a přeinstalovat veškerý soft - hlavně na paměťové kartě - domnívám se, že v mém případě to mohl být tweak 2k2 net - všechno jsem spouštěl z paměťové karty bez re-instalace)
3) nebo start - settings - connections - usb to pc - odškrtnout okýnko
4) nedělat obnovu z nefunkčního (nebo jiné romky) wm
5) při nastavování nového připojení s as se program ptá, jestli chceš povolit připojení v průběhu as. zaškrtnout, že ano

good luck!

ps. šmejd to opravdu není, ale je to holt trápení (které přináší ovoce) :D
gmork
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát kvě 25, 2007 15:10

Příspěvek od gmork »

OK diky vyzkousim ...

ad 1) safe mod asi nepouzivam, co to je ?
ad 2) Nemam zadny soft instalovany pouze - Spb backup, Core media player
ad 3) zkousel jsem
ad 4) NIKDY jsem se o to ani nepokusil
ad 5) to jsem taky zkousel oboji ...

Nicmene ted mam rom od Midlet_1990 kde je verze 2.20 ! Coz je nejnovejsi co jsem zatim videl a nechal jsem to radio 1.11, zatim to maka.

Promin, ale je to smejd, myslim za ty penize, kdyby to stalo 8000 max. tak ani neceknu ... Ted jsem si koupil palm Treo 650 - proste potrebuju neco, co funguje a neseru se s tim ... V nem je email klient z roku 2004 a jede to jak z praku ...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Příspěvek od htcjirka »

Qtek 9000 rozhodne smejdem neni,tyto problemy co mas, u me nejsou,takze smejdem bude asi ...... :) Nejnovejsi rom neni vzdy ta s vyssim cislem.Kazdy vyvojar rom si to znaci po svem.Posledni nejnovejsi rom je od IVANA ve verzi 3.Upravil i tu Midgetovu take na verzi 3.Spousta bugu se odstranila ,avsak nejake jeste pretrvavaji.
gmork
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát kvě 25, 2007 15:10

Příspěvek od gmork »

Smejd to je, za ty penize to uz mi nerozmluvi nikdo ...

Ano to vim s temi romkami, necmene, ta Medlet_1990 v 1.0 ja nejnovejsi ten rom a zatim vypada, ze drzi. Chapu taky, ze ten bug muze byt i jinde, ale moc moznosti neni, kdyz mam holy system po Hadr reset + dve aplikace a ActiveSync 3.5...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Příspěvek od htcjirka »

Pises active sync 3.5,na windows mobile 6 musis mit 4.5.Nejak si porad pletes cisla v prispevcich.Kdyz je to smejd,tak to tady porad neopakuj,jsi s tim trapny a k smichu :grin: UNIHO PRODEJ A MAS KLID :lol: Ja mam uni dva,jsem maximalne spokojeny a nic lepsiho zatim neni.Midget v1 posledni build je nejhorsi rom,ma nejvice bagu.Od problemu s active sync,pres problemy s Ram,pres email ucty atd.Midget ve verzi 3 je. na to lepe,ale stale je to nepouzitelne a spousta uzivatelu na xda se vraci zpet k verzi 2.02.02 JWRight
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 hostů