Meteoservis 2.0: Nejlepší počasí pro Windows Mobile

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Meteoservis 2.0: Nejlepší počasí pro Windows Mobile

Příspěvek od Jiří Hrma »

Radim Fryč vydal zbrusu novou verzi aplikace Meteoservis 2.0 pro Windows Mobile, která patří mezi jedny z nejlepších pro sledování počasí a minimálně v České republice a na Slovensku nemá konkurenci. První, čeho si po instalaci nové verze všimnete, je upravené rozhraní, které vypadá velmi elegantně a přehledně. Další změny, které s sebou nová verze přináší, jsou následující:
• lepší identifikace skupenství srážek (déšť/sníh)
• přesnější vyhodnocení množství a skupenství srážek pro přehled počasí (ikony den/noc na panelu s grafem)
• volbu „nevyužívat GPRS v roamingu“ a „Přehrát zvuk po úspěšné aktualizaci“ nyní najdete v „Systémovém nastavení“
• na stejném místě najdete nyní i volbu pro zapnutí rozšířeného „Logování běhu aplikace“ tj. hlavních událostí aplikace. Normálně jsou logovány pouze hlavní události a kritické chyby. Výsledný LOG soubor je pak ve stejném adresáři jako samotný program a jmenuje se MeteoservisLog.txt.
• nová položka menu „Aktualizovat vše“. Tato volba slouží pro rychlou aktualizaci hlavních, radarových a satelitních dat najednou (jen poslední snímky).
• upraveny některé drobné problémy s integrací do HTC Manila2D a Titanium
• nově je také podporováno rozlišení 320×480 px (např. HTC HD Mini)


obrázek

Další informace o aplikaci naleznete v tomto článku, instalátor pro Pocket PC můžete stahovat zde. Meteoservis je freeware a pokud se vám líbí, můžete jeho vývoj podpořit přispěním částky 100 Kč (PalPal, PaySec). Výtěžek z příspěvků bude použit na pokrytí nákladů spojených s online službou Meteoservis. Zůstatek, tedy podstatná část, bude věnována škole pro nevidomé v Opavě – přímo a pro přesně definované účely.

obrázek

Autor rovněž prozradil, že pomalu začíná pracovat na verzi pro operační systém Android, která by mezi uživateli jistě měla obrovský úspěch. Pro Windows Phone 7 se zatím Meteoservis nepřipravuje, nicméně není vyloučeno, že se někdy v budoucnu objeví.

Zdroj: Ce4you.cz
Mozi
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pát črc 30, 2010 19:13
Zařízení: HTC Desire

Meteoservis 2.0: Nejlepší počasí pro Windows Mobile

Příspěvek od Mozi »

Tak tohle by se mi na Androidu skutečně líbilo, pokud k tomu budou i nějaké widgety tak bych to určitě vyzkoušel.
winand
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: čtv bře 18, 2010 19:55
Zařízení: Samsung tab 7 plus
Kontaktovat uživatele:

Meteoservis 2.0: Nejlepší počasí pro Windows Mobile

Příspěvek od winand »

Aplikace je velmi povedena. Díky za dobrý tip.
Starbuck
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 297
Registrován: úte pro 09, 2008 18:52
Zařízení: HTC Desire HD, SG Note

Meteoservis 2.0: Nejlepší počasí pro Windows Mobile

Příspěvek od Starbuck »

Souhlasím. Aplikace je pěkná a přehledná a až se vybrousí, tak bude skutečně supr. Jsem ji nějakou dobu používal, ale žere data a časem občas způsobuje spomalení až zamrzání. Tak jsem ji musel odinstalovat, ale nebylo to moc jednoduché a musel jsem do registrů. Jak říkám - až se vybrousí, bude supr!
Docent
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte lis 18, 2008 20:26
Zařízení: Dell AXIM X51v, Vodafone 845
Bydliště: Kousek od Rudé záře

Meteoservis 2.0: Nejlepší počasí pro Windows Mobile

Příspěvek od Docent »

Používám ji hodně dlouho, žádná data nežere (stačí v systémových nastaveních odškrtnout "Spouštět Meteoservis automaticky") a že by způsobovala zamrzání je snad sci-fi...
Mauik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: pát zář 18, 2009 16:40
Zařízení: HTC Touch Cruise (Polaris)/HTC HD2/Dell Streak

Meteoservis 2.0: Nejlepší počasí pro Windows Mobile

Příspěvek od Mauik »

velmi pekne. podporim ich medializaciou v periodiku, kde pracujem :)
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Meteoservis 2.0: Nejlepší počasí pro Windows Mobile

Příspěvek od hujer »

Kecy o zpomalování a zamrzání, jsou jenom kecy pánové. Udělejte si "pořádek" na svých strojích nejprve ;)
Jinak, velikost stahovaných dat je v řádech kB (ano, vidíte správně, KILO-byte) takže jedna aktualizace hlavních dat+radar+satelit vyjde do 1Kč. Vypnete-li auto-aktualizaci radaru/satelitu, aktualizuje se pak jen 2x za dne po cca. 5 kB.
To se zdá někomu nějak hodně ???

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv lis 25, 2010 9:37) --
Starbuck píše:Souhlasím. Aplikace je pěkná a přehledná a až se vybrousí, tak bude skutečně supr. Jsem ji nějakou dobu používal, ale žere data a časem občas způsobuje spomalení až zamrzání. Tak jsem ji musel odinstalovat, ale nebylo to moc jednoduché a musel jsem do registrů. Jak říkám - až se vybrousí, bude supr!
To pochybuju, Meteoservis lze úplně normálně a zcela kompletně odinstalovat standardní cestou. Zřejmě si to pleteš s jiným softem...
Uživatelský avatar
Bruca
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 07, 2006 8:50
Zařízení: BB9780, BB Q5, BB Playbook
Bydliště: Zlín

Meteoservis 2.0: Nejlepší počasí pro Windows Mobile

Příspěvek od Bruca »

winand: pravděpodobně ji "ukončuješ" jen přes menu zavřít, místo ukončit. tím běží dál a může si aktualizovat...

se zamrzáním problém nemám...
Jiří Hálek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 216
Registrován: stř lis 30, 2005 18:01
Zařízení: Od Nokie přes HTC, Eten, Motorolu, Samsung po BB
Bydliště: Strakonice

Meteoservis 2.0: Nejlepší počasí pro Windows Mobile

Příspěvek od Jiří Hálek »

Používám tenhle prográmek už snad dva roky, nikdy jsem neměl sebemenší problém. Žádné zpomalování ani zamrzání se nikdy nekonalo. Pro ČR skutečně bezkonkurenční záležitost.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Meteoservis 2.0: Nejlepší počasí pro Windows Mobile

Příspěvek od Petulinek »

Moc pěkná věc, jen škoda že tolik žere baterku i bez automatických aktualizací. Přes noc mi normálně na HD2 ubydou 2 procenta, po instalaci (vypnuté autoaktualizace i aplikace) mi přesto zmizelo 8 procent. Odinstalováno a úbytel baterie se vrátil k normálu... Každopádně pro toho, kdo se nechce či nemůže podívat z okna jak je venku, super věc :o)
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Meteoservis 2.0: Nejlepší počasí pro Windows Mobile

Příspěvek od hujer »

Petulinek píše:Moc pěkná věc, jen škoda že tolik žere baterku i bez automatických aktualizací. Přes noc mi normálně na HD2 ubydou 2 procenta, po instalaci (vypnuté autoaktualizace i aplikace) mi přesto zmizelo 8 procent. Odinstalováno a úbytel baterie se vrátil k normálu... Každopádně pro toho, kdo se nechce či nemůže podívat z okna jak je venku, super věc :o)
Tomu sám nevěříš...
V případě, že nejsou nastavené aktualizace, je aplikace prakticky nečinná na pozadí, jako u skoro každého takového softu. Jen zhruba každých 30 minut provede malý "úkon" a zase sama uspí zařízení. Takže tomu prostě nevěřím a ani na několika strojích, kde jsem měl možnost to testovat, se nic takového neprokázalo. Tento mýtus je tu už od dob vzniku WM. Taktéž doporučuju instalovat do zařízení a ne na kartu.
Každopádně, i kdybys měl pravdu, ten kdo provozuje takový (jakýkoliv) "automatický" a stáleběžící software musí počítat s tím, že pro jeho běh je potřeba nějaký ten strojový CPU čas a tím i šťáva...
pavliicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: ned kvě 11, 2008 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 820, Samsung Galaxy S3 i9300
Bydliště: Česká republika

Meteoservis 2.0: Nejlepší počasí pro Windows Mobile

Příspěvek od pavliicek »

hujer: Proc tak zostra? To ze s necim nemas problem se svym HW prece neznamena, ze ho nemuze mit nekdo jinej. Ja naprosto souhlasim s tim co psal Petulinek. Na moji F900 je ubytek (s minulou verzi, tuhle jsem este nezkousel) za noc jeste vetsi. Kolikrat i 15 - 20 procent. Coz je jedina vec, ktera me od pouzivani tyhle jinak vynikajici aplikace odradila.
Ganimed
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: stř zář 26, 2007 21:25
Zařízení: HP ipaq 614c
Bydliště: FM

Meteoservis 2.0: Nejlepší počasí pro Windows Mobile

Příspěvek od Ganimed »

Programek jsem taky dlouho používal ale nějak se mi prostě nelíbi, jsem spíše zastáncem aplikace Pocket weather, velký plugin na today je jine kafe, osobně je mi jedno jestli aplikace žere data nebo ne, od toho taky je aby ukazovala aktualni přehled počasí, navic mam datovy paušalek a dat to žere neznatelně malo.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Meteoservis 2.0: Nejlepší počasí pro Windows Mobile

Příspěvek od hujer »

pavliicek: uznávám, OK. Nicméně za svým si stojím. Stejně tak ale beru, že starší verze měla drobné nedostatky, které mohly spotřebu poněkud zvednout. Myslím ale, že by před takovým tvrzením bylo vhodné to alespoň ověřit na verzi nové... i když obecně to ověřit není skoro ani možné, pokud není přes noc GSM,WIFI,GPS modul vypnutý.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Meteoservis 2.0: Nejlepší počasí pro Windows Mobile

Příspěvek od YAMATO »

Může to být podobná záhada jeko obrovská žravost G-Alarmu na HD2, který byl na HD1 naprosto OK.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Meteoservis 2.0: Nejlepší počasí pro Windows Mobile

Příspěvek od hujer »

Ganimed píše:Programek jsem taky dlouho používal ale nějak se mi prostě nelíbi, jsem spíše zastáncem aplikace Pocket weather, velký plugin na today je jine kafe, osobně je mi jedno jestli aplikace žere data nebo ne, od toho taky je aby ukazovala aktualni přehled počasí, navic mam datovy paušalek a dat to žere neznatelně malo.
No jo, takových omalovánek s pochybným zdrojem dat a bez čr/sr informací je na trhu spousta. Podle mně i podle vyjádření jiných často jen zabírají místo na Today - hold ne každý tam chce mít jenom ikonky počasí.

Na druhou stranu, Meteoservis plugin pro Today (a jiné aplikace třetích stran např. SPB Shell) má taky, stačí jej jen aktivovat a dosáhneš prakticky téhož. Ale to je každého věc - Meteoservis je hold určený spíše vážnějším zájemcům o meteo-informace...

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv lis 25, 2010 17:38) --
YAMATO píše:Může to být podobná záhada jeko obrovská žravost G-Alarmu na HD2, který byl na HD1 naprosto OK.
Já osobně "žravost" testuju tak, že sleduju CPU aktivitu procesu(ů). Pokud totiž aplikace prakticky namaká resp. maká jen tehdy kdy má, je jasné, že spotřeba bude adekvátní.
Toto mi přijde podstatně věrohodnější test než "nespolehlivý" ukazatel stavu baterie (zkus třeba při stavu 20% udělat restart zařízení - mi velice často po restartu ukazuje opět více, třeba i 35%) a možnost ovlivnění jinými procesy či GSM/GPS/GPRS/WIFI spojeními...
headquest
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pát zář 14, 2007 12:33

Meteoservis 2.0: Nejlepší počasí pro Windows Mobile

Příspěvek od headquest »

Musim rict, ze s programem, ktery je jinak VYNIKAJICI, jsem mel taky vyse zminene problemy. Spotreba energie rapidne vzrostla, vydrz se zkratila nejmene o petinu, navic neustale po nekolika desitkach minut to rozsveci klavesnici a i kdyz displej je zhasnuty, tak se patrne probouzi cele zarizeni. A dale, zhruba po nekolika tydnech se program sprajcne uplne a zacne zrat 99% procesoroveho casu. Nepomuze nic nez reinstalace...

Takze vyborny program, ale se zasadnima bugama.
Uživatelský avatar
PITT
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 98
Registrován: úte čer 03, 2008 16:15
Zařízení: NEXUS 4

Meteoservis 2.0: Nejlepší počasí pro Windows Mobile

Příspěvek od PITT »

Používám asi rok a absolutně bez problému je to asi nejvěrohodnější předpověď počasí.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Meteoservis 2.0: Nejlepší počasí pro Windows Mobile

Příspěvek od hujer »

headquest píše:Musim rict, ze s programem, ktery je jinak VYNIKAJICI, jsem mel taky vyse zminene problemy. Spotreba energie rapidne vzrostla, vydrz se zkratila nejmene o petinu, navic neustale po nekolika desitkach minut to rozsveci klavesnici a i kdyz displej je zhasnuty, tak se patrne probouzi cele zarizeni. A dale, zhruba po nekolika tydnech se program sprajcne uplne a zacne zrat 99% procesoroveho casu. Nepomuze nic nez reinstalace...
Takze vyborny program, ale se zasadnima bugama.
Úžasné, hlavně když se mluví o některé z předchozích verzí ve spojení s novou, kterou jsi ještě ani neotestoval... :)
Zařízení se zamozřejmě probouzí, jak jinak bys chtěl stáhnout pravidelnou aktualizaci dat? No, když je vypneš, je po "problému", ale vše si budeš muset aktualizovat sám, což poněkud postrádá smysl celé aplikace - ale je to možné.
A závěrečná tvá věta, to snad ani komentovat nebudu...ale přece: Wm zařízení je počítač, restart celého zařízení je prostě občas nutný a taky velice prospěšný. Nechápu, proč by měla pomoci reinstalace, když po instalaci budou spuštěny stejné EXE soubory které natahují stejné DLL atd. Instalací se nic nezmění. A taky pochybuju, že provozuješ jen jen Meteoservis...

PS. Teď už vím proč MS přišel s WindowsPhone7 - to je přesně ten případ ... aby to byl pro uživatele zase jenom "mobil"...

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv lis 25, 2010 18:05) --

No nic sorry, s diskuzí tady končím. Ne že bych se nastval nebo tak, ale nebudu vést x různých diskuzí - na to mi nějak nezbývá čas.
Kdo chce, nechť svůj dotaz/problém formuluje do oficiálního fóra zde: http://forum.softimage.cz/viewforum.php?f=9" onclick="window.open(this.href);return false;
headquest
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pát zář 14, 2007 12:33

Meteoservis 2.0: Nejlepší počasí pro Windows Mobile

Příspěvek od headquest »

No ocividne nechapes hodne veci, ne jen reinstalaci.
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 72 hostů