Opět "oblíbený" posun času

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět
jenda.69
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: ned lis 04, 2007 19:31
Zařízení: Google Nexus S
Bydliště: Kousek od KV

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od jenda.69 »

Mně taky pomohlo vypnout tu synchronizaci se sítí. Jen to u mě v TP2 s půl roku starou EnergyROM je v Phone - Time Zones - Automatic change time zone and clock (a nebo ve zmiňovaným BsB Tweaks)...

Pak jsem taky zkoušel nechat tohle zapnutý a v registru přepnout to HKLM/Software/Microsoft/Clock/HomeDST na 1 (jak tu někdo radil), ale to problém nevyřešilo, jelikož se to neustále přepíná zpátky na 0... Ta synchronizace naštěstí drží, jinak bych s tim telefonem asi už fakt šlehnul o zem. (Když jsem si v Advanced Config zapnul ještě v létě Daylight saving, tak se to po restartu taky zrušilo, čas neposunulo a já díky tomu v tu neděli, kdy se přesouvalo, vstával o hodinu dřív. :x )

Ale trošku mě zaráží, že to "home location" a "visit location" tam nikde vůbec nemám (vlastně mi celkově to nastavení času přijde nějaký hodně okleštěný). Ale to je asi záležitost ROMky...

Jenom tak mimochodem všiml jsem si jedný docela zajímavý věci: když jsem nastavil ten čas správně (třeba 7:00 a pásmo na +1 Praha) a pak se "synchronizoval" na ten špatnej, tak jsem měl v nastavení normálně časový pásmo +1 Praha a čas o hodinu posunutej (8:00), v SPB shellu byly normální hodiny taky špatně (8:00), ale pod nima jsou časy v různých městech a u Praha byl správnej čas (7:00) :???:
Squad_leader
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř lis 10, 2010 21:00
Zařízení: HTC HD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Squad_leader »

Mám HTC HD2. Přešel jsem na oficiální ROM 3.14 .
Bohužel zařízení si přidává hodinu času, někdy i více.
Nepoužívám na zařízení internet a veškeré internetové připojení mám zakázané.
Přesto jsem zkoušel všechny rady, které zde padly, ale nic nezabírá.
Zařízení si krátce po zapnutí přidá hodinu.
Mezek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 250
Registrován: stř pro 03, 2008 10:10
Zařízení: HTC HD, HD2
Bydliště: Plzeň

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Mezek »

Pokut jsi udělal toto: Personal -> Phone -> GSM/UMTS Services -> Time Synchronizatio A zde odškrnout -> Automatic change time zone and clock, tak čas musí sedět.
Squad_leader
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř lis 10, 2010 21:00
Zařízení: HTC HD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Squad_leader »

Žádnou položku "personal" nemám na HTC HD2.
Mezek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 250
Registrován: stř pro 03, 2008 10:10
Zařízení: HTC HD, HD2
Bydliště: Plzeň

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Mezek »

Opravdu ?
Start -> Nastavení -> (v pravo dole) Nabídka -> (vyjede okénko - Nastavení ) - a pak vybrat Osobní -> Telefon -> Služby GSM/UMTS ->Synchronizace času -> odškrtnout "Automaticky změnit časové pásmo a hodiny.

Vím je to trochu schované, ale je to tam. :wink:

Obrázek
Squad_leader
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř lis 10, 2010 21:00
Zařízení: HTC HD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Squad_leader »

Našel jsem to a testuju....


......


V pořádku !
Tak taky mi to pomohlo. :smile:
MATATATA
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte lis 16, 2010 13:15
Zařízení: HTC HD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od MATATATA »

Mam HTC HD2, prechod na letni cas ÓK, ted prechod na zimni cas tragedie. Myslim, ze to neni telefonem. Pokud se pripojim k internetu nebo k PC, cas se srovna tak jak ma. Cas se zblazni pri presunech mezi bunkami operatora. Zkousel jsem v LOCATION SETTING ruzne nastaveni, ale bez vysledku. Ted jsem vypnul v nastaveni telefonu synchronizaci casu (viz. vyse) a uvidime. Volal jsem i Vodafone, ale slusne me poslali nekam :-)
Kdyz jsem nekolik dni na venkove a pohybuji se jen po zahrade a v tesnem okoli, je cas OK, ale jakmile se rozjedu nekam autem, tak mi zacne skakat o hodiny dopredu (cca 100km 10 hodin). Odhadoval bych to na +1 hodina = jedno prepnuti mezi bunkami operatora. Uvidime co se stane po zakazane synchronizaci casu v nastaveni telefonu. Dekuji za napad, dam vedet, jak to dopadlo...
Libunda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 440
Registrován: čtv pro 11, 2008 9:47
Zařízení: HD2, iPAD, iPhone4, HTC One X
Bydliště: Náchodsko

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Libunda »

Mě se HD2ka překlopila bez problémů, ale od té doby mě začal zlobit budík G-Alarm 2.6, který ukazuje o hodinu rozdílný čas oproti samotným Win :tlem: Je to legrace s těma přístrojema.
MATATATA
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte lis 16, 2010 13:15
Zařízení: HTC HD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od MATATATA »

Tak odpojeni telefonu od synchronizace casu a data pomuze. Pritom synchronizace dalsich aplikaci muze zustat zapnuta.
Onizuka
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: úte čer 15, 2010 7:30
Zařízení: HTC TD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Onizuka »

Je to opravdu sranda na straně operátora chyba není, na straně htc chyba není a jediné co se u htc dozvíš vypněte si synchronizaci času, ale ne aby to začali řešit.

Problém se vyskytl jak u neoriginálních ROM tak i u těch originálních a jak u TD2 tak i HD2 atd...
myslím, že by tento problém měl konečně někdo řešit aspoň z htc, přeci jim platíme za mobil i soft při koupi :)
a chyba se nevyskytla jen u jednoho člověka…

Bohužel to asi nikdo řešit nebude, a proto by tedy měl htc aspoň uvést změnu do příručky a tam napsat "vypněte si synchronizaci času občas to blbene" :P

já vím moc to řeším osobně mi to je putna pokud se to dá obejít...
MATATATA
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte lis 16, 2010 13:15
Zařízení: HTC HD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od MATATATA »

Zajímavé je, že se to projevilo až teď při přechodu na zimní čas. Jde o nějaký problém se synchronizací "buňky" operátora. Posun byl vždy o hodiny, minuty byly OK. Přepnutí na novou buňku +1 hodina, dobře se to testovalo při průjezdu Strahovským tunelem :-) Teď jsem ještě udělal update ROM, tak uvidíme, jak se to projeví. Jen mě teď trochu zmáhá nastavování, vše znova...
simacek27
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon lis 15, 2010 18:57
Zařízení: HTC hd mini

stale se menici cas

Příspěvek od simacek27 »

zdravim vsechny.stale se mi meni cas,aktualizace probehne pouze pri aktualizaci pocasi atd.jde nejak nastavit,aby se nemenil?(nekdo mi zavola a mam o hodinu vic)diky moc za radu,simacek

Nauč se hledat,dávno se to už vyřešilo.Přesunuto,koumes
Qwerts
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: sob říj 21, 2006 15:22
Zařízení: Lumia 640
Bydliště: Ivanovice na Hané

stale se menici cas

Příspěvek od Qwerts »

Ono to dela na nekterych kuchtenych romkach, zkus jit do nastaveni-osobni-telefon-zalozka GSM/UMTS Services-Synchronizace casu, klepni na nastaveni, odsrtni to a potvrd. Jen nevim, zda je nutny restart aby to opravdu fungovalo, ja jsem musel jeste neco menit v registrech. Zrovna nejsem u PC, pak sem hodim co udelat jeste v registrech.
Me to delalo snad i se zmenou BTS a kdyz jsem jel z Prahy do Brna, tak jsem mel na mobilu o den vice :D
Onizuka
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: úte čer 15, 2010 7:30
Zařízení: HTC TD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Onizuka »

mobil mam uz dlouho a nekolikrat se mi menil cas a vzdy to bylo ok a to uz muj mobil zazil 3 romky, proste az nyni to zacalo blbnout a romky jsem zkousel reinstalnout a stejne nepomohlo
myslim ze stejny problem zaznamenas i ty
MATATATA
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte lis 16, 2010 13:15
Zařízení: HTC HD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od MATATATA »

Co jsem vypnul synchronizaci casu v nastaveni telefonu:
Start -> Nastavení -> (v pravo dole) Nabídka -> (vyjede okénko - Nastavení ) - a pak vybrat Osobní -> Telefon -> Služby GSM/UMTS ->Synchronizace času -> odškrtnout "Automaticky změnit časové pásmo a hodiny
Je to OK. Pro uplnost uvadim, ze jsem u Vodafone a je mozne ze to ovlivnila i nejaka software zmena na jeho strane.
Libunda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 440
Registrován: čtv pro 11, 2008 9:47
Zařízení: HD2, iPAD, iPhone4, HTC One X
Bydliště: Náchodsko

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Libunda »

Heh, vyzkoušel jsem snad všechny zde popsané způsoby, kromě šahání do registrů a můj G-Alarm ukazuje stále hodinový posun.
Budí správně.
Tzn. mám nastavené buzení na 6, tak probudí v 6, ale ukazuje 5 :smt031
jenda.69
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: ned lis 04, 2007 19:31
Zařízení: Google Nexus S
Bydliště: Kousek od KV

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od jenda.69 »

Já mám právě pocit, že když jsem vypnul tu synchronizaci a nastavil normální pásmo na Prahu a správnej čas, tak se přestal čas posouvat a v G-alarmu tenhle problém taky zmizel.
Libunda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 440
Registrován: čtv pro 11, 2008 9:47
Zařízení: HD2, iPAD, iPhone4, HTC One X
Bydliště: Náchodsko

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Libunda »

Mám vypnutou synchro jak GSM, tam internetovou a mám nastavené pásmo Praha, Budapest. A G-alarm je furt posunutý.
Včetně SR.
EDIT: vyřešeno dle: projevilo se až po SR !!
Majesty píše: Mě pomohlo v nastavení změnit u položky domov časové pásmo na jiné a pak znovu změnit na správné. Od té doby mám čas v pohodě a kupodivu to souhlasí i s budíkem.
Onizuka
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: úte čer 15, 2010 7:30
Zařízení: HTC TD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Onizuka »

tak tohle opravdu pomohlo xd diky za radu

zapnul jsem synchronizaci casu pres gsm (hodiny se hned posunuli), v nastaveni sem prejel na casove pasmo Varsava, zmenil sem hodiny na spravne, ulozil sem pak sem se vratil do nastaveni pasma vybral sem prahu a opet sem ulozil a hodiny jsou jiz v poradku budik funguje taky :)

zajimave to reseni, ale pomohlo sychnorinzace casu je zapla a vse vypada ze funguje tak jak ma
jeste jednou dik
Trapper John
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: pon čer 29, 2009 8:56
Zařízení: HTC HD2, hp ipaq 214
Kontaktovat uživatele:

posunutí času po Soft resetu

Příspěvek od Trapper John »

mám problém po změně času mi začaly blbnout hodiny, samovolně se kolikrát posunou o hodinu napřed a netuším proč pokaždé to musím pak ručně naladit, ale udělá se to znovu. Akorát se mi podařilo zjistit, že se mi to zaručeně posune o hodinu napřed po soft resetu. Měl někdo stejný problém?

Příště skus hledat,přesunuto;koumes
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů