Opět "oblíbený" posun času

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět
Pepa 3
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 193
Registrován: sob lis 07, 2009 13:38
Zařízení: HTC HD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Pepa 3 »

Já jsem s HD2 ohledně času problém neměl žádný. Ráno po zapnutí hláška,že čas byl změněn, jen potvrdit ok,zda-li čas sedí a to bylo vše. Čas sedí do teď bez problémů.
mike007
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: stř črc 11, 2007 19:06
Zařízení: Samsung Galaxy SII

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od mike007 »

Mně pomohlo vypnout synchronizaci času:
Start --> Nastavení --> Nabídka --> Nastavení --> Osobní --> Telefon --> záložka Služby GSM/UMTS --> označit Synchronizace času --> Zobrazit nastavení... --> odškrtnout Automaticky změnit časové pásmo a hodiny.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od koumes »

Na XDA něco málo vyšlo.

Celé téma přesunuto do WM
host

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od host »

Dnešní odpověď od zastoupení HTC:

...děkujeme za Váš dotaz.

Momentálně tuto záležitost prošetřujeme.

Nejedná se o chybu jedné konkrétní verze ROM.

Prozatím změňte v zařízení následující nastavení, jděte:
Z úvodní obrazovky - Start - Nastavení - Datové služby - Synchronizace času z internetu - odstraňte zakliknutí u všech možností.

Také Start - Nastavení - Menu - Všechna nastavení - Osobní - Telefon - služby GSM & UMTS - synchronizace času - zobrazit nastavení - odstraňte všechna zakliknutí.

Nyní nastavte správný čas a vše by mělo být v pořádku.
Všechny tyto případy předáváme vývojářům HTC k posouzení."
Uživatelský avatar
htctester
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 156
Registrován: pon úno 08, 2010 14:24
Zařízení: HTC TOUCH PRO2, HTC HD2

Posunutí času

Příspěvek od htctester »

TO Airbase : prosím nejdříve čti a poté komentuj, já neoznačil vás všechny nýbrž to byl komentář na tvou reakci na WM,asi jsi mě špatně pochopil.
Airbase
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte říj 12, 2010 7:48
Zařízení: HTC HD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Airbase »

Vzhledem k tomu, že problémy má i iPhone 4, tak to skutečně není chyba jen Windows Mobile, čím se tímto systému veřejně omlouvám :) Ale jak mám potom vysvětlit, že když na svém HD2 spustím Android, který mám jako alternativní systém, je vše ok a čas je naprosto v pořádku. Přitom se jedná o stejný hardware a stejnou simku (Vodafone).... :?:
urys
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř lis 03, 2010 11:33
Zařízení: LG Nexus 4

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od urys »

Vám se to posouvá jen o hodinu? ;) Tak to jste na tom docela dobře ...
Dnes ráno mě telefon vzbudil o hodinu dřív, budík jsem si posunul, tedy upravil jsem čas a pokračoval ve spaní, při již správném čase buzení jsem buzení odložil o 5 minut a když mě přítelkyně asi za 3/4 hodiny budila s tím, že jsem zřejmě zaspal (bylo 8:04), tak bylo na mém HTC HD Mini (oficiální ROM) 12:04 ... takže posun o nějaké 4 hodiny.
No a teď se mi to stalo znovu 10:57, najednou na telefonu mám 11:57 a po dalším telefonním hovoru jsem na 13:17 ... takže docela crazy ;)
mike007
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: stř črc 11, 2007 19:06
Zařízení: Samsung Galaxy SII

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od mike007 »

Vypni si synchronizaci a bude to OK ;)
Onizuka
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: úte čer 15, 2010 7:30
Zařízení: HTC TD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Onizuka »

urys píše:Vám se to posouvá jen o hodinu? ;) Tak to jste na tom docela dobře ...
Už se to tu taky psalo...

Posouvání je způsobeno změnou sítě, takže když ti třeba mobil 4x načte síť během 5minut tak máš +4h (aspoň to jsem zjistil já cestou na oběd...,vždy když načítal síť změna třeba na E, 3G a podobně)

tedy buď pomůže nastavení mobilu, vypnout automaticky vybírat síť a nechat jen GSM
nebo pomůže vypnout synchronizaci ze sítě...
(každému funguje něco jiného)
Airbase
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte říj 12, 2010 7:48
Zařízení: HTC HD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Airbase »

Bohužel už se taky psalo, že po restartu se veškerá tatro nastavení vrátí do původního stavu a tedy vše je opět špatně. Automatická synchronizace s časem u mě prostě vypnout nejde, políčko odškrtnu, restart a políčko je opšt zaškrtlé...stejné je to pokud se o to snažím přes BsB Settings, proste po restartu je to vždy zase zpět :evil:
urys
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř lis 03, 2010 11:33
Zařízení: LG Nexus 4

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od urys »

tak samozřejmě jsem nastavení synchra ze sítě vypnul a jsem asi ten šťastnější, protože to po restartu zapnuté není ;)
Airbase
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte říj 12, 2010 7:48
Zařízení: HTC HD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Airbase »

Na jiném foru jsem se dočetl, že to může způsobovat i Co0kie's Home Tab Editor v 2.0 Beta, starší verze by měla být ok. Jelikož mám právě tuto betu, tak by to mohlo být ono. Skusím nahodit starší veri 1.8 a uvidíme.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od YAMATO »

Tohle to nebude, dvojku jsem nikdy nezkoušel a problém s časem, byl/je...
Airbase
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte říj 12, 2010 7:48
Zařízení: HTC HD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Airbase »

Taky mě to přijde nelogické, ale ve chvíli kdy vše selhává už se chytám každého stébla :cry:
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od YAMATO »

Hele, já kvůli tomu dělal HR a dokonce nahrával zpět oficiální ROM :lol: ...a nepomohlo to. Popravdě ani nevím jistě, jestli pomohlo to povypínání synchronisace času a jsem rád za Desire HD (teda až na jeho konstrukci).
Airbase
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte říj 12, 2010 7:48
Zařízení: HTC HD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Airbase »

No to se ti nedivim, Desire HD je krasna masinka. Ja uz taky cekam jak na smilovani az se uvolni Android na HD2, ktery bude mozno bootovat primo z NAND pameti. Pres Haret je to porad jen nouzovka...
Onizuka
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: úte čer 15, 2010 7:30
Zařízení: HTC TD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Onizuka »

ano psalo se tu dost věcí, mě osobně synchronizace jde vypnout a znovu se nezapíná, používám CHT 1.8.x
při hd stejně nefungovalo dotaz na HTC a odpověď byla tato (čili zapíráme všici viz vyjádření od o2 někde výšše :))
ps net nepoužívám...
(jsem rád že to jde obejít a doufám že to půjde i vám...)

Kód: Vybrat vše

Nejedná se o chybu zařízení nebo softwaru zařízení, Vaše zařízení aktualizuje čas automaticky z internetu a od mobilního operátora.
Příležitostně je čas z internetu jiný než čas mobilního operátora. Toto může mít za následek, že dochází ke změně času, kdy by k ní docházet nemělo.
Běžně, bude toto vyřešeno během několika dnů samovolně, nicméně je to velmi nepříjemné, proto doporučujeme vypnout automatickou aktualizaci času na zařízení.
Start - Nastavení -nabidka- Všechna nastavení - Osobní - Telefon - Služby GSM UMTS, vypněte automatickou aktualizaci času.
Start - Nastavení - Synchronizace Dat/Datove sluzby - Synchronizace času - odstraňte všechna zaškrtnutí.
Alfonzzz
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 13, 2009 20:59
Zařízení: HTC touch HD

Zimní čas

Příspěvek od Alfonzzz »

je to hrozný toto :D:D takový prachy a ani debilní čas na tom nejde :D:D
Scantrax
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv črc 15, 2010 12:50
Zařízení: HTC HD2

Zimní čas

Příspěvek od Scantrax »

Ten samej problém mám i já.... Já si kupoval HD2 myslím někdy v unoru, takže to byl ještě zimní čas, na letní čas mi to potom skočilo v pohodě, teď mi to taky samo přeskočilo na zimní, ale každou chvilku se to háže zase nazpátek na letní a to samo od sebe a kdykoliv... V pondělí jsem kvuli tomu vstával ve 4 a šel do práce na 5, protože jsem měl na mobilu že už je 6... Včera mě to vzbudilo normálně v 5 a dneska mě to zase budilo ve 4, ale to už jsem se nenapálil a kouknul se na notase kolik je hodin... Jinak mě napadlo vypnout si automatický stahování času z netu, ale bez uspěchu, čas se sám pořád přehazoval.... Nevím co s tím dělat, poradíte někdo prosím... :/
marek_proksa
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: stř kvě 28, 2008 8:06
Zařízení: LG G3, note 8.0
Bydliště: vsetin

Zimní čas

Příspěvek od marek_proksa »

řešeno obsáhle tady..
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... +%C4%8Dasu
...search... :idea:
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů