Volná paměť po startu a za 2 dny

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět
ZED
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: stř dub 19, 2006 14:50
Zařízení: Samsung Omnia i8000

Volná paměť po startu a za 2 dny

Příspěvek od ZED »

Chci se zeptat jestli jde nějak ošetřit to, že čím déle mám zaplý telefon tím méně volné paměti v telefonu mám. Mám Omnii i8000, WM 6.5.3 . Po restartu telefonu a spuštení S2U2, iFonz apod. mám cca. 70MB volné paměti , další den např. jen 40MB . A to vše víceméně při těch samých spuštěných procesech, které ale po tom 1 dnu běhu spotřebovávají víc paměti. A když k tomu spustím nějaké další programy /Global navigator/ které potřebují víc paměti tak se dostanu až někde k 30MB a to už telefon občas zablbne.
Např:
před po
gwes 17.1 19.8 MB
device 9,7 11,4
filesys 8,5 9,7
shell32 3,3 5,0
Audionotes 1,8 3,8

atd.
Jde to /mimo pravidelného restaru / nějak "pročištovat" ?
baron
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: pon říj 13, 2008 20:46
Zařízení: HTC Touch Cruise
Bydliště: Česká Lípa

Volná paměť po startu a za 2 dny

Příspěvek od baron »

Obávám se, že úbytek RAM paměti nijak než pravidelným softresetem nevyřešíš. RAM se postupně zaplňuje používáním aplikací apod, které po zavření po sobě "neuklidí".

K pravidelnému restartu zařízení používám free aplikaci A-A Reset Manager
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Volná paměť po startu a za 2 dny

Příspěvek od KVARK »

A nebo zvol čistou ROM. Já mám 6.5 (a je pravda, že používám klasickou Today která bere méně RAM). Každopádně ihned po resetu mám 85MB volné RAM a po dni častého používání klesne zhruba na 60MB.
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 616
Registrován: ned srp 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Bydliště: Košice

Volná paměť po startu a za 2 dny

Příspěvek od matelkoxxl »

Tak ten A-A reset používam aj ja, mám to nastavené, aby sa mi každé ráno o 5 resetol telefón a deň začínam s čistou ram :wink:
Keď chceš prečistiť ram aj občas cez deň, tak použi toto - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=514333" onclick="window.open(this.href);return false;
Tam si tiež vieš nastaviť, kedy to má automaticky čistiť ram...
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 68 hostů