WP7UI 2.0: Uživatelské prostředí ve stylu Windows Phone 7

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
RDT
VIP
VIP
Příspěvky: 450
Registrován: úte dub 10, 2007 21:59
Zařízení: HTC HD7, Sony Vaio UX380N (100GB) a P92KS
Kontaktovat uživatele:

WP7UI 2.0: Uživatelské prostředí ve stylu Windows Phone 7

Příspěvek od RDT »

Windows Phone 7 se každým dnem přibližují a stále více inspirují vývojáře k tvorbě aplikací nebo témat ve stylu čistého prostředí Metro z nového sytému. Někteří usilují o kompletní napodobeniny, což je také případ aplikace, kterou si představíme v dnešní bleskovce. Obsahuje typické rozložení hlavní obrazovky, prohlížení obrázků a spouštění aplikací. Plusem je, že funguje na každém rozlišení displeje, ovšem vyžaduje rychlejší zařízení.

obrázek

Nejsou tu dostupné huby jako v originálním systému, čtverce odkazují na části Windows Mobile (telefon, kontakty, SMS zprávy, e-maily). Obdélník s názvem „Pictures“ zobrazí vlastní procházení obrázků, ale jen těch umístěných ve složce „\Program Files\WP7V2.0\pics“ (každý maximálně do 500 kB). Podržíte-li na hlavní obrazovce na prázdném místě prst, musíte v „Settings“ po přidání obrázků zatrhnout „Reload pictures“ („Reload programs“ pro znovunačtení zástupců programů) a potvrdit tlačítkem „Apply“, aby se nové obrázky zobrazily. Až se zobrazí, stejným způsobem nastavení zase odtrhněte, aby se nenačítaly dlouho.

Informace: Tato zpráva původně vyšla na spřáteleném serveru Windows Mobile Downloads.

Šipka vpravo nahoře přechází stejně jako ve skutečných Windows Phone 7 na seznam nainstalovaných aplikací, další stisk šipky přejde na rychlé zástupce, což v napodobovaném systému ve skutečnosti není. Stiskem „+“ přidáte zástupce. Ve vrchní nabídce najděte složku obsahující soubor, na který chcete odkázat (zástupce na nainstalované aplikace najdete ve „\Windows\Start Menu\Programs“; název složky nabídky Start se může v různých jazykových verzích ROM lišit), v dolní nabídce soubor vyberte a potvrďte tlačítkem „Apply“. Pouhým zatržením „Microsoft Office shortcut“ a potvrzením vytvoříte zástupce na mobilní Office.

Obdélník „Calendar“ otevře kalendář, „Appointments“ zobrazuje nadcházející události a „Owner“ systémové informace o vás, máte-li je vyplněné. Odkazy na Bing, Google a vyhledávání v zařízení se zobrazí po stisku ikony lupy vpravo dole. Logo Windows otevře nabídku Start z Windows Mobile. Autor se pokusil uvést všechny další informace v oficiální diskusi na fóru Xda-developers.com, kde rovněž naleznete odkaz pro stažení.
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

WP7UI 2.0: Uživatelské prostředí ve stylu Windows Phone 7

Příspěvek od jacek »

Prostředí WP7 se mi začíná líbit čím dál víc. Nejvíce se mi zamlouvá modro,bílo,černá kombinace a kostky....proto mám třeba nainstalovaný MetroLock tj. zámek z WP7
V pátek budu dělat HR, tak prubnu a díky za tip :grin:

-- doplnění předchozího příspěvku (stř srp 18, 2010 21:40) --

Tak sem nevydržel :grin: , zazálohoval ROMku a prubnul. Dobrý, vážně dobrý, až na pár věcí(pro mě důležitých). Není tam zámek, datum je v angličtině - mám rád středu, ne wednesday, ťapnutím na kalendář a upomínky se dostanu do prostředí WM a ne HTC nadstavby ( na prostředí SENSE jsem už zvyklý), obrazovka ukazuje počet nepřijatých SMS, telefonů.....jinak tedy fajn. Jo, ten prázdný, černý pruh je fascinující, tolik nevyužitého místa :-(
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

WP7UI 2.0: Uživatelské prostředí ve stylu Windows Phone 7

Příspěvek od Jiří Hrma »

jo, ten "prázdný" pruh napravo na hlavní obrazovce (prostor pro šipku) taky u WP7 nechápu. Asi to má být součást "čistého" designu WP7, ale mně se to tedy vůbec nelíbí.
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

WP7UI 2.0: Uživatelské prostředí ve stylu Windows Phone 7

Příspěvek od jacek »

Černý pruh mi taktéž moc neladí.
Trigon
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: úte led 12, 2010 21:25
Zařízení: HTC TyTN II>SE Aspen

WP7UI 2.0: Uživatelské prostředí ve stylu Windows Phone 7

Příspěvek od Trigon »

Zkouším už 2. den a jsem překvapený, jak to na Kaiserovi v pohodě funguje. Ani animace se vůbec nesekají. Je vidět, že se dá udělat něco dynamičtějšího i na tak "starý" hardware, který nemá 1GHz procesor. Mimochodem, kde se můžu zeptat na budoucnost WM 6.5, jestli ještě nějaká bude, líbí se mi na nich, že můžu mít tapetu přes úplně celý display, což u hodně prostředí postrádám.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

WP7UI 2.0: Uživatelské prostředí ve stylu Windows Phone 7

Příspěvek od Jiří Hrma »

Trigon: MS prohlašoval, že WM6.5 budou pokračovat vývojovou větví 6.5.x ještě alespoň 2 roky a používat se bude v low-end zaířzeních, jenže teď je situace taková, že výrobci telefonů už o ten systém nemají zájem a čeká se na WP7. Jinými slovy Windows Mobile teď šíleným tempem upadají a mám pocit, že v tomhle směru se už nebude dít nic, prostě se ten vývoj WM zastaví (pokud už se tak nestalo). Je to škoda, ještě loni byly WM dost v kurzu a rok poté už o ně téměř není zájem... dopředu se dere Android, pak je tu iOS (iPhone) a čeká se, jak se vybarví WP7.
Trigon
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: úte led 12, 2010 21:25
Zařízení: HTC TyTN II>SE Aspen

WP7UI 2.0: Uživatelské prostředí ve stylu Windows Phone 7

Příspěvek od Trigon »

Díky moc za bleskovou reakci, bohužel shodující se s tím, co jsem si myslel. Začíná mi totiž odcházet ten flexi kabel, nebo jak se tomu říká, u Kaisera a čeká mě asi nové zařízení, ale nevím co mám dělat. 6.5 mi vyhovují, ale výrobci je neakceptují. Android mi nějak nesedí. U WP 7 je asi nejhorší ta nemožnost vlastních instalací, ale souhlasím s některými lidmi, že ještě pořád nevyšly, tak není vše jisté...
Jinak ještě jednou, díky..
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

WP7UI 2.0: Uživatelské prostředí ve stylu Windows Phone 7

Příspěvek od Daidalos »

Tohle téma se už řešilo několikrát, WM jde prostě do kytek ;-)
Zkus Blackbarry :-)
Jinak taky jsem to zkoušel na Kaiserovi a jak říká trigon, nádherně plynulé, ale přeci jen je to jen animace a s plnohodnotným systémem to nemá skoro nic společného..
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

WP7UI 2.0: Uživatelské prostředí ve stylu Windows Phone 7

Příspěvek od IkE Blaster »

Nicméně jak jsem již jinde psal - pokud je aktuálně zařízení, které vyhovuje a má WM, tak nevidím důvod, proč do ně "nejít" :)
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

WP7UI 2.0: Uživatelské prostředí ve stylu Windows Phone 7

Příspěvek od radospol »

ike: jedina vec ktora by ma odradila od nakupu, je ze vyrobci na aplikaciach pre wm uz poriadne nepracuju,takze ziadne vylepsenia oproti poslednym verziam uz nebudu.
All.Os
smartguru
smartguru
Příspěvky: 529
Registrován: pon led 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

WP7UI 2.0: Uživatelské prostředí ve stylu Windows Phone 7

Příspěvek od All.Os »

Ano, to vadi nejvic i mi: ani ne tak zastaveni vyvoje samotneho systemu - vsechno, co od nej ocekavam, splnuje podle mych predstav - ale konec vyvoje a modernizace aplikaci.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

WP7UI 2.0: Uživatelské prostředí ve stylu Windows Phone 7

Příspěvek od IkE Blaster »

radospol, All.Os: Které aplikace konkrétně potřebují další vývoj? Máte neustále potřebu mít novější aplikace nabušené novějšími funkcemi? Já teda vidím jen postupné kopírování ruzných trendů (třeba iPhone-like aplikace), ale žádnou inovaci. Možná jediné, co mě momentálně napadá, je Opera. Jediný SW, kde se těším na každou novinku.
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

WP7UI 2.0: Uživatelské prostředí ve stylu Windows Phone 7

Příspěvek od radospol »

treba ta opera,coreplayer, pocketbreeze...proste na kazdej app je co zlepsovat.
Nemam problem s terajsou urovnou existujucivh app.ale som narocny a chcem aby sa to posuvalo dalej.Preto by som do noveho zariadenia s wm nesiel. Bazarovy kusok neni problem,ale za nove zariadenie za 400eur by som teda nedal.

Osobne som zaujal vyckavaciu poziciu. Mam touch HD a na vianoce za rozhodnem ci to bude android,alebo wp7.
Trigon
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: úte led 12, 2010 21:25
Zařízení: HTC TyTN II>SE Aspen

WP7UI 2.0: Uživatelské prostředí ve stylu Windows Phone 7

Příspěvek od Trigon »

Problémem je, že některé synchronizace a soubory vytořené v novějších verzích se potom nedají spouštět respektive synchronizovat ve starších. Na počítači jsem dlouho měl WIN98, a novější aplikace (a hlavně vypalovačka) začaly běhat bez problémů a nějakých much až na XP-čkách, ikdyž na 98-škách šly spustit a běhaly (nebo spíš chodily). A mimochodem nejsem z lidí měnících si každé dva roky auto, mobily, televizi apod. Prostě na to nemám a nevidím k tomu důvod pokud to funguje. Kaiser přestává, proto zde důvod je, myslím, že ho mám asi 3,5 roku a doufám, že další telefon bez mechanických částí (jako třeba vysouvací klávesnice) vydrží dýl.
All.Os
smartguru
smartguru
Příspěvky: 529
Registrován: pon led 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

WP7UI 2.0: Uživatelské prostředí ve stylu Windows Phone 7

Příspěvek od All.Os »

IkE: Ale no tak, všechny nové aplikace se dělají jenom pro iPhone a Android. To, co potrebuju, na WM mam a pouzivam, ale rad bych objevoval nove moderni aplikace. Nechci se spokojit s tim, ze mi to funguje, chci poznavat nove moznosti, co vsechno jeste muzu na svem zarizeni delat noveho, pripadne ty stavajici ukony zefektivnovat a treba i jen provadet v modernejsim rozhrani.
Trigon
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: úte led 12, 2010 21:25
Zařízení: HTC TyTN II>SE Aspen

WP7UI 2.0: Uživatelské prostředí ve stylu Windows Phone 7

Příspěvek od Trigon »

Jinak díky všem za názory, docela mi to pomohlo v představách a omlouvám se, žejsem odvedl pozornost od původního tématu.WP7UI mám stále nainstalovaný a v pohodě běhá, jen je trochu problém s nastavováním hlasitosti, ComManag. a věcmi, které jsou v horní liště na 6.5, protože se dají vyvolat jen ze StartMenu a ne přímo z UI, ale i tak, já bych něco podobného vytvořit nedokázal, tak klobouk dolů a díky za bleskovky všem autorům...
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

WP7UI 2.0: Uživatelské prostředí ve stylu Windows Phone 7

Příspěvek od IkE Blaster »

All.Os: No, zkusil jsi hledat staré zajímavé aplikace? Mě právě stačí stav, protože si najdu cíl, co se mi líbí nebo potřebuji a pak to hledám. Kdybych čekal na moderní aplikace (nově vydané aplikace, ikdyž myšlenka mnohdy už existuje), tak je pravda, že na WM nic nemám :) Ale je to samozřejmě o přístupu k telefonu/systému/technice obecně. Já začínám být poměrně konzervativní, sice používám dost nevšedních možností, tak nové věci mě moc neoslovují, spíše zapomenuté starší (aktuálně jsem si třeba zprovoznil na všech domácích PC WakeOnLAN + VNC [to už tam mám dlouho]).
All.Os
smartguru
smartguru
Příspěvky: 529
Registrován: pon led 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

WP7UI 2.0: Uživatelské prostředí ve stylu Windows Phone 7

Příspěvek od All.Os »

Jo, jsem sice u WM teprve cca dva roky, ale aplikaci jsem vyzkousel mraky, ale treba mi chybi modernejsi aplikace na spravu financi (pouzivam Inesoft Cash Organizer, zda se mi lepsi, nez SPB Finance), chtel bych si treba zkusit Gowallu, ale ne pres nejaky pochybny prohlizec, treba bych si i neco hezkeho zahral pri chvilkovem cekani, a celkove bych rad aplikace s UI odpovidajicim roku 2010. Jsou i takove, ale je jich mene a neda se to srovnavat s tim, co je v App Store nebo Android Marketu. Kdyz nejaka firma pripravi nejakou aplikaci z marketingovych duvodu, rekneme treba Starbucks nebo Pizza Hut (aplikace, ve ktere si muzes poskladat pizzu podle svych predstav a rovnou objednat doruceni), tak to udelaji pro iPhone a mozna pro Android. Nejde mi konkretne o tyhle firmy ale o princip. Vsechny nove aplikace reagujici na soucasny vyvoj sveta uz WM ignoruji. Proto a takrka pouze proto, se tesim na WP7 s nadeji, ze se situace zmeni. I kdyz zatim z toho systemu nadseny moc nejsem, tak mu rozhodne dam sanci a treba zjistim, ze mi to staci, ze uz se nepotrebuju vrtat v registru a nastavit si podle sebe kazdy pidikousek systemu (zatim to neplati :) ).
Ghormoon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 108
Registrován: stř lis 12, 2008 18:40
Zařízení: HTC Universal 64Mb
Kontaktovat uživatele:

WP7UI 2.0: Uživatelské prostředí ve stylu Windows Phone 7

Příspěvek od Ghormoon »

IkE Blaster píše:radospol, All.Os: Které aplikace konkrétně potřebují další vývoj?
Trillian! je na skoro vsechny bezne platformy a na WM se kasle a ceka se na WP7 :(
Qaz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 156
Registrován: pon lis 17, 2008 20:34
Zařízení: Acer neoTouch S200, Qtek 8310
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

WP7UI 2.0: Uživatelské prostředí ve stylu Windows Phone 7

Příspěvek od Qaz »

All.Os: na správu financí jsem si oblíbil Mobile Economist.
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 33 hostů