SleepSense: Zjistěte o svém spánku maximum (freeware)

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět
RDT
VIP
VIP
Příspěvky: 450
Registrován: úte dub 10, 2007 21:59
Zařízení: HTC HD7, Sony Vaio UX380N (100GB) a P92KS
Kontaktovat uživatele:

SleepSense: Zjistěte o svém spánku maximum (freeware)

Příspěvek od RDT »

Nikdy jsem netestoval aplikaci v průběhu spánku. Tahle mě fascinovala, protože zjišťuje, jak spíte. Podle vibrací matrace dokáže G-Senzorem (u zařízení od HTC, Samsungu a Toshiby) vnímat otřesy, z nichž přibližně vyvodí jednotlivé fáze spánku, abyste mohli být probuzeni v tu nejvhodnější dobu (ale tak, abyste nezaspali). Funguje tedy na podobném principu jako speciální budíky, které často stojí několik tisíc korun. Po spuštění aplikace stiskněte „Instructions“ pro hlavní informace. Budík se vás bude snažit vzbudit, když se už probouzíte nebo spíte lehce, než by vás nutil vstát ze spánku hlubokého. Ideální umístění zařízení je vedle polštáře displejem dolů (nemá smysl ho pokládat vedle postele). Použijte nabíječku, protože měření potřebuje hodně energie. Tlačítkem „Home“ se vrací na hlavní obrazovku.

obrázek

Informace: Tato zpráva původně vyšla na spřáteleném serveru Windows Mobile Downloads.

Nejprve pravděpodobně budete chtít zkusit, jak je rozpoznávání pohybů citlivé. Stiskněte tlačítko „Test“, lehněte si do postele na záda, stiskněte znovu „Test“ a položte zařízení displejem dolů vedle polštáře. Když se otočíte na břicho, uslyšíte zvuk (nebojte, jenom teď). Jste připraveni jít spát? Po stisku „Start“ vpravo nahoře si vyberte čas nejpozdějšího vzbuzení a hlasitost buzení („Volume“, defaultně „System“ pro systémovou hlasitost), abyste mohli pokračovat tlačítkem „Sleep“. Není-li zařízení připojeno k nabíječce, budete upozorněni, že se může po osmi hodinách úplně vybít a že měření fází spánku bude automaticky vypnuto, klesne-li baterie na 30% (abyste vůbec byli vzbuzeni). Otočte zařízení displejem dolů, nechte ho vedle polštáře (zapojené do nabíječky) a spěte. Až budete ráno vzbuzeni, měli byste se cítit lépe, vyšla-li vám vhodně bdělá fáze.

Doteď jsem aplikaci nevěřil, ale po ranním pohledu v nabídce „View“ na graf jsem byl přesvědčen. Je poutavé vidět, kdy jste spali nejtvrději a snili („Deep Sleep.. Dreaming“) anebo kdy jste byli úplně vzhůru („Awake“). V nabídce „Settings“ lze přepnout prostředí z „Easy“ na „Advanced“ (výběr potvrďte „Set“), abyste mohli změnit minimální nabití akumulátoru pro vyhodnocování dat ze senzoru, vibrační číslo nebo pohybový senzor (oboje by se mělo nastavit automaticky) a další. Instalační soubor (verze pro VGA a WVGA) stahujte z fóra Xda-developers.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

SleepSense: Zjistěte o svém spánku maximum (freeware)

Příspěvek od elcrys »

Velice zajímavé - to musím také vyzkoušet. Otázka je, kam položit telefon, aby neskončil na zemi nebo zalehnutý :grin:.

Jinak o této problematice jsem kdysi někde četl a mám sám vyzkoušené, že budit se v přesně stanovený čas je mnohem horší, než se vzbudit sám od sebe i o něco dříve.
Uživatelský avatar
duke7
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon lis 19, 2007 19:40

SleepSense: Zjistěte o svém spánku maximum (freeware)

Příspěvek od duke7 »

Dnes jsem se vzbudil 4:30, vzbudil jsem manželku a pak chvíli matrace skákaly. Poté jsem zase tvrdě usnul. Zajímalo by mě co by na to řekl SleepSenze :oops:


program určitě vyzkouším
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

SleepSense: Zjistěte o svém spánku maximum (freeware)

Příspěvek od Jiří Hrma »

duke7: Tak s touhle situací SleepSense asi nepočítá, určitě by WM vyhodily BSOD :)
sh.a.rk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16
Zařízení: OII
Kontaktovat uživatele:

SleepSense: Zjistěte o svém spánku maximum (freeware)

Příspěvek od sh.a.rk »

Presne je to program pre tych co spia samy ,eventualne by to mohol
vyuzit nejaky ziarlivy manzel na kontrolu svojej polovicky :)
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

SleepSense: Zjistěte o svém spánku maximum (freeware)

Příspěvek od elcrys »

Tak jsem přes noc "testoval" a ráno se dozvěděl, že jsem se v noci vůbec nehýbal :). Pohyb byl správně zaznamenán při usínání a chvilku před probuzením (kdy už jsem stejně moc nespal a jen se tak převaloval), přičemž mezi tím nebyla vykázána žádná aktivita (nepřerušovaná hluboká fáze). Buzení tak pravděpodobně díky nedostatku dat započalo v přesně stanovenou dobu. Budu to muset zkusit ještě jednou, i když při testování telefon správně hlásil pohyb. V noci sebou budu muset asi víc mrskat :).
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

SleepSense: Zjistěte o svém spánku maximum (freeware)

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

2 Duke7: ROFL, tak to by asi psal, že máš hodně neklidnej spánek :tlem: Jedině že by měl speciální algoritmus na zaznamenání téhle činnosti :grin:

2 elcrys: Asi jsi dával mobil moc daleko nebo máš nějakou zvláštní matraci. Běžný člověk se za normálních okolností ve spánku otáčí cca každých 20 minut.
Maňa
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 06, 2009 21:29
Zařízení: Touch Diamond2

SleepSense: Zjistěte o svém spánku maximum (freeware)

Příspěvek od Maňa »

říkal sem si,že mi to nebude fungovat,páč mi matrace připadala dost tvrdá,ale jel v pohodě :) jen mě nestihl vbudit,stihl sem to sám :)

takhle sem spal na dnešek :tlem:
Obrázek
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

SleepSense: Zjistěte o svém spánku maximum (freeware)

Příspěvek od elcrys »

Test č.2 - na začátku postupný pokles do hluboké fáze, potom dvě hodiny žádný pohyb a na konec graf vylétl nahoru (poté, co se mi telefon podařilo ve spánku šprajcnout mezi matraci a zeď :)). Asi v 6 hodin jsem se probudil, restartoval záznam a na necelé 2 hodiny usnul. Po probuzení jsem se konečně dočkal svého "spacího" grafu, i když nebyl tak pěkně vyhlazený díky malé délce záznamu.
kocacz
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 26, 2009 14:46
Zařízení: HTC Desire HD
Kontaktovat uživatele:

SleepSense: Zjistěte o svém spánku maximum (freeware)

Příspěvek od kocacz »

Aplikace zní velice zajímavě, kdy myslíte, že se udělá verze pro android ? (žádnou takovou sem nenašel, jestli je, tak jsem trochu tupec :D)
jonathanio
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 187
Registrován: čtv led 03, 2008 2:33
Zařízení: iPhone 4S
Kontaktovat uživatele:

SleepSense: Zjistěte o svém spánku maximum (freeware)

Příspěvek od jonathanio »

Pro Android mas tohle:
http://www.smart-alarm-clock.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
campnula
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát srp 13, 2010 9:02
Zařízení: HTC DIAMOND

SleepSense: Zjistěte o svém spánku maximum (freeware)

Příspěvek od campnula »

Nevíte někdo jak přikoupit tenhle program ? Nemám s tím zkušenosti. Děkuji
Rossator
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon úno 21, 2011 10:03
Zařízení: Sony Ericsson

SleepSense: Zjistěte o svém spánku maximum (freeware)

Příspěvek od Rossator »

Hej, tak to zní hodně zajímavě... musim to vyzkoušet. Už asi půl roky zkoušim chodit spát v různou dobu, abych věděl, kolik hodin tak potřebuju, ale stejně jsem věčně unavenej. :smt015 Tak mi tohle třeba pomůže :)
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů