Olejová skvrna na displeji

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět
Kubajz
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 22, 2010 9:45
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Olejová skvrna na displeji

Příspěvek od Kubajz »

Poněvadž jsem tento problém a tento topic v Diamond 2 fóru nenašel (pouze u Diamond 1), tak zakládám, protože se přeci jenom jedná o jiné zařízení...

Jak již tedy byla na hafo fórech zmiňována "olejová skvrna na displeji", tak taky se mi objevila - asi před třemi měsíci (prosinec 2009).

Telefon jsem dal na reklamaci k prodejci (TS Bohemia) a asi za 2 týdny (těsně před vánoci 2009) mi přišel mobil opravený v rámci reklamace (vyměnili display).

JENŽE! Včera si tak hraju s mobilem a nějak blbne dotykové ovládání (téměř nelze projíždět dlouhé seznamy, či něco podobného). Říkám si, sakra, to mi něco připomíná… kouknu na mobil pod světlem a je tam zas! Ta olejová skvrna je tam zas!!! No tak mi zase nezbývá nic jiného, než to dát zase na reklamačku, snad to bude v pohodě jak posledně.

Nicméně, je divný, aby se to stalo zas! Mobil nosím v pouzdře Krusell Orbit Flex přímo pro D2 a žádným povětrnostním ani jiným vlivům vystavován není!

Zajímalo by mne tedy, zda-li se tu najdou tací, co se přímo s tímto problémem setkali, jak dopadla reklamace, nebo dokonce tento problém měli opakovaně a museli reklamovat opakovaně a jak to dopadlo... (víme, že tento problém dříve vsp data neuznávali, asi tak do konce léta 2009, tak spíše prosím o vyjádření těch, co jim od této doby reklamace uznána byla, či nebyla, atd...)

Díky
Uživatelský avatar
Bruca
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 07, 2006 8:50
Zařízení: BB9780, BB Q5, BB Playbook
Bydliště: Zlín

Olejová skvrna na displeji

Příspěvek od Bruca »

já sice Diamond2 nemám, ale mám ji na displeji E-tenu M700 taky... někdy tam je, někdy není. podle čeho se objevuje, jsem zatím nezjistil....
očividně s tím má problémy hodně různých zařízení (aspoň dle diskuzí), možná to byla "blbá" várka displejů...

displej i přes tu občas se objevující skvrnu dobře funguje, tak to neřeším. nejsem frikulín :-)
wiki133
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř úno 10, 2010 9:56
Zařízení: SE mobile, HTC Diamond2

Olejová skvrna na displeji

Příspěvek od wiki133 »

Tak tú škvrnu mám i ja na D2 a je tam stále, len záleží na akom svetle sa človek na to pozerá. Je pekne viditelná ak si pozrieš displej vo svetle napr. monitoru alebo žiarivky. Takže D2 pôjde pekne na reklamaciu a nie len so škvrnou ale i s prachom na vnútornom displeji pri už riešených tlačítkach hlasitosti.
dj.paratko
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát črc 27, 2007 15:23
Zařízení: SG II, HTC Diamond 2

Olejová skvrna na displeji

Příspěvek od dj.paratko »

jo kurna to je presne ono, konecne se to nekomu taky projevilo... tak hele mam diamonda 2 a pred tim jsem mel dva kusy jednicky..... pravdou je ze mi ty telefony padaji z ruky, ale u kazdeho z modelu jsem mel po nejake dobe presny problem.... u jednicky spatna dotykovka a pak ta olejova skvrna..... je ale zajimavy ze je jako tam je a pak zase zmizi.... ja tim ze mi to upadlo tak jsem nereklamoval protoze by se mnou vybehli, ale jako fakt zvazuju jestli jeste do HTC jit.... jak rikam mel jsme 3 kusy a u vsech mi to delalo....
Dafe
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: sob črc 25, 2009 9:56
Zařízení: HTC HD2

Olejová skvrna na displeji

Příspěvek od Dafe »

Můj kamarád má Samsung omnia I , a na displeji ji má taky uprostřed asi 0,5 na šířku a 4 cm na délku je vidět při zhasnutým displeji ,jde to reklamovat tak jsem zvědavej jak to dopadne.
LamaHaluz
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon kvě 31, 2010 18:43
Zařízení: Samsung B7610 Omnia Pro

Olejová skvrna na displeji

Příspěvek od LamaHaluz »

Zdarec,já mám asi 14 dní Samsung B7610 Omina Pro a asi pred 2 dny jsem si všiml taky té olejové skvrny,mám ji uprostřed displeje o velikosti asi 0,5 x 1 cm,zatim to není tak strašný,doufám,že se to nezvětší.Dokud mobil běží v poho,nebudu to nějak řešit ale pokud by s tím měl někdo větší problémy,tak prosím o info,abych to dyštak hodil na reklamačku.
Petr1K
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: stř dub 29, 2009 6:24
Zařízení: HTC D2

Olejová skvrna na displeji

Příspěvek od Petr1K »

právě se D2 vrátil z uznané reklamace, po výměně displeje. Měl jsem ho přesně rok. Dotykáč byl nefunkční, skvrna cca 2x1 cm a přesouvala se.

na mobila jsem opatrný, žádná zadní kapsa u kalhot, klíče v kapse atd... a stejně pošel
Bartyx
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 237
Registrován: čtv úno 12, 2009 16:28
Zařízení: Honor 8

Olejová skvrna

Příspěvek od Bartyx »

Zdravím,

před časem se mi na prostředku displaye objevila nepatrná "olejová skvrna". Je vidět jen, když je display zhasnutý a po dotyku prstů se rozlejvá do stran. Vím, že je to poškozením dotykové vrstvy a chtěl bych se zeptat, zda se na to dá uplatnit záruka, jak dlouho tak trvá oprava (odvezl bych to osobně do VSP Data) a pokud se uplatnit nedá, tak kolik oprava stojí.
Jo a zajímá mě ještě, zda mám vrátit stock SPL a romku předtím, než to tam povezu.

Díky za odpovědi.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Olejová skvrna

Příspěvek od koumes »

Pokud si použil hledání na celém fóru,tak ti vyskočí dost příspěvků na pročtení.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Olejová skvrna

Příspěvek od htcjirka »

Dnes uz vetsinou zaruka ve vetsine pripadu uznana je v tomto konkretnim pripade,ale zalezi na posouzeni daneho technika a take v jakem stavu jest samotne zarizeni,digitizer apod.Oprava vetsinou trva od 2-5dnu.VSP Data velice rychle opravuje dana zarizeni s touto zavadou.Urcite doporucuji nahrat puvodni rom vcetne daneho SPL.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Olejová skvrna

Příspěvek od koumes »

Jen doplním CE4YOU.
Bartyx
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 237
Registrován: čtv úno 12, 2009 16:28
Zařízení: Honor 8

Olejová skvrna

Příspěvek od Bartyx »

Díky za odpovědi. Zkusím to tam odvézt a uvidíme.

Ještě jedna maličkost, nevíte, zda VSP Data nabízejí náhradní zařízení na dobu opravy?
Díky moc...
shafa
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:39

Olejová skvrna na displeji

Příspěvek od shafa »

Tak se taky podepisuju pod majitele olejovych skvrn.

Pred dvema roky jsem koupim HTC DIAMOND 1.
Behem prvniho roku jsem pristroj reklamoval 3x na svevolnou regulaci hlasitosti a olejovou skvrnu a sni spojeny nefunkcni dotyk. Vsechny reklamace byli uznany a vratili mi penize.
Byl jsem tedy verny znacce a hned na miste poridil HTC DIAMOND2.

No a dnes, OPET po roce, mam na displeji OPET olejovou skrnu, diky ktere vcera prestal OPET chodit dotyk. OPET ho ponesu reklamovat.

Zajimalo by me na zaklade ceho se tento problem objevuje.
Telefon mam od zacatku v silikonovem pouzdre a neustale ho nosim v HTC originalnim kozenem pouzdre. Nikdy na nej nesedam, nikdy na nem neskacu, na ovladani nepouzivam kladivo.

To je problem jenom DIAMONDA?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Olejová skvrna na displeji

Příspěvek od htcjirka »

Je to problem lepidla,ktere je mezi dotykovou a sklem a za cas se zacne rozkladat,Diamond 2 to take postihlo,vymeneny dil by jiz toto provadet nemel.
Je to dane dodavatelem od ktereho HTC dotykovky bere.
Olejova skvrna a problemy s dotykovkou byly ve vetsi mire u Diamond 1,Diamond 2,Touch Pro 1,Touch HD
tomatom
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát kvě 13, 2011 16:23
Zařízení: diamond

Olejová skvrna na displeji

Příspěvek od tomatom »

prave se mi podarilo skvrnu odstranit a display opet funguje
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Olejová skvrna na displeji

Příspěvek od htcjirka »

To jen docasne,jak je jednou lepidlo poskozene,je otazka casu kdy se to opet vrati do stavu predchoziho..
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 29 hostů