Spekulace: HTC Touch Pro3 (Tera) přijde na konci léta

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Spekulace: HTC Touch Pro3 (Tera) přijde na konci léta

Příspěvek od Jiří Hrma »

Na Xda-developers se objevily první informace o chystaném komunikátoru HTC Touch Pro3 s pravděpodobným kódovým označením Tera. Tyto zprávy pocházejí od člověka, který je zaměstnán u jednoho z hlavních distributorů HTC v Evropě (že by Brightpoint?) a už v minulosti od něj přišly první zmínky o modelu Touch Pro2, který se čtyři měsíce po tomto úniku skutečně objevil na trhu; to přidává na důvěryhodnosti. HTC Touch Pro3 má být mnohem menší a lehčí než současná verze a podle starších informací to vypadá, že nepůjde o nijak extrémně výkonný telefon. Na trhu by se měl objevit někdy na konci léta (třetí kvartál).

obrázek

Systém Windows Phone 7 nečekejte, tady se dočkáme ještě "klasických" Windows Mobile 6.5.x. Svědčí o tom rovněž rezistivní displej s WQVGA rozlišením a úhlopříčkou rovné 3 palce. Zdroj zprávy dále uvedl, že by měl brzy mít k dispozici informace o podrobných hardwarových parametrech a už teď jsem zvědavý, jak moc se budou lišit od těch z prosince.

Zdroj: WMPowerUser
Uživatelský avatar
shuda23
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned bře 14, 2010 13:17
Zařízení: iPhone 5, iPad mini, iPod 5th gen
Bydliště: mesto piva

Spekulace: HTC Touch Pro3 (Tera) přijde na konci léta

Příspěvek od shuda23 »

prijde nesmyslne uvadet takove zarizeni pri existenci TP2, jestlize nebude s WP7...
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Spekulace: HTC Touch Pro3 (Tera) přijde na konci léta

Příspěvek od IkE Blaster »

Nejradši bych jim za ty jiný konektory urážel ruce... Jak Samsung, tak nyní i HTC.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Spekulace: HTC Touch Pro3 (Tera) přijde na konci léta

Příspěvek od Jiří Hrma »

Je docela neobvyklé, aby měl nástupce nějakého modelu (v tomhle případě dost oblíbeného) horší HW parametry než právě současný model (TP2) - procesor tam sice bude silnější, 600 MHz Qualcomm, ale ten displej, to je celkem hrůza. Ale parametry zatím nejsou potvrzené, takže se může leccos změnit, uvidíme v následujících týdnech.
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Spekulace: HTC Touch Pro3 (Tera) přijde na konci léta

Příspěvek od AtoM. »

Koukám, že mi TP2 vydrží hóóódně dlouho. Bohužel.
Uživatelský avatar
locomachine
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 130
Registrován: stř pro 05, 2007 15:50
Zařízení: Sams. Gal. Note
Kontaktovat uživatele:

Spekulace: HTC Touch Pro3 (Tera) přijde na konci léta

Příspěvek od locomachine »

Dorazí v dubnu na konci léta. :)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Spekulace: HTC Touch Pro3 (Tera) přijde na konci léta

Příspěvek od Jiří Hrma »

locomachine: Ten přiložený obrázek je staršího data, raději to z něj umažu, protože máš pravdu, že je to dost zavádějící, díky :-)
Uživatelský avatar
georgie6
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: pon bře 02, 2009 20:17
Zařízení: HTC Touch Pro2, Asus Transformer TF101
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Spekulace: HTC Touch Pro3 (Tera) přijde na konci léta

Příspěvek od georgie6 »

Příjde mi to spíše jako Touch Pro2 mini než jako jeho nástupce. Řekl bych, že oficiálně zveřejněný TP3 bude něco ve stylu HD2 + HW klávesnice, tak jako tomu bylo dříve při příchodu TP2.
-pekr-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: stř dub 01, 2009 22:00
Zařízení: HTC Sensation

Spekulace: HTC Touch Pro3 (Tera) přijde na konci léta

Příspěvek od -pekr- »

Chlapi, no co je to za úchylárna? :-) Z původních obrázků jsem nechtěl TP2, protože mi to přišlo moc velké a těžké. Chtěl jsem Diamonda dvojku. Ale pak jsem je měl vedle sebe v obchodě, a na své TP2 nenechám dopustit. Já jsem "upsaný" člověk, a ta klávesnice je prostě super. TP2 zase tak velký není, tady dávám srovnání, když jsem si mobily před rokem vyhodnocoval, doplnil jsem HD2:

rozmery:
--------
107.85 X 53.1 X 13.7 (Touch Diamond2)
116 X 59.2 X 16.65 (Touch Pro2)
117.7 x 55.7 x 17.1 (HTC Dream - s Google Android)
115 × 63 × 12 (Touch HD)
115 × 61 × 12 (iPhone)
102 X 51 X 18.05 (TouchPro1)
103 × 44 × 20 (Nokia 6230i)
120 x 67 x 11 (HTC HD2)

hmotnost:
---------
117.5 (Touch Diamond2)
187.5 (Touch Pro2)
158 (HTC Dream - s Google Android)
145 (Touch HD)
135 (iPhone)
165 (TouchPro1)
99 (Nokia 6230i)
157 (HTC HD2)

Čili - rozměry pod velikost 115x61 (iPhone) jsou naprosto o ničem. Takže z 3,6" TP2 udělají 3" TP3? Někdo na marketingu upad na hlavinku? Na druhé straně pak představí poměrně monstrózní HD2, u kterého už člověka napadá, jestli ta velikost už není trochu moc ulítlá?
Fiorentina
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 12, 2010 21:50
Zařízení: nic

Spekulace: HTC Touch Pro3 (Tera) přijde na konci léta

Příspěvek od Fiorentina »

Slyšel jsem i nějaké informace o HTC HD 3, snad konec tohoto roku ?
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Spekulace: HTC Touch Pro3 (Tera) přijde na konci léta

Příspěvek od elcrys »

IkE Blaster píše:Nejradši bych jim za ty jiný konektory urážel ruce... Jak Samsung, tak nyní i HTC.
Jestli myslíš přechod mini - microUSB, tak to je snad jedině dobře. Za prvé má být tento konektor mechanicky odolnější a za druhé na tento typ konektoru postupně přejdou všichni velcí výrobci (i hloupých telefonů). V plánu je údajně i prodávat telefony bez kabelů a nabíječek, protože budou stačit jedny univerzální.

Co se týče HTC TP3, tak už z obrázku je vidět, že je to šunka patřící do low-endu (ani se nemusím dívat na parametry). Má přece HW klávesnici, což je skutečně zpátečnická low-end feature. Skutečný high-end v představách Microsoftu je kompletně beztlačítkový telefon, čemuž také odpovídá koncepce nového OS. Nevím, čemu se všichni divíte.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Spekulace: HTC Touch Pro3 (Tera) přijde na konci léta

Příspěvek od tslany »

elcrys píše:má být tento konektor mechanicky odolnější
Měl by být, ale u nokií je to dost často příčinou reklamace. A nebo třeba to tam budeš chtít dát, ale bude nedostatek světla a nebudeš na to vidět, tak to tam budeš rvat druhou stranou a ... bum!
pivnik
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 15, 2010 17:00
Zařízení: HTC TOUCH PRO 2

Spekulace: HTC Touch Pro3 (Tera) přijde na konci léta

Příspěvek od pivnik »

no zdá se, žeHTC bude pokračovat ve své nepochopitelné politice, že použitelný je vždy typ ob jednu generaci, první foun co jsem od nich měl TyTn měl značné mouchy, které vychytal až TyTn II, pak jsem chvilku používal HTCTouch Pro, ale opět stejná zkušenost jako s TytTn první generace, navíc měl dle mého příliš titěrný display vzhledem k použitému ovládacímu prostředí a lá iPhone, tudíž mi nezbylo než oželet hw klávesnici a přejít na HTC HD2 a počkat až bude k mání HTC Touch Pro 2, s nímž jsem opět vcelku spokojen. Škoda už by se mohli pánové z HTC za těch pár let poučit a přestat vypouštět na trh tyhle zbytečné mezistupně :???:
DubyDu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: čtv bře 20, 2008 15:16
Zařízení: HTC Titan

Spekulace: HTC Touch Pro3 (Tera) přijde na konci léta

Příspěvek od DubyDu »

taky doufám, že toto je něco jako TP3 mini a TP3 se teprve ukáže... pak by byly spokojení všichni :)
Uživatelský avatar
skejpa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: sob zář 13, 2008 9:26
Kontaktovat uživatele:

Spekulace: HTC Touch Pro3 (Tera) přijde na konci léta

Příspěvek od skejpa »

pivnik píše:no zdá se, žeHTC bude pokračovat ve své nepochopitelné politice, že použitelný je vždy typ ob jednu generaci, první foun co jsem od nich měl TyTn měl značné mouchy, které vychytal až TyTn II, pak jsem chvilku používal HTCTouch Pro, ale opět stejná zkušenost jako s TytTn první generace, navíc měl dle mého příliš titěrný display vzhledem k použitému ovládacímu prostředí a lá iPhone, tudíž mi nezbylo než oželet hw klávesnici a přejít na HTC HD2 a počkat až bude k mání HTC Touch Pro 2, s nímž jsem opět vcelku spokojen. Škoda už by se mohli pánové z HTC za těch pár let poučit a přestat vypouštět na trh tyhle zbytečné mezistupně :???:
no vidis, co clovek to nazor. ja mam touch pro 1 a kdyz sem videl TP2 tak sem byl zklamanej. vetsi zarizeni, stejnej vykon. pro me je displej TP1 dostatecne velkej i na sledovani filmu ve vlaku (s titulkama). je to jen otazka priorit. ja povazuju touch pro 1 za jedno z nejlepsich zarizeni co HTC vyrobilo a vypada to, ze u nej jeste chvili zustanu :) s win mo 6.5.5 mi u nej uz nic nechybi :)
pivnik
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 15, 2010 17:00
Zařízení: HTC TOUCH PRO 2

Spekulace: HTC Touch Pro3 (Tera) přijde na konci léta

Příspěvek od pivnik »

no to je možný, ale i kolegové kteří měli rovněž tu čest s cihličkou pod označením HTC Touch Pro ji už taky dávno vyměnili za něco použitelnějšího :-)
Uživatelský avatar
skejpa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: sob zář 13, 2008 9:26
Kontaktovat uživatele:

Spekulace: HTC Touch Pro3 (Tera) přijde na konci léta

Příspěvek od skejpa »

ono tam toho s klavesnici moc na vyber neni... krom TP2 pripadal v uvahu snad jen samsung ale sense je proste mnohem dal nez nastavba od samsungu.
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 hostů