Gigabyte GSmart S1200: Nová ROM nabízí vyšší rychlost

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Gigabyte GSmart S1200: Nová ROM nabízí vyšší rychlost

Příspěvek od Jiří Hrma »

Jestliže jste četli moji recenzi líbivého komunikátoru Gigabyte GSmart S1200, pak jistě víte, že z celkové rychlosti zařízení a vlastního uživatelského prostředí jsem nebyl příliš nadšený; vypadá to ale, že výrobce neusnul na vavřínech a rozhodl se některé reportované chyby odstranit. Na webových stránkách společnosti Gigabyte se objevila ke stažení nová verze ROM, která pochází z 24. 12. 2009 a měla by přinést rychlejší odezvu systému a především zmíněného uživatelského prostředí. Telefon již nemám k dispozici, takže funkčnost nemůžu vyzkoušet, ale pokud si novou ROM stáhnete, určitě budeme rádi, když se pak v diskuzi podělíte o své dojmy.

Obrázek

Novou verzi ROM stahujte z této stránky (klikněte na zelený odkaz "Aktualizace ROM v šedivé kolonce "GSmart S1200"). ROM nese označení 2.05 a je samozřejmě v kompletní české lokalizaci. Před samotnou aktualizací ROM si přečtěte pokyny a informace u odkazu.

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelské prostředí by po aktualizaci ROM mělo být podstatně rychlejší...
norcofiala
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 08, 2010 11:30
Zařízení: GSmart s1200

Gigabyte GSmart S1200: Nová ROM nabízí vyšší rychlost

Příspěvek od norcofiala »

zdravim, tak sem neodolal a poridil ho, ale mam takovej mensi problem :-) nejak nejsem schopnej najit navod na sesinchronizovani pda s PC, je neco takoveho ?? nebo neni ...

ta aktualizace se da stahnout jeste odnekud jinud ?? me se to stahuje a ukaze mi to pak nejakou chybu ale downloader manager mi ukaze plnou velikost, a opera to taky stahne jakoby cely a pak zahlasi chybu, a fizicky stazenej exe ma cca 65 Kb.

jeste bych se chtal zeptat zdaly je k pda nejaky vyber prislusenstvi, ty sluchatka co jsou k tomu sou pekny ale me nesedej v usich, potreboval bych takovy ty spunty co ma sony ericsson.

diky Tomas
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Gigabyte GSmart S1200: Nová ROM nabízí vyšší rychlost

Příspěvek od Jiří Hrma »

Jaký operační systém máš v PC? Podle toho si stáhneš odpovídající synchronizační nástroj z webu Microsoftu (pro XP je to Active Sync, pro Vistu je to Centrum zařízení Windows Mobile). Následně budeš moci data (kontakty, kalendář, e-maily a úkoly) synchronizovat s Outlookem.

O jiném odkazu pro stažení téhle ROM nevím, ale teď jsem to zkusmo zkusil stáhnout (Opera 10.6) a dojelo to celé. Co se týče příslušenství, tak mám pocit, že zrovna Gigabyte toho u nás oficiálně pro svá zařízení příliš mnoho neprodává (respektive vůbec nic) :(
norcofiala
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 08, 2010 11:30
Zařízení: GSmart s1200

Gigabyte GSmart S1200: Nová ROM nabízí vyšší rychlost

Příspěvek od norcofiala »

mam windows 7, a ten soubor ovladacu jsem si stahnul v poradku, ale kdyz ho instaluju tk mi to nahlasi ze pristroj je odpojenej i kdyz byl na kabelu v pc.

a ta opera ti tu aktualizaci stahla v poradku? nenahlasilo to zadnou chybu? mohl bysto dat treba na ulozto nebo na czshare, sharerapid,hellshare.

Tomas
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Gigabyte GSmart S1200: Nová ROM nabízí vyšší rychlost

Příspěvek od Jiří Hrma »

Pokud máš Windows 7, tak tam je synchronizační aplikace už přímo integrovaná v systému, takže jen připojíš telefon, ono si to najde drivery samo a můžeš synchronizovat. Pokud to nejde, ověř, zda to neblokuje firewall. Soubor se mi stáhl v pohodě celý, ale nespouštěl jsem ho, protože jsem na Macu.
norcofiala
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 08, 2010 11:30
Zařízení: GSmart s1200

Gigabyte GSmart S1200: Nová ROM nabízí vyšší rychlost

Příspěvek od norcofiala »

Tak se mi to uz povedlo funguje to

jen bych ted chtel tu aktualizaci tak to jdu jeste zkusit snad to vijde :-D

-- doplnění předchozího příspěvku (stř čer 09, 2010 22:12) --

tak ta aktualizace se nepodarila stahnout, nevim co stim je ....

mel bych dotaz k GPS. pisou ze to ma GPS ale nejak neumim / nevim zpustit klasickou mapu kde mi to ukaze moji pozici.

poradi mi nekdo ?? diky Tomas

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv čer 24, 2010 21:03) --

tak pridam jeste jeden poznatek.
priznam se ze sem manual necetl k tomuto telefonu, ale kdyz vytahnete stylus a otevrete kdryt batzerie, tak na miste pro stilus najdete tlacitko RESET. tak si na to davejte pozor, ponevadz se me uz nekolikrat po sobe povedlo ho stylusem zmacknout a restartovat si pristroj :tlem:
pithy
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv pro 31, 2009 17:54
Zařízení: Gsmart S1200

Gigabyte GSmart S1200: Nová ROM nabízí vyšší rychlost

Příspěvek od pithy »

No to by mě zajímalo, jak si omylem mohl restartovat přistroj, myslím že omylem to nejde :-). Jinak se tu někdo ptal na příslušenství --- sháněl jsem držák do auta (kvůli navigaci) na okno a zjistil jsem, že pasuje přesně držák od SAMSUNG - bohužel nevím typ - ale byl vystavený za 250 Kč - a je, jako by byl originál k S1200.
Jinak nemůžu přijít na to, kde se ve founu ukládají SMSky a jak se dají stáhnout do PC. Předchozí telefony, který jsem vlastnil, to uměly.
- a ještě k tvé otázce o zobrazení klasické mapy s tvou pozicí. Obávám se, ale můžu se mýlit, že žádná klasická mapa není. Pospuštění prográmká GPS můžeš sledovat svou trasu -- ale ukazuje ti jen souřadnice. Pokud chceš i s mapou, tak si musíš nainstalovat nějaký odpovídající software. Je jich plná řada ......
Kulis91
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř říj 13, 2010 17:18
Zařízení: GSmart S1205

Gigabyte GSmart S1200: Nová ROM nabízí vyšší rychlost

Příspěvek od Kulis91 »

Co se týče nové romky, nějak moc se mi nezdá úžasnější..
nevím čím to je, ale mobil j děsně pomalý a nevím co s tím. Velice moc rád bych si tam dal WM7 ovšem nemohu ho nikde najít.

GPS -> já osobně využívám TomToma a jsem s ním spokojen.
Prosím, jaký ten držák od samsungu na něj tedy pasuje? :) potřebuji si ho pořídit :)
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot], Seznam.cz a 52 hostů