Xperia X1 se pravděpodobně dočká aktualizace na WM6.5

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Xperia X1 se pravděpodobně dočká aktualizace na WM6.5

Příspěvek od mike-biker »

No nad "pitomostí" vývojářů a marketingu někdy zůstává rozum stát. Dříve osvědčenou LED diodu signalizující zmeškanou událost, či vybitou baterku u Xperie nahradila naprosto nezapamatelnovatelná "diskotéka" čtyř zběsile blikajících diod, zatímco Samsung neumístil ani jednu. :evil: . Přitom i největší eurokretén ví, jak je taková jedna dioda užitečná. ;-), když je displej zhasnutý. Ani bych se nedivil, kdyby některá vývojářská hovada dala na 4" displej + 1GHz procesor baterku 650mAh. :tlem:
Libunda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 440
Registrován: čtv pro 11, 2008 9:47
Zařízení: HD2, iPAD, iPhone4, HTC One X
Bydliště: Náchodsko

Xperia X1 se pravděpodobně dočká aktualizace na WM6.5

Příspěvek od Libunda »

No pockej, pockej, u X1 si prece muzes nastavit, aby ti to ukazovalo co chces a jak chces... no problem. Chci aby mi to blikalo pri SMS, neprijatych hovorech a vybite bat...3 veci. To si zapamatujes a na ostatní se vykasli.
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Xperia X1 se pravděpodobně dočká aktualizace na WM6.5

Příspěvek od radospol »

...a este si nastavis jaku farbu chces pre danu ulohu:)
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Xperia X1 se pravděpodobně dočká aktualizace na WM6.5

Příspěvek od Svestka »

No ale k čemu ti to je? Bohatě stačí jedna dioda, která signalizuje zmeškanou událost. Přece je jedno, že předem než odemkneš telefon, víš, co jsi zmeškal (jestli sms, volání, upomínku..) důležité je, že jsi něco zmeškal, a proto ten telefon odemkneš ne? Ale na druhou stranu to ničemu zas tak nevadí, i když osobně nevidím využití použití více diod.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Xperia X1 se pravděpodobně dočká aktualizace na WM6.5

Příspěvek od mike-biker »

Je to kravina, ale to mě právě na Samsungu štve. :-(
SRY za OT. :oops:
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Xperia X1 se pravděpodobně dočká aktualizace na WM6.5

Příspěvek od Standa »

To jo, jenže diody u Xperie byly dost tlumené. Když jsem byl od telefonu dál a na světle, nikdy jsem s jistotou nevěděl na čem jsem. O Touch HD nemluvím, to je z hlediska ergonomie úplně zazděný případ.
Jedna jasná, dobře viditelná dioda by udělala daleko víc práce.
Fugas
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv dub 09, 2009 12:51
Zařízení: SonyEricsson Xperia X1, X2

Xperia X1 se pravděpodobně dočká aktualizace na WM6.5

Příspěvek od Fugas »

presne muj nazor diody u X1 stoji zaprd uz je mam jen u sms nebo zmeskaneho hovoru... jak bylo zmineno pres den sem naprosto netusil ktera to barva prave blika...
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Xperia X1 se pravděpodobně dočká aktualizace na WM6.5

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

No. Co se týče X2, tak o ní neuvažuju a kdybych se znova rozhodoval, tak bych si stejně znova koupil X1. Velorex je fajn, ale kdo chce PDA bez tlačítek, ať si koupí HD, nebo něco jiného, výběr je dnes velký...
Pokud bude ofiko update na WM6.5 u X1, tak to určitě otestuju. ale spíš ze zvědavosti, přestupovat z WM6.1 rozhodně neplánuju.
No a co se týče diod... tak sice je fajn, že jsou 4 a dají se pěkně nastavovat, ale jednak, jak říká Standa, jsou dost tlumené a jednak mi po zvyku z uniho chybí nepřetržité problikávání diody při zapnutém GSM. U UNIho jsem jenom kouknul a viděl jestli se nevybila baterka, jestli je signal, případně jestli mi někdo volal. Sice je nějakej program na úpravu světelných signalizací LED u XPERIE, ale možnost neustálého problikávání při zapnutém GSM tam není :(
Na druhou stranu 'zaplať pánbů za ty dary', u nových PPC se na diody zapomíná uplně, o tlačítkách a dpadu škoda mluvit... Takže já jsem rád za to, co mám.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Xperia X1 se pravděpodobně dočká aktualizace na WM6.5

Příspěvek od bkf1 »

mno je videt, ze iDebilizace si bere svou velkou dan a kdyz chce nekdo vymyslet neco "noveho", tak je to vareni z destilovane vody... nedivil bych se, kdyby HTC prislo na trh s zarizenim bez diod a pouze o jednom tlacitku navic urcenemu pouze pro reset, jak pise DIGIMAN... cim min tlacitek, tim vic adidas :tlem: jak se nam ta technika dostala pekne na dno:) tak to maji jablecnici radi... a v te tuposti se ostatnim lidem taky moc libi:) jo taky by se mi libilo byt uplny hnup, ktery si libuje v tuposti, lenosti, neschopnosti a omezenosti, ale "bohuzel" jsem clovek inteligentni a mam v hlave mozek, coz je dnes velmi ale VELMI nemoderni a omlouvam se predem vsem tupym jablecnym hownum, kteri preferuji sve "Think different" aneb "Premyslej jinak"... kazdy at si to prelozi po svem...
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Xperia X1 se pravděpodobně dočká aktualizace na WM6.5

Příspěvek od radospol »

nechapem preco sa tu zase vyvolava flame pre diody a ine veci. Hlavne v trejde xperie x2,kde na rozdiel od inych novych zariadeni su v x2 aspon nejake diody,aj tlacitka, aj opticky joy..

K veci: Ked bude upgrade na wm6.5 urcite vyskusam.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Xperia X1 se pravděpodobně dočká aktualizace na WM6.5

Příspěvek od Svestka »

bkf1: Proč ta ostrá slova? Psal jsem to už jinde ale aby nebyl můj post chápán špatně, tak já osobně byc htaké uvítal d-pad, diodu a jiné "zastarelé" věci, které se vyhazují. Lidem se ale v dnešní době taková zařízení bez tlačítek líbí a věřím, že jím to tak může vyhovovat. Né každý potřebuje provádět na pocket pc to co ty a pokud má komunikátor hlavně na filmy, gps navigaci a internet tak mu takové zařízení bude hodně vyhovovat. Takže osobně bych se nenechával unést vlastními pocity a soudil, co je dobré a co špatné podle subjektivních dojmů, každý jsme jiný a každému taktéž vyhovuje něco jiného. Není ale proto ty druhé nazývat tupci.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Xperia X1 se pravděpodobně dočká aktualizace na WM6.5

Příspěvek od mike-biker »

Já tam mám WM 6.1 a až bude WM 6.5 release, tak jí určitě zapracuje ITJE z XDA developers a já jí prubnu. I když já mám nejraději čisté ROMky. :wink:
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Xperia X1 se pravděpodobně dočká aktualizace na WM6.5

Příspěvek od bkf1 »

To SVESTKA:
Ostra slova jsem zvolil proto, protoze jinak se soucasna situace ani neda charakterizovat stejne jako se nedaji ani jinak charakterizovat lide, kteri primo rozhoduji o tom, jak to bude dal. Cele to vse vidim jako krok zpatky nebo spise nekolik kroku zpet... napr. odstraneni D-Padu zase zbytecne vraci do hry stylus! Oni asi vyrobci chteji odradit zakaznika, aby vyuzival svuj OS na max tzn. aby si tam nainstaloval jake programy chce, protoze urcite spousta lidi se vykasle na to, aby si instalovali programy, kvuli kterym pak museji pouzivat stylus i kdyz by nemuseli... a tim se nam z WM stava hloupy system, protoze jeho rozvoj se bude ridit potrebami tupcu... Ted tu uz mame kapacitni displeje, za chvilku zmizi i ten stylus a kdo si koupi nejaky specialni tak mu stejne na kapacitnim displeji nebude fungovat podle predstav... Mno je pravda ze aspon podle statistik vetsina lidi, kteri si koupi chytri telefon, vyuziva jen to, co je v zakladnim baleni a na nejake rozsirovani z vysoka kaslou, ale pro tyhle lidi prece WM vubec byt NEMA!!! Mno jenze par "chytrych" hlav v HTC si rekno "NE", "...budeme tlacit na to, aby se WM dostalo do ruky i uplnym blbcum..." a vsichni jak stado za HTC, ktere samozrejme za prde** Applu :(

Jinak tahle X2ka jeste ma ten zaklad pro ovladani WM ale je videt ze dosti zredukovali... X3ka uz bude podle me na dnesni dobu klasicka placka s dvema tlacitkama a dal nic :(
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Xperia X1 se pravděpodobně dočká aktualizace na WM6.5

Příspěvek od barberry.pha »

Na to se neda reagovat .. zase nekdo kdo nemuze prezit to ze WM se muze dostat do rukou i normalnim lidem kteri nemaji potrebu se v nem vrtat a nahraji si par aplikaci .. jsou radi za rezistentni displey a to ze nemusi pozivat na vsechno stylus ..
to ti asi nezbyde nic jinyho nez si nakoupit "stare dobre WM" aby si byl spokojeny kdyz vsichni okolou jsou tupci kteri jsou radi ze nemusi porad vytahovat stylus? uprimne nevim na co v tf3d 2.5 potrebujes d-pad ...
myslim ze kdyby s tim htc neprislo tak ta mensina co je porad proti tomu kde je to tedka by je asi nevyrthla a presli by na to stejne .. a je tady porad hodne lidi co jim iphone nevyhovuje jako pristroj,os, jako cokoliv ale jsou radi ze je tady htc nebo samsung s novymi rozhranimi a pohodlne si pristroj s WM ovladaji i prsty a at se ti libi nebo ne dneska se vsechno toci kolem penez a nikdo nebude s nostalgie delat neco na cem nevydelaji ... sorry za OT ale na to se nedalo neragovat ...
protoze si nepripadam jako uplny blbec jenom proto ze mam TD2 a pouzivam bud tf3d nebo spb shell a vim ze iphone bych nechtel a jsem rad za je na trhu pristroj jako td2 .. hd .. omnia pro .. omnia II adt ...

\\Necituj poslední příspěvek. Farokh
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Xperia X1 se pravděpodobně dočká aktualizace na WM6.5

Příspěvek od mike-biker »

Pls. K tématu. ;-) . Na diskuzi prosím zde:
http://smartmania.cz/forum/viewforum.php?f=17
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Xperia X1 se pravděpodobně dočká aktualizace na WM6.5

Příspěvek od bkf1 »

To BARBERRY:
D-Pad prave umoznuje resit operace, na ktere normalne potrebujes stylus. TF a podobne nejsou zadna samospasitelna reseni, protoze si spustis nejaky program a zjistis, ze TF ti tam uz nepomuze... to je prekvapeni co? A co pak? Musis vytahovat stylus jenom proto, ze nejaky chytrak rozhodl, ze "WM nepotrebuji D-Pad". Nejsem uplne proti resenim jako TF, ale nelibi se mi, ze se to vsechno vali na vlne orezavani, ale tak je to bohuzel se vsim profi hardwarem/softwarem, kdyz nejaky tupec rozhodne, ze by se to melo co nejvic prizpusobit uplne obycejnym lidem :( Pro obycejne lidi jsou iPhony, Nokie atp., tak prece neni duvod mrvit WM :-( domluvil jsem aneb konec OT :wink:
PS: Kua doufam, ze ty nove ovladace na Qualcommy, co budou v nove X2ce, pomuzou i nam ostatnim :wink: Neni na netu uz nekde nahodou nejaky rip ROMky z X2?
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Xperia X1 se pravděpodobně dočká aktualizace na WM6.5

Příspěvek od Svestka »

Na d-pad nezanevřeli pouze výrobci ale především samotný operační systém takže výrobci nemají tak velký důvod tam ten d-pad umístit. Například scrollování, což je asi nejčastější činnost d-padu se na dnešních WM provádí gestem a už nemusíš šmátrat po scrollbaru. Samotné zavedení gest vidím jako velké plus jelikož právě tyto problémy to velice elegantně řeší a jediné co může někomu vadit je ťapání po displeji. Neříkám, že se d-pad nedá využít i jinak ale v nových WM už není tak nepostradatelný jak tomu bylo dříve.
nevermind
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: sob úno 03, 2007 17:42
Zařízení: vypisování konfigurace je jako poměřování pindíků

Xperia X1 se pravděpodobně dočká aktualizace na WM6.5

Příspěvek od nevermind »

Ano, sice umí kuchtit ROMky, ale kde tuto informaci vzal, to nevím. Ani já vůbec tuto informaci nemám.. Mám informaci ohledně upgrade X2 na jistou verzi WM ( :wink: ), ale na X1 opravdu ne..
edit: tak ani po dotazu u nás mi NIKDO WM6.5 nepotvrdil. Zatím čekám na reakci od uživatele itje na xda...
edit2: takže itje se akorát dostal k driverům WM 6.5 pro vnitřní použití, ale upgrade skutečně nebude. Ale stále mi vrtá hlavou, kde sehnal ovladače, když je rovnou celá oficiální WM 6.5 ROM.. Komu z SE se chtělo to vypreparovat jen částečně? :?:
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Xperia X1 se pravděpodobně dočká aktualizace na WM6.5

Příspěvek od bkf1 »

Svestka píše:právě tyto problémy to velice elegantně řeší
A co programy/ruzne obrazovky nastaveni, ktere maji tak male ovladaci prvky, ze se na ne dostanes jen stylusem nebo pomoci D-Padu?
tompec
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: čtv zář 24, 2009 18:24
Zařízení: Iphone 7 128 black
Bydliště: MS kraj

Xperia X1 se pravděpodobně dočká aktualizace na WM6.5

Příspěvek od tompec »

Omlouvám se za OT, ale nemůžete mi někdo vysvětlit jak se aktualizuje WM z 6.1 na 6.5 např. na Xperii ? Resp. jak se mění ROM ? Příp. mě prosím naveďte na správnou diskusi :oops: . Díky
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů