Problem s JAVA aplikaci OSKAREK

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět
Uživatelský avatar
UmbroR
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv úno 23, 2006 17:07
Zařízení: HTC TyTN II (Kaiser)
Kontaktovat uživatele:

Problem s JAVA aplikaci OSKAREK

Příspěvek od UmbroR »

Ahoj nevim kam tohle tema zaradit tak jsem to supnul sem.Nainstaloval jsem si do meho HTC kaiser JAVA aplikaci oskarek.Nosrmalne spustim program v nastaveni nastavim vse potrebne.A ted chci poslat sms napisi ji a chci ji odeslat to mi jde ale nemuzu hledat adresata v mem kontakt listu muzu jen rucne napsat cislo.Muzete mi poradit co s tim.Mam nejakou spatnou verzi nebo co.Dekuji za odpovedi.
yaqwsx
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: stř led 30, 2008 16:03
Zařízení: Samsung Omnia

Problem s JAVA aplikaci OSKAREK

Příspěvek od yaqwsx »

Pokud si pamatuji dobře, tak Oakárek nespolupracuje s interním tel. seznamem. Ten seznam v něm je naprosto nezávislý a je nutno ho vytvořit zvlášť.
Uživatelský avatar
UmbroR
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv úno 23, 2006 17:07
Zařízení: HTC TyTN II (Kaiser)
Kontaktovat uživatele:

Problem s JAVA aplikaci OSKAREK

Příspěvek od UmbroR »

Ne ja me oskarka na N80,K750 i na N73 a vzdy se dalo dostat do meho seznamu kontaktu.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Problem s JAVA aplikaci OSKAREK

Příspěvek od elcrys »

Problém je, že ve Windows Mobile běží JAVA aplikace pouze v emulátoru, takže mají omezený přístup k některým funkcím telefonu.
Uživatelský avatar
UmbroR
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv úno 23, 2006 17:07
Zařízení: HTC TyTN II (Kaiser)
Kontaktovat uživatele:

Problem s JAVA aplikaci OSKAREK

Příspěvek od UmbroR »

Takze tahle aplikace nepobezi na 100% na tomhle telefonu...A je nejaka podobna aplikace ktera mi poslape kdyz tahle ne.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Problem s JAVA aplikaci OSKAREK

Příspěvek od elcrys »

Já třeba používám Oskárek bez jakýchkoliv problémů, pouze jsem si musel těch pár nejdůležitějších lidí naklepat ručně do interního adresáře v Oskárku. Kdysi jsem kdesi zahlédl pár podobných aplikací, ale nevím jestli konkrétně pro WM.
Uživatelský avatar
UmbroR
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv úno 23, 2006 17:07
Zařízení: HTC TyTN II (Kaiser)
Kontaktovat uživatele:

Problem s JAVA aplikaci OSKAREK

Příspěvek od UmbroR »

Ok tak jsem si tech par cisel dal do adresare ale pokazde kdyz to chci odeslat tak mi to napise Doslo k neocekavane chybe
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Problem s JAVA aplikaci OSKAREK

Příspěvek od jozinzbazin »

Než jsem přešel na WM a na jiný tarif, tak jsem používal na SE aplikaci GIBO. Možná by to stálo za vyzkoušení. Používají ji obě dcery k jejich naprosté spokojenosti.
JZB
Tonda512
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 435
Registrován: pon dub 14, 2008 12:26
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Vejprnice (kousek od Plzně)
Kontaktovat uživatele:

Problem s JAVA aplikaci OSKAREK

Příspěvek od Tonda512 »

Proč používat javu??? Je tu přece SMS unAccent...
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Problem s JAVA aplikaci OSKAREK

Příspěvek od elcrys »

UmbroR píše:Ok tak jsem si tech par cisel dal do adresare ale pokazde kdyz to chci odeslat tak mi to napise Doslo k neocekavane chybe
Tak to bude zase problém konkrétního emulátoru, já používám standardní systémový, který je v tomto ohledu nejkompatibilnější.

Jinak SMS unAccent myslím nepoužívá k odeslání SMS vyhrazený server, takže je daleko datově náročnější. U Oskárku také není třeba opisovat kontrolní kódy.
Uživatelský avatar
Pavtul
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: stř bře 19, 2008 21:43
Bydliště: Vlašimsko

Problem s JAVA aplikaci OSKAREK

Příspěvek od Pavtul »

Mne OSkarek nejde na HTC TYTN II ani spustit :-( jakou pouzivate verzi prosim? Jinak ohledne datove narocnych odesilani - je to neefektivni pro nas, co nemame aktivni datovy tarif :-(
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Problem s JAVA aplikaci OSKAREK

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Nevím jak Oskárek, ale SMS UnAccent mi nepřijde datově náročný. Za jednu SMS v rozsahu do 160ti znaků se stáhne přesně 4 kB dat , pro představu to znamená u Vodafone bez žádných zvýhodněných tarifů 0,24 Kč útraty...

Přijde mi zbytečné spouštět Java emulator, na něm spouštět Oskárka, pamatovat si telefonní číslo adresáta, odeslat sms, zavřít oskárka, zavřít emulátor... to už výhoda neopisování ověřovacého kódu ztrácí na smyslu. SMS UnAccent stačí spustit, z adresáře outlooku přidat vybraný kontakt, napsat sms, opsat kód a je vyřešeno.
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Problem s JAVA aplikaci OSKAREK

Příspěvek od jozinzbazin »

O pár příspěvků výše uvádím info o GIBO. Nyní je i pro WM. Umí všechno, co SMS UnAccent a netřeba opisovat kódy. 30 jich je free (jen se platí data)a pak je nutno se zaregistrovat. Ta registrace stojí kilo a je to napořád. Je tam i verze pro PC. Možná se ta 100 koruna bude někomu zdát hodně, ale za to pohodlí to snad stojí.
JZB
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů