ROM Windows Mobile "jsem pirát?"

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

ROM Windows Mobile "jsem pirát?"

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Stanu se pirátem a budu stát mimo licenční ujednání pokud modifikuji aplikačně originální ROM a začnu ji distribuovat? Nebo lze nějak zadara požádat o status "vývojáře"?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

ROM Windows Mobile "jsem pirát?"

Příspěvek od Jiří Hrma »

Licenční podmínky Microsoftu (pokud nejsi výrobce), nic takového nedovolují a jakákoliv úprava či distribuce upravených originálních ROM tedy není legální a obávám se, že v takovém případě ani o žádný status jaký máš na mysli požádat nejde. Už pro to, že pro každé zařízení má výrobce smlouvu s Microsoftem a pokud by ti Microsoft dovolil modifikovat něco, co mají smluvně ošetřené právě s výrobcem, tak by to porušovalo jejich smlouvu, takže tohle opravdu nejde. Alespoň ne oficiální cestou, xda-developers ti ale představovat nemusím ne? :-)
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

ROM Windows Mobile "jsem pirát?"

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Hmm, takže vše probíhá za tichého souhlasu mimo licenční ujednání.
No jo no "Když chceš, tak musíš." :grin:
Hanusch
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pon srp 11, 2008 20:24
Zařízení: MDA Vario , Samsung OMNIA

ROM Windows Mobile "jsem pirát?"

Příspěvek od Hanusch »

No Microsoftu je XDA tak trochu trnem v oku ... dokonce jim poslali otevřený dopis aby stáhli všechny neofiko ROM ,a do budoucna má snad v plánu Windows Mobile hlídat ... nevím tedy jak by to chtěli sice udělat - mělo by to být něco ve smyslu OS na PC. - otázka je jestli se tak stane,osobně myslím že ne - každopádně by jim měli poslat spíše finanční dotaci ,protože na takovou podporu pro WM se sami nezmohli a nezmůžou ... ale ANO - JSI PIRÁT ! JSI RÁD :tlem:
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů