Activesync, smazane kontakty, obnova

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
roxtedy
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: pon lis 24, 2008 7:50

Activesync, smazane kontakty, obnova

Příspěvek od roxtedy »

Mám velký problém, activesynch špatně provedl synchronizaci a smazal kontakty v PDA. Jdou tyto smazané kontakty nějakým způsobem obnovit?? Díky
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Activesynch, smazane kontakty, obnova

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Podívej se do outlooku v počítači, tam by měly být.
roxtedy
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: pon lis 24, 2008 7:50

Activesync, smazane kontakty, obnova

Příspěvek od roxtedy »

To si nejsem jistej, v pc bylo 40 kontaktu a activesynch asi přespsal všechny kontaky v pda. V pda jich ted je 40. Nejhorší na to je, že activesynch byl správně nastaven...Napadá Vás něco? Kam se v pda ukládají kontakty? Díky
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Activesync, smazane kontakty, obnova

Příspěvek od mike-biker »

Do záloh příteli, do záloh. Škoda, že pro spoustu lidí jsou kontakty tak důležité, že si je nezálohují! :evil: .
Docent
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte lis 18, 2008 20:26
Zařízení: Dell AXIM X51v, Vodafone 845
Bydliště: Kousek od Rudé záře

Activesync, smazane kontakty, obnova

Příspěvek od Docent »

Já jsem kdysi dopadl podobně, když mne napadl geni(t)ální nápad synchronizovat PDAčko s PC v práci a doma... V práci mám Lotus Notes, s tím jsem synchronizoval nejdřív, pak jsem chtěl přidat PC doma s MS Outlookem, leč Outlook z nějakého záhadného důvodu usoudil, že je nadřazen PDAčku, a bez optání vymazal kalendář, kontakty, úkoly...

Takže jsem obnovil ze zálohy, synchronizaci těchto oblastí na PC doma zakázal a mám klid.
roxtedy
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: pon lis 24, 2008 7:50

Activesync, smazane kontakty, obnova

Příspěvek od roxtedy »

Panové tak se nám padařilo 90 % kontaktů obnovit. Na PDA je asi starší verze WM. V activesynch jde nastavit v případě konfliktu které zařízení je nadřazeno. Nastavil jsem pda a stejně se mně nahráli kontakty z outlooku a v PDA se všechny vymazaly, jak je to možné? V outlooku byly jen 4 kontakty a na pda ca 270. Geniální activesynch smazal 270 kontaktů a nahrál do pda 4!!!
Uživatelský avatar
lelouch
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv pro 11, 2008 16:25
Zařízení: s740 Rose

Activesync, smazane kontakty, obnova

Příspěvek od lelouch »

To ale není o genialitě/stupiditě zařízení...

Synchronizace ma za úkol "dát do souladu". A z tohohle pohledu je úplně jedno, kde je kontaktů více nebo méně, anebo co má dělat v případě konfliktu. Podstatné je, KTERÁ ZMĚNA JE NOVĚJŠÍ. Jinými slovy, když si upravím záznamy v mobilu, PAK v PC smažu všechny "nesprávné" a dám to sesynchronizovat, poslední požadovaná akce se provede. A to bylo smazání kontaktů. Outlook to už "ví", takže stačí sesouladit mobil...

Kdybych jenom udělal synch, změny z mobilu se přenesou do Outlooku a přepíšou příslušné záznamy. Opět počítá se poslední zásah - novější verze přepíšou ty staré bez ohledu na směr.

KONFLIKT je totiž stav, když současně provedu ZMĚNU toho samého záznamu na obou zařízeních a pak se pokusím o synch. Jedině tehdy ActiveSync volí záznam podle nastavení priority.

Častá chyba. Ale WM za to nemůže... čtečku myšlenek neobsahuje, neb počítá se schopností uživatele používat vlastní procesor ;-).
Docent
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte lis 18, 2008 20:26
Zařízení: Dell AXIM X51v, Vodafone 845
Bydliště: Kousek od Rudé záře

Activesync, smazane kontakty, obnova

Příspěvek od Docent »

Nějak jsem nepochopil, jak to vysvětluje to, co se stalo mně - totiž že Utlouk při první synchronizaci bez jakéhokoli ptaní vymazal všechno, co bylo na PDAčku. Je zvláštní, že program od Laplinku, který používám pro synchronizaci s Notesama, se vždy při první synchronizaci zeptá, jestli se mají použít data z PDA, PC, nebo se mají zkombinovat.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Activesync, smazane kontakty, obnova

Příspěvek od mike-biker »

Viz: Lelouch

Přesně tak, nicméně doporučuju klasické od Lenina: Zálohovat, zálohovat, zálohovat!. Já pro jistotu zálohuju jak Outlook, tak zálohy v mobile. Pak se nemůže stát velký průser. :idea:.
Jinak se sice v Outlooku taky dá priorita nastavit, ale moc bych na to nespoléhal. Je pravda, že by to mohlo být ošéfováno důkladněji! :idea:
Uživatelský avatar
lelouch
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv pro 11, 2008 16:25
Zařízení: s740 Rose

Activesync, smazane kontakty, obnova

Příspěvek od lelouch »

Nevím sice proč bych měl vysvětlovat všechno co se v threadu mihne, ale ok...

Vysvětlení je, že nečteš: http://www.laplink.com/help/kbs_data/pdasync/617.html

BTW, hezká hláška v podpisu.

EDIT: Tohle bylo pro Docenta, ale mezitim to odskočilo...
Uživatelský avatar
lelouch
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv pro 11, 2008 16:25
Zařízení: s740 Rose

Activesync, smazane kontakty, obnova

Příspěvek od lelouch »

mike-biker píše:Jinak se sice v Outlooku taky dá priorita nastavit, ale moc bych na to nespoléhal.
Opakuji, ta funkce JE spolehlivá. Ale týká se POUZE případů, kdy jsou od posledního syncu ZMĚNĚNÉ záznamy NA OBOU stranách. Jinak se prostě řídí příznakem změny od synchronizace a časovým razítkem (které není viditelné) pro každý záznam zvlášť. Změněný/novější vyhrává.

Proto je v AS i v WMDC možnost nechat synchronizovat čas a pokud nesedí časové pásmo nebo je rozdíl v čase mezi mobilem a PC zásadnější, synchronizace je odmítnuta.

Naopak - očekávání, že je třeba, abych o něčem manuálně rozhodoval jsou způsobená softem, který tohle neumí a MUSÍ se ptát. Mě naopak tohle chování vytáčí a stejně často vede k duplikátům (kolegova Nokia PC Suite).
roxtedy
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: pon lis 24, 2008 7:50

Activesync, smazane kontakty, obnova

Příspěvek od roxtedy »

Mně se stalo úplně to stejný co moderátorovi...Šlo o čerstvě nainstalovaný outlook 2007 a o první synchronizaci. Activesynch se na nic neptal, smazal všechny kontakty v pda, nahradil je z outlooku. Mám strach kamošovo pda připojit k PC, aby to zase ten zas.. activesync nesmazal...
Docent
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte lis 18, 2008 20:26
Zařízení: Dell AXIM X51v, Vodafone 845
Bydliště: Kousek od Rudé záře

Activesync, smazane kontakty, obnova

Příspěvek od Docent »

Lelouchu, já mám pocit, že se v tvým případku bavím s hluchým... Šlo o první synchronizaci, tudíž o nějaké změně dat na obou stranách od poslední synchronizace nemůže být ani řeči, kapišto???
Uživatelský avatar
lelouch
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv pro 11, 2008 16:25
Zařízení: s740 Rose

Activesync, smazane kontakty, obnova

Příspěvek od lelouch »

Docente, ve tvým případku je zas jasné, že stále nečteš a navíc reaguješ ofenzivně na něco, co nebyla reakce na tebe, ale na mike-bikera. Tvůj kousek je jinde.

A stejně - co to jako ve tvém konkrétním případě mění na věte od Laplinku, že "PDAsync is designed to keep only two PIMs synchronized."? Takže je jasné, že při pokusu o druhý sync s ČÍMKOLI třetím nastanou trable? Umím si představit tak pět technických důvodů, proč to tak může být a autoři té aplikace to nijak nepopírají. Všimni si zvláště, že jde o to, jak je "designed" PDAsync - s ActiveSyncem to nemá co dělat.
Uživatelský avatar
lelouch
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv pro 11, 2008 16:25
Zařízení: s740 Rose

Activesync, smazane kontakty, obnova

Příspěvek od lelouch »

roxtedy píše:Šlo o čerstvě nainstalovaný outlook 2007 a o první synchronizaci.
To není to samé.

Bylo vytvořené i nové partnerství? Anebo tam zůstalo to, co tam bylo před instalací Outlook 2007?
roxtedy
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: pon lis 24, 2008 7:50

Activesync, smazane kontakty, obnova

Příspěvek od roxtedy »

ano,bylo...nechápu to...v tu chvíli jsem měl asi infarkt,kamarád totiž podniká...
Uživatelský avatar
lelouch
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv pro 11, 2008 16:25
Zařízení: s740 Rose

Activesync, smazane kontakty, obnova

Příspěvek od lelouch »

Všechny aktuální verze AS a WDMC se při tvorbě nového partnerství PTAJÍ, odkud mají brát data anebo zda je mají zkombinovat. Takže chyba musela vzniknout jinak.

A já se také musím zeptat jinak: smazali jste staré partnerství? Oba ty programy totiž umí pracovat se dvěma profily. Takže i po vytvoření nového partnerství se mohl nakonec "chytnout" toho starého - proto se na nic neptal...

Mimochodem, za pokus nic nedáš, stači zazálohovat soubory PIM.VOL a CEMAIL.VOL z rootu mobilu a v případě problémů je vrátit zpátky...
roxtedy
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: pon lis 24, 2008 7:50

Activesync, smazane kontakty, obnova

Příspěvek od roxtedy »

Ano, ptají, zvolil jsem zkombinovat. Ano, staré partnerství bylo smazáno. Za ty dva soubory DÍKY. PIM.VOL jsou kokntakty? a CEMAIL.VOL jsou emaily?
Uživatelský avatar
lelouch
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv pro 11, 2008 16:25
Zařízení: s740 Rose

Activesync, smazane kontakty, obnova

Příspěvek od lelouch »

Ano, PIM.VOL obsahuje kontakty, kalendář, úkoly, CEMAIL.VOL obsahuje maily. Ještě stojí za zmínku adresář INBOX.MSTXXX (místo X jsou tam čísla), kam se případně ukládají přílohy. Ale před jakýmikoli experimenty doporučuji vypnout stahování příloh - když se vše povede, po opětovném zapnutí se přílohy opět stáhnou.

Jednodušší ale bude použít free prográmek PIMBackup z http://www.dotfred.net/, který tohle všechno umí "lidským" způsobem...

Co se týká toho případu, ono to HODNĚ komplikuje ten upgrade Outlooku. Ve verzi 2007 jsou totiž některé zásadní změny, které nemusí ActiveSync/WMDC s konfigurací z předchozí verze rozdejchat.

Obecně se doporučuje vždycky před instalací/upgrade Office synchronizační program nejdříve odistalovat, upgradnout Office a až pak nainstalovat zpět. Důvod je prostý - AS/WDMC se konfiguruje podle software, který na mašině najde. Pokud pak speciálně v případě tří zařízení - nějaký Axim, Diamond a MotoQ (spíš mám ale podezření na rané verze WM 6.1 než na zařízení) použije starý konfigurační soubor, vytvoří v novém outlookovském souboru 500 čistých "kontaktů" a ty pak "sesynchronizuje"... Ale opravdu musí jít o tuto kombinaci - upgrade/první romky 6.1/AS s konfigurací z předešlé verze Office.

Kdybych to měl zkoušet já a nebyl bych si jistý, zda nejde o tento případ, použil bych následující, mírně komplikovaný, ale rozhodně bezpečný postup:

Nejdříve bych si udělal zálohu položek v zařízení. Pak bych odinstaloval a znovu nainstaloval synchronizační program. Pak bych si v Outlooku na PC vytvořil úplně nový .pst soubor a určil jej jako "Default". Omlouvám se, ale mám americké office, takže postup bude s anglickými položkami:

Nový soubor: File/New/Outlook Data File...
Určení jako default: Tools/Account Settings/Data Files - označit nový soubor a zvolit Set As Default

A teď bych opět zrušil jak v mašině tak v zařízení partnerství, vytvořil nové, určil prioritu zařízení a udělal sync. Vše z PPC by se mělo nasypat do čistého souboru Outlooku v pc (těch 500 položek vzniká pouze při Combine).

Při tomto postupu by teď měl Outlook v PC mít otevřené oba .pst soubory - starý i nový. V tom levém panelu pak stačí ikonkou úplně vespod vybrat "Folders" a Outlook otevře všechny složky všech otevřených .pst souborů. Teď stačí myší chytnout všechny položky, které chci a přetáhnout je do příslušných složek "starého" .pst, vrátit příznak "default" na starý - a je to.

Pokud při přesouvání podržíš Ctrl, budou se ty položky kopírovat, takže po vrácení "default" k původnímu souboru se dá ten nově vytvořený (pravým tlačítkem myši na rootu jeho složek) zavřít. Výsledek bude - staré položky zůstaly, nové jsou již v PC zkombinované se starými a ten nový .PST soubor zůstane na disku jako záloha (vždycky jej lze znovu otevřít). Nicméně při dalším Syncu program nejspíše zařve, že musí nanovo sesynchronizovat všechny položky a vše z mobilu bude smazáno, ale teď už je to jedno. Už můžeš na mobilu udělat i HR...

Opravdových bugů v AS/WDMC moc není - problém je, že jde o soft, který musí kooperovat se sítěmi, bluetoothy, firewally, desítkami mobilů a verzí OS, Office a Media Playeru současně. Za mnohem větší průšvih MS bych označil to, že chování velkého Outlooku a AS/WMDC má tak špatně dokumentováno, jejich Troubleshooting stojí za h... a jsou stále hluší k tomu, aby tam přidali "ruční" funkce typu Force, které by v případě zákysu jednoduše udělali to, co se po nich chce.

Faktem ale zůstává, že v 99% případů jde o nejelegantnější způsob synchronizace, jaký lze na PC potkat. Apple je jiná story - tam jde všeho všudy o dva vlastní telefony - a ve srovnání s WM - s hodně očesanou funkčností (více malů, kategorie kontaktů atd.).

PS: Možná bych se po upgradu Outlooku spíše přimloval za kopírování ze starého .pst do nového. Formát souboru se změnil již ve verzi 2003 a pokud je ten .pst soubor ještě starší (97/2000), nemusí dovolit přesun položek z nového do starého. Pak bude třeba ale i přemapovat stahování pošty do nového souboru... Když, tak dej vědět, není to nic složitého.
Docent
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte lis 18, 2008 20:26
Zařízení: Dell AXIM X51v, Vodafone 845
Bydliště: Kousek od Rudé záře

Activesync, smazane kontakty, obnova

Příspěvek od Docent »

Lelouchu, ty seš fakt komik... Já napíšu, že při první synchronizaci PDA s Utloukem mně Utlouk vymazal všechno na PDAčku, a ty mně začneš citovat něco o Laplinku... To jako že Utlouk zjistil, že tam mám něco od konkurence, tak to z naštvanosti vymázl všechno?
Tak se mně ještě pokus vysvětlit, proč tohle zvěrstvo udělal Utlouk 2007, kdežto s Utloukem 2003 jsem PDAčko synchronizoval normálně (+ samozřejmě současně přes Laplink s LN).
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 hostů