Bluetooth v PDA nevidí službu ActiveSync

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět
RadekB
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: úte led 29, 2008 16:12
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Jesenice

Bluetooth v PDA nevidí službu ActiveSync

Příspěvek od RadekB »

Prosím poraďte mi někdo, jak se dá vyřešit následující problém, nebo už si jí fakt hodím :-( Sedím u toho od pátku večer celý víkend a už mám fakt blízko k infarktu.
Nefunguje mi synchronizace přes BT + Activesync. Vše bylo OK, než jsem na PC omylem rozpároval a znovu spároval PDA s PC. Na PDA nevidím v dostupných službách ActiveSync, ale pouze serial port. Odinstaloval a nainstaloval jsem znovu všechno. ActiveSync, ovladače, BlueSoleil... Virtuální BT COM porty na PC jsou OK, v ActiveSync mám jeden z nich správně přiřazený, ale jakmile dám na PDA vyhledat služby BT na tom PC, objeví se mi u zaškrtávacího pole místo ActiveSync pouze ten serial port. Zkoušel jsem pochopitelně vymazat zařízení, znovu vyhledat a připojit... fakt laborování na víkend. Mám Kaisera s WM 6.1, na PC USB BT dongle MSI Star Key 2.0 V2.
Předem díky za každou radu.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Bluetooth v PDA nevidí službu ActiveSync

Příspěvek od matoman »

mne pomaha vzdy zrusit com porty v PC, vypnut com v active sycnu, vytvorit novy com port a priradit do active syncu... ale to si asi uz skusal, tak potom neviem.
RadekB
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: úte led 29, 2008 16:12
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Jesenice

Bluetooth v PDA nevidí službu ActiveSync

Příspěvek od RadekB »

Jo jo, zkoušel. Bezvýsledně. Vypadá to, že chyba je v komunikaci mezi BlueSoleil programem a ActiveSyncem v PC. Jestli uvažuji dobře, tak komunikace mezi PC a PDA probíhá mezi BlueSoleil (BT drivery) a BT drivery v PDA. Tak PDA dostává informace o těch službách. Myslím, že BT rozhraní v PC nedostane od ActiveSyncu informaci, že AS používá ten COM port. Active Sync jsem pochopitelně zkoušel reinstalovat (rada člověka v jednom zahraničním fóru, kterému to pomohlo) . Zkoušel jsem pochopitelně restart i PDA,pro jistotu. Nic nepomáhá. Dneska jsem kvůli tomu obnovil celou partition disku v PC ze zálohy, pochopitelně zařízení byla po obnově rozpárována a po spárování opět neúspěch. Fakt už nevím, kde je chyba.
landov
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 141
Registrován: pát pro 07, 2007 10:25
Zařízení: HTC Cruise I

Bluetooth v PDA nevidí službu ActiveSync

Příspěvek od landov »

Mne sa to tiez niekedy stava a neviem preco...v PDA som skusal odobraat a pridat BT zariadenie a na x-ty pokus sa objavilo zaskrtavacie pole s activeSync..., ale preco je to tak, to vie len B.Gates :-)
Putcha
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 139
Registrován: stř pro 31, 2008 15:22
Zařízení: Omnia7
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Bluetooth v PDA nevidí službu ActiveSync

Příspěvek od Putcha »

Skus pozret v AS ci mas zaskrtnutu polozku typu: "Allow connections to one of following" a na vyber by tam malo byt BT.
Skusil si pouzit drivery od MS, mne to s nimi ide v poriadku.
RadekB
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: úte led 29, 2008 16:12
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Jesenice

Bluetooth v PDA nevidí službu ActiveSync

Příspěvek od RadekB »

Volba "Allow connections to one of following" v ActiveSync 4.5 není. Můžu se připojit jen přes USB nebo k nějakému COM portu. Mám Win XP SP3 na desktopu a MS BT drivery tam nemám. A mám obavu, že ten BT USB klíč je stejně s MS drivery nekompatibilní, kdyý jsem ho kupoval, byl u něj právě ten BlueSoleil. Ale asi si je někde stáhnu a zkusím to.
Putcha
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 139
Registrován: stř pro 31, 2008 15:22
Zařízení: Omnia7
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Bluetooth v PDA nevidí službu ActiveSync

Příspěvek od Putcha »

Tie si stahovat nemusis. Staci odinstalovat tie co mas, skontrolovat v device manageri (spravca zariadeni) ci tam je nejaky driver, ak ano tak daj odinstalovat. Restart PC. Po prihlaseni ti windows ohlasi ze nasiel nove zariadenie a sam nainstaluje drivre.
Uživatelský avatar
lelouch
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv pro 11, 2008 16:25
Zařízení: s740 Rose

Bluetooth v PDA nevidí službu ActiveSync

Příspěvek od lelouch »

Ono to možná bude znít divně... Ale jestli si matně vzpomínám na BlueSoleil drivery (používal jsem je naposled asi před třemi lety asi hodinu než letěly...), seděly na službách jako žába na prameni. Byla tam snad někde zašitá položka s povolováním služeb na PC. Je ActiveSync povolený v BlueSoleil?

BTW, vřele doporučuji zkusit Widcommy. Také zde mám dva dongly MSI a nemají s tím problémy.
FALCO_01
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: sob říj 27, 2007 15:39
Kontaktovat uživatele:

Bluetooth v PDA nevidí službu ActiveSync

Příspěvek od FALCO_01 »

Já stím zápasil v pátek, a soft i s ovladačema BlueSoleil šel okamžitě pryč, protože si vytvořil virtuální porty 31 až 39 "myslím" a s něma ActiveSync nespolupracuje, ten dokáže pracovat s nevyšším portem com20 , vyšší neumí.
Nechal jsem nainstalit mrkvosoftí ovladače a vše funguje jak má!
RadekB
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: úte led 29, 2008 16:12
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Jesenice

Bluetooth v PDA nevidí službu ActiveSync

Příspěvek od RadekB »

Bluesoleil se opravdu blbě odstraňuje. Dokonce není ani v systémovém seznamu "Přidat a odebrat programy". U mě na PC si vytvořil jenom dva virtuální COM porty: 8 a 9. Zkusím ty Widcomy, ale na jednom zahraničním fóru psal nějaký člověk, že udělal na PDA HR a pomohlo to. Sice je to krajní řešení, ale dneska večer to zkusím. Synchronizace přes USB mi sice funguje, ale štve mě, že něco nefunguje tak jak má. Když už jsem tomu věnoval skoro celý víkend, tak to prostě musím dotáhnout do konce.

EDIT: Ještě - V BlueSoleil nelze povolit/zakázat ActiveSync. Mám nějakou verzi 6.x, možná tohle bylo ve verzích starších.
Uživatelský avatar
lelouch
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv pro 11, 2008 16:25
Zařízení: s740 Rose

Bluetooth v PDA nevidí službu ActiveSync

Příspěvek od lelouch »

No, ja bych s tím HR ještě počkal... Problém je spíše na straně PC - pokud nedeklaruje správně dostupné služby. Na tom mobilní zařízení nemá co zkazit. Pokud si správně vzpomínám, také jsem musel ten BlueSoleil likvidovat plamenometem v registrech.

Nativní podporu BT mají XP až od SP2, pokud vím, slušně odladěnou až od SP3. To jen na okraj.

Widcommy se ve skutečnosti (ve Vistě určitě, v XP s SP3 velice pravděpodobně) pouze posadí nad MS ovladače, ale zásadním způsobem rozšíří možnosti konfigurace a kontroly.
RadekB
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: úte led 29, 2008 16:12
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Jesenice

Bluetooth v PDA nevidí službu ActiveSync

Příspěvek od RadekB »

No já mám Win XP SP3 a nikde tam podporu BT nevidím. V ovládacích panelech ani nikde jinde. Jinak bych se samozřejmě na BlueSoleil vykašlal. Uvidíme... Večer doma zaexperimentuju a dám vědět, jak jsem dopadl.
Uživatelský avatar
lelouch
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv pro 11, 2008 16:25
Zařízení: s740 Rose

Bluetooth v PDA nevidí službu ActiveSync

Příspěvek od lelouch »

No to je právě ono. Zničit, vypálit Bluesoleil a pak na čisté mašine strčit dongle do USB. Vždyť ony vylezou...
RadekB
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: úte led 29, 2008 16:12
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Jesenice

Bluetooth v PDA nevidí službu ActiveSync

Příspěvek od RadekB »

Aha... jenže nevylezly. Ten dongle od MSI to zkrátka nevidí. Hlásí to jako neznámé zařízení. Nicméně jsem po HR a ONO TO FUNGUJE! Taky to nechápu, myslel jsem, že PDA dostává informace o službách BT z PC a on ten HR opravdu pomohl. No nic, měl jsem tam desítky programů, to zas bude dobře strávená noc ;-)
Ale stejně díky všem. Ty drivery Widcomm zkusím. Bohužel je jejich download na stránkách výrobce dočasně znemožněn, asi chystají novou verzi.
rafej
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát kvě 09, 2008 0:07
Zařízení: HP ipaq 614 EN WM6.0
Bydliště: Praha

Bluetooth v PDA nevidí službu ActiveSync

Příspěvek od rafej »

Měla jsem přesně stejné chování.
Pokusím se popsat, co jsem dělala.

Takže asi takto:

na PC
1. v BT softwaru nastavit automatické spouštění sériového portu 7 a 8,
2. v BT softwaru v nastavení (u mě Quick Connect) přiřadit zařízení sériový port pro automatické připojení (u mě port 8)
3. restartovat BT software

na ipaqu
1. zapnout BT včetně Settings - Connections - Beam: zaškrtnout All incoming beams
2. jít do Connections -> Bluetooth, tapnout na Add new device , aby vyhledal počítač)
3. objeví se název počítače => vybrat a kliknout na pravé soft. tlačítko Next
4. objeví se okno pro vytvoření partnerství => zadat kód

na PC
1. zadat kód pro vytvoření partnerství

na ipaqu
1. partnerství by mělo být vytvořeno, objeví se okno se seznamem na PC dostupných služeb => zaškrtnout ActiveSync => kliknout na pravé soft. tlačítko Finish

Nastavení by mělo být kompletní.
Lze vyzkoušet:
Na ipaqu spustit ActiveSync => pravé soft. tlačítko Menu => Connect via Bluetooth

Ještě několik poznámek:
Problém je nejspíš při přidělování com portu a při párování. U bluesoleil musí být port přidělen danému pda.
Další problém vzniká u párování. Podle mých zkušeností při párování si pda neřekne o kód, nebo až pozdě. Navíc nenahlásí pokud kódy nesouhlasí (třeba překlep) a tváří se, že spárování proběhlo.
To se dá většinou zjistit, když se spustí Bluesoleil, služba com portu se pokusí spojit s pda, spojí se a ihned zase odpojí, pak je problém právě v chybném pár. kódu.
Pokud se situace opakuje, může se zkusit opačný postup a vyhledat pda a iniciovat párování pomocí Bluesoleil. Ale nečekat na výzvu k zadání kódu na pda nemusí se vůbec objevit. Hned po vložení kódu na pc, zadávat i v pda.

Sorry, jestli to vypadá moc polopaticky, ale lepší víc info, než míň. Jinak chyba byla určitě v nastavení BT v PC.

Ještě dodám, že přes BT nefunguje synchronizace médií, ale to asi není chyba, ale vlastnost ActiveSyncu.
RadekB
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: úte led 29, 2008 16:12
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Jesenice

Bluetooth v PDA nevidí službu ActiveSync

Příspěvek od RadekB »

Díky za podrobný návod, ale tohle všechno jsem věděl, problém byl jinde: Místo služby ActiveSync se mi v PDA objevil jen "Serial port". Problém je částečně v BT ovladačích na PC a něco bylo špatně i v tom PDA, po HR už vše funguje.
Encore
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř úno 04, 2009 23:18
Zařízení: XPERIA X1

Bluetooth v PDA nevidí službu ActiveSync

Příspěvek od Encore »

mam stejnej problém ale HR se bojim, nechce se mi vse instalovat z5ne, taky se pripojim a mam tam jenom zaškrtávací políčko Serial port, uz fakt nvm kde je problém skoušel jsem milion návodú a software-u, všiml jsem si že nikdy mi žadny soft nedokaže udelat ani jen PAN, jako kdyby se xperia branila sparovani nebo co, a jeste v SP3 wine nejak nevidim ty MS ovladače fakt myslim že tam ani žadne nejsou, skoušel jsem i beze softu kery mam bundlovaný k BT adapteru tj. WIDCOMM 5.5.xx a bez neho nespravím nič :cry: prosím o radu
woody_cz
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte dub 21, 2009 17:36
Zařízení: HTC Touch Diamond

Bluetooth v PDA nevidí službu ActiveSync

Příspěvek od woody_cz »

Ahoj RadkuB,
mel jsem stejny problem jako ty, nevidel jsem pri parovani sluzbu ActiveSync na svem Diamondu. Pak jsem narazil na tuto diskusi http://www.ppcsg.com/index.php?showtopic=79826&st=20 a vse bylo vyreseno. Seriovy port se zmeni na ActiveSync, staci jenom dodrzet postup. Doufam, ze link pomuze.
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů