problém s mp3 soubory

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět
qwaser
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pát led 09, 2009 14:53
Zařízení: HTC Touch Pro
Bydliště: Brno

problém s mp3 soubory

Příspěvek od qwaser »

zdravím, mám problém s mp3, přesněji s většinou mp3 souborů, ktere do telefonu (HTC Touch pro) nahraju, zajimave je že se to netýká uplně všech, pár z nich v pohodě jde... když přes průzkumník otevřu složku kde jsou, místo ikonky WMP je u názvu jen čtvereček s logem windows a když to chci otevřít napíše "soubor nelze otevřít, bud není podepsán důvěryhodným certifikátem, nebo jednu z jeho součástí nelze najít" zkoušel jsem je nahrát znovu i softreset, ale nic. Nevíte čím by to mohlo být a jak to vyřešit?
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

problém s mp3 soubory

Příspěvek od Sir Andrew »

Opravdou jsou to všechno MP3? Není tam občas nějaké OGG nebo něco podobného?
Podívej se do složky přes Total Commander a zkontroluj přípony.
Ikona se řídí acosiací s příponou takže bych hledal chybu tam.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

problém s mp3 soubory

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Jéé... to si z tebe jen dělá Media Player srandu. Vsadím se, že na počítači taky nepoužíváš k přehrávání Media player, ale winamp, BS player a pod.
Totéž platí pro Windows Mobile, nainstaluj si lepší přehrávač (nejlépe CorePlayer nebo jeho freeware verzi s názvem TCPMP) a uvidíš, že to pofrčí jako po másle :wink: . Po instalaci ve volbách TCPMP nastav asociaci se všemi hudebními soubory (wav a wma nech Media playerovi) a udělej softreset.
Je také pravděpodobné, že bude problem v tom, co říká SirAndrew pokud máš mezi mp3 hudbou i nějaké hudební soubory ve formátu, který Media Player nepodporuje. Ale stejně si nainstaluj TCPMP nebo CorePlayer, časem bys na něj stejně přešel.
qwaser
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pát led 09, 2009 14:53
Zařízení: HTC Touch Pro
Bydliště: Brno

problém s mp3 soubory

Příspěvek od qwaser »

všechno to jsou mp3, jasně coreplayer nainstalovany mám, jen jsem myslel že by se z průzkumníku otevíraly mp3 normálně ve wmp, ale asi teda nastavím tu asociaci. A myslíte že by to šlo nějak vyřešit s tím wmp?
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

problém s mp3 soubory

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

No je to divný, že Media player nebere mp3, s tim jsem se ještě nesetkal, mně je přehrával bez problémů ,ale kvůli ekvalizéru, větším možnostem nastavení a lepšímu přehrávání videa používám CorePlayer a jsem maximálně spokojený.

Ještě zkus spustit Media Player a přes něj zkus najít a otevřít jednu z těch mp3, které nejdou spustit přez průzkůmníka. Pokud se soubor normálně přehraje, tak je chyba jen v registrech a to se spravit dá.
Skijumper
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: čtv srp 02, 2007 9:48
Zařízení: BlackBerry 8520
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

problém s mp3 soubory

Příspěvek od Skijumper »

Když některé jdou a jiné ne tak je to divné, a řekl bych že chyba nebude v asociaci ale skoro určitě v příponě. Ujisti se že příponou je skutečně MP3 protože je klidně možné že je tam třeba ..mp3 nebo .mp3.x a vzhledem k tomu že průzkumník nezobrazuje přípony a příponou je myšlena poslední koncovka tak vidíš název Pisnicka.mp3. Tak bych to asi viděl, protože i když pojmenuješ jako MP3 třeba AVI tak se bude pořád ikona MP3 zobrazovat v průzkumníku, systém to nepozná... Takže hledej chybu tady
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

problém s mp3 soubory

Příspěvek od Sir Andrew »

Přípona je hlavně kvůli asociaci, takže to spolu musí souviset.

Pokud se něco jmenuje třeba písnička.mp3.ogg tak se nediv, že ti to nebere. Takto se ogg na mp3 opravdu nepřevádí. Průzkumník sice ukáže jen písnička.mp3, ale přípona ogg souboru dává ikonu asociované aplikace a v ní to také otevře.
Proto průzkumník neví v čem a s jakou ikonou pouštět písnička.mp3.ogg, protože ogg nezná, ikdyž neznalý člověk vidí jen příponu mp3 a proto se diví, proč to písničku2.mp3 bere zrovna.

Znovu opakuji - zkontroluj to Total Commanderem.
qwaser
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pát led 09, 2009 14:53
Zařízení: HTC Touch Pro
Bydliště: Brno

problém s mp3 soubory

Příspěvek od qwaser »

vše jsem kontroloval několikrát a opravdu to jsou jen *.mp3 Když je otevírám přes wmp a ne přes průzkumník tak to jde, vyřešil jsem to teda tím, že jsem pro všechno nastavil jako výchozí přehrávač coreplayer... možná ta chyba je něčím v registrech jak psal farokh, ale v tom se zas tolik nevyznám.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

problém s mp3 soubory

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Tak paráda, máme diagnózu :tlem:
Ted si nainstaluj .NET CF 3.5 a následně Advanced Configuration Tool 3.3

Spusť Advanced Config a v něm zvol Menu -->More settings -->File associations
Během cca 10 vteřin se ti načtou veškeré přípony zapsané v registrech. Najdi příponu .mp3 , tapni na ní a když se koukneš uplně dolů, tak tam je okénko s textem a dvě tlačítka. Klikneš na Select program a ve složce My Device\ Windows vyber soubor wmplayer.exe
Pak na té stránce se seznamem přípon dej SAVE a OK. Tím se vrátíš do hlavního okna Advanced Configu, stiskni levé softkey s napisem DONE a když se tě zeptá na softreset, tak to potvrď.
Až system naběhne znova, měl by být problem vyřešen. Snažil jsem se to vysvětlit alespoň trochu přehledně, věřim, že to zvládneš :wink:
Pokud teda chceš opravdu používat WM Player a ne CorePlayer
qwaser
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pát led 09, 2009 14:53
Zařízení: HTC Touch Pro
Bydliště: Brno

problém s mp3 soubory

Příspěvek od qwaser »

ok, díky... coreplayer mi vyhovuje, ale stejně to pak aspon tak pro pořádek vyzkouším
bj
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: pát říj 03, 2008 21:58
Zařízení: HTC Touch Pro, iPAQ rx3715
Bydliště: Praha/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

problém s mp3 soubory

Příspěvek od bj »

A nemohl by být problém v použitém komprimačním kodeku u nehrajících mp3? MediaPlayer prostě nepřehraje to, co neumí rozkódovat. Zkus na PC zkonvertovat nehrající mp3 v nějakém běžně užívaném kodeku a myslím si, že se rozehrají.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

problém s mp3 soubory

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Vždyť psal, že když ten samý soubor otevře manualně přes Media Player, tak se normálně přehraje, takže to nebude chyba souboru ani kodovani. Podle me jenom chyba v registrech, tak uvidime jestli to spravil podle toho co jsem mu psal.
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů