Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Příspěvek od Jiří Hrma »

Sony Ericsson se rozhodl ukončit spolupráci se společností HTC, která pro něj vyrobila komunikátor Xperia X1. Podle serveru DigiTimes.com se SE nechystá opustit řady Windows Mobile, nicméně za výrobou případného nástupce Xperie už bude stát Mobinnova, která spadá pod společnost Foxconn Electronics, která má obrovské výrobní haly i v Pardubicích. V současné době Sony Ericsson dokončuje potřebné kroky a bližšího odhalení bychom se měli dočkat někdy v první kvartále tohoto roku. Server DigiTimes.com dále informoval, že další WM telefon od SE by měl být na trh uveden na konci roku 2009, všichni ale víme, jaká byla situace při uvedení Xperie.

Bleskovka

Přečtěte si také bleskovku Xperia X1 má problém, u některých kusů praskají kryty.

Zdroj: DigiTimes.com (via WMExperts.com)
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Příspěvek od YAMATO »

Bože ten SE...jak já měl tuhle firmu rád...ale nejdřív doslova zavraždili UIQ a teď ty trapárny s WM. Na konci 2009, takže tak v létě 2010?
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Příspěvek od Sir Andrew »

Akorát dělají WM špatné jméno! Měli zůstat u Walkmanů.
carlooser
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř srp 27, 2008 7:17

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Příspěvek od carlooser »

Můžete mi říci, jak SE kazí jméno tuhnoucím, pomalým a podivně fugujícím WM? Copak to ještě lze? :roll:
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Příspěvek od htcjirka »

Asi tak,ze WM mobile nejsou ani tuhnoucim,ani podivne fungujicim OS ;-)
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Příspěvek od YAMATO »

Kde se vzala tahle pověst WM? Jasně, prvních pár dní je dost je to docela hustý a občas se nějaký problém vyskytne...a u čeho ne?...ale to jen než se do toho člověk dostane...ale pak ty možnosti!
carlooser
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř srp 27, 2008 7:17

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Příspěvek od carlooser »

6 mesciu s HTC Kaiserem, nasledovane 3mi mesici s HTC Touch..dekuji nechci opravdu nemam za potrebi aby mi zvonil telefon a ja diky zatuhnutym Windows nemohl prijmout hovor (Touch) , ci pri psani sms mi vynechavala pismena (Kaiser), klinutim na ikonu a ono se nic nedelo (oba telefony)....atd atd. Tudiz se nejedna o povesti, ale o priklady z praxe a rici, ze SE kazi povest WM, mne tedy velmi pobavilo :grin:
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Příspěvek od htcjirka »

Me zase bavi tve tvrzeni ze jsi nemohl prijmout hovor kvuli zamrzlym windows apod,kaisera jsem mel take a pismenka me nevynechaval tak nevim jestli u tebe nebyl problem mezi klavesnici a zidli :-D Pouzivam wm 7 let a ac jsem zkousel jine alternativy tak wm jsou aspon pro me tim nejlepsim.
carlooser
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř srp 27, 2008 7:17

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Příspěvek od carlooser »

Mno vzhledem k tomu, ze vynechaval pismena na vsech 4 Kaiserech, na kterych jsem to zkousel a prodavac mi odvetil: Ze pisi SMS moc rychle na te klavesnici , je to spise feature telefonu (jinem ROMs to nevyresily) a je zajimave, ze to bylou pouze pri psani SMS. O vicenasobnem tukani na ikony mlcite tudiz zde zrejme souhlasite a cim to tedy podle vas mohlo byt, ze jsem nemohl prijmout hovor zadnou z klaves a nasledne jsem musel telefon restartovat aby jej bylo mozno zase pouzivat? Zatuhnutim GSM modulu? On totiz problem WM je ten, ze jsou primarne urcena pro PDA a nikoli pro telefony a dokud tomu takto bude, nic se nezmeni a budou s nimi nemale problemy...snad az nove WM to vyresi a ja je opet zkusim, ale ted opravdu ne.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Příspěvek od htcjirka »

V pripade Kaisera si stacilo pohrat s hodnotami glyphacache,storagemanegeru a slapal jak na dratkach.Jde si trochu s wm pohrat.Nic neni dokonale,ale u wm se toho hodne da dohnat v registrech.U symbianu,nic ...Jo hold kdo neumi jen nadava.
carlooser
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř srp 27, 2008 7:17

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Příspěvek od carlooser »

Vy mozna mate cas na to zkoumat registry a pohravat si s nastavenim a podobne blbiny, ale uvedomte si, ze vetsina lidi chce telefon pouzivat a nikoli se v nem vrtat :roll:
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Příspěvek od htcjirka »

My vsichni fanousci wm na to cas mame ;-) Navic takova uprava nezabere vice nez 1 minutu.Stejne musis na PDA nastavovat i jine veci.V tvem pripade postaci nejaky hloupy telefon.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Příspěvek od koumes »

To carlooser:Hlavně aby sis vybral správně a snad se naučíš psát normálně.Ale jinak WM jsou nyní v mém případě nejlepší soft pro určité typy PDA,ale HTC chrlí jedno za druhým a pořád jen Qualcomm procesory!Neumí nic jiného :???:
A jestli se ti WM nelíbí,tak doporučuji ti přejít na Symbian nebo ajfona.A máš po starostech a po free softu. :-)
carlooser
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř srp 27, 2008 7:17

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Příspěvek od carlooser »

Uz jsem presel pred mesicem a spokojenost. WM nezatracuji, ale v tuto chvili jsou naprosto nevhodna pro mobily (snad jen pro kutily) co se tyce HTC s Quacomem, to je dalsi vec , a osobne nechapu, proc tato pomerne uspesna firma na poli telefonu chrli telefony jeden za druhym a defacto stejnym. Ale to je jejich politika :)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Příspěvek od Standa »

carlooser: toto je typický příklad - zatím nezkušený uživatel chce v první řadě telefon, přečte pár lživých recenzí, pár lživých reklam na webu a koupí přesně jednu z těchto dvou možností - Kaiser nebo Touch (dnes už Diamond). Tys koupil obě :-). Pak nadává, že je toto zařízení jako telefon nepoužitelné. Takových případů je na webu plno (stejná očekávání, stejné modely pda, stejná zklamání) a v reálném životě jich taky pár znám.

Je tu vidět síla médií - I přesto, že WM Professional je primárně pda a ne telefon, a všichni víme, že systému WM do komfortu obyčejného telefonu ještě cosi chybí, je stále spousta lidí, co si na základě informací na netu koupí WM Prof. hlavně jako telefon. Staré známé lži ohledně výkonu Kaisera a dnes i "multimediálního" HD snad netřeba připomínat...
Lukáš Mano
smartguru
smartguru
Příspěvky: 527
Registrován: úte říj 10, 2006 7:21
Zařízení: iP4, HTC Desire
Bydliště: Liberec/Praha

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Příspěvek od Lukáš Mano »

Ano, plně souhlasím s HTCJirkou a Standou. Uzavřeme prosím toto téma. Děkuji :wink:
carlooser
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř srp 27, 2008 7:17

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Příspěvek od carlooser »

To je prave omyl. Porizeni telefonu s WM bylo jasnym dusledkem meho vyvoje. Zacal jsem s Palmem m100 nekdy pred rokem 2000, nasledne FSC, Asus jako PDA, ted jsem chtel sloucit ona zarizeni s telefonem. S WM na PDA jsem takoveto problemy rozhodne nemel to prislo az s bastlem PDA + Telefon v jednom. Je to zkratka moje prakticka zkusenost (rekneme si na rovinu, ze spatna). PDA pred tim se nastavilo a fungovalo, hlavne netuhlo bez zjevnych pricin. A ja zkratka nemam cas a ani chut se vrtat kazdy druhy den v nastaveni a zjistovat co se zase stalo, ze to nefunguje zcela jak ma, opravovat chyby, restartovat apod. Technika by tu mela byt pro mne a nikoli ja pro ni... :idea:
JanHavlicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 14, 2006 12:57
Zařízení: Xiaomi Redmi 2 2GB
Bydliště: Praha

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Příspěvek od JanHavlicek »

No vidíš, to já zase plně souhlasím s carlooserem. A to používám WM určitě déle, než většina z vás :)

Ale o tom tato diskuze nebyla...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Příspěvek od htcjirka »

hlavne netuhlo bez zjevnych pricin. A ja zkratka nemam cas a ani chut se vrtat kazdy druhy den v nastaveni a zjistovat co se zase stalo, ze to nefunguje zcela jak ma, opravovat chyby, restartovat apod.
To je zajimave ze takove problemy nemam a nebudu jedinny.Nesmis instalovat kazdy balast, ktery najdes na internetu.Nic samo od sebe neprestava fungovat.Kdyby vse bylo jak pises tak wm nikdo nepouziva.Vetsinou je chyba v samotnem uzivateli - neco predtim instaloval,nastavoval atd.Nesir tady takove bludy.
Jedu se svym HD jiz 3 mesicem,bez toho aby me zatuhnul,neco nefungovalo apod.Restart pouzivam pouze pro aplikace,ktere ho vyzaduji po instalaci.
akrubek
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned pro 21, 2008 17:01
Zařízení: HTC Touch HD + SE W910i

Sony Ericsson ukončil spolupráci s HTC, na řadě je Mobinnova

Příspěvek od akrubek »

No je pravda, že WM nemám moc dlouho ,asi půl roku jsem měl PDA A686 od Asusu, hlavně na GPS, teď mám Touch HD a problémy s ním nemám...tosh měl jsem jeden, který jsem si udělal sám, následně sám odstranil a opět jede bez nějakých pádů a podobně. Ty chyby jsou podle mě tak z 90% v uživateli. Ale jak někdo psal, o tom tahle diskuze není:)
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 35 hostů