Převod SMS z "hloupého" zařízení

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět
Legend
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 02, 2008 22:06
Kontaktovat uživatele:

Převod SMS z "hloupého" zařízení

Příspěvek od Legend »

Snažím se vypátrat, zda neexistuje způsob, jak převést SMS a MMS ze starého telefonu bez OS (SE W800i) do nového (HTC Touch HD). Jde mi o to, aby se SMS uložily do složek inbox a odeslané zprávy - soubor ve Wordu z nich umím udělat i bez pomoci. Zprávy jsem si převedl do počítače pomocí programu MyPhoneExplorer, ale dál už nevím jak (a ani nevím, jestli jsem na správné cestě). Program mi SMS uložil jakou soubor *.DAT.

Neví tedy někdo, jak by se ty SMS a MMS daly převést? Budu vděčný za jakýkoliv nápad, díky.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Převod SMS z "hloupého" zařízení

Příspěvek od Jiří Hrma »

Tohle bohužel nejde, i když já jsem si kdysi také několik SMS přetahoval z SE K850i, ale ručním způsobem. Přes SE PC Suite sem si je vyexportoval do TXT, a pak je přes Jeyo Mobile Companion importoval v XML souboru do Pocket PC.
Legend
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 02, 2008 22:06
Kontaktovat uživatele:

Převod SMS z "hloupého" zařízení

Příspěvek od Legend »

Předpokládám, že se pak SMS do složek inbox/odeslané etc. neuloží. Škoda, tajně jsem doufal. Ještě mě napadlo, zda by to nešlo natahat přes SIMku, i když by to bylo časově dost náročný a nebylo by asi dobrý udělat 20 soft resetů za sebou. Tuším, že SIMka má paměť na 10 SMS, tak takhle by to jít mělo, ne?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Převod SMS z "hloupého" zařízení

Příspěvek od Jiří Hrma »

Když to naimportuješ přes Jeyo, tak uloží, budeš je mít normálně v Inboxu, a pak si je můžeš třeba přesunout do nově vytvořené složky atd. U pár sms to přes tu editaci xml jde celkem snadno, ale dělat takhle třeba 100 zpráv, to už je na pár hodin práce. Ale Jeyo Mobile Companion určitě vyzkoušej, je to výborný program (pro mě "must have app").
Legend
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 02, 2008 22:06
Kontaktovat uživatele:

Převod SMS z "hloupého" zařízení

Příspěvek od Legend »

Těch pár hodin na převod cca 150 SMS (MMS asi těžko, že) obětuju. Byl bys tak hodný a napsal sem krátkej návod, jak na to? Zatím jsem nainstaloval trial verzi Jeyo Mobile Companion 2.0 a SE PC Suite a teď nějak nevím, co dál. Respektive proved sem synchronizaci SE s PC a teď nevím, co dál..

Další edit: Pomocí SE PC suite se mi povedlo akorát rozhodit PC, tak jsem zkoušel MyPhoneExplorer a ten umožňuje načíst SMS a pak je uložit ve formátech *.sms, *.cvs, *.xml, a *.txt.

Takže teoreticky stačí, když mi poradíš, jaký formát vybrat, zda se musí exportovat každá SMS zvlášť, nebo můžeš např všechny odeslané, a jak to pak narvat do HDčka pomocí Jeyo Mobile Companion.

Předek díky :) .
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Převod SMS z "hloupého" zařízení

Příspěvek od Jiří Hrma »

No já to dělal tak, že sem si z PDA s WM exportoval SMS zprávy, které jsem chtěl zálohovat. Pak si ten XML otevřel třeba v PSPadu a jen sem tam zkopíroval všechny ty položky, které jsou v XML k té jedné SMS zprávě zapsané (datum, text, odesílatel atd...) a takhle sem si přidal všechny zprávy, které jsem měl v jiném telefonu a pak upravené XML uložil a naimportoval zpět i s novými zprávami. Zda Jeyo dokáže pracovat i s XML soubory z SE PC Suite nevím, to jsem nezkoušel, ale mám pocit, že si tam přidává své vlastní klíče, takže to stejně bude potřeba upravit.

Tohle je zápis jedné SMS v XML pro Jeyo...

Kód: Vybrat vše

<item>
      <folderid>0</folderid>
      <sender>odesilatel + jeho cislo +420xxxxxxxxx</sender>
      <receiver/>
      <msgClass>IPM.SMStext</msgClass>
      <subject>text sms zpravy text sms zpravy text sms zpravy text sms zpravy text sms zpravy </subject>
      <body/>
      <delivertime>2008-06-24 20:12:17</delivertime>
      <lastmodifytime>2008-06-24 20:14:31</lastmodifytime>
      <msgid>00000000A92600360200000000000000580F0000</msgid>
      <flag>1</flag>
    </item>
+ si tam můžeš napsat čas doručení (delivery time..., MSGID není potřeba upravovat, to může být pro všechny stejné, Jeyo si to přelouská.

Řádkem na začátku souboru...

Kód: Vybrat vše

<smss folderid="0" name="Inbox">
...pak lze ovlivnit, jak se bude složka, do které se zprávy v telefonu nahrají, jmenovat. Stačí mrknout do XML, které si v Jeyu vytvoříš backupem třeba jen jedné SMS a pochopíš :-)
Legend
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 02, 2008 22:06
Kontaktovat uživatele:

Převod SMS z "hloupého" zařízení

Příspěvek od Legend »

Tisíceré díky! Nejdřív se mi dělalo špatně, jen jsem se na to podíval, ale nakonec zcela 100% zabrala rada exportovat jednu sms z HTC a jednu z SE a pak tu ze SE upravit do podoby HTC. 143 SMS left, ale hlavní je, že to funguje. Díky moc! :)
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 hostů