Xperia vs Touch HD: Který je rychlejší při přehrávání videa?

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Xperia vs Touch HD: Který je rychlejší při přehrávání videa?

Příspěvek od Jiří Hrma »

Server PocketNow zveřejnil výsledky jednoduchého benchmarku při přehrávání videa. Síly mezi sebou změřily komunikátory Sony Ericsson Xperia X1 a HTC Touch HD, které oba disponují displejem s WVGA rozlišením. Xperia má ale úhlopříčku jen 3", HD pěkných 3.8". A kdo je vítězem? Výsledky z programu CorePlayer hovoří jasně, HTC Touch HD.

Obrázek

Touch HD měl v celkovém výsledku od 12% vyšší framerate a o 13% rychlejší přehrávání, než Xperia u stejného videa. A lze očekávat, že s optimalizovanou verzí CorePlayeru pro WVGA displeje by se to mělo ještě zlepšit.
rulezzzor
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 200
Registrován: úte zář 23, 2008 11:33
Zařízení: Omnia W

huh

Příspěvek od rulezzzor »

hehe, na vga mam 138 na high set. na medium kolem 190 %. ps touch pro. rom od t-mob
4n's
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 279
Registrován: pát kvě 23, 2008 14:18
Zařízení: SE Xperia X10 mini

Příspěvek od 4n's »

a zkousel jsi prehravat to same video jako u HD a xperie?
rulezzzor
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 200
Registrován: úte zář 23, 2008 11:33
Zařízení: Omnia W

h

Příspěvek od rulezzzor »

samozdrejme, je tam moznost k stahnuti, uz jsem mel na high i 140
JardaBar
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: úte lis 18, 2008 11:52
Zařízení: Xperia

Příspěvek od JardaBar »

U mě na HD 118% ... je to jen tak tak :-)
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

Toshiba G900
CP 1.2.5
RAW Framebuffer

Roztahnuti - 102%
100% Zoom - 162% :)

A ted si vezmete, jak je zarizeni stare. Az se podari opravit preklad barev pro upraveny TCPMP, tak to poleti daleko vic, nyni mam (s prouzkovanym displayem, FLV HW zatim nepodporuje) pri rozatezni cca 180%
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Příspěvek od Standa »

XDA Flame
RAW Framebuffer
FullScreen 109%
100% 122.63%

IB: to už jsme si ale tak nějak zvykli, že dnešní top špičková multimediální pda, která otřásají redakcemi, jsou jen srovnatelná s našimi, že... :-)
luco
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 21, 2008 15:36

Příspěvek od luco »

E-Ten M700
RAW Framebuffer
Optimalizovat priblizeni 137%
Roztahnuti 119%
100% 152%
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kato »

No a ted trosku z jine kategorie - 5 let stare zarizeni rok bez HR (cili ne zrovna systemem asi v uplne 100%nim stavu) ala MDA II (QVGA displej):

ATI Imageon:
FullScreen - 134,11%
100% Zoom - 170,47%

RAW Framebuffer:
FullScreen - 141,80%
100% Zoom - 148,10% (zajimave, ze tak malej rozdil)

Koukam ta vetsi rozliseni brzdi vic, nez bych ocekaval.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Příspěvek od Standa »

Malé rozlišení je pro video výhoda... video s vysokým bitratem, co se mi na Flejmovi (VGA) seká, známý na Omnii přehraje v pohodě. Ale když porovnáme normální 700MB DivX, jsem na tom o něco líp.
psychopat
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: čtv srp 14, 2008 10:58

dotaz

Příspěvek od psychopat »

a jak je to tedy s tím avičkem ve velké recenzi na stránkách SE jsem četl že ohledně multimedií má Xperia problém a zatím nepodporuje avi víte o tom něco díky
mir3c
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: pon bře 24, 2008 19:10
Zařízení: SPV M3100 (HTC TyTN)- HERMES

Příspěvek od mir3c »

Pochybujem ved xperia ma WM a tym padom si tam das aj napriklad core plaer a mozes prehravat takmer vsetko :D
(opravte am ak sa mylim :D)
__________________________________________________

ATI Imageon:
FullScreen - 159,87 %
100% Zoom - 160,31 %

RAW Framebuffer:
FullScreen - 85,13 % (dalej som ani nepustal :D)
Zariadenia v podpise :D
SPV M3100 ala HTC TyTN ala HERMES :D
WM 6.1 :D

Dost bieda ten RAW Framebuffer aky je rozdiel v tych ovladacoch? A ako je mozne ze video (jedna cast serialu eureka) my seka? Toto ide krasne plynule :D
psychopat
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: čtv srp 14, 2008 10:58

Příspěvek od psychopat »

zde úryvek z recenze na SEmanii

Video bylo pro mě, jako uživatele XPERIE, velkým oříškem. Očekával jsem, že si pár videí ve formátu *.avi přetáhnu do telefonu a bude hotovo, opak byl však pravdou. Telefon si v základu poradí pouze s videosoubory ve formátech *3gp, *.MP4 nebo *.WMV, které lze ale přehrát jen ve Windows Media Playeru. Jak je to s formátem videa? Při konverzi se nejvíce blíží rozměrům obrazovky formát Pal DVD s rozměry 720x576 bodů, i přesto ale telefon musí video na obrazovku zmenšovat, i když jen pouze nepatrná část je displejem nevyužita. S mými převedenými videi nemám dobrou zkušenost, převáděl jsem jeden díl seriálu Přátelé přes program Spb Mobile DVD X1. Video pro rozlišení 800x480 určené přímo pro XPERII snížilo svou velikost o 60%, zvuk je špičkový, avšak postrádám plynulost videa. A přitom to vypadá, že by chybělo jen trochu a video by plynulé bylo. BitRate videa je 800 kb/s s 24 bitovými barvami a 25 fps, bohužel to procesor asi nezvládá, nebo jsem zvolil nevhodnou kompresi. Další možností je doinstalování dalších aplikací jako je placený CorePlayer, ani u něj se mi však AVI videa nepodařila rozchodit, to samé platí i pro divX. Dospěl jsem k názoru, že se standardní výbavou toho v oblasti videa s XPERII moc nesvedeme, proto se po recenzi budu zaměřovat na to, jak při enkódování videa do X1 dosáhnout co nejlepších výsledků. Nápovědou nám může být informace o Traileru k bondovce Quantum of Solace, kde je video v rozlišení pouze 480x260 pixelů a je softwarově roztaženo na celou obrazovku.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

je to Windows Mobile, WMP má problémy na úplně všech strojích, je to BUGovaná betaverze kterou MS neměl vůbec do WinCE zařízení integrovat. Pro přehrávání videa se hodí TCPMP nebo CorePlayer který to zvládně na 1000000000% takže nejspíš pisatel článku byl v oblasti WM začátečník, jelikož CP nebo TCPMP se musí prvně nastavit jelikož na některých strojích to neběhá
psychopat
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: čtv srp 14, 2008 10:58

Příspěvek od psychopat »

ok děkuji za odpověď
RDT
VIP
VIP
Příspěvky: 450
Registrován: úte dub 10, 2007 21:59
Zařízení: HTC HD7, Sony Vaio UX380N (100GB) a P92KS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RDT »

Já bych hlavně za výraz
psychopat píše:... videí ve formátu *.avi ...
nejraději střílel.

Nicméně je to přece uživatel Sony Erixonu. Ti už takoví jsou. Nesmíme se vzrušovat. Jsou totiž zvyklí na to, že vytáhnou zařízení z krabice, pustí dementní, omezený, ubohý a nekvalitní přehrávač volkmen, levná dodávaná sluchátka s konektorem xyz, nakopírují pirátsky stažené MP3 v 64kbps kvalitě a vyrazí drsně do ulic.

Když takový člověk potom vezme do ruky profesionální zařízení (třeba Xperii od HTC), dopadne to tak, jak jsme si mohli přečíst v úryvku - který jsem tedy osobně do konce nedočetl, protože už se dnes nechci víc naštvat a určitě by se tak stalo.

Pokud tento příspěvek považujete za urážlivý, smažte ho. Nicméně vyjadřuje pouze můj zkreslený osobní názor.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

líp bych to ani nenapsal :wink:
Skijumper
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: čtv srp 02, 2007 9:48
Zařízení: BlackBerry 8520
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skijumper »

Tak teď jsem málem vyprskl smíchy :-D . Připomíná mi to pár nejmenovaných človíčků ze školy kteří si pořídily telefony se Symbianem a nemají absolutně páru že existují jiné programy než JAR a nějaký mutlitasking - na mně zírali jako na vola když jsem podržel Menu Key a vyběhl task manager... Hlavně že na tom můžou pařit travian, a ostatně kvůli tomu si chce pár dalších ..... kupovat přístroj s Windows Mobile.
psychopat
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: čtv srp 14, 2008 10:58

výkon

Příspěvek od psychopat »

Můžete mi prosím ti co tomu rozumí odpovědět na otázku kde je tedy chyba že zařízení stará 2 roky mají lepší výsledky než ta nová? Nevyladěný software? nechce se mi věřit tomu že je to tím že by byl slabý hardware. Děkuji.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Příspěvek od elcrys »

Je to jednoznačně vinou nevýkonného hardware. Záměrně jsem nenapsal zastaralého, protože ač je HW vybavení HD a Xperie výkonově na úrovni několik let starých strojů jiných výrobců, tak v konečném součtu jsou stále technologicky pokročilejší než tyto starší stroje, i když se třeba jedná jen o menší energetickou náročnost tohoto HW. Někteří výrobci se prostě nesoustředí na výkon - vždyť ještě před nedávnem chrlilo HTC stroje s 200 - 400 MHz procesorem a naprosto přemrštěnou cenou. S minimálními náklady na HW tak HTC dokázalo prodávat spoustu strojů uživatelům, kteří se nechali zblbnout reklamou a ohromným výčtem funkcí, které tyto stroje dokázali (i když pomalu) provádět. I když jsou dnes k dispozici 800 MHz procesory, které by se ve stroji formátu HD vyjímali lépe, tak HTC se zase spokojí spíše s pozlátkem, než výkonným HW, který by jistě našel využití.
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů