MobilMania.cz: Velká recenze komunikátoru HTC Touch HD

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
koulou
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: pon říj 20, 2008 14:27
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Petřvald

Příspěvek od koulou »

Tak jasne, jako taky bych byl rači kdyby to byla aspoň class 4, ale nadruhou stranu když si to tak vezmu, tak přece ta nova 16Gb MicroSDHC je taky zatim jenom Class 2 myslim... ...tak snad to nebude takova tragedie.
Wolfenzi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: stř zář 10, 2008 22:18
Zařízení: HTC Touch HD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolfenzi »

Co znamená ta rychlost videa ? Třeba právě ten californication a heroes bych na tom chtěl koukat. Co znamená 90% a 95% ? Je to problém nebo úplně v pohodě koukatelný ? Jde třeba rozdíl mezi 100% a 95 či 90 poznat okem nebo to je jen údaj benchmarku a člověku to vadí třeba při 80?....
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od hafush »

Tak všem,kteří dokud neuvidí,tak neuvěří. Tady máta článek a video (rozbalování...) od majitele prvního oficiálního kousku v ČR.
V balení JE 8GB Sandisk microSDHC Class2 a POUZDRO

http://stahovat.okamzite.eu/news.php?readmore=332

Je tam ROM 1.14.401.3 (22273) ze dne 24.10.08 oproti chytrákovi,který dělal velkou recenzi na Mobilmanii z předprodukční kouskem.
On měl ROM 1.03.405.0 ze dne 5.09.08 a za těch 50dní se nejspíše událo dost změn a vyladění.
jyny
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pát lis 14, 2008 11:36
Zařízení: HTC Desire , LeeDroid
Kontaktovat uživatele:

prehravanie videa

Příspěvek od jyny »

jasne ze zvlada , autor proste nemal cas alebo skusenosti s win mobile, s nainstalovanym CORE PLAYER vam v pohode zvlada dvdrip uplne v poho ..

kedze mate pospustane viac veci zacalo by to sekat , staci vo video options dat kvalitu prehravania na Stredne detaily .. moze sa stat ze pri nejakych kodekoch bude pri najvyssej volbe kus posekavat .. ale nato je tam stredna kvalitka. ...
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Mohu potvrdit, Touch HD nekompriované video v Core playeru přehraje zcela bez problémů, za chvíli přidám na web videopohled, ve kterém to je vidět (zkoušel jsem několik dílů Prison Breaku atd).
Wolfenzi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: stř zář 10, 2008 22:18
Zařízení: HTC Touch HD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolfenzi »

1.) Kolik je těch class ? 2 je nejhorší že ? Pak je 4 a 6 je taky ? Něco jsem zaslechl že 16gb má jen class 2 a lepší class by měla jen jiná 8gb... je to tak ?
2.) Jak moc to ovlivňuje rychlost telefonu ? Jenom věci jako pohyb menu a načítání souborů, a nebo to může mít dopad i na video ve vysoké kvalitě které pujde jen tak tak ? (příklad : na 500mb co má ten mobil by šlo v pohodě, na class 4 kartě by se občas malinko trhlo a na class 2 by bylo nekoukatelný ? ....)

3.)Jak moc je rozdíl u Core playeru ve střední/vysoké kvalitě ? Jestli bude někdo dělat o tom recenzi tak nezapomeňte kromě obyčejného formátu zkusit i kde přesně to má hranice... když pujde obyčejný dvdrip tak zkusit 800*480 v o 50% většim bitratu... a třeba i na chvíli přetaktovat na 650mhz a vyzkoušet co to všechno utáhne :tlem:
-Já četl nějaký příspěvek kde někdo píše jak mu jeho mobil přehraje HD 720p film, akorát že na QVGA displeji... Určitě by to třeba přetaktovanej HD nedokázal ? :tlem:
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Wolfenzi: Touche HD hlavně nepřetaktuješ, pro CPU od Qualcommu na to není žádná aplikace. Já jsem zkoušel na HDčku video v rozlišení 624×352px v High nastavení, a je to velice dobré (na High kvalitu), když nastavím Medium, tak se kvalita zobrazí dost citelně sníži (na displeji s takovou úhlopříčkou je to celkem dost znát). Do recenze samo vyzkouším i další videa v jiných rozlišeních.
Wolfenzi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: stř zář 10, 2008 22:18
Zařízení: HTC Touch HD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolfenzi »

Nezapomeň i na 720p. I když to těžko pujde, tak bych rád věděl jak moc to nepujde :tlem: Jestli to pojede po 2 nebo 15 fps :tlem: Jo a ještě jedna věc... Vzhledem k tomu že k němu asi koupim CX300, tak by mě zajímalo jestli to přehraje .flac ? A jestli jo tak jestli samo od sebe nebo to potřebuje program. A jestli to vůbec k něčemu bude, jestli to nezazdí úplně ten zvukovej výstup.(i když jsem četl že je na mobil nadprůměrnej...)
marabu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: úte zář 16, 2008 16:58
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marabu »

Jiří Hrma píše:Mohu potvrdit, Touch HD nekompriované video v Core playeru přehraje zcela bez problémů, za chvíli přidám na web videopohled, ve kterém to je vidět (zkoušel jsem několik dílů Prison Breaku atd).
Jůůů, ty už máš na recenzování HDčko? Že by byla konečně první česká pořádná recenze a ne ty bludy od ce4you a mobilmanie? Nebudeš se s nim někde potulovat po Praze, že bych čumnul? :tlem:

Jinak co se týče videa, tak to jeden človíček už zkoušel na prodejní verzi a je tam několik problémů u CorePlayeru (standartní přehrávač snad trhá i prezentace :lol: ). U Xvidu se nepřehrává zvuk při kodeku AC-3, nepodporuje extrémní rozlišení HD, AVC (H.264) kodek a u MicroHD ripu z Blu-Raye se to hrozně trhá. :cry:
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

marabu: jj, už ho mám několik dní doma, teď se akorát na FTP nahrával zhruba 17 minut dlouhé video, které jsem dopoledne dělal, recenze bude v průběhu příštího týdne. Jinak nemyslím si, že Pavlova videorecenze na ce4you byla špatná, mě se líbila. Btw do Prahy teď opravdu cestu nemám, ale myslím že během pár dnů jej budou mít skladem i různé shopy v Praze, třeba v prodejně Sunnysoftu už myslím dokonce je, tak se zajdi mrknout tam.

HTC Touch HD a přehrávání videa ve WVGA rozlišení v CorePlayeru
Zkoušel jsem teď přehrát video v rozlišení 800×480px (upravil jsem si to v PocketDivX encoderu z VOB souboru DVD). Jako render používám QTV, když nastavím kvalitu na High, tak je to nekoukatelné a dost výrazně se to seká. Když nastavím kvalitu na Medium, je to naprosto v pohodě - ovšem kvalita jde dost rapidně dolů.
Wolfenzi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: stř zář 10, 2008 22:18
Zařízení: HTC Touch HD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolfenzi »

A jakej má ten tvuj 800*480 bitrate ?
Kua vy mě tu už štvete... u touchd HD už jsem si řekl super budou dobrý videa, ne kua nepujdou pořádně videa, super budou dobrý videa, ne kua nepujdou pořádně videa, super budou dobrý videa, ne kua nepujdou pořádně videa, super budou dobrý videa, ne kua nepujdou pořádně videa, super budou dobrý videa, ne kua nepujdou pořádně videa.... každej novej post řiká něco jiného... :roll:
Shooter
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 312
Registrován: stř říj 22, 2008 21:08
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shooter »

jj to s tebou souhlasim.. podivas se nekam tam rikaji ze je to vpohode, pak zas jinak a rikaj ze to je nanic
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Příspěvek od Standa »

Wolfenzi píše:Vzhledem k tomu že k němu asi koupim CX300, tak by mě zajímalo jestli to přehraje .flac ? A jestli jo tak jestli samo od sebe nebo to potřebuje program. A jestli to vůbec k něčemu bude, jestli to nezazdí úplně ten zvukovej výstup.(i když jsem četl že je na mobil nadprůměrnej...)
FLAC ti přehraje třeba TCPMP, o výkon se vůbec bát nemusíš, benchmark pro moje pda je přes 1000%.
Co se kvality zvuku týče, četl jsem, že XDA Flame přehraje iPhona, má v sobě zvukový obvod WM9713 od Wolfsonu, ale nečekám, že ho bude mít (nebo podobný) i Touch HD, které je zaměřený jinam. Ale na druhou stranu si nemyslím, že by zvukový výstup HD byl tak špatný, abys nevyužil FLAC, to spíš bude mít větší vliv výběr sluchátek. Zvukový výstup obecně u dnešních pdaje na dobré úrovni.
A navíc, pokud posloucháš hudbu venku, bude v tom ruchu bohatě stačit Ogg q8-10 nebo mp3 nad 250kbps, v tu chvíli kvalitativní sestup od FLACu nepoznáš.
marabu píše:...a ne ty bludy od ce4you...
Hele machře, nechceš trošku brzdit? Narozdíl od tebe, který hážeš špínu na lidi okolo, všude kde tě vidím, je šéfredaktor Ce4you znalý problematiky pda a ví co říká. Naproti tomu ty jsi nedokázal obhájit ani jednu hovadinu a obvinění, cos jich tady na SM napsal...
koulou
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: pon říj 20, 2008 14:27
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Petřvald

Příspěvek od koulou »

tak už ho mam taky doma, zatim je to wooow, musim si s nim trochu pohrat, pak se ozvu s nejakymi prvnimi dojmy :-)
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od hafush »

marabu napsal:
...a ne ty bludy od ce4you...
Právě,že naopak. On je opravdu znalý ploblematiky a tak se vyhnul předčasným soudůma udělal jen PREWIEV , protože měl JEN PŘEDPRODUKČNÍ KOUSEK a věděl,že pořádná recenze se udělá až s finálním kouskem.
jossmi
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát lis 14, 2008 17:20

Příspěvek od jossmi »

obsahuje balení i folii na displej??? dik
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od hafush »

to jossmi: Více čti,na předchozí straně č.6 je můj odkaz na video,kde máš kompletní Unboxing,kde jí dotyčný vybalí i nalepí.

to Jirka Hrma: V rychlosti jsem zatím prolétl tvé 17min video a koukal jsem,že jsi tam měl ROM 1.09.405.3 z 1.10.08 a přitom mnou odkazovaný štastlivec už měl ROM 1.14.401.3 z 24.10.08 . Trochu mě zaráží 401 v. 405 to by mělo být dle lokality. Jaké oblasti spadá ČR ? 401 je EUROPE. 405 nejspíš UK.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC Touch HD ROM

Příspěvek od Jiří Hrma »

hafush: Já v HDčku opravdu nemám ofiko ROM určenou pro CZ trh, sháněl jsem ho u jiného zdroje, abych ho měl dříve... ten dnešní článek měl být venku už dříve, ale kvůli práci jsem se k tomu nedostal.

Jinak myslím, že poslední ofiko ROMka ENG je 1.14.405.0, odkaz pro její stažení mám, tak ji během víkendu prubnu. Pro ČR (EUR region) je pak určena 1.14.401.3.
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od hafush »

Je to tak. Mezitím co jsem to zjištoval ,jsi mi odpověděl. Super s nejnovější ROM se to doufám o malinký chloupek zlepší.
marabu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: úte zář 16, 2008 16:58
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marabu »

Standa píše:Hele machře, nechceš trošku brzdit? Narozdíl od tebe, který hážeš špínu na lidi okolo, všude kde tě vidím, je šéfredaktor Ce4you znalý problematiky pda a ví co říká. Naproti tomu ty jsi nedokázal obhájit ani jednu hovadinu a obvinění, cos jich tady na SM napsal...
No zato ty vubec neplácáš nesmysly a nenavážíš se furt do někoho. Ale od tebe mi to fakt nevadí, už ten tvůj portrét o ledasčem svědčí. :lol:

Jinak co se týče toho obhajování, už mě nebaví takovejm nechápavcum jako jsi ty pořád něco vysvětlovat, protože evidentně to nejsi schopnej pochopit.
Takže naposledy, člověk kterej napíše nebo řekne věci typu: ukazovátko, sluchátka nepůjdou jinam připojit kvůli EXT USB (a přitom dá vedle obrázek jak kráva, na kterym jsou sluchátka s 3,5mm jackem) apod. u mě neni redaktor, kterej rozumí PDA.
Zamčeno

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 hostů