Problem synchronizace WM 6.1 přes ActiveSync

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Adjan
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř úno 18, 2009 0:36
Zařízení: HTC Touch

Problem synchronizace WM 6.1 přes ActiveSync

Příspěvek od Adjan »

Outlook...
Uživatelský avatar
lelouch
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv pro 11, 2008 16:25
Zařízení: s740 Rose

Problem synchronizace WM 6.1 přes ActiveSync

Příspěvek od lelouch »

OK - pokuď si ani neexperimentoval s Exchange, mírně to zužuje pátrání.

První a nejjednodušší možností je poškozený .pst soubor velkého outlooku. Ve WVESLogu řve, že neumí ověřit časový rozsah záznamů pro synchronizaci. To se může stát třebas při výpadku proudu, nenadálém zamrznutí systému a podobně.

Někde v jeho adresáři by se měl potulovat prográmek scanpst.exe - anebo může být ve c:\program files\common files\system\mapi\1033 folder (to poslední číslo se může mírně lišit podle jazykové verze.

Spustit, proskenovat, zkusit sync, oznámit výsledek..
Adjan
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř úno 18, 2009 0:36
Zařízení: HTC Touch

Problem synchronizace WM 6.1 přes ActiveSync

Příspěvek od Adjan »

Zkusím, díky. Teď musím odejít od compu, ale odpoledne se vrátím a prověřím to... Díky.
Uživatelský avatar
lelouch
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv pro 11, 2008 16:25
Zařízení: s740 Rose

Problem synchronizace WM 6.1 přes ActiveSync

Příspěvek od lelouch »

Prosím, ještě si pak zjisti, jestli náhodou nemáš verzi Office for Small Business - ta totiž používá pro záznamy SQL server a ta chyba se k němu vztahuje. Platí to rovněž pro nezávisle instalované SQL. To bude další krok, když to s tím .pst neklapne.

Ono stačí mít v Outlooku záznamy vytvořené verzi Off SB - ty se poznají tak, že nejdou na "jednoduché" verzi otevřít. Ty pak bude třeba najít a vyházet....
Adjan
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř úno 18, 2009 0:36
Zařízení: HTC Touch

Problem synchronizace WM 6.1 přes ActiveSync

Příspěvek od Adjan »

No, tak jsem našel ten scan, prověřil, našlo to 19 chyb!, opravilo se to... ale výsledek je stejný, snychronizace se provede jen jednou, a to poté, co odkliknu tu hlášku, že to nejde... Řekl bych, že není vyloučeno, že jsem rozhodil nějaké nastavení, když jsem se pokoušel nějak to odladit - ale to by to asi neudělalo tu aktualizaci po chybové hlášce, ne? Office pro Small Business nemám, ale mám nainstalovaný SQL - aspoň tedy myslím... :smile:

EDIT: Nicméně to SQL mám v compu rok a synchronizace přestala fungovat před týdnem, zdánlivě bezdůvodně, prostě se to jednoho dne nepropojilo a od té doby to nejede... (tedy jede, ale jak jsem psal, po odkliknutí chyby a jen jednou...)

EDIT2: :P No to jsou věci... Teď jsem uložil schůzku do Outlooku a s HTC se to synchronizovalo... Ale chybu synchronizace to hlásí pořád...
Uživatelský avatar
lelouch
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv pro 11, 2008 16:25
Zařízení: s740 Rose

Problem synchronizace WM 6.1 přes ActiveSync

Příspěvek od lelouch »

No, jestli si správně vzpomínám, přednedávnem se mě do mašiny stahoval nějaký upgrade SQL z WIndows update. Jinak ta chyba je nespíše v ODBC driveru SQL, takže to mohla způsobit jakákoli aplikace, která na něj sahala. Zde je její popis http://support.microsoft.com/kb/q243349/ .

Možná by pomohlo vrácení zmíněných knihoven z instalačního cd Windows...

EDIT: Tak jsem to teď prohledal a lidé na podporách tvrdí, že tuhle chybu způsobují i některé firewally třetich stran - přinejmenším Sygate a Kerio. Je prý třeba projít výjimky, zda je tam uvedený AS.

EDIT2: Obecně se při výskytu této chyby doporučuje po fixu databáze .pst přinejmenším zrušení a obnovení partnerství. Jenom prosím, nejdříve backup!

EDIT3: Takže nakonec - doporučuje se opětovná oprava .pst souboru. Odistalace a kompletní reinstall AS - prý se umí opravit sám, jinak bude stále poškozovat databázi. Nové partnerství by mělo být pak samozřejmostí.

Jestli tě to utěší, je to jedna z nejpodivnějších chyb, s jakou jsem se kdy potkal. A že už jsem jich viděl!
Adjan
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř úno 18, 2009 0:36
Zařízení: HTC Touch

Problem synchronizace WM 6.1 přes ActiveSync

Příspěvek od Adjan »

OK, vyzkouším...
Uživatelský avatar
lelouch
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv pro 11, 2008 16:25
Zařízení: s740 Rose

Problem synchronizace WM 6.1 přes ActiveSync

Příspěvek od lelouch »

Jinak jak jsem procházel logy, kromě této chyby je vše OK. Projevuje se vždycky jako první, takže celý zbytek opravdu proběhne bez problémů. Furt lepší, než kdyby to házelo těch chyb dvacet...

Omlouvám se všem zúčastněným, ale nemohu a nechci pokračovat v jakýchkoli dalších diskusích na tomto serveru. Najdete mě na http://www.ce4you.cz, kde vám rád poradím.
Adjan
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř úno 18, 2009 0:36
Zařízení: HTC Touch

Problem synchronizace WM 6.1 přes ActiveSync

Příspěvek od Adjan »

No - jak to napsat a nedostat ban? Opravil jsem *.pst, odinstaloval ActiveSync, nainstaloval ActiveSync, udělal partnerství a 1) hází to stále stejnou chybu, 2) po odkliknutí chyby vidím na displayi HTC symbol pro synchronizaci, ale synchronizuje se tu už asi 5 minut...

EDIT: Dosynchronizováno, zdá se, že se nic nezměnilo. Comp hlásí chybu, když dám OK, stejně se sesynchronizuje (aspoň že tak)

EDIT2: Rád bych pokračoval na zmiňovaném fóru, ale nechce mě to nechat zaregistrovat, píše to tohle: Při kontrole formuláře zjištěna chyba! Lituji, ale v tento okamžik se nemůžete registrovat. Zkuste to později. Prostě mě trápí nejen HTC, ale už i web... To jsou tedy dny, to vám řeknu... 8-)
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 hostů