Jakou super rychlou ROMku?

Sekce pro zkušené uživatele (diskuze o nových ROM, tweaky...)
Konig
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: sob pro 06, 2008 10:23
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Rychvald
Kontaktovat uživatele:

Jakou super rychlou ROMku?

Příspěvek od Konig »

Zdravím,

chci se zeptat zda můžete doporučit nějakou opravdu rychlou romku. Opravdu rychlou mám namysli abych měl odezvy jako první iPhone. Je mi jedno jaký to bude mít OS, jestli 6.1 nebo 6.5, ale chtěl bych pokud možno aby to mělo alespoň TF3D rozhranní, se Sense ani nepočítám.

Pokud tak rychlá není, tak doporučte jakoukoliv ROM s rychlostí srovnavatelnou s iPhone (tedy klidně ať to je ROM na stylu base Windows). A potom nejrychlejší TF3D/Sense 2.1 ROMku.

Díky za info, už potřebuji opravdu něco rychlého!

(čeština není podmínkou)

Edit - vzhledem k tomu, že nikdo nedokázal poradit ideální ROMku, rozhodl jsem se, že jich pár stáhnu sám, a vyzkouším.

KWBR - Topix - WM 6.1 with Sense Weather
- Nefunkční už od nainstalování. Po nabootovaní chyba; nešlo pak vůbec ovládat, zkrátka nefunkční.


KWBR - Topix - WM 6.5 with Manilla
- Pro správný chod je třeba hard reset, poté ROMka běhá slušně. TF je rychlé, a celkové ovládání zařízení (např. v nastavení, etc) rovněž. Jsem spokojený, jdu testovat další ROMky.

BlackSTONEhenge - WM 6.5 with Sense 2.1
- Po nainstalování je znatelný rozdíl mezi TF a Sense. Je to o dost pomalejší (ne sice nějak rapidně, ale rozhodně to jde poznat), TF lišta není tak plynulá, a celkový chod se zpomalil. Prozatím ROMku nechvávám, a test Goldlocke a Ofiko ROMky nechám na později, už ted jsem nad tím strávil přes tři hodiny.
- Po chvilkovém testování a instalací všech potřebných programků bez kterých se neobejdu (SPB Backup, Keyboard, Pocket Plus - který stejně nefunguje, SmartLock, CorePlayer) zjišťuji, že tahle ROMka není nic pro mě. V praxi se zdá být opět šnekem, stejně jako moje býválá (ještě před tím, než jsem se rozhodl pro novou rom) Sense 2.5 od Energyho.

Goldlocke - WM 6.5 with Sense 2.1
- ROMka se na první pohled o dost rychlejší než minulá - BlackSTONEhenge. Po nainstalování všech programů, a aktualizování počasí (tak aby bylo na hlavní obrazovce) se chod TF zpomalí, ale stále je rychlejší než BlackSTONEhenge.
- Po delším testování však musím konstatovat, že se pravděpodobně jedná o jednu z nejrychlejších ROMek pod OS WM 6.5 se Sense zároveň. Reakce jsou na některé příkazy pomalejší, ale celkově asi nejrychleji co jsem na WM 6.5 s Sense zažil.

Oficiální 1.59.707.0 pro Asii
- Ihned po nainstalování super rychlost; TF je neuvěřitelně rychlé, veškeré příkazy v menu, nastavení etc. rovněž. Veliký rozdíl mezi Goldlocke a tímto; zde rozhodně k lepšímu.
TMASKA
smartguru
smartguru
Příspěvky: 581
Registrován: pát kvě 23, 2008 8:06
Zařízení: SGS2

Jakou super rychlou ROMku?

Příspěvek od TMASKA »

srovnatelna s iphone v rychlosti windows nikdy nebude
Konig
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: sob pro 06, 2008 10:23
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Rychvald
Kontaktovat uživatele:

Jakou super rychlou ROMku?

Příspěvek od Konig »

A tomu já zase nevěřím. iPhone je tak rychlý jen proto, že absolutně nic neumí. Takže stačí sehnat vhodně ořezanou ROMku, bez eye candy vychytávek a jiných zbytečností. (už jich pár testuju)

Ad rychlostí nikdy srovnatelná s WM - předpokládám, že HD2 si asi nikdy nedržel :roll:
cyberReal
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon srp 03, 2009 13:09
Zařízení: HTC Touch HD, Samsung omnia 7

Jakou super rychlou ROMku?

Příspěvek od cyberReal »

Tak bych to jeste upresnil. Touch HD a iPhone v rychlosti nikdy srovnatelne nebudou. Jestli planujes s nekym souperit o rychlost techto stroju, tak si trhnes max. ostudu (v pripade ze pouze rychlost muze byt pro nekoho opravdu tim jedinym hodnocenim kvality)
Konig
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: sob pro 06, 2008 10:23
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Rychvald
Kontaktovat uživatele:

Jakou super rychlou ROMku?

Příspěvek od Konig »

Hele, vidím to asi takhle - pokud nemáte co k tématu říct, tak zde raději ani nepište.

Nechci srovnávat rychlost HD a iPhone, chci mít pro mé účely rychlou a bezproblémovou odezvu. Ne dát vedle sebe iPhone a HD, a srovnávat. To už nebudu dělat z principu, že iPhone nic neumí.

Obrázek
peter63
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 272
Registrován: čtv srp 31, 2006 14:52
Zařízení: HTC touch HD: rom Topix 3.5 wm 6.1, Afroradio 1.17

Jakou super rychlou ROMku?

Příspěvek od peter63 »

ja pouzivam tuto:
http://htcpedia.com/forum/showthread.php?t=2964" onclick="window.open(this.href);return false;
rychla, hodne volnej ram, ziadny problem

download: http://media.celogeek.com/roms/kwbr/Kwb ... _WM6.1.rar" onclick="window.open(this.href);return false;
Konig
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: sob pro 06, 2008 10:23
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Rychvald
Kontaktovat uživatele:

Jakou super rychlou ROMku?

Příspěvek od Konig »

Díky, rád vyzkouším.
zune85
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: pon zář 06, 2010 1:50
Zařízení: Lumia 735
Bydliště: Praha - Holešovice

Jakou super rychlou ROMku?

Příspěvek od zune85 »

HEHE
tak chcel by si rýhlosť
vybral si si zle železo
jediný rýchly Wm telefon čo ešte mám je NEONODE N2 aj tam je nejaký WiN CE 6 NENO

a tie tvoje prirovnania , nehnevaj sa ale aj tuna sa s teba budu smiať Windowsaci
peter63
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 272
Registrován: čtv srp 31, 2006 14:52
Zařízení: HTC touch HD: rom Topix 3.5 wm 6.1, Afroradio 1.17

Jakou super rychlou ROMku?

Příspěvek od peter63 »

Koning nedaj sa zblbnut. Mam HD asi rok a pol a som max spokojny. Jeho rychlost mi vyhovuje. Problem je s 3D akceleraciou, co sa da ciastocne spravit driverom alebo jednou aplikaciou a videa ti nepojdu plynule v plnom rozliseni ako sa prezentovalo v mediach. Porovnavat HD s iphonom je blbost. Iphone pouziva rozlisenie 320x480, HD 480x800. To robi hodne a vobec je to zbytocna debata. Skus tu ROM co som ti dal a uvidis ci ma HD dostatocnu rychlost. Kto chce multimedialnu hracku, kupi si iphone. Komu vyhovuje otvoreny system s obrovskymi moznostami uprav, siahne po PDA s WM. Hlavne aby bol kazdy spokojny ;)
Konig
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: sob pro 06, 2008 10:23
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Rychvald
Kontaktovat uživatele:

Jakou super rychlou ROMku?

Příspěvek od Konig »

peter63: To rozhodně ne, názory si utvářím zásadně sám.

Ohledně srovnání iPhone x HD - opět, nechci je srovnávat, dal jsem to tam jen, abych poukázal na fakt, že chci velice rychlý systém; zkrátka, kde kliknu, tam hned se něco děje, ne že vidím kolečka jak rotujou, a čekám, a čekám. Zkrátka chci bleskové odezvy, proto je mi jedno, zda pojedu na TF3D nebo holých Winech.

Každopádně tvou ROMku rozhodně vyzkouším. Momentálně jedu na Goldlocke, a rychlost je velice slušná. Pak chci vyzkoušet ještě nejnovější ofiko ROMku pro Asii (ale ta je 6.1), a pak vyzkouším tu tvou.

Editováno

Právě jsem si uvědomil, když tu ROMku, kterou postuješ, že tuhle jsem již zkoušel. Viz. můj příspěvek nahoře. A právě u ní jsem měl problém, že vůbec nenatoobovala, resp. nabootovala ale s chybou, a nešlo nic ovládat. Nicméně jsem si řekl, že je možné, že byla chyba někde v procesu flashování, takže ji zkusím znova.
peter63
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 272
Registrován: čtv srp 31, 2006 14:52
Zařízení: HTC touch HD: rom Topix 3.5 wm 6.1, Afroradio 1.17

Jakou super rychlou ROMku?

Příspěvek od peter63 »

Mne sa viac osvedcila ROM bez pocasia. Nema sense ale TF3D.
zune85
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: pon zář 06, 2010 1:50
Zařízení: Lumia 735
Bydliště: Praha - Holešovice

Jakou super rychlou ROMku?

Příspěvek od zune85 »

peter63
960x640 ti niečo hovorí pri iPhone ?
konig
a aj tak budeš testovať,blbnuť a nič nevymyslíš.pretože ten tvoj otvorený system je proste zastaralý a pomalý aj na HD2
:lol:
no a ešte som zabudol o chvílku tu mame WP7 , som zvedavý čo sa bude hovoriť o uzavretosti potom
peter63
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 272
Registrován: čtv srp 31, 2006 14:52
Zařízení: HTC touch HD: rom Topix 3.5 wm 6.1, Afroradio 1.17

Jakou super rychlou ROMku?

Příspěvek od peter63 »

Nemozes predsa porovonavat novy iphone 4 s HTC HD z roku 2008. Tie starsie maju rozlisenie ako som pisal.
Fakt nechapem preco musi vzdy prist nejaky chudak na forum o wm a presviedcat ostatnych aky je jablofon uzasny a rychly.
PDA s wm je pracovny nastroj, iphone je multimedialny telefon.
Konig chcel rychlu ROM pre HD, tu som mu dal a tym je vec vybavena.
Konig
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: sob pro 06, 2008 10:23
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Rychvald
Kontaktovat uživatele:

Jakou super rychlou ROMku?

Příspěvek od Konig »

Souhlasim s peterem; vždy musí přijít nějaký chudák, zapřísahlý Jablíčkář, který zhazuje ostatní věci. Ad jedna srovnávaš nsrovnatelné; Bavíme se o starém HTCčku Blackstone, proto nemůžeš srovnávat s novým iPhonem. Ad 2 srovnávej s HD2, protože ten je i se svým ZASTARALÝM WM 6.5 ve všech ohledech lepší než iPhone. (vyjímku tvoří točení videa a displej) iPhone je zkrátka holý telefon, který stojí neskutečné prachy a neumí základní funkce.

A mimochodem - HD2 je nejenom ve všech ohledech lepší než iPhone, ale zároveň rychlejší. Kdyby jsi to někdy objektivně srovnával, tak bys to co jsi napsal nemohl říct, ale vzhledem k tomu, že ty víš prd a jen machruješ, tak si stojíš za svými nepodloženými blbostmi.

Opakuji - ti, kteří nemáte k tématu co říct, ani zde nepište.
peter63
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 272
Registrován: čtv srp 31, 2006 14:52
Zařízení: HTC touch HD: rom Topix 3.5 wm 6.1, Afroradio 1.17

Jakou super rychlou ROMku?

Příspěvek od peter63 »

Tak uz si si vybral ROM?
Konig
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: sob pro 06, 2008 10:23
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Rychvald
Kontaktovat uživatele:

Jakou super rychlou ROMku?

Příspěvek od Konig »

Fajn, jsme zpět v tématu. :lol:

Zatím jedu stále na romce Goldlecke s WM 6.5 a Sense 2.1. Na testování dalších ROMek jsem neměl moc času, ale snad se nějak je konci týdne k tomu dostanu.
peter63
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 272
Registrován: čtv srp 31, 2006 14:52
Zařízení: HTC touch HD: rom Topix 3.5 wm 6.1, Afroradio 1.17

Jakou super rychlou ROMku?

Příspěvek od peter63 »

Aj ked som cital hodne chvaly na wm 6.5 na HD, podla mna ide rychlejsie s 6.1. Najpomalejsia kombinacia je wm 6.5 + sense 2.5. Niekde som videl dokonca wm 6.1 + sense 2.5.
Konig
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: sob pro 06, 2008 10:23
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Rychvald
Kontaktovat uživatele:

Jakou super rychlou ROMku?

Příspěvek od Konig »

To máš pravdu; Sense 2.5 + Wm 6.5 je na HDčku sebevražda.

Editováno

Dnes jsem konečně vyzkoušel další ROMku, kterou byla TF3D ROM s WM 6.1. Jedná se o nejnovější oficiální ROM pro Asijský trh.

ROMka je opravdu svižná, vše funguje okamžitě; stejně jak byl znatelný rozdil rychlosti mezi BlackSTONEhenge a Goldlockem, tak stejně tady je rozdíl mezi Goldlockem a touto ROMkou. Je neuvěřitelně rychlá.

ROM se mi velice líbí, zatím to vypadá na tu pravou. Předtím ještě zkusím tu Topix HD 3.5.

Jen taková drobnost - jelikož jsem na WM 6.1 dlouho nejel, chci se zeptat jak si mohu nastavit místo 12-hod ciferníku, klasický 24-hodinový. Na WM 6.5 to nebyl problém, v nastavení času se to dalo zvolit, ale tady to nějak nevidím. :roll:
TMASKA
smartguru
smartguru
Příspěvky: 581
Registrován: pát kvě 23, 2008 8:06
Zařízení: SGS2

Jakou super rychlou ROMku?

Příspěvek od TMASKA »

muzes sem prosimte hodit link na stahnuti te asijske romky , nemuzu to nejak najit ani na htc,cz , diky moc rad ji vyzkousim
Konig
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: sob pro 06, 2008 10:23
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Rychvald
Kontaktovat uživatele:

Jakou super rychlou ROMku?

Příspěvek od Konig »

Najdeš jí, a další ROMky na Ká for You: http://kyou.cz/forum/viewtopic.php?f=5&t=11" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „ROM, HardSPL unlock, tweaky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů