Spolehlivá ROM na delší dobu

Sekce pro zkušené uživatele (diskuze o nových ROM, tweaky...)
olorea
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob čer 05, 2010 17:48
Zařízení: HTC Touch HD

Spolehlivá ROM na delší dobu

Příspěvek od olorea »

Ahoj,
zhruba po roce a půl používání oficiální ROM se mi HDčko zbláznilo, takže jsem se chystala na hard reset. Pak jsem ale viděla pár screenů z neoficiálních ROM a bylo jasno :) . Asi dvě hodiny pročítám různá fóra a jsem z toho dost zmatená, vůbec nevím kterou ROM vybrat. Mohli byste mi, prosím, poradit?
Nemám žádné zvláštní nároky (taky proto, že tomu nijak zvlášť nerozumím :))
- chtěla bych ROM na delší dobu, čili hlavně stabilní
- čeština není nutná, česká klávesnice ano
- chtěla bych touchflo, už jsem si na něj zvykla
- uvítám už v ROMce programy jako Google Maps, není to ale nezbytně nutné
- radio už by mělo být v ROMce

Ve zkratce - abych měla co nejjednodušeji a nejrychleji nový systém, který mi vydrží aspoň jeden další rok.

Vím, že tu pro vás asi budu trochu exot, ale věřím, že tip na nějakou univerzální ROMku se hodí víc lidem.
(A tajně doufám, že mi jen nepošlete odkaz na xda-developers.com :P )
Díky
Trexi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: stř kvě 13, 2009 23:55
Zařízení: HTC Sensation

Spolehlivá ROM na delší dobu

Příspěvek od Trexi »

Mrkni na tu co mám v podpise. Popsal (víceméně přepsal z xda) jsem jí v sekci xannytech romek, rovněž na tomto foru.

Proč zrovna ji?
Rychlá, stabilní, mnoho užitečných prográmků má v sobě zabudovaných, nejaktuálnější software jak OS, tak např. opera nebo google maps.

Nějaký známý bug?
Snad jen jeden a to ten, že když zvedneš hovor, ještě asi vteřinu slyšíš vyzvánění a pak už normálně telefonuješ. Xanny o tom ví a (co mi říkal kamarád) prý někde napsal na xda foru, že už na tom pracuje a v další ROM bude tenhle bug opravený.

Jak je to s češtinou?
XT ROM je v základu WWE, neboli v angličtině. Přes register editor (rovněž zabudovaný v ROM) ale můžeš "počeštit" celé prostředí SENSE (jinak známé jako TouchFLO).

Česká klávesnice.
Nevím jak je tohle přesně myšleno, ale pokud v nastavení (poslední tab na Sense) nastavíš lokalizaci na Czech republic, tak na HTC klávesici se ti dlouhým stiskem rozbalí lišta se všemi možnými variantami toho dáného písmene. Např. dlouhý stisk písmena C mi rozbalí nabídku na " ' c ć č ".

Link.
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 01#p161301" onclick="window.open(this.href);return false;
olorea
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob čer 05, 2010 17:48
Zařízení: HTC Touch HD

Spolehlivá ROM na delší dobu

Příspěvek od olorea »

Díky moc, tohle přesně jsem potřebovala. :grin:
Českou klávesnicí jsem myslela tu (nebo podobnou), co je v oficiální ROMce, nevím teď jak ji mají pojmenovanou - na horní liště jsou české znaky.
Jediné, na co bych si asi musela zvykat u téhle ROMky, je start vlevo dole..
Každopádně ji asi vyzkouším a uvidím, díky.
Trexi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: stř kvě 13, 2009 23:55
Zařízení: HTC Sensation

Spolehlivá ROM na delší dobu

Příspěvek od Trexi »

Tahle klávesnice je jen o zvyku, případně je tady na foru hodně odkazů tuším v sekci Software, na další klávesnice, které mají tuhle lištu s českými znaky nad sebou. Stačí jen nahrát .cab na kartu a spustit. ;)

Start vlevo dole.. no, já jesm si na to zvykl až neskutečně rychle a už bych neměnil zpět. Start vlevo nahoře byl fajn, ale všechna tlačítka byla poměrně malá a musel jsem všechno ovládat stylusem. To s novým enginem odpadá. Samozřejmě kuchaři ROMek stále pracují i se starým enginem, takže podobnou ROM, jen s těmito menšími úpravami můžeš i teď stáhnout. Ale doporučuju prvně zkusit tenhle nový, třeba se ti taky zalíbí a já pevně věřím že ano. ;)
olorea
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob čer 05, 2010 17:48
Zařízení: HTC Touch HD

Spolehlivá ROM na delší dobu

Příspěvek od olorea »

Tak tahle ROMka velke zklamani, neustale zamrzala, nekolikrat jsem musela udelat hard reset, aby vubec nabehla, nakonec jsem byla rada, ze system vubec nabehl, abych mohla nahodit jinou ROMku.. :-(
Takze ted mam Miri WM 6.5 14.0. Je rychla, ale uplne mi nevyhovuje rozlozeni prvku a jednou uz zamrzla.
Nemohl byste mi sem, prosim, nekdo hodit link na stazeni nejake klidne starsi stabilni ROMky Topix?
pepin
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: pon pro 15, 2008 17:43
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Plzeň

Spolehlivá ROM na delší dobu

Příspěvek od pepin »

ROM úplně bez bugů asi nenajdeš, já teď používám Energy s CoOkie Hom Tab a spokojenost. Občas se zadrhne na při psaní na klávesnici s číslem 7(u,ú,ů) a trochu je někdy problém u Opery, ale dá se s tím pracovat. Zaujala mne tím trochu jiným vzhledem a třeba jiným fontem v systému. Ale je to jako droga, jakmile začneš flashovat, tak už se toho nezbavíš a budeš zkoušet pořád dokola. A ještě k té klávesnici - zkus třeba Finger Keyboard, dá se upravit, skinovat atd. Ahoj
Trexi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: stř kvě 13, 2009 23:55
Zařízení: HTC Sensation

Spolehlivá ROM na delší dobu

Příspěvek od Trexi »

Tak to bude spíš chyba někde u Tebe, protože jsem tuhle ROM flashoval na 4 PDA a všude jela svižně a žádné freezy u nich nenastaly. :/
olorea
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob čer 05, 2010 17:48
Zařízení: HTC Touch HD

Spolehlivá ROM na delší dobu

Příspěvek od olorea »

Je to mozne, ze je chyba na mem prijimaci, ale kdyz se nerozjela poradne ani po nekolika hard resetech, tak jsem to vzdala. Zacina se mi ale hodne libi Miriho ROMka, trochu jsem si ji vytunila a je bezvadna :grin:
Mam s ni jenom 2 problemy - obcas zatuhne pri editaci favorite persons, a nevim jak dostat do zkracenych voleb na hlavni strance program z karty. Jinak supr trupr, stokrat lepsi nez originalni ROM :)
Uživatelský avatar
Rady
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: ned pro 03, 2006 8:55
Zařízení: SG NOTE2, S2, SG Note 10.1
Bydliště: Bánov
Kontaktovat uživatele:

Spolehlivá ROM na delší dobu

Příspěvek od Rady »

Po vsech testech jsem se nakonec vratil k ROM kwbr 3.5 s win 6.1 Jde dokonce cela pocestit a je rychla.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=460640" onclick="window.open(this.href);return false;
olorea
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob čer 05, 2010 17:48
Zařízení: HTC Touch HD

Spolehlivá ROM na delší dobu

Příspěvek od olorea »

hm, tak jsem zatim vyzkousela 5 ruznych ROMek a chystam se na dalsi, dalsi zrout casu, ach jo 8-)
tohle tema asi muze nekdo z adminu zamknout, uz neni aktualni
ale diky vsem, kdo se mi snazili pomoct :)
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Spolehlivá ROM na delší dobu

Příspěvek od bkf1 »

Taky prizpeji nejake zkusenosti... Ja ted koupil nove HDcko a zkousim ROMky. Zvykl jsem si na WM6.5.3 (i kdyz na tuto verzi WM zatim neni cestina), takze jsem zkousel jen ROMky s touto nejnovejsi verzi Windows Mobile. Zatim mam vyzkousene jen dve rom, ale mozna nebudu muset zkouset dal. Nejdrive musim poznamenat, ze je nutne Radio 1.17.25.09 (pripravuji navod pro novacky). Energy ROM ("Energy.BLACKSTONE.23569.Sense2.5" z kvetna) je desne preplacana, zacpana vselijakym balastem a tomu odpovida i ponekud zoufalejsi odezva... proste hruza a des, Energy ROMky uz nikdy, mozna jestli nekdy zacne autor kuchtit nejake LITE verze... mno takze se potvrdilo to, co u meho, nyni jiz mrtveho (ale ja koupim novej displej a udelam vzkriseni :) ) Polarise, ze nejlepsi ROMka neni ta, u ktere je nejvice prizpevku na XDA, ale spise nektera z tech, ktere tech prizpevku maji o neco mene. A vysla mi Cloudyho ROM C5 v1.9: (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=614538). Cistoucka jak prdylka cerstve vysprchnute lejdynky :lol: A odezva celeho systemu tomu take odpovida ;o) Velice doporucuji ;o) Je tam jedna z poslednich verzi TouchFlo (HTC Sense), a klaveska take od HTC (pokud neni ceska, tak jde URCITE pocestin - google pomuze :) ). PS: tedka jsem si vsiml, ze je na svete C5 v2.0 tzn. testnu a podam raport ;o) Jinak verze C5 je WM6.5.3 a verze C2 je WM6.5, na kterou se uz nekde cestina vali, popr. se da zobnout od SunnySoftu...
peter63
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 272
Registrován: čtv srp 31, 2006 14:52
Zařízení: HTC touch HD: rom Topix 3.5 wm 6.1, Afroradio 1.17

Spolehlivá ROM na delší dobu

Příspěvek od peter63 »

Mozem len doporucit ROM od KWBR. Osobne pouzivam tiez Topix 3.5 wm 6.1. Ani jedna 6.5 nie je taka rychla ako 6.1 a aspon pre mna okrem zamykania neprinasa nic vyuzitelne. Zamok sa da nahradit, rychlost nie. Takze ak mozem radit, skus Topix 3.5 wm 6.1 bez pocasia.
TMASKA
smartguru
smartguru
Příspěvky: 581
Registrován: pát kvě 23, 2008 8:06
Zařízení: SGS2

Spolehlivá ROM na delší dobu

Příspěvek od TMASKA »

muzete sem prosim hodit odkaz na stranku kde jde ztahnout tu 3.5 ---wm 6.1 bez počasi ? dekuji moc
peter63
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 272
Registrován: čtv srp 31, 2006 14:52
Zařízení: HTC touch HD: rom Topix 3.5 wm 6.1, Afroradio 1.17

Spolehlivá ROM na delší dobu

Příspěvek od peter63 »

http://htcpedia.com/forum/showpost.php? ... ostcount=1" onclick="window.open(this.href);return false;
TMASKA
smartguru
smartguru
Příspěvky: 581
Registrován: pát kvě 23, 2008 8:06
Zařízení: SGS2

Spolehlivá ROM na delší dobu

Příspěvek od TMASKA »

prosimte ztahnul jsem z tveho odkazu tuto rom -- * Topix 3.5 WM6.1 Manila 2.1: Download -- ale tam v manile pocasi je , stahnul jsem snad jinou rom nebo jako to je ? dekuji za info
peter63
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 272
Registrován: čtv srp 31, 2006 14:52
Zařízení: HTC touch HD: rom Topix 3.5 wm 6.1, Afroradio 1.17

Spolehlivá ROM na delší dobu

Příspěvek od peter63 »

Nabudcue pouzi google...existuje verzia s pocasim ale podla mna je rychlejsia ta bez
http://hotfile.com/list/294325/1dd5040" onclick="window.open(this.href);return false;
TMASKA
smartguru
smartguru
Příspěvky: 581
Registrován: pát kvě 23, 2008 8:06
Zařízení: SGS2

Spolehlivá ROM na delší dobu

Příspěvek od TMASKA »

ok , dik jen me proste zmatlo ze jsem stahnul z tveho prvniho odkazu 6.1 a nikde nebylo napsano ze je to z pocasim tak jsem to bral ze je to bez pocasi a ono po nainstalovani tam pocasi bylo - proto jsem se zeptal - bol jsom zmetenyyyy - jeste jednou dik

ps- tak jsem z toho vul - to je ta sama co jsem ztahnul predtim --- Kwbr_Topix_3.5_WM6.1 ---- cely soubor 121 mega a tam to pocasi proste jeeee
peter63
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 272
Registrován: čtv srp 31, 2006 14:52
Zařízení: HTC touch HD: rom Topix 3.5 wm 6.1, Afroradio 1.17

Spolehlivá ROM na delší dobu

Příspěvek od peter63 »

za malo...napis mi potom ci si spokojny
TMASKA
smartguru
smartguru
Příspěvky: 581
Registrován: pát kvě 23, 2008 8:06
Zařízení: SGS2

Spolehlivá ROM na delší dobu

Příspěvek od TMASKA »

prosimte jen pro jistotu nez zacnu zas fleshovat - ta bez pocasi je tato jo - Kwbr_Topix_3.5_WM6.1.zip ?

nebo to je nejak prohozene a je to tato - Kwbr_Topix_3.5_Weather_WM6.1.zip ?
peter63
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 272
Registrován: čtv srp 31, 2006 14:52
Zařízení: HTC touch HD: rom Topix 3.5 wm 6.1, Afroradio 1.17

Spolehlivá ROM na delší dobu

Příspěvek od peter63 »

Malo by to byt ono.
Odpovědět

Zpět na „ROM, HardSPL unlock, tweaky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů