Update systému, patch atd. Vůbec to nechápu...

Sekce pro zkušené uživatele (diskuze o nových ROM, tweaky...)
Odpovědět
Jurka
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát lis 20, 2009 20:36
Zařízení: Nokia

Update systému, patch atd. Vůbec to nechápu...

Příspěvek od Jurka »

Dobrý den...mám HTC touch HD windows mobile 6.1 a CZ lokalizaci a takhle to bylo zakoupeno už. Ale absolutně nerozumím tomu, jak je to s těma aktualizacema softwaru/firmwaru/ROMky a jak je to s CZ lokalizací? Můžete mi to někdo vysvětlit? Já měl Nokii N82 a ktomu byl prográmek a ten automaticky našel nejnovější firmware když byl a nahrál ho.. Je něco takového u HTC touch HD? Nebo si to musím někde stáhnout? A když si něco stáhnu z HTC stránek a nahraju nějak tak se mi pak ztratí CZ lokalizace a pak bych si ji musel koupit u sunnysoftu? A díval jsem se, že na HTC stránkách jsou různé patche...to mohu normálně nainstalovat všechny ty patche a CZ lokalizace zůstane? Nebo jsem to špatně pochopil a je jen jedna verze WM 6.1 a tam jen dohraju ty patche a je to aktuální? A když tam chci nahrát třeba Miriho ROMku či jinou to je vlastně celej novej systéím nebo jen překopaný nějak upravený či co? A je to celé česky potom nebo jak tohle zase funhuje? Strašně moc děkuji když mi tohle někdo objasní. Děkuji Jo a co je přesně to Touch FLO 3D to není systém ne to je jen nějaké prostředí?
morris92
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv srp 27, 2009 20:37
Zařízení: HTC Snap
Kontaktovat uživatele:

Update systému, patch atd. Vůbec to nechápu...

Příspěvek od morris92 »

Já bych se k otázkám přidal, taky se v tom nějak ztrácím. Zajímá mě jakej je rozdíl, když chci ROM instalovat z karty nebo z PC, co je lepší, jaké jsou postupy, jak najdu ROM, která by mi vyhovovala anižbych ji musel zkusit, co se může s telefonem stát po HardSPL. Moc děkuju za jakékoli odpovědi jak za sebe tak za jmenovce Jurka :)
Myslím, že nějaké aktualizace pro HD ofic. nejsou. a už vůbec ne české.
TouchFlo3D je originál prostředí od HTC pro jednodušší ovládání.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Update systému, patch atd. Vůbec to nechápu...

Příspěvek od Jiří Hrma »

Aktuální verze ROM včetně češtiny (pouze pro zařízení určené přímo pro český trh) najdete zde http://sunnysoft.cz/htc/" onclick="window.open(this.href);return false; .
Na webu HTC.com může být ke stažení i novější verze ROM, se kterou ale není zaručené, že bude fungovat ten instalátor oficiální češtiny. Pokud jsou ty různé patche na webu HTC ve formě cab souboru, tak ty je možné aplikovat bez ztráty češtiny (většinou upravují nějaké knihovny nebo hodnoty v registrech), ale co je důležité, při hardwarovém resetu je nutné je aplikovat znova, protože nejsou trvalou součástí ROM.

Co se týče flashování neoficiální verzí ROM, tak tam je zapotřebí mít udělaný hardSPL unlock (ztráta záruky, ale dá se zpětně nahrát stockSPL - řešíme zde). Čeština s neoficiálními verzemi ROM příliš kompatibilní nebude (tzn. některé věci se mohou přeložit, některé ne a v systému pak může vzniknout docela guláš). Je to dáno tím, že lokalizace není univerzální a je vždy na míru ušita pro danou verzi ROM a zařízení. A autoři neoficiálních ROM často používají různé knihovny z jiných zařízení, některé ROM mají například integrované TouchFLO (Sense) z HTC HD2, takže proto ta čeština kompatibilní není.

TouchFLO 3D (Manila, Sense) je uživatelské prostředí od HTC, které nahrazuje standardní pluginy na obrazovce Dnes. Výhodou tohoto prostředí je, že má češtinu přímo v sobě, stačí ji jen (v neofiko i ofiko anglických ROM) aktivovat v přes registry na adrese HKEY_CURRENT_USER\MUI\CurLang, kde se nastaví hodnota 405 a provede softwarový reset. Následně bude TouchFLO v češtině (ale pozor, jen toto prostředí, samotný systém už ne).

morris92: Databázi různých neofiko ROM najdeš na Xda-developers. Je dobré si přečíst reference v diskuzi, postřehy a podle toho se rozhodnout. S flashováním HD z karty nemám zkušenosti, vždy flashuji přímo přes kabel a nikdy jsem s tím neměl problém. Co se týče HardSPL, tak věci a problémy kolem něj jsem popisoval v tom tématu, co odkazuji výše.
morris92
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv srp 27, 2009 20:37
Zařízení: HTC Snap
Kontaktovat uživatele:

Update systému, patch atd. Vůbec to nechápu...

Příspěvek od morris92 »

Moc děkuji, v něčem už mám trochu víc jasno. Mám HD se starou ROM a lokalizací od sunnysoftu a poslední dobou je to čímdál horší. Zkoušel jsem HR, tweakovací programy... ale je to furt stejně pomalý. Chtěl bych zkusit nějakou dělanou ROM s WM 6.5 se vším všudy, co poskytuje orig. ROM od HTC, takže TF3D (klidně i z lea), operu, ten výborný ekvalizér, no prostě vše a aby byla co nejrychlejší :)... budu dále hledat a pročítat, nerad bych se unáhlil a pak se bil do hlavy. Děkuju.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Update systému, patch atd. Vůbec to nechápu...

Příspěvek od Jiří Hrma »

Pokud se rozhodneš pro neofiko ROM, pak raději vol tu s Manilou 2.1, která je o poznání svižnější než ta z HD2. Nová Manilu, která je optimalizovaná pro 1 GHz CPU HD2, je v některých místech docela zpomalená (rotace obrázků a alb při natočení do landscape režimu...). Na druhou stranu, pokud tyhle dvě záložky vypneš (+ ještě Footprint), tak pak je to docela použitelné. Ono asi bude nejlepší, když si to sám vyzkoušíš a uvidíš, co ti lépe vyhovuje, protože co člověk, to jiný názor ;)

Kdybych o nějaké neofiko ROM pro HD přemýšlel, tak bych zkusil některou z těchto:
Miri WM 6.5 21876 :: MANILA 2.5 (tady je nové Sense z HD2)
EnergyROM "Phoenix 2" 28004/21876 (stáhni build 21876, 28004 je WM6.5.3, což je nová vývojová větev; tato ROM má starší Sense 2.1)
EnergyROM "Leo" 28004/21876 | Sense 2.5 (opět doporučím build 21876, v téhle ROM je Sense z HD2)
morris92
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv srp 27, 2009 20:37
Zařízení: HTC Snap
Kontaktovat uživatele:

Update systému, patch atd. Vůbec to nechápu...

Příspěvek od morris92 »

Jasný, moc děkuju za info. Ještě mám jednu otázečku. Jak je to s volbou HardSPL ?
Momentálně mám ROM 1.14.479.3 (25874) WWE a radio 1.09.25.14 ... když budu postupovat podle tohoto odkazu, půjde to s ním ? je to nějaký "univerzální" HSPL, nebo musím najít přesně podle ROM
http://www.smartwiki.cz/pocket-pc/htc/h ... spl-unlock" onclick="window.open(this.href);return false;
jo, a ještě jsem se chtěl zepat, co je to radio, k čemu slouží ?(selským rozumem si to spojuju s nějakým "ovladačem" příjmu GSM ...) a jestli se flashuje i s ROMkou, nebo se musí zvlášť. Děkuji předem.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Update systému, patch atd. Vůbec to nechápu...

Příspěvek od Jiří Hrma »

Použij raději tu verzi HardSPL přímo z Xda-dev, je totiž možné, že tam bude nějaká novější než na wiki. Ano, radio ROM je ovladač (nejen) telefonního modulu.
dvzd
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 409
Registrován: ned led 25, 2009 17:42
Zařízení: JY-S2

Update systému, patch atd. Vůbec to nechápu...

Příspěvek od dvzd »

A patche stahovat zde:
http://www.htc.com/cz/support.aspx
morris92
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv srp 27, 2009 20:37
Zařízení: HTC Snap
Kontaktovat uživatele:

Update systému, patch atd. Vůbec to nechápu...

Příspěvek od morris92 »

udělal jsem HSPL, všechno je jak má být, stáhl jsem si z xda-dev. nabízenou Energy ROM s manilou 2.1 tu, která mi byla porazena. Nainstaloval jsem, všechno proběhlo v pořádku, ale při startu už byli nějaké špatné barvy a po spuštění se zobrazilo toto (viz.příloha), když telefon uspím a probudím, tak je všechno v pořádku. To by zas tak nevadilo, ale telefon je nehorázně zpomalenej, docela se zahřívá, po startu mám zaplněno tak 50% paměti (u orig. ROM to bylo něco kolem 30%) a nejhorší je, že se jednou za čas restartuje... Stáhl jsem tu samou ROM akorát s manilou 2.5 a když telefon sesynchronizuju a spustím instalaci, tak to nahlásí ERROR, že mám pořádně zastrčit kabel atd. všechno je ale v pořádku, nevím si rady. Prosím o pomoc.

EDIT : tak znovu to flashnout lze. nahrál jsem další ROM Energy s Manilou 2.5 a problém přetrvává.
Přílohy
55.jpg
po uspání a vzbuzení je to OK...
(144.43 KiB) Staženo 60 x
tomkulitom
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pon srp 17, 2009 12:06
Zařízení: HTC HD2

Update systému, patch atd. Vůbec to nechápu...

Příspěvek od tomkulitom »

Použil jsi špatnou verzi HSPL (asi v. 1.14) . Musíš použít novější v. 1.59. a tou zkus znovu odemknout foun.
morris92
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv srp 27, 2009 20:37
Zařízení: HTC Snap
Kontaktovat uživatele:

Update systému, patch atd. Vůbec to nechápu...

Příspěvek od morris92 »

Jo, napadlo mě to, jak jsem projížděl xda, když u některých ROMek bylo napsane,"You must update HSPL on 1.56"... 1.59 jsem nenašel (možná ani není) nejvyšší jsem našel 1.56 a ta jede perfektně, takže díky. Nakonec jsem tam hodil WM6.1 se starou manilou od kwbr TOPIX http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=460640" onclick="window.open(this.href);return false; a jsem spokojen :)
Jurka
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát lis 20, 2009 20:36
Zařízení: Nokia

Update systému, patch atd. Vůbec to nechápu...

Příspěvek od Jurka »

Děkuji za objasnění...už mám taky docela jasno...jen by mě ještě zajímalo co se týká těch patchů ze stránek HTC, tak když mám telefon ted koupený a nejnovější ROM od sunnysoftu, tak ty patche tam už sou třeba nějak součástí nebo je tam musím dát dycky teda. Díky
dvzd
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 409
Registrován: ned led 25, 2009 17:42
Zařízení: JY-S2

Update systému, patch atd. Vůbec to nechápu...

Příspěvek od dvzd »

Koukni v přístroji na datum ROMky a všechny updaty s pozdějším datem nainstaluj.
Odpovědět

Zpět na „ROM, HardSPL unlock, tweaky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 hostů