HTC Touch HD návod na aktualizáciu CZ/SK ROM

Sekce pro zkušené uživatele (diskuze o nových ROM, tweaky...)
Googler1
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: pát lis 21, 2008 10:23

HTC Touch HD návod na aktualizáciu CZ/SK ROM

Příspěvek od Googler1 »

Viem že čeština ani slovenčina pre Touch HD ešte nevyšla, ale chcem sa spýtať či by mi niekto vedel dať návod ako sa v budúcnosti bude dať na Touch HD aktualizovať ROM s češtinou alebo slovenčinou prosím skúste mi to vysvetliť čo najpodrobnejšie pretože som ešte nič podobné nikdy nerobil ale podľa presného návodu by som to určite zvládol

diky
wizaard
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 404
Registrován: sob čer 28, 2008 20:25
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od wizaard »

Pokud to bude jako u ostatních členů nové rodiny Touch, bude nutné oficiálně aktualizovat ROM, což Ti nahraje ROM (momentálně) v angličtině. Poté bys musel pokoutně někde sehnat od nějakého dobrodince vyextrahovanou Sunnysoft češtinu z českého přístroje. U Touch Diamondu a Touch Pro to tak doposud funguje. Další možností je navštívit servis a nechat si CZ ROM nahrát a poslední možnost je počkat, zda HTC vydá (snad ano) kompletní českou ROM a nainstalovat.

Ani jedna cesta není problém pro nezkušeného uživatele.
Googler1
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: pát lis 21, 2008 10:23

Příspěvek od Googler1 »

A keď si teraz kúpim HTC Touch HD s anglickou ROM a neskôr HTC vydá kompletnú cz/sk ROM bude ťažké preinštalovať do Touch HD tú novú cz/sk ROM namiesto tej anglickej ROM? dokáže to aj taký človek ktorý ešte nikdy nepreinštalovaval ROMky?
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od YAMATO »

IMHO to je překvapivě snadné, samozřejmě když se něco nepo... Když jsem do Diamonda (poprvé WM) nahrával novou ROM (ofociální), tak jsem byl pěkně vyděšený, ale bylo to bez problémů.
Googler1
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: pát lis 21, 2008 10:23

Příspěvek od Googler1 »

mohli by ste mi tu hodiť nejaký približný návod ako sa to robi? diky
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Oficiální česká ROM pro HTC Touch HD bude mít označení 1.14.479.3 CEE (s touto ROM se tedy budou prodávat lokalizované kusy). Nevím ale, zda ji HTC nabídne volně ke stažení (například pře s HTC klub) i pro ty, kteří si HD koupili dříve v ENG verzi, ale snad ano.
Googler1
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: pát lis 21, 2008 10:23

Příspěvek od Googler1 »

a nevies kedy tu ROM vydajú?
wizaard
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 404
Registrován: sob čer 28, 2008 20:25
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od wizaard »

YAMATO píše:IMHO to je překvapivě snadné, samozřejmě když se něco nepo... Když jsem do Diamonda (poprvé WM) nahrával novou ROM (ofociální), tak jsem byl pěkně vyděšený, ale bylo to bez problémů.
Pozor ale na jeden detail - nahrávat oficiální CZ ROM pro CZ zařízení (i když je anglicky, je ale pro CZ telefony) a nahrávat oficiální CZ ROM pro EN zařízení NENÍ to samé! Nevím přesně, jak to je u HTC, ale u E-TENu bylo nutné dělat drobné čachry (nicméně byly jednoduché). Jak je to u HTC, nevím.
Jiří Hrma píše:Oficiální česká ROM pro HTC Touch HD bude mít označení 1.14.479.3 CEE (s touto ROM se tedy budou prodávat lokalizované kusy). Nevím ale, zda ji HTC nabídne volně ke stažení (například pře s HTC klub) i pro ty, kteří si HD koupili dříve v ENG verzi, ale snad ano.
A nevíš náhodou, jestli taková politika bude i v souvislosti Touch Diamonda/Touch Pro? Pevně věřím, že ano (bylo by to logické), ale stejně - nemáš nějaké echo? HTC něco povídal o tom, že v prosinci má být nová ROM...
Googler1
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: pát lis 21, 2008 10:23

Příspěvek od Googler1 »

keď vyjde CZ ROM tak dúfam že mi niekto bude vedieť presnejšie napísať ako sa ta CZ ROM bude dať preinštakovať namiesto tej ENG ROM
wizaard
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 404
Registrován: sob čer 28, 2008 20:25
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od wizaard »

Jsem si jistý, že Ti lidi poradí i teď. Já bych to udělal tak, že bych nejprve zkusil oficiální cestu, až nastane čas. Pokud by to nešlo, hledal bych zde na fóru, popř. ptal se zde nebo navštívil web XDA Developers, kteří to umí 100% - stačí hledat.
Googler1
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: pát lis 21, 2008 10:23

Příspěvek od Googler1 »

no oficiálnou cestou by som to skúšal až vtedy keby to bola posledná možnosť pretože keď si to nechám urobiť v nejakom servisnom stredisku tak to by ma stálo určite dosť peňazí ale diky za tieto rady
wizaard
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 404
Registrován: sob čer 28, 2008 20:25
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od wizaard »

Já jsem nemyslel nutně servis, ale počkat, zda HTC vydá komplet CZ/SK ROM (možná vyjde spolu s CZ verzí pro Touch HD i na webu - to je ale jen můj odhad). Tu bych pak nahrál do telefonu. Pokud by to nešlo, použil bych "fígle" z XDA Developers a nahrál ji tam stejně ;-). Servis bych neřešil vůbec.
Googler1
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: pát lis 21, 2008 10:23

Příspěvek od Googler1 »

a podľa figlov ktoré sú na XDA Developers sa to dá spraviť už teraz bez toho aby som musel čakať kým HTC vydá komplet CZ/SK ROM? diky za odpoveď
wizaard
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 404
Registrován: sob čer 28, 2008 20:25
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od wizaard »

To bohužel ne, protože nemám žádnou informaci o tom, že by někde (kdekoliv) byla CZ ROM k dispozici. Jakmile bude v nějaké podobě, neměl by to pak být problém - teď je nutné čekat (jako jsem čekal já, když se objevil update 1.93 na Diamonda, ale nebyla dostupná čeština).
Googler1
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: pát lis 21, 2008 10:23

Příspěvek od Googler1 »

ok dik a ešte posledná otázka keby som si teraz kúpil Touch HD tak bol by problém tam dočasne nainšlovať nejakú softwarovú klávesnicu ktorá podporuje diakritiku a potom keď výjde CZ/SK ROM tak tu klávesnicu jednoducho odinštalujem a budem používať tu klasickú klávesnicu ktorá už po nainštalovaní CZ/SK ROM bude podporovať diakritiku. Bol by v tom nejaký problém?
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Tomáš Kubec »

nebyl
wizaard
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 404
Registrován: sob čer 28, 2008 20:25
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od wizaard »

No, především je nutné uvést, že "prstové" klávesnice od HTC by měly obsahovat všechny jazyky (tedy xT9 slovníky), jen nejsou odemčené a u Diamonda stačil stáhnout malý CAB na jejich odemčení. Pak šla bez problému zvolit čeština.

Doufám ale, že CZ ROM budou mít rozložení těchto klávesnic QWERTZ a ne stávající QWERTY. Pak bych taky uvítal opravu Full QWERTY klávesnice, která neumí správně T9 - znaky s diakritikou nejsou přiřazené těm normálním (tedy stisknutí "Z" nenabídne "Ž", ale jen a pouze "Z").
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Reakce k těm předchozím dotazům: Opravdu netuším, kdy HTC tuhle ROM uvolní a ani jak to bude s distribucí pro majitele s ENG verzí HDčka. Ale pokusím se zjistit.
Googler1
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: pát lis 21, 2008 10:23

Příspěvek od Googler1 »

a poznáte nejakú softwarovu klávesnicu ktorá podporuje diakritiku a dá sa nainštalovať (dočasne) do Touch HD?
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

Příspěvek od Milan Pištělka »

já používám klávesnici resco ale stejně funkční je i od spb
Odpovědět

Zpět na „ROM, HardSPL unlock, tweaky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů