HTC Touch HD - diskuze, rady, problémy, ROM, návody

Sekce pro zkušené uživatele (diskuze o nových ROM, tweaky...)
Zamčeno
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

HTC Touch HD - diskuze, rady, problémy, ROM, návody

Příspěvek od spermosh »

chlapce, jsou dva outlook (uz odnepameti), outlook express (je soucasti windows) a ms outlook (je soucasti balicku ms office), ale je to uplne jedno, protoze outlook zde vubec nehraje roli
co se tyka synchronizace, asi si nekdy zvolil moznost disk a zaskrtl jsi, ze se tento dialog uz nema zobrazovat - jdi do start-settings-connections-USB to PC a dole jsi zase zapni tento dialog (dotaz na typ pripojeni)
Shooter
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 312
Registrován: stř říj 22, 2008 21:08
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch HD - diskuze, rady, problémy, ROM, návody

Příspěvek od Shooter »

A asi jeste na neco bych se zeptal... Kdyz kreslim nebo treba jen pisu neco na displeji(stulusem), tak musim trochu tlacit aby se ta cara treba neprerusila, to je vpohode, ale mam furt takovej trochu strach abych pri tom nejak neznicil tu dotykovou vrstvu. Je neco takovyho realny?
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

HTC Touch HD - diskuze, rady, problémy, ROM, návody

Příspěvek od spermosh »

dotykovou vrstvu asi jen tak stylusem neznicis, pokud ti vadi to tlaceni jako takove, kup si jinou folii, ta dodavana je mozna az zbytecne moc "tlusta" - http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=59&t=10367
speedos
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pon pro 22, 2008 9:30
Zařízení: HTC Touch HD

HTC Touch HD - diskuze, rady, problémy, ROM, návody

Příspěvek od speedos »

Zdravím všechny chtěl jsem se zeptat zdali má už někdo zkušenosti z novou ROM co se objevuje na stránkach XDA - DEVELOPERS? A jěště případné zkušenosti z odemčením HardSPL??Díky moc doufám že jsem trefil to správné fórum!
finnak
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pon říj 30, 2006 7:01
Zařízení: HTC Touch HD, HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch HD - diskuze, rady, problémy, ROM, návody

Příspěvek od finnak »

zdravim, tak jsem si poridil tento spristroj, ale je to muj prvni WM, tak se v tom koupu jak se da. Chci si nastavit domaci Wi-Fi,ale vubec mi to nejde. Jak na to??na Nokii to slo jednoduse. Mam internet od O2, ale wifi sit najde a nepripoji se do mi. Co s tim??
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

HTC Touch HD - diskuze, rady, problémy, ROM, návody

Příspěvek od Milan Pištělka »

tady to jde také jednoduše:
k připojení se použije aplikace Comm Manager - Start>Settings> Connections
pokud je wifi chráněná, zadá se pouze klíč
Uživatelský avatar
Kwazzy
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 336
Registrován: ned zář 14, 2008 9:47
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: EU

HTC Touch HD - diskuze, rady, problémy, ROM, návody

Příspěvek od Kwazzy »

Nekdy mi prijde, ze to PPC si koupili uplni ... zacatecnici. Ale i co se kompu tyce ... co takhle si precist navod? To by to forum nebylo tak zas**ne otazkami stylu ... " a jak se mobil zapina?"
Starbuck
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 297
Registrován: úte pro 09, 2008 18:52
Zařízení: HTC Desire HD, SG Note

HTC Touch HD - diskuze, rady, problémy, ROM, návody

Příspěvek od Starbuck »

Mám takovej malej dotázek. Dneska se mi z nějakého důvodu jakoby nezapíná bluetooth. V TF3D dám zapnout, něco jako proběhne, ale nic se neobjeví, ani v ComManageru. Když nastavím zapnout v CM, dám OK a když se tam pak znovu podívám, tak nic. Al e jak zapnu Handsfree, tak se mi připojí a normálně funguje a objeví se aji v stavové liště, ale jinak nikde nic. A když hndsfree vypnu, tak zmizí aj to. Nedělal jsem žádné změny, možná jenom zkoušel uvolnění RAMky s FreeUP RAM, ale to by nemělo mít vliv, nee?


K těm začátečníckým dotazům - každý někdy začínal a nastavení WiFiny není tak jednoduchý jak říkáte a podle návodu se mi ji zprovoznit nepovedlo. Sám jsem ji nastavoval asi dva dny a to mi ještě pomáhali odborníci a pořád nic. Pak to najednou začalo fungovat při nastavení, které jsem tam předtím měl asi 10x. Tím však nechci říct, že by sem měli dávat dotazy na záležitosti, které v návodu jsou. Držím palce všem kdo začínají a vytrvají, klaním se všem pokročilým kteří jim vytrvají pomáhat.
raulik
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: čtv pro 04, 2008 12:19
Zařízení: HTC Touch HD

HTC Touch HD - diskuze, rady, problémy, ROM, návody

Příspěvek od raulik »

Ad Wifi - pokud pouzivate treba AP Mikrotik, je mozne ze si dost uzijete - konfigurace AP, ktere normalne chodi MUZE byt nekompatibilni s HD. Hral jsem si s tim den. Dale konfigurace modemu Huawei od O2 taktez - tam jsem dokonce ani neuspel. Takze toliko ke konfiguraci WIFI - muze to byt zalezitost jednoducha - napriklad pripojeni v ALZA jedno AP chodi, druhe ani tuk porad se jen pokousi o connect - obe site nesifrovane hehe, ale taky to muze byt docela slozita zalezitost a je jen otazka, jestli je chyba na strane HD nebo na strane AP...
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch HD - diskuze, rady, problémy, ROM, návody

Příspěvek od IkE Blaster »

Mel jsem HD minuly tyden v ruce s Mikrotikem zadny problem, alespon s 2.9.51 RB133 - zkousel jsem narychlo jeste 3.x (ted nevim, asi cista 3.10) RB433 a az na hodne dlouhe nacitani a hledani site zadny problem (ale tam byl ruseny signal). Obe site sifrovane WPA+WPA2 PSK TKIP, 5min key. Zatim jedine PDA - HTC Touch - melo u me doma problem a to se siti na 11 kanalu (normalne jeste ok)

Huawei zni uz samo o sobe problemove :lol:
Uživatelský avatar
Kwazzy
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 336
Registrován: ned zář 14, 2008 9:47
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: EU

HTC Touch HD - diskuze, rady, problémy, ROM, návody

Příspěvek od Kwazzy »

Mam jen takovy malinkaty dotaz pro zkusene co uz presli z eng ROM na cz. Da se se SPB Backup-em obnovit system kdyz jsem presel z eng na cz? Jsou tam nejake komplikace a jake? Pak pro toho co zkousel instalnout novou ROM(neoficialni). Jak to funguje a jestli to nedela paseku, kdyz uz to neni pro vzchodnou europu, nebo-li nas region?
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

HTC Touch HD - diskuze, rady, problémy, ROM, návody

Příspěvek od tslany »

Vzhledem k velkému počtu stránek a pro lepší přehlednost toto téma zamykám, nadále však můžete diskutovat v tomto vlákně.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

!!! UPOZORNĚNÍ !!!

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Ještě připomínka všem pisatelům.
Trvalo mi cca 4 hodiny než jsem profiltroval toto vlákno od velké spousty OT poznámek, dotazů, které se přímo nevztahují k Touch HD a dotazů na které najdete odpovědi v manualu!!! Z celkového počtu stran tušim přes 33 jsem po vyčištění zredukoval vlákno na 13 stran, ale prosím všechny aby se opravdu drželi tématu a pokud mají nějaký jiný dotaz, který se vztahuje k softwaru, nebo obecně Windows Mobile, tak ať budou tak laskavi a pohledají nejdřív na foru v patřičných sekcích. Pak to totiž vypadá tak, že ve vlákně o konkrétním zařízení někdo oznámí třeba že má problem s ActiveSync a dvě stránky se řeší jenom ActiveSync ve vlákně Touch HD ! Opravdu si na tohle dávejte pozor, přiděláváte tak práci nejen nám moderátorům, ale i běžným uživatelům a především nováčkům. Ti klasicky v 95% postupují tak, že se vyskytne banální problem, najdou si s trochou štěstí na foru první vlákno o svém zařízení, vidí , že má přes 30 stran, tak ho pochopitelně nepřečtou a fláknou na poslední stranu zase dotaz, který tam buď nepatří, nebo se řešil o deset stránek zpátky. Je to samozřejmě z velké části jejich vina, ale taky je chápu, protože na 30 stránkách balastu se opravdu těžko hledá odpověď na konkrétní dotaz.

Další věc je vkládání odkazů.
Někteří si všimli, že v phpBB3 je v editoru při vkládání odpovědi tlačítko URL, které slouží k vytvoření odkazu, ale skoro nikdo ho neumí správně používat. Většinou vkládáte odkaz, který pak ještě uzavřete do tagu URL

Kód: Vybrat vše

[url]  http://odkaz.cz  [/url]
, ale jednak je to zbytečné, protože se odkazy začínající na http:// nebo www. zobrazí jako odkaz automaticky a jednak když vkládáte nějaký dlouhý link o třech řádcích, tak to akorat zbytečně zabírá místo a špatně se v tom orientuje. Takže správné použití tagu URL je v takovémto formátu:

Kód: Vybrat vše

 Podívejte se [url=www.vášodkaz.cz] SEM [/url]  nebo [url=http://vášodkaz.com] TAM [/url] 
a výsledek bude vypadat takto:

' Podívejte se SEM nebo TAM '

Musíte uznat, že to vypadá mnohem lépe a přehledněji než když napíšete:
Neberte to jako opruz, ale musíte nás trochu chápat. Nemáme tolik času abychom prošli denně každé vlákno v každém foru a opravovali a čistili je, doufám, že si to alespoň část uživatelů uvědomí a budou se snažit uklízet sami po sobě( od toho je tlačítko UPRAVIT) a snažit se udržovat SmartManii nadále přehledným a směrodatným průvodcem světem Windows Mobile.

S pozdravem Farokh

Novou diskuzi, respektive pokračování na téma Touche HD, naleznete zde...
Zamčeno

Zpět na „ROM, HardSPL unlock, tweaky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů