HTC Touch HD - diskuze, rady, problémy, ROM, návody

Sekce pro zkušené uživatele (diskuze o nových ROM, tweaky...)
Zamčeno
bugsy
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: čtv lis 20, 2008 15:41
Zařízení: iPhone 4 16GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bugsy »

TU je nejaky ten zoznam funkcnych aj nefunkcnych programov, utilit a hier na Touch HD

ako som pisal nefunguje SPB GPRS Monitor... funguje az najnovsia verzia SPB Wireless Monitor (odskusane)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Psal jsem to už v článku, že SPB GPRS Monitor nefunguje, i když nějaký čtenář do komentářů psal, že prý ano, každopádně nový SPB Wireless Monitor funguje výborně.
Uživatelský avatar
flatliners
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: ned říj 26, 2008 9:52
Zařízení: iPhone 6 64GB SpaceGray

Příspěvek od flatliners »

Vadný pixel se nejlépe pozná když otevřete uplně černý obrázek a nastavíte podsvícení na maximum.
jinak TADY je vlákno o vadných pixelech z xda,pár lidí je má.

Pokud to jde, prohlédněte si display HD před koupí.
dvsole
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: pon kvě 05, 2008 7:55
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dvsole »

Tak jsem už nějaké odpovědi na moje minulé otázky získal, na některé, které mě trápí nejvíc ale zatím ne.. diky za pomoc..


1) jde něak nastavit, aby se v případě nepřijatého hovoru zamknul displej? Jde mi o to, když mi někdo volá, já to neslyším, tak pak svítí displej a jde na něm prakticky "mačkat" cokoli, takže se klidně může nějaký kontakt vyvoval atd.. zatím jdem to vyřešil zamykáním displeje přes heslo, ale nešlo by to vyřešit nějak jinak - nastavit někde v systému zamykání displeje aby to nevyžadovalo heslo? Pak by se do systému vracelo rychleji..

2) v náhledech mailů v touch flo mi nejde Š, píše mi to různé znaky.. ostatní česká diakritika funguje ok.. dá se to nějak opravit?

3) když přijmám hovor, dám answer, tak telefon ještě cca 3 sec vybruje, než se zvedne, dělá vám to taky?

4) jde nějak nastavit, abych neměl na hlavní obrazovce datum ve formátu XI 20, 2008 ale klasicky 20. 11. 2008? V Regional Setings jsem si nastavil Czech, ale i tak mi to datum ukazuje v zalozce HOME takto..
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

to dvsole:
1) V nastavení notifikací (upozornění) operačního systému (Sounds and notifications/Notifications - Phone: Missed call). Tam si můžeš zkusit povypínat některé druhy upozornění, displej se ti pak po zmeškaném hovoru zase vypne.

2) Tohle by mělo být opraveno až bude k dispozici česká lokalizace, i když přes TouchFLO 3D config by mělo jít u TouchFLO 3D pluginu nastavit češtinu už teď, ale pozor, tahle aplikace je primárně určena pro Diamonda/Raphaela a na HDčku jsem ji nezkoušel, může to tedy dělat neplechu (pokud už někdo testoval, tak mě pls doplňte).

3) Určitá prodleva tam je, u mě tak cca 1 vteřina, tedy nic hrozného, čeho bych si všiml. Tři vteřiny jsou ale opravdu dost.

4) Tohle opět uměl změnit TouchFLO 3D Config...
plavacektt
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř lis 19, 2008 14:00
Bydliště: Liberec, Praha

eBook Reader / Prodej

Příspěvek od plavacektt »

Protože každý den cestuju, používám PDA i jako čtečku elektronických knih. Bohužel žádný z mých programů (iSilo, Haali) se nedokázali vyrovnat s tím, že na přístroji nejsou HW klávesy... a bohužel namapování kláves Volume nejde... a posouvat SW knížky se mi rozhodně nechce... Prosím tedy o radu:

1) je nějaká možnost namapovat v některých aplikacích tlačítko Volume, aby fungovalo jaku Page Down, Page Up?

2) nebo existuje SW klávesnice, která by se na display zobrazila jenom jako úzký proužek se směrovým křížem (taková SW emulace HW kříže) nebo s ovládacímy tlačítky?
dvsole
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: pon kvě 05, 2008 7:55
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dvsole »

Díky moc Jirko!

1) jasně zkoušel jsem to, jen mi jde o to, že když neslyšíš hovor, telefon máš třeba v kapse a nezvedneš ho, tak displej zůstane klasicky po zavěšení druhé strany ještě chvíli aktivován (svítí - neuspaný) a v tu dobu můžeš nechtěně aktivovat třeba volání atd.. nainstaloval jsem si ten prográmek S2U2, snad by to měl vyřešit.. připadá mi to lepší než mít displej zamčený pod heslem..

2) jj díky za radu, jak jsem četl po tvém příspěvku, mělo by to fungovat i u HDčka, takže to večer vyzkouším a snad to bude ok :wink:

3) já mám opravdu tak min. 3 vteřiny.. ale zase když to zvedám přes S2U2, tak je příjem prakticky hned.. tak nevím, čím to je..

4) jak jsem říkal, večer vyzkouším a snad bude vše šlapat ;-)

Ještě se zeptám na dvě věci...

1) u S2U2 mi nejde nastavit počasí (aby se zobrazovalo na obrazovce při zamknutém displeji..), jak se to musí zadat, aby to spolupracovalo? Nemám sbp weather, ale klasické..

2) když jsem si lepil na displej fólii, tak mi nedrží úplně ideálně.. nahoře u kamery a sluchátka a dole v rohu není úplně přichycená.. neměl jste někdo stejný problém? Docela mě to štve, vypadá to blbě.. když na to zatlačím, tak se to sice přichytí, ale jen na chvíli..
Natan
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 21, 2008 14:41
Bydliště: Ostrava

Re: eBook Reader / Prodej

Příspěvek od Natan »

plavacektt píše: Protože každý den cestuju, používám PDA i jako čtečku elektronických knih. Bohužel žádný z mých programů (iSilo, Haali) se nedokázali vyrovnat s tím, že na přístroji nejsou HW klávesy... a bohužel namapování kláves Volume nejde... a posouvat SW knížky se mi rizhodně nechce... Prosím tedy o radu:

1) je nějaká možnost namapovat v některých aplikacích tlačítko Volume, aby fungovalo jaku Page Down, Page Up?
U programu Haali stačí klepnout na spodní (horní) část displeje a text se posune o stránku dál (zpět)
jossmi
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát lis 14, 2008 17:20

Příspěvek od jossmi »

tak mi dnes taky dorazil :tlem:
cena 14147Kč, z www.mobilhouse.cz, včera chvilku před polednem jsem ho objednal, během 15 minut jsem měl hovor z firmy k potvrzení objendnávky, hned ten den odesláno obchodním balíkem a dnes už je doma :twisted:
dvsole
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: pon kvě 05, 2008 7:55
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dvsole »

ahoj, nemohl by mi nekdo poradit

1) u S2U2 mi nejde nastavit počasí (aby se zobrazovalo na obrazovce při zamknutém displeji..), jak se to musí zadat, aby to spolupracovalo? Nemám sbp weather, ale klasické..
2) když jsem si lepil na displej fólii, tak mi nedrží úplně ideálně.. nahoře u kamery a sluchátka a dole v rohu není úplně přichycená.. neměl jste někdo stejný problém? Docela mě to štve, vypadá to blbě.. když na to zatlačím, tak se to sice přichytí, ale jen na chvíli..
plavacektt
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř lis 19, 2008 14:00
Bydliště: Liberec, Praha

Re: eBook Reader / Prodej

Příspěvek od plavacektt »

Lze nějak zařídit, aby byly ve tmě podsvícené senzorové klávesy (home, sluchátko,...)?
mountain
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: sob srp 09, 2008 9:07
Zařízení: HTC Touch HD

Příspěvek od mountain »

Podsvícení asi ne bych hádal.
Jinak na XDA se řeší "freezing problem", zamrzává teda HD někomu, nebo je to třeba problém jiné ROMky, než s jakou se prodává u nás?
neveceral
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: pát led 20, 2006 10:49

Příspěvek od neveceral »

Četl jsem si recenzi na mobile-review.com a můžete někdo potvrdit, že HD opravdu tak špatné fotí text? Celé je to strašně červené a vpravo naprosto rozmazané http://tinyurl.com/5a5jd7 . Můžete případně někdo uložit na web nějaké podobné fotky textu A4 a times 12? Díky. Ta barva by šla asi upravit novým FW, ale neostrost už asi sotva.
Desperado
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: sob lis 22, 2008 12:54
Zařízení: iPhone 3G 16GB 2.2.1

Příspěvek od Desperado »

Jsem ten, kdo u videorecenze napsal že na HD funguje GPRS monitor. Po instalaci ale program data nepočítá, řešením je vytvořit duplicitní účet k mobilnímu netu (já měl standardně "O2 gprs" účet) pojmenovananý např. gprs a ten nový nastavit jako defaultní. GPRS monitor poté bude data počítat zcela spolehlivě ;)

neveceral: ano, text to fotí docela blbě. Má to nádach do červena a třeba já mám narozdíl od té ukázkové fotky neostrost na dolní straně fotky. Pokud vyfotím A4, tak neostré jsou asi dva dolní řádky.
Foťák je asi jediná slabina tohoto zařízení, naštěstí pro mě zcela nepodstatná. Přes mobil jsem nikdy nefotil a ani začínat nechci.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

To s tím občasným zasekáváním HDčka se mi stávalo taky, a to zejména při psaní na SW klávesnici, telefon tak na 2-3 vteřiny vytuhne a pak se zase rozjede. Věřím ale, že to na xda-devu brzy vyřeší, případně že HTC vydá novou ROM.
neveceral
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: pát led 20, 2006 10:49

Příspěvek od neveceral »

Jak funguje "In Call Recording", zkoušel jste to někdo? Dík.
EDIT: je to vůbec ve finální verzi HD? Viděl jsem to ve videu a ICR je konkrétně v čase 11:50 do konce, občas to problesklo na netu, ale nikdo nenapsal, že to vůbec je v prodejní verzi.
jossmi
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát lis 14, 2008 17:20

Příspěvek od jossmi »

ahoj, mohl by mi nekdo poradit kdyz nastavim v advanced config - show orientation settings na Yes, jak potom napriklad v coreplayeru prevratim obrazovku?
hippocamera
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř lis 19, 2008 9:12

Profily vzvánění - SMS - připomínek

Příspěvek od hippocamera »

Přešel jsem z SE P910i, kde jsem používal Magic Profiles
Existuje podobný sotf i pro naše HTC, který dovede provést změnu profilu vyzvánění, SMS a připomínek v závislosti na čase, poloze a připojení?Prosím soft, který je již odzkoušený!!!
PS: PhoneAlarm jsem nainstaloval - nastavil, ale přepínání profilů neběhá :-(
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

SPB Phone Suite ;)
hippocamera
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř lis 19, 2008 9:12

Second Today

Příspěvek od hippocamera »

Nainstaloval jsem Second Today a TouchF-3D neumím vyvolat. Prosím jaké je nastavení, aby se SCT spustilo při zapnutí HTC HD a zároveň jsem mohl "nějak - např. jedním stiskem" přepínat TouchF-3D a SCT. Děkuji
Zamčeno

Zpět na „ROM, HardSPL unlock, tweaky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 hostů