HTC Touch HD - diskuze, rady, problémy, ROM, návody

Sekce pro zkušené uživatele (diskuze o nových ROM, tweaky...)
Zamčeno
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Příspěvek od mike-biker »

Můžete mi pls někdo sdělit, jaké máte zkušenosti s výdrží baterky? Pořád tápu mezi Xperií a Blackstonem. :???:
Baski
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned říj 26, 2008 16:48

Příspěvek od Baski »

ZDE je zajímavý thread o přehrávání videa na HDčku
btw zkoušel někdo ten "tnyynt SD TuneUP.cab" na zrychlení čtení z paměťové karty?
Uživatelský avatar
M@r€k
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: čtv lis 30, 2006 14:26

Příspěvek od M@r€k »

Zdravim lidi chtel sem se zeptat nemate moznost z toho vysosnout zvuky. Strasne se me tam libi jeden zvuk budiku :-D popripadne kdyz se vam to nebude chtit uploadovat jakym zpusobem to vytahnu z toho HDcka diky moc :)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

M@r€k: Všechny zvuky (WAV, MID, WMA) najdeš v adresáři /Windows nebo /Windows/Rings, tak si je odtama vytáhni. Btw to by mě teda zajímalo, která melodie se ti líbí, mě žádný z těch standardních WM zvuků nepřijde nijak úchvatný ;-) ale to bude asi tím, že ty základní od MS jsou ve všech PDA stejné a tak už je to ohrané.Jen doufám, že to není ten zvuk Alarm5, ten by zbudil i mrtvýho :-)
dh
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon lis 17, 2008 11:11

Česká T9, která ti funguje na HD

Příspěvek od dh »

Ahoj potřeboval bych odkaz na českou T9, která ti funguje na HD, popř. může ji sem někdo vložit. Díky
hippocamera
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř lis 19, 2008 9:12

Příspěvek od hippocamera »

RE: Česká T9, která ti funguje na HD
Přílohy
T9_Input_14_Languages_Update.cab
(2.25 KiB) Staženo 148 x
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Výdrž Blackstone.

Příspěvek od mike-biker »

Mohu poprosit ochotné majitele HTC Touch HD o info ohledně výdrže tohoto zařízení? :roll: Pořád váhám, snad bych se smířil i s chybějící ledkou (třeba půjde dokoupit přídavný blesk?) i s absencí HW klávesnice, ale pokud tento telefon nevydrží víc jak jeden den, tak jdu raději do Xperie. ta prý má výdrž 2-3 dny. Počítám pochopitelně bez extrémní námahy jako GPSka, ta vytluče jakoukoli baterku za pár hodin a rovněž bez neustálého připojení k WiFině, ta taky hoodně papá.
Jinak by mě zajímalo, jak se píše na vestavěné SW klávesnici, zejména v landscape modu. Thx. :)
hippocamera
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř lis 19, 2008 9:12

Přídavný blesk

Příspěvek od hippocamera »

Přídavný blesk je možný TENTO
samson010
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: pon zář 15, 2008 14:30

Příspěvek od samson010 »

ten phlash vyzera byt zaujimavy , je to na baterku alebo sa to na telefon pripaja cez USB?
hippocamera
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř lis 19, 2008 9:12

Příspěvek od hippocamera »

Na baterku
Viz ZDE
Uživatelský avatar
Kwazzy
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 336
Registrován: ned zář 14, 2008 9:47
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: EU

Re: kde koupit?

Příspěvek od Kwazzy »

To:spermosh
Xperia bude s vydrzi baterie to same a ja osobne jsem nevydrzel ... HD je doma. Na tom mobile se mi libi snad vsechno. Maka perfektne, da se nastavit snad vsechno a monitor ... ten je bez diskuze. Ber ho ... ale radeji od renomovaneho prodejce. Malinko lepsi jistota, ze to neni z Ciny .... staci z Taiwanu. ;-) Kvalitu se jim ale neda uprit.
Uživatelský avatar
flatliners
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: ned říj 26, 2008 9:52
Zařízení: iPhone 6 64GB SpaceGray

Příspěvek od flatliners »

výdrž baterky:
přes noc sem nabíjel a dneska sem byl v práci od osmi ráno do půl desátý večer,celou dobu sem byl online na icq přes Edge,poslal sem cca pět zpráv.asi půl hoďky sem serfoval na netu.ani jeden hovor(na ty mam jinej foun),žádná sms,ani sem si s tel. nijak nehrál.
Baterie teď ukazuje 52%
PC
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: čtv lis 20, 2008 0:53

HD jo nebo ne ?

Příspěvek od PC »

Ahoj, dosud jsem používal "hloupé telefony". Protože se mi však zdá že je škoda nebýt on-line když je kolem tolik wi-fi zadarmo (a doma je také jedna) tak si chci koupit nějaký komunikátor. Jsem však v tomto nováček, jediný komunikátor nebo spíše chytrý mobil který jsem měl byla kdysi hoodně dávno Nokia 7650. Protože komunikátor chci využít i jako takovou UL náhradu notebooku potřebuju velký displej. Původně jsem chtěl iPhone ale nakonec jsem se rozhodly známé neduhy tohoto zařízení (i když odezva na dotyk prstem je nejlepší u Applu o tom žádná).

Před měsícem jsem chtěl jít do Touch Pro, ovšem nakonec jsem se rozhodl koupit HD. Přece jen má větší displej. Nikdy před tím jsem neměl nic s WM, na druhou stranu si myslím že to takový rozdíl proti Woknům na PC nebude,respektive co jsem zatím viděl příjde mi to stejné... U HTC HD krom displeje i to že k němu jde napojit BT kláveska. Nejsem si totiž jistý nebudou li mi HW klávesy chybět... Přece jen hodlám psát i delší texty... ovšem spolupráce s BT klávesnicí by mě v tom měla pomoci... Některé věci vytýkané v recenzích (absence LED atd...) mi příjdou podružné,myslím že s HD fotit nebudu (spíš málo než mnoho.) ovšem na mobilmanii nazvali recenzi když ptáčka lapají tak se trochu bojím abych nebyl zklamaný. Přesný důvod proč chci HD (a WM)je kromě toho displeje i pocket office což je přesně to co jsem chtěl a také všechny datové technologie...

Měl bych několik začátečnických dotazů:

Budou psané texty vytvořené v PW kompatibilní s Open Office a obráceně ? (To je důležité)...

Bude fungovat v EN verzi ve Wordu ČS. diakritika ?

Jak velkou kartu lze do telefonu dát ? Je to pravda že až 32GB ?

Funguje landscape režim při natočení displeje při práci ve wordu nebo ne ?

Pokud NEDÁM do HD SIM bude se připojovat je na wi-fi ?

Jak ho donutit aby se i se SIM připojoval na wi-fi a na mobilní služby jen s dotazem ?

Jak a čím zkonvertovat video do HD ? Respektive jak film z DVD disku zkopírovat do komunikátoru ?

Fungují u něj BT sluchátka ?

Prý jde do komunikátoru nahrát prográmek kterým pak lze ovládat velké PC - kde ho seženu ?

Mám se obávat virů nebo to v mobilních Windows nehrozí ?

Díky
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Příspěvek od mike-biker »

Pokusím se odpovědět, i když s WM taky nemám moc zkušeností:

1) myslím že ANO, ale opačně může být problém.
2) Diakritika bude fungovat, pokud bude zvolena CZ klávesnice
3) ANO, 32GB
4) ANO, funguje
5) samozřejmě NE!
6) jde to určitě nějak ošéfovat, u UIQ3 to problém nebyl, šlo i zvolit čím se má připojit
7) Já používám CloneDVDMobile, ale pokud vím, jsou s videem trochu problémy, musí se vychytat správné rozlišení a datový tok - bitrate. Asi to bude chvilku trvat, mělo by to jít vyřešit... :roll:
8) ANO
9) Asi ano, ale to nevím.. :-(
10) Hrozí, ale musel by ses hodně snažit, :lol:
samson010
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: pon zář 15, 2008 14:30

Příspěvek od samson010 »

da sa zmenit to hlupe vypinanie displaya pri hovore ?
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Příspěvek od jacek »

yes, úprava registru - postup na smartwiki.cz
samson010
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: pon zář 15, 2008 14:30

Příspěvek od samson010 »

skusal som ten tweak aby nezhasinal display pocas hovoru ale nemal som tam tento subor EnableFastDormantDisplayDuringCallm , pozeram cez resco register , resco explorer
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

Příspěvek od Milan Pištělka »

yes, úprava registru - postup na smartwiki.cz
ten postup je na Diamonda a na HD jsem to zkusil a nefunguje.
dvsole
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: pon kvě 05, 2008 7:55
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dvsole »

Ahoj, tak už konečně také patřím mezi majitele HDčka :) po ani ne jednom dni používání bych se rád zeptal na pár věcí, budu rád, když byste mi k nim naspali vaše zkušenosti popř rady, jak je řešit :)

1) jde něak nastavit, aby se v případě nepřijatého hovoru zamknul displej? Jde mi o to, když mi někdo volá, já to neslyším, tak pak svítí displej a jde na něm prakticky "mačkat" cokoli, takže se klidně může nějaký kontakt vyvoval atd.. zatím jdem to vyřešil zamykáním displeje přes heslo, ale nešlo by to vyřešit nějak jinak - nastavit někde v systému zamykání displeje aby to nevyžadovalo heslo? Pak by se do systému vracelo rychleji..

2) Počasí v Touch flo - jdou nějakým způsobem nastavit jiná města, než jsou ve výběru, třeba Hradec Králové :) Vím, že v spb weather to šlo, ale tady není na výběr z více měst..

3) v průbehu hovoru mi jde také nechtěně zmáčknout displej, jde i toto nějak eliminovat?

4) v náhledech mailů v touch flo mi nejde Š, píše mi to různé znaky.. ostatní česká diakritika funguje ok.. dá se to nějak opravit?

5) když přijmám hovor, dám answer, tak telefon ještě cca 3 sec vybruje, než se zvedne, dělá vám to taky?

6) jde nějak nastavit, abych neměl na hlavní obrazovce datum ve formátu XI 20, 2008 ale klasicky 20. 11. 2008? V Regional Setings jsem si nastavil Czech, ale i tak mi to datum ukazuje v zalozce HOME takto..

7) dá se stáhnout Core Player free, nebo je to pouze placená verze? tuším, že jsem v nějaké recenzi četl, že je to free, ale na jejich webu je to pouze placené..
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Návod na přidání vlastního města do TouchFLO 3D počasí je ZDE (netestováno na HD, ale mělo by to fungovat). Jinak data se stahují přes internet (GPRS, EDGE, UMTS, Wi-Fi nebo USB) ze serveru AccuWeather.com.
Zamčeno

Zpět na „ROM, HardSPL unlock, tweaky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 hostů