Ovládání vzdálené plochy

Diskuze o aplikacích, programech, TouchFLO 3D a dalších utilitách
Odpovědět
Wolfenzi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: stř zář 10, 2008 22:18
Zařízení: HTC Touch HD
Kontaktovat uživatele:

Ovládání vzdálené plochy

Příspěvek od Wolfenzi »

V tomhle ohledu jsem naprostá lama a nevim vůbec nic. Vim jen to že jsem viděl jak jde z mobilu ovládat plocha na počítači. Rád bych nějaké vysvětlení :tlem: Přes co ? Wifi, bluetooth ... I normálně přes net resp. zaměřené na IP počítače ? Jak moc je to využitelné, jak moc je to rychlé když mám ten net od O2 na 1/4 roku :) . Co s tim všechno jde dělat ? Jak moc jde třeba zobrazovat a přehrávat na mobilu hry a programy které budou puštěné na kompu ? Můžu říct kompu ať začne něco stahovat z netu, ať začne konvertovat nějaké video ? Můžu hrát nějakou hru přes to ?
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Ovládání vzdálené plochy

Příspěvek od Sir Andrew »

Zkousel jsem remote desktop pres WiFi (napsal jsem IP adresu kompu v domaci siti) a mohl jsem s kompoem delat cokoliv.

Nejvetsi machrovinka je vysunout mechaniku nebo poustet hudbu. Obraz z TV karty byl nechutne sekany. Hry jsem nezkousel.

Pouzival jsem to hlavne na QIPa a Winampa. Ted co mam subnotebook, tak je mi to k nicemu. Pres net to ale muze byt zajimave.

Prikladam screen z QIPa pres RD ve VGA.

PS: těch keců si nevšímej :) Anglickou klávesnici jsem měl protože Uni má anglické rozložení.
Přílohy
Remote QIP.jpg
Remote QIP.jpg (149.39 KiB) Zobrazeno 2417 x
Lukáš Mano
smartguru
smartguru
Příspěvky: 527
Registrován: úte říj 10, 2006 7:21
Zařízení: iP4, HTC Desire
Bydliště: Liberec/Praha

Ovládání vzdálené plochy

Příspěvek od Lukáš Mano »

Něco se řešilo také v tomto a v tomto vlákně.
Putcha
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 139
Registrován: stř pro 31, 2008 15:22
Zařízení: Omnia7
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Ovládání vzdálené plochy

Příspěvek od Putcha »

No ja mam na vsetkych PC doma nainstalovane UltraVNC server a v mobile mam .NET VNC Viewer (ziadna slava, je uz 2 roky bez vyvoja, ale lepsi som nenasiel:-)). Doma sa pripajam k PC pomocou BT a AS(izbu mam nad obyvacku, takze ked pozeram TV tak mozem byt bez problemov pripojeny). Ale neni to moc pouzitelne, nakolko ono to nerefreshuje len zobrazovanu plochu, ale celu a to trva aj 10 sekund, co je dost dlho... (ak sa pripajam PC-PC tak tam to trva asi pol sekundy) V pohode to moze sluzit na kontrolovanie nejakeho stahovania, ale ze by si cez to hral hry alebo pozeral film... Neviem ci to bude fungovat aj cez internet, lebo doma to nemam ako vyzkusat, lebo sa neviem pripojit na moj PC ktory je v sieti...
Viem ze aj samotny Windows ma nejaku aplikaciu na vzdialene ovladanie, to som ale neskusal, lebo doma mam 3x win vo verzii home, ktora to nema...

PS: Na ovladanie hudby pouzivam PocketBar, ktory mi natahne do mobilu cely playlist a uz ziadne cakanie ako pri tej vzdialenej ploche ;-)
Wolfenzi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: stř zář 10, 2008 22:18
Zařízení: HTC Touch HD
Kontaktovat uživatele:

Ovládání vzdálené plochy

Příspěvek od Wolfenzi »

škoda že se to tak seká. Bylo by fakt stylový se připojit přes školní wifinu, vytáhnout BT klávesnici a hrát Crysis ve VGA rozlišení :-D Problém asi hlavně že to nebude stíhat (ani stahovat ani přehrávat) nekomprimovanej VGA obraz. Chtělo by to nějakou mezi-aplikaci na kompu která by realtime dělala video s datovym tokem kterej HDčko zvládne (jak stahovat tak přehrávat). Takže mimo jiné ještě 4járovej komp :-D
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Ovládání vzdálené plochy

Příspěvek od tslany »

ani přez USB nejde nějaká graficky víc náročná aplikace provozovat plynuje, dokonce stačí i GIF a sme u problému, takže stream video nereálné
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Ovládání vzdálené plochy

Příspěvek od Sir Andrew »

Ano, ano - jak jsem jiz psal, TV je sekana. Pouzival jsem integrovany WM a WXP Pro soft a vysledek byl takovy. Jiny soft by to zvladl mozna lip, ale uz nemam kam dat TV kart -> nemam jak vyzkouset.
Odpovědět

Zpět na „Software a multimédia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů