Nefunguje TCPMP v HTC Touch HD

Diskuze o aplikacích, programech, TouchFLO 3D a dalších utilitách
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Nefunguje TCPMP v HTC Touch HD

Příspěvek od tslany »

ano, zkonvertovat.. do TCPMP nepotřebuju konverzi abych se podíval na SGA (350mb díly)
Wolfenzi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: stř zář 10, 2008 22:18
Zařízení: HTC Touch HD
Kontaktovat uživatele:

Nefunguje TCPMP v HTC Touch HD

Příspěvek od Wolfenzi »

tslany : Ty ji možná nepotřebuješ, ale na HDčku má 350mb prison break (asi bude podobně dlouhej jako SGA) v coreplayeru 95% což koukatelný neni. Což teprve kolik bude mít TCPMP.
Jediný co se dá koukat neoknvertovaný jsou 700mb ripy delších filmů které mají kolem 800 bitrate.

edit : Tak jsem přišel na jednu chybku ve WMP.
Neumí si poradit s filmem 800x třeba 360 . Roztáhne se místo toho aby udělal černý pruhy. Sice teďka mám naprosto novej úžasnej program "HandBrake" ale vypadá to že kupodivu ten program neumí dělat černý pruhy.
Pořešil jsem to tak že jsem to pustil přes Album, které kupodivu jde nastavit jestli fullscreen úplnej a nebo s pruhama a původnim poměrem stran. Sice Album nemá jinak moc možností nastavení(žádný :D ) ale přehrává stejně kvalitně jako WMP. Takže 800x480 s 1200bitratem (teda 1200 to mělo mít,mám pocit že to ten program trochu přehnal a bude to mít tak 1,3 1,4) tam jede řekl bych tak jako v coreplayeru něco na 115%. Takže občas se to sekne ale dá se to. Ale hlavně ta kvalita je něco naprosto úžasnýho, protože je to v nativnim WVGA a protože je to z 4,5gb 720p filmu. Jedinej pixel na otm mobil neni rozmazenej, všechno je 100% ostrý.
upi
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát led 02, 2009 12:47
Zařízení: HTC touch HD

Nefunguje TCPMP v HTC Touch HD

Příspěvek od upi »

chci se zepat, jak to mam vykutit s titulkama ... ? poradite mi vy skušenější? ja mam HD-cko teprve dva dny :-)
Wolfenzi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: stř zář 10, 2008 22:18
Zařízení: HTC Touch HD
Kontaktovat uživatele:

Nefunguje TCPMP v HTC Touch HD

Příspěvek od Wolfenzi »

Externí titulky umí jenom TCPMP, ale ten stojí jinak za prd.
Takže lepší bude stáhnout MediaCoder, navolit 800x480, bitrate 1200, .mp4 h264 codec a titulky vpálit do obrazu. A přehrávat ve WMP.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Nefunguje TCPMP v HTC Touch HD

Příspěvek od IkE Blaster »

Nestoji za prd... To, ze ho Qualcomm poradne nevyuzije neni problem roky nevyvijeneho TCPMP - treba se nekdo taky najde, kdo ho upravi pro Qualcomm, kdyz uz i muj GoForce 5500 ma upravene knihovny pro TCPMP. Takze nekritizuj :lol:

Jinak fakt by mne zajimalo, proc stahujete filmy/videa nad WVGA rozliseni, kdyz to potom konvertujete dolu... Neni lepsi stahnout nejake 634/720px? A vetsina ma bitrate kolem 800-1100

///tak mi vypadlo x, si snad kazdy domysli, ze jsem mel na mysli sirku :lol:

/// tslany: Nekdo te predbehl o hodinu, co? :-D
Wolfenzi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: stř zář 10, 2008 22:18
Zařízení: HTC Touch HD
Kontaktovat uživatele:

Nefunguje TCPMP v HTC Touch HD

Příspěvek od Wolfenzi »

"Neni lepsi stahnout nejake 634/720p?"
?
720p neznamená šířku 720 ale výšku 720 ;-) 720p má bitrate asi 5mbit :-)
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Nefunguje TCPMP v HTC Touch HD

Příspěvek od tslany »

titulky můžeš vlepit buďto přímo do filmu (osobně doporučuji PocketDivXEncoder) a pustit si video např. ve Wolfenziho oblíbeném Windows Media, a nebo (mnou doporučená metoda, ani nemusíš nějaké snímky konvertovat) použít TCPMP s pluginem na titulky, zvládne SUB, SRT, SMI a další, více o něm zde (dva roky používám TCPMP bze problémů)

EDIT: kua, vy ste mě předběhli :-D
Wolfenzi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: stř zář 10, 2008 22:18
Zařízení: HTC Touch HD
Kontaktovat uživatele:

Nefunguje TCPMP v HTC Touch HD

Příspěvek od Wolfenzi »

Uvědom si že tu mluvíme o Touch HD. Na něm je TCPMP u nekonvertovaných věcí opravdu nepoužitelný, když se nekonvertovaný věci sekaj i na CP.
A přestaňte už tady (jak tslany taky IKE) ospravedlňovat TCPMP a CP kvuli blbému qualcommu. Že jsou v HTC idioti a nedovolej CP hw akceleraci je sice smutný, ale znamená to že se na HDčku CP nemůže s WMP nebo s Albem rovnat.
A PocketDivxencoder je neskutečnej šmejd. Sice je hezký že má i věci jako 2pass a VHQ ale rozlišení nejde nastavit úplně přesně, místo výsledného bitrate je tam úplně dementní posuvník kvality a těžko ho přinutíš dostat video do mp4 s h264 codecem. Takže jediná možnost je v něm jenom přidat titulky a trochu si konverzí pokazit film a pak v jiném converteru změnit codec a container.
Takže když něco na titulky tak MediaCoder. V případě že se jedná o titulky v DVD nebo mkv tak handbrake.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Nefunguje TCPMP v HTC Touch HD

Příspěvek od tslany »

1) neptal se na přehrávač, ale na možnost, jak tam zprovozni titulky - tak sem je tam napsal
2) idioti v HTC to povolili, ale nedali SDK
3) PDE je ten nejlepší program na konverzi, to že zkonvertované video nepřehraješ ve WMP je zcela jasné už dle názvu - je to DivX a ten je ve WMP příšernej
4) WMP je šmejd
Pokud chceš odpověď tak akceptuju pouze přez Jabber/MSN, ostatní (PM nebo ve fóru) ignoruju
upi
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát led 02, 2009 12:47
Zařízení: HTC touch HD

Nefunguje TCPMP v HTC Touch HD

Příspěvek od upi »

tak jo, diky za radu s tema titulkama, akorat se mi to trosku kouslo, nevim proc, vim ze to je OT, ale stejne to tu napisu

jde o to ze kdyz kliknu na displej a tak zvetsim video a otoci se mi, tak se mi ty titulky zrcadlove otoči a zustanou na boku videa, proste se nezobrazuji spravne, stalo se vam to nekomu ? kdyžtak diky za radu :-)
Tobi777
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: stř lis 26, 2008 14:19
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: okolí Pardubic
Kontaktovat uživatele:

Nefunguje TCPMP v HTC Touch HD

Příspěvek od Tobi777 »

Jak tak sleduju tohle fórum, tak asi nikdy nepřestane "hádka" mezi příznivci CP, TCPMP a WMP..a já se přidám k tý 1. skupině..WMP mi příjde jako ta opravdu poslední možnost..to samý s přehrávačem v albu..navíc WMP nemá žádný případný úpravy kvality filmu..jako např. CP. Takže když se vám video ve WMP seká, nic s tim nic neuděláte. Což je taky pěkná nevýhoda. CP má navíc mnohem víc podporovanejch formátů. Když nepřehraje ani pitomý Dvix, tak je to opravdu bída..Ale někomu to třeba nevadí :-)
Wolfenzi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: stř zář 10, 2008 22:18
Zařízení: HTC Touch HD
Kontaktovat uživatele:

Nefunguje TCPMP v HTC Touch HD

Příspěvek od Wolfenzi »

Mnohokrát už jsem psal že WMP/Album je určený pouze na videa komprimovaný za tim účelem aby šli na WMP/Albu . Z toho vychází že nepotřebuješ žádnou úpravu kvality filmu, protože budeš mít converter tak nastavenej aby se ti to nesekalo. A podporovaný formáty.. jo bla bla... řikám to furt, jestli chcete nekonvertovat tak si užijte slideshow jakéhokoliv formátu na CP, do toho vám nebudu kecat. Ale když už chcete konvertovat tak do formátu co má rádo WMP.
Jediná nevýhoda u Album a WMP je pomalé přetáčení videa, u Alba než vyjede ta lišta a než začne poslouchat, to trvá pár vteřin. Na druhou stranu, já když si pustim 2hodinovej film, tak obvykle koukám od začátku do konce, maximálně občas stopnu. Přetáčet to nepotřebuju.
Krabik
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte úno 24, 2009 18:26
Zařízení: HTC Touch HD

Nefunguje TCPMP v HTC Touch HD

Příspěvek od Krabik »

Zdravím, měl bych jen dotaz, dovede TCPMP přehát titulky ? Nebo co by se dalo použít, aby mi to vzalo i titulky ? :-) Díky
martintrestik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 191
Registrován: pát lis 14, 2008 15:41
Zařízení: Samsung Galaxy S II
Bydliště: .: In Your Mind :.
Kontaktovat uživatele:

Nefunguje TCPMP v HTC Touch HD

Příspěvek od martintrestik »

Ano dovede přehrát i titulky, ale myslím, že k tomu musel být nějaký plugin nebo nějaký knihovny nebo něco...
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Nefunguje TCPMP v HTC Touch HD

Příspěvek od tslany »

hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Nefunguje TCPMP v HTC Touch HD

Příspěvek od hafush »

Ano mohu potvrdit,že pokud použijete správnou verzi programu a plugin pro titulky, tak vše funguje jak má. Jdou měnit barvy i velikost titulků.
Správná verze programu,plugin i postup je na výše zmíněném vláknu z linku od tslanyho.
zdenal_cz
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát led 09, 2009 11:18

Nefunguje TCPMP v HTC Touch HD

Příspěvek od zdenal_cz »

pouzivam tcpmp verze 0.72rc a prehravam i titulky bez jakehokoliv pluginu. jen se musi v menu aktivovat funkce GDI.

Volby -> Video -> zatrhnout GDI
alky
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned dub 19, 2009 18:21
Zařízení: BB Storm, Asus P 750

Nefunguje TCPMP v HTC Touch HD

Příspěvek od alky »

Potvrzuji, že tato verze funguje i na Asus P750 WM 6.1. Všechny ostatní mi nahlásily crash. Díky.
finnak
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pon říj 30, 2006 7:01
Zařízení: HTC Touch HD, HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nefunguje TCPMP v HTC Touch HD

Příspěvek od finnak »

muze mi nekdo napsat hodnoty, ktere mam zadat pri konverzi, aby mi TCPMP prehraval bez trhani ale kvalitne(rozliseni, datovy tok, atd)?? nejak se toho nemuzu docist. Na CP a WMP jsem nasel, ale nejak me to nepresvedcilo. diky za pripadnou pomoc
Nyny
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned pro 28, 2008 13:07
Zařízení: Lumia
Bydliště: Havlíčkův Brod

Nefunguje TCPMP v HTC Touch HD

Příspěvek od Nyny »

Zeptam se, jaky program pro prehravani videa umi prehrat titulky a aby to slo na sirku na celej display? Zkusil jsem tady ten TCPMP a s tim mam problemy. WMP neprehraje titulky. Je jeste nejaky dalsi, ktery bych mohl pouzit?
Odpovědět

Zpět na „Software a multimédia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů