Konektivita a připojení - GPRS, EDGE, Wi-Fi, Bluetooth, USB

Procesor, grafický akcelerátor, Wi-Fi, fotoaparát, správa paměti, GPS navigace...
Odpovědět
Legend
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 02, 2008 22:06
Kontaktovat uživatele:

Konektivita a připojení - GPRS, EDGE, Wi-Fi, Bluetooth, USB

Příspěvek od Legend »

Nefunguje mi GPRS, tedy ani standardní internet ani MMS.
V tomto odkazu najdeš podrobná nastavení pro všechny české mobilní operátory, i když přístroj by si tyto údaje měl nastavit sám, podle vložené SIM karty.

Jak lze nastavit WI-FI profily?¨
Nejlépe asi pomocí tohoto programu.

Kam se ukládají soubory přijaté přes Bluetooth?
Po přijetí souboru je nutné ho uložit. Pak ho nalezneš ve složce „My documents“ / „Moje dokumenty“.

Nefunguje mi kopírování souborů na paměťovou kartu po připojení telefonu k počítači přes dodávaný USB kabel. Kopírování vždy chvíli běží a zanedlouho začne opět od začátku.
Toto je způsobeno režimem připojení Aktive sync. Pro kopírování souborů vyberte po propojení telefonu a PC přes USB možnost „Disk Drive“. Paměťová karta se pak v počítači zobrazí jako další disk.

Díky datovým limitům bych chtěl stahovat pouze hlavičky (předmětu) nově příchozích e-mailů a nikoliv celé. Jak to lze nastavit?
Je nutné změnit nastavení e-mailu ze SMTP/POP3 na IMAP. Informace o přesném nastavení si vyžádej přímo od provozovatele e-mailového serveru.

Jak zjistím, kolik dat mi proteklo telefonem?
Pomůže jednoduchá aplikace SPB Wireless monitor. I přes zavádějící název aplikace umí počítat data přijatá přes GPRS, USB i WI-FI).

Jde nějak zamezit telefonu připojování k internetu jinak než pomocí WI-FI?
Toto je možné softwarovým řešením, například program Nodata.

Nefunguje mi připojení přes ActiveSync s PC, nemůže to být nastavením?
Ano, může. Zkus v nabídce „Nastavení připojení“ změnit nastavení „Enable fast synchronization“. Některým uživatelům ActiveSync funguje při zaškrtnutí této položky, někteří uživatelé to mají naopak.
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Konektivita a připojení - GPRS, EDGE, Wi-Fi, Bluetooth, USB

Příspěvek od hafush »

S tím připojením přes ActiveSync s PC mám zajímavé zjištění.
V nabídce „Nastavení připojení“ je defaultně „Enable fast synchronization“ a vše musí fungovat.
Nicméně jsem jednou při připojení HD k PC zvolil "sdílení internetu" v domnění,že to jde i pokud jsem připojen přez Wifi,ale v nastavení jsem našel jen GPRS a internet. Tak jsem z této volby vyskočil a nejspíš jsem připojení nedokončil a asi to zůstalo nějak viset.
Po dalším připojení k PC už ActiveSync nenajel a nepřipojil se. Zařízení nenašel. AS se připojil až po zakázání "Enable fast synchronization" .
Po bádání proč dříve šla rychlá synchronizace a nyní ne jsem znovu zajel do sdílení internetu a tam to nějak , ani nevím jak dobastlil a uzavřel korektně.
Od té doby mi to zase funguje tak jak má se zaškrtlým „Enable fast synchronization“.
Berte to jako nasměrování pro ostatní,aby věděli co do toho taky může kecat.
Protože jsem si všiml,že v době jakoby aktivního sdílení internetu počítač korektně nerozpoznal zařízení (psal jako že je připojené neznámé zařízení) a s tím dokázal komunikovat jen bez zaškrtlé položky „Enable fast synchronization“.
Lemmy
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: pon lis 24, 2008 8:59
Zařízení: HTC HD
Bydliště: Plzen

Konektivita a připojení - GPRS, EDGE, Wi-Fi, Bluetooth, USB

Příspěvek od Lemmy »

Nejak tezce bojuji s nastavenim dat u HDcka. Nevim cim to muze byt, uz me nejak nenapada jak to vyresit. O2 gprs funguje jak ma do doby nez nastavim nejakou wifinu. Pokud se pripojim pres wifi, tak wifi take funguje OK, ale po vypnuti wifi nefunguje prechod na gprs data O2. Pritom v nastaveni vidim Pripojeno Internet GPRS O2 a bezi tam cas, ale proste data do Opery nebo IE netecou ( hlasky error network progblem)
Nepomaha ani softreset telefonu, jedine reseni je nahodit backup.
Gprs je nastaveno automaticky HDckem,tak nevim, zda nejak spatne nastavuji wifi, ale v nastaveni wifi by snad problem byt nemel kdyz funguje.
Zajimave je, ze QIP se po chvuli chytne a jede, ale v opere je hlaska ERROR! Network problem nebo Cold not locate remote server :cry:

EDIT: Tak jsem zjistil proc mi nemaka GPRS po prepnuti z wifi, ale jak to vyresit zatim nevim. Zjistil jsem, ze kdyz si nakonfiguruji wifi sitovy adapter IEE 802.11b/g na svou pevnou IP adresu ( 172.16.7.10, branu co na wifine mam + DNS, tak po vypnuti wifi mi data pres gprs do prohlizecu netecou i kdyz spojeni gprs bezi.
Jedina moznost jak to zpet zprovoznit, je opet vlezt do sitoveho adapteru IEE 802.11b/g a tam zaskrtnout Pouziovat IP adresy pridelovane serverem.... to je ale hrozny opruz to takhle preklikavat, navic nechapu co ma sitovy adapter IEE 802.11b/g spolecneho s GPRS daty Nemate nekdo nejaky tip, jak to vyresit? Mesic mi to fungovalo OK, ale po HR nejak nevim v cem mam chybu...

\\Používej tlačítko UPRAVIT!! Lukáš Mano
caker
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon úno 09, 2009 14:16
Zařízení: HTC TOUCH HD Topix 3.1

Konektivita a připojení - GPRS, EDGE, Wi-Fi, Bluetooth, USB

Příspěvek od caker »

Chtel jsem se zeptat jestli je normalni kdyz moje HTCecko HD prijma data z EDGE tak na nej nejde prijmat sms ani hovory? A pokud je v te ikone se signalem maly E tak to proste nevali,teprv az tam naskoci ta mala antenka.
koulou
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: pon říj 20, 2008 14:27
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Petřvald

Konektivita a připojení - GPRS, EDGE, Wi-Fi, Bluetooth, USB

Příspěvek od koulou »

Prosím Vás, já jsem si tady kdysi (v listopadu) našel návod v PDFku, na nastavení dat na svém Touch HD, ale ted ho nemužu najit, mohli byste mi na něj prosim poslat odkaz tady? mnohokrat vam děkuji za rychlou odpoved.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Konektivita a připojení - GPRS, EDGE, Wi-Fi, Bluetooth, USB

Příspěvek od tslany »

koulou
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: pon říj 20, 2008 14:27
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Petřvald

Konektivita a připojení - GPRS, EDGE, Wi-Fi, Bluetooth, USB

Příspěvek od koulou »

wow! :tlem: přesně toto, díky až za neuvěřitelně rychlou odpoved :tlem:
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Konektivita a připojení - GPRS, EDGE, Wi-Fi, Bluetooth, USB

Příspěvek od tslany »

není zač :wink:
Odpovědět

Zpět na „Hardware a výkon“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů