Nové Touch HD musí sa nabíjať prvé 2 razy 12 hodín?

Procesor, grafický akcelerátor, Wi-Fi, fotoaparát, správa paměti, GPS navigace...
Odpovědět
Googler1
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: pát lis 21, 2008 10:23

Nové Touch HD musí sa nabíjať prvé 2 razy 12 hodín?

Příspěvek od Googler1 »

Kúpil som si včera HTC Touch HD a neviem či musí byť prvé 2 razy na nabíjačke 12 hodín?
IvanN
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř pro 10, 2008 10:20
Zařízení: HTC Touch HD

Nové Touch HD musí sa nabíjať prvé 2 razy 12 hodín?

Příspěvek od IvanN »

Telefon se ti bude nabíjet jak dlouho bude sám potřebovat. Když ho necháš v nabíječce přez noc, tak se nic nestane.
Je to stejné jako u ostatních moderních zařízení a nabíjček.
Veme si jen tolik kolik potřebuje.
Rozhodně ho nechávej plně nabít a neodpojuj ho dříve, šetří se tím životnost baterie :-D.
Ostatně vše je popsáno v manuálu.
mirbx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: pát črc 07, 2006 12:28
Zařízení: Samsung Galaxy Note, Nokia n85, Nokia c5
Bydliště: Pardubice

Nové Touch HD musí sa nabíjať prvé 2 razy 12 hodín?

Příspěvek od mirbx »

Nastesti jsou baterie uz levne, takze i kdyz se zkrati zivotnost "nesetrnym" zachazenim, neni problem koupit za par stovek novou baterii ;-)
BiLLG
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon pro 08, 2008 21:27
Zařízení: HTC Desire S
Bydliště: Třebíč

Nové Touch HD musí sa nabíjať prvé 2 razy 12 hodín?

Příspěvek od BiLLG »

JJ, to mas pravdu ze baterie sou levne. Ale taky co je dulezite jaka to je baterie. Jelikoz NimH uz casy odzvonili a vetsinou se objevuju Li-Ion nebo Li-Pol tak je hlavni vyhoda v tom ze od vyroby je baterka nabita na cca 60% sve kapacity. A pokud budes nutne potrebovat a nebudes ji moci nabit naraz tak se nic moc nedeje. Kvuli vlastnotem novych baterek. Jedna se o to ze vyrobce treba udava ze by se mela prvni 3 cykly uplne nabit nebo uplne vybit. To je samozrejme neni spatne, baterce to prospeje, ale na druhou stranu pokud to neprovedes tak se nic nedeje....Baterka se dostane na svoji kapacitu treba az za 5-6 cyklu. Li-Ion coz ma HD je hlavne zranitelna na podbijeni. Cili na to ze by si ji umyslne vybil pod jeji hranici. Pokud by si tak ucinil tak by se jeji kapacita rapidne zhorsila a uz ti neslouzila tak jak ma. Vyrobce to samozrejme vi a je to osetrene aby se tomu predeslo.Takze normlane k tomuto stavu nedojde a baterka odejde casem. Pro lepsi zivitnost se prave naopak udava ze cim vickrat ji nabijes kdyz bude na 50% do 100% tim dele ti vydrzi.Samozrejme jednou zacas ji neuskodi uplne vybiti. Cili tim celym jsem chtel jen rici ze pokud budes moci tak baterku nabijej treba klidne z polovicni kapacity na plnou, nic se nestane ba naopak. :wink:
Shooter
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 312
Registrován: stř říj 22, 2008 21:08
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Nové Touch HD musí sa nabíjať prvé 2 razy 12 hodín?

Příspěvek od Shooter »

BiLLGova odpoved ve zkratce :).. udelej HDcku cestnou zasuvku, do ty pichi nabijecku a nez pudes spat tak ho do ni pichni a rano si ho tam vyzvedni :)
BiLLG
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon pro 08, 2008 21:27
Zařízení: HTC Desire S
Bydliště: Třebíč

Nové Touch HD musí sa nabíjať prvé 2 razy 12 hodín?

Příspěvek od BiLLG »

No presne tak. :tlem: Moji znami kdyz jim reknu toto tak se pak hned ptaji jak je to mozne ze vsude v manualu nebo jim kdysi kdosi v prodejne rikal neco jineho. Jenze to sou informace vzdy hodne stare. Tak pak musim vse prave takhle vysvetlovat. Tak jsem to napsal do jednoho kdyz uz jsem byl v tom aby to aspon bylo tedy vysvetlene 8-)
Shooter
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 312
Registrován: stř říj 22, 2008 21:08
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Nové Touch HD musí sa nabíjať prvé 2 razy 12 hodín?

Příspěvek od Shooter »

Takze se mi podarilo vybit baterku tim zpusobem, ze kdyz sem HDcko hodil na nabijecku a zapnul tak mi Batti ukazoval 0% baterky(ikdyz v Batti jsem mel nastavenej Power Off level na 5%, tak nevim jestli tech 0% byl uplne presnej udaj). Myslite, ze to mohlo mit na baterku nejakej kapacitu zmensujici ucinek? A jeste by me zajimalo, jestli se HD sam vypne kdyz mu dochazi baterka, nebo proste ceka dokud kompletne nedojde stava? A jeste k tomu Batti 2.4 : v nastaveni je Power Off level... to asi znamena, ze kdyz to dojde na nastavenou hodnotu tak to vypne zarizeni ne?
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Nové Touch HD musí sa nabíjať prvé 2 razy 12 hodín?

Příspěvek od hafush »

No mě HD,když mělo málo štávy a chtěl jsem stahovat google mapy napsalo výhrůžku o tom,že ho mám hodit na nabíječku.
Myslím,že i když tobě to hlásilo 0% ,tak to bylo 0% z toho bezpečného pásma hlídaného elektronikou,tzn dostatečná hodnota aby se baterie nepoškodila.
Wolfenzi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: stř zář 10, 2008 22:18
Zařízení: HTC Touch HD
Kontaktovat uživatele:

Nové Touch HD musí sa nabíjať prvé 2 razy 12 hodín?

Příspěvek od Wolfenzi »

Tohle jsem určitě nedodržel. Asi hodinu jsem ho nabíjel, pak jsem si s nim hrál, asi 30x jsem ho chvilkově dobíjel zasunutim do kompu a když řekl že má málo baterky tak jsem ho dal hned na nabíječku, bez nějakýho úplnýho vybití. A pak zase v kompu vždycky 5 minut se dobíjel, pak jsem ho zase vyndal...
Předpokládám že mi to nějak výdrž nenaruší :-)
Shooter
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 312
Registrován: stř říj 22, 2008 21:08
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Nové Touch HD musí sa nabíjať prvé 2 razy 12 hodín?

Příspěvek od Shooter »

Taky myslim(nebo spis doufam :) ), ze nenarusi. A kdyby tak v tom jedu s tebou.
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Nové Touch HD musí sa nabíjať prvé 2 razy 12 hodín?

Příspěvek od hafush »

Samozřejmě ,že to baterce zrovna neprospívá. Myslím si ,že trocha ohleduplnosti k baterce by byla na místě a zasloužila by si alespon zaškrtnout nastavení "nenabíjet při připojení k PC". Za těch pár minut toho stejně moc nenabijete.
Odpovědět

Zpět na „Hardware a výkon“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů