Vadné pixely

Procesor, grafický akcelerátor, Wi-Fi, fotoaparát, správa paměti, GPS navigace...
Odpovědět

Kolik máte vadných pixelů?

žádný
53
70%
jeden
16
21%
dva a více
7
9%
 
Celkem hlasů: 76

hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Vadné pixely

Příspěvek od hafush »

Díky za nasměrování,že to tam opravdu je.
Takže odpověd je ,že blbý jsem já i oni , protože jsem myslel,že pokud mám v okénku volby zaškrtnuté VŠE ,tak se mi objeví vše. Pravda je taková,že musí být v okénku volba jen opravné balíčky.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Vadné pixely

Příspěvek od htcjirka »

Tak,tak :-)
timecek
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv led 22, 2009 15:06
Zařízení: HTC Touch HD

Vadné pixely

Příspěvek od timecek »

flatliners píše:já měl jeden pixel a při videu mě dost štval,tak sem HD vyměnil za jiný a ten už je ok
já mám taky vadný jeden pixel - dost mě to štve - nebyl to levnej foun a už problém... Zajímalo by mě jak jsi ho vyměnil? To Ti uznali reklamaci? Já ho pořídl u Mironetu... nevím, jestli by mi to uznali...
Lukáš Mano
smartguru
smartguru
Příspěvky: 527
Registrován: úte říj 10, 2006 7:21
Zařízení: iP4, HTC Desire
Bydliště: Liberec/Praha

Vadné pixely

Příspěvek od Lukáš Mano »

4timecek: S Mironetem mám velice dobré zkušenosti, zkus to a uvidíš. Za to nic nedaš. :wink:
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Vadné pixely

Příspěvek od hafush »

Na str.5 tohoto tématu od hafush » úte led 13, 2009 0:06 máš link na stažení servisního manuálu. Tam skoro na konci píší o způsobu testování a je tam tabulka jaké chyby lze uznat na reklamaci. Bohužel těch pixelů musí být víc a záleží o jakou vadu pixelu jde.
Ve skutečnosti je to tak,že mě v servisu vyměnili LCD jen s jedním vadným pixelem.
Vyměnili mě i kameru i když pár dní poté byl vydán softwarový fix pro odstranění šumových pixelů.
Každopádně si myslím,že Mironet nevymění, ale pošle do servisu.
timecek
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv led 22, 2009 15:06
Zařízení: HTC Touch HD

Vadné pixely

Příspěvek od timecek »

Děkuji za upozornění na ten servisní manuál - koukám na to - snad to chápu správně, že o vadách displaye hovoří kapitola 6.2 (strana 74)? Mám jeden bílý pixel - nerozumím tomu Red+ Blue+ Green+ =<3, S=>5mm
U dvou je hodnota 0 - hmm a co si mám vysvětlit pod level = "minor" ... :-(
díky za trpělivost...
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Vadné pixely

Příspěvek od hafush »

Já si to vysvětlit tak,že je to počet chyb subpixelu Red1+ Blue1+ Green1+ =<3, 1+1+1=3 ,takže se ještě do tolerance vejdeš a na reklamaci to není. S=>5mm je dle mě něco jako velikost clusteru, tzn. vzdálenost dvou chyb od sebe. V souhrnu se dá říct,že pokud jsou k sobě blíže jak 5mm,tak tam je to na reklamaci. Ta hodnota 0 znamená,že žádná taková chyba se netoleruje a nesní tam být. Chce se tím nák prokousat a popřípadě se dovtípit. Nemám to před sebou. Taky jsem z toho nebyl moc moudrý.
Wolfenzi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: stř zář 10, 2008 22:18
Zařízení: HTC Touch HD
Kontaktovat uživatele:

Vadné pixely

Příspěvek od Wolfenzi »

To jsou taky dementní tolerance... Já bych je nakopal i za jeden pixel. Když něco stojí 14-15k tak tomu nemůže svítit displej jak chce. Ještě že mám HDčko v pořádku.
Mimochodem, tady to vypadá tragicky (témeř každej 3. má problém) ale jak je tomu u
-jiných HTC
-jiných wm founů ?
- třeba symbianových nokii
-obyčejných dumphonů jako SE k550, nokia 6300 nebo iPhone ?
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Vadné pixely

Příspěvek od elcrys »

I kdyby to zařízení stálo 100 000, tak nikdo nezaručí, že se ke koncovým uživatelům nedostane kus s vadným pixelem. Jediným řešením by byla vizuální kontrola a následná výměna ještě před prodejem, ale to by HTC přišlo na buben. Je třeba se prostě smířit s tím, že zatím neexistuje výrobní technologie s 0% vadných pixelů. Tak to je po celou dobu existence displejů s tím, že u displeje s větším počtem pixelů je větší pravděpodobnost výskytu vadných. Jak jsem psal dříve, tak i můj starý telefon s 160x120 bodů měl vadný subpixel.
timecek
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv led 22, 2009 15:06
Zařízení: HTC Touch HD

Vadné pixely

Příspěvek od timecek »

Tak vážení...
1) prosím moderátora tohoto vlákna, aby jeden můj hlas z ankety přesunul z jednoho vadného na 3 vadné pixely - aspoň kterých jsem si všiml - ten gif jsem už potom nezkoušel a šel rovnou reklamovat...

2) mé zkušenosti s reklamací u fy Mironet... foun jsem pořídil 2.1.2009. I na radu tady z diskuze jsem provedl vytvoření reklamace - přes NET a 2dny na to, 26.1., jsem foun odnesl osobně na "centrálu" Mironetu na Pze 7. V servise byl borec, co se zatím s reklamací HD nesetkal. Nejdřív možnost reklamace zpochybnil, pak volal do VPS Data (odkaz v jiném příspěvku tohoto vlákna), kde mu potvrdili, že 3pixely už budou řešit jako reklamaci... Hurá, řekl jsem si... V koutku duše jsem doufal, že mi nabídne výměnu, ale to ne... Dozvěděl jsem se, že až bude reklamace vyřízena, budu muset opět osobně do Mironetu.

Inu co - mám s VPS Data jako servisem pozitivní zkušenot - reklamoval jsem u nich navigaci Mio - vše bylo rychlé a k mé spokojenosti a tak jsem doufal ve stejně rychlé vyřízení i mé reklamace HDčka.

Bohužel - Mironet mě zklamal a to hodně - všude se chlubí, jak vyřizuje reklamace "zázračnou" rychlostí - no posuďte sami, když mobil do servisu odeslali teprve dnes, tj. 3.2. - tzn týden poté, co jsem ho tam osobně předal na reklamačním oddělení (týden to tam leželo úplně zbytečně). Ano, nejspíš stihnou zákonnou lhůtu 3Oti dnů, ale u někoho, kdo nešetří reklamou, ve které se opírá o rychlost případné reklamace - vyhodnoťte si to sami... :(

Mrzí mě jediná věc. Že jsem to do toho servisu neposlal sám - už jsem to mohl mít doma a opravené - takhle budu na Mironet čekat ještě aspoň 2 týdny :(

Závěr? Vykašlete se opravdu na rozdíl pár stovek a běžte někam, koho tady ostatní doporučují - podle toho, co jsem četl, se nejlépe k zákazníkům chová Sunnysoft (taky jsem tam chtěl jít, ale pak jsem kvůli akci a ceně v Mironetu šel k nim - chyba)

Snad se mé zkušenosti budou někomu hodit...
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Vadné pixely

Příspěvek od hafush »

Pravda je ta,že se servisem jen dobré zkušenosti. Pokud obchod kde reklamuješ odešle hned ten den,tak máš HD za 3dny zpět. Moje zkušenost se Softcom.cz a servisem VPS Data.
RB1300
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob úno 07, 2009 8:26
Zařízení: HTC Touch HD

Vadné pixely

Příspěvek od RB1300 »

Zdravim
Radim sa tiez medzi novacikov WM.Mam ale problem z displejom a neviem ci su to vadne pix.Na hlavnom paneli teda DNES sa mi na vrchnej liste zobrazuje biela bodka uprostred listy pomerne velka,ak zapnem fotak dalsia bodka sa objavi na opacnom konci displeja a ta prva zmizne plus sa objavia dve dalsie ktore akoby poblikavali,su dobre viditelne hned na prvi pohlad.Je mozne ze by tam pri prvotnom pouzivani neboli a objavili sa casom?Ako sem pridam foto?
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Vadné pixely

Příspěvek od hafush »

S těmi tečkami u foťáku - jsou to šumové pixely - byl na to vydán oficiální Hotfix,který to odstraní.
Všechny Hoftixy najdeš ZDE
K těm dalším vadám LCD - pokud je vadný pixel (bíle svítící),tak bude vidět na všech obrazovkách
RB1300
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob úno 07, 2009 8:26
Zařízení: HTC Touch HD

Vadné pixely

Příspěvek od RB1300 »

Noo ale napriklad na bielom pozadi zasa ostane bieli a to nevidno a na farebnom pozadi to tazko rozpoznam,a je normalne mozne ze od prveho zapnutia pristroja to bolo OK a potom pixel zblbol?
timecek
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv led 22, 2009 15:06
Zařízení: HTC Touch HD

Vadné pixely

Příspěvek od timecek »

Doporučuju stáhnout do přístroje ten testovací gif. Cca po 4s zobrazuje celou plochu v ruznych barvach. Pokud mas nekde nejake vadne pixely (nemusi byt jen bile - viz predchozi prispevky), melo by se to zobrazit.
Ze sve zkusenosti radim - jeden, byt neprijemny svitici bily pixel neni duvod k reklamaci. Takze zkus ten gif a pokud jich uvidis vic, zavolej/napis do VPS Data a domluv se na zarucni oprave.
NEDOPORUCUJI domluvit se na vymene pristroje s prodejcem - jak tu bylo psano v diskuzi, jeden uzivatel zkusil 5pristroju... Oprava bude 100% a pokud to posles rovnou do VPS Data, mas do max do tydne zpatky...
RB1300
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob úno 07, 2009 8:26
Zařízení: HTC Touch HD

Vadné pixely

Příspěvek od RB1300 »

No jo teraz mam ale este blbsi problem,nainstaloval som Task manager a nasledne ho odinstaloval,asi to nebude mat suvis ale ked sa teraz pripojim USBckom k PC zamrzne mi mobil...???Som s toho daky zmeteny
Shooter
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 312
Registrován: stř říj 22, 2008 21:08
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Vadné pixely

Příspěvek od Shooter »

K tem pixelum. Ten u fotaku jak jiz bylo reseno je sum, nicmene ten mimo fotak se obavam, ze bude asi vadnej, protoze tam neni duvod proc by mela byt ve skinu bila tecka.V priloze mas primo program, ktery dokaze rozsvitit obrazovku ruznejma barvama a popr. se to da vyuzit i jako baterka, protoze to neni casove omezeny, ale proste dokud to neodkliknes, takze aspon to ma i jiny vyuziti :P . Jinak s tim Task Managerem... pokud jsi ho "odinstaloval" zpusobem DELETE tak bych se ani nedivil, ze se to seka. Dalsi problem by mohl byt v tom jakej pouzivas kabel. Jednou se mi stalo, ze jsem to pripojil pres ne ExtUSB, ale pres miniUSB a zaseklo se to. Pro vyplaseny povahy dodam, ze HDcko je normalne kompatibilni s miniUSB, tohle byl problem danyho kabelu. Jinak zkus preinstalovat AS v PC.
/edit: ted me napadlo, ze kdyz uz sem pisu, ze v priloze je soubor tak bych ho tam taky mohl dat :-D
Přílohy
pocketlcd_ppcarm.cab
doufam ze to je ono :)
(51.51 KiB) Staženo 91 x
RB1300
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob úno 07, 2009 8:26
Zařízení: HTC Touch HD

Vadné pixely

Příspěvek od RB1300 »

Noo jaa som normalne otvoril Start-Setting-System-Odstranenie programov-a odinstaloval prislusny program.Hned na to som spojil Pc a telefon (pouzivam orginal kabel )Mobil mam 2 tizdne,a po spojeni mi da telefon na viber Ci Internet pripojenie,Pevny disk a AktivSynk,povolim pevny disk cos by mala bit pametovka vsetko sa zapne a PC ju nacita ale akonahle vojdem do priecinku kartuy telefon sa zasekne a nejde ani vypnut.Jinak moc dakujem za vase odpovede.

EDIT: Joo a AS v PC som zmazal a instaloval znova ale nepomohlo to,telefon sice zamrzne ale ak tukam na displej tak dostavam zvukovu odozvu a PC mi pise chybu na vstupnovystupnom zariadeni myslim.

//Používej tlačítko Upravit, tslany
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Vadné pixely

Příspěvek od hafush »

Já bych to zas tak neřešil. Pokud máš rozhašený systém,nevíš si s tím rady a máš HD je pár dní,tak se dá předpokládat,že tam ještě moc programů nainstalovaných nemáš. Takže rychlá a 100% rada je Hard Reset (viz návod k zařízení) a máš to přesně v tom stavu v jakém jsi ho vyndal z krabice po koupi.
Pak vyzkoušej ten testík na pixely a uvidíš. Jinak pročti alespon tohle vlakno,myslím že ohledne teto problematiky již bylo vše řečeno.
RB1300
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob úno 07, 2009 8:26
Zařízení: HTC Touch HD

Vadné pixely

Příspěvek od RB1300 »

No jo ako vzdy samozrejme navod sa cita posledny,zasa na druhu stranu bol som z telefonu tak otapeny ze ma nenapadlo si precitat navod,dik zda sa ze ten reset pomohol a ku podivu mam teraz pocit ze vadny pix zmizol ?
Odpovědět

Zpět na „Hardware a výkon“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů