Vadné pixely

Procesor, grafický akcelerátor, Wi-Fi, fotoaparát, správa paměti, GPS navigace...
Odpovědět

Kolik máte vadných pixelů?

žádný
53
70%
jeden
16
21%
dva a více
7
9%
 
Celkem hlasů: 76

ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Vadné pixely

Příspěvek od ziminix »

Obecně řečeno, dříve to byly výjimky, ale teď...fakt nějaká chyba ve výrobě u dodavatele displejů.
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Vadné pixely

Příspěvek od jacek »

mirbx píše:já bych ty vadné pixely zas tolik nehrotil - pixelů tam je 384000, když je jeden vadný, to prostě patří k technologii LCD. Je pravda, že bych si také nevybral kus s chybnými pixely, ale HD bych kvůli tomu nevracel.
srry za citaci, ale, napadá mě srovnání. Koupíš si nové auto a jedna svíčka bude v kelu :x , pochybuji, že si řekneš, že tam jsou ještě tři, ty jsou v pořádku, takže nač řešit. Budeš rozhodně trvat na opravě. 1 pixel skutečné používání neohrožuje, jde o pocit, o princip. Něco špatně.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Vadné pixely

Příspěvek od htcjirka »

U Kaisera byly velmi často vadné pixely,kdyz jsem si ho tehdy kupoval az treti byl o.k.A nejen ja.
Bylo to prvni HTC kde se ve vetsim objevovali vadne pixely.
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Vadné pixely

Příspěvek od jacek »

SE X1 má totožné rozlišení jako HD, objevuje se tam stejný problém ? hledám na fórech a zatím nic.
X1 má jiné problémy .
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Vadné pixely

Příspěvek od hafush »

Alespon jedna dobrá zpráva je v tom,že zatím bezproblémově mění vadné kusy za nové.
Takže až si já pújdu pro své HD s CEE ROM,tak do Sunnysoftu,protože ušetřit jinde pár stovek a pak HD posílat do servisu se mi nechce. Tady vyberu kousek který je O.K.

TO: marabu
Jak jsi to na prodejně kontroloval? Pouze u nabíhání instalace? Vím,že vadný pixlík lze snadno přehlédnout,pokud nemáš nějaký gif,který je linkován výše.
hrosikjiri
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 71
Registrován: sob pro 13, 2008 0:21
Zařízení: lumia 830 a 950

Vadné pixely

Příspěvek od hrosikjiri »

Zdarec,
asi blbej dotaz, ale je... Ten subpixelik, kdyz je vadnej, tak by měl bejt vidět z každý strany ze nesvítí a ne jen z určitého úhlu ne? dik
Mobmaster
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv pro 06, 2007 22:15
Zařízení: HTC Touch HD
Kontaktovat uživatele:

Vadné pixely

Příspěvek od Mobmaster »

Ano je to možné. Subpixel může být poškozen tak, že svítí do určitého úhlu. Může být poškozena vrstva s drážkami, které pod určitým napětí vychylují šroubovici krystalů (přes které buď prochazí nebo neprochazí polarizované světlo). Když je tato šroubovice poškozená může subpixel rozptylovat světlo do jineho úhlu.
furo
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: sob pro 06, 2008 12:23
Zařízení: HTC Touch HD

Vadné pixely

Příspěvek od furo »

ja som mal vypálený subpixel a svietil vždy inou farbou pod iným uhlom.. v predajni teda tvrdili,že to subpixel nebude, že je to niečo iné (ako keby sa dostalo pod displej nejaké zrnko niečoho), že to vraj bolo aj dosť malé na subpixel,ale v podstate je to relevantné.. nech už to bolo, a v tvojom prípade je, čokoľvek, pokiaľ je možnosť, vymeň telefón za nový kus
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Vadné pixely

Příspěvek od hafush »

Jak jste v rychlosti u prodejce kontrolovali vadné pixely? Je to dobře vidět při tom startování instalace? Zůstane tam při té instalaci svítit nějaká obrazovka,aby to šlo v klidu zkontrolovat? Pokud bude vadný celý pixel,tak by to mělo být vidět na jakékoli barvě, ale pokud bude poškozen jen subpixel,tak asi budu mít smůlu a nejspíš ho neuvidím.
Je mi jasné,že doma si to člověk v klidu prohlédne na všech barvách,ale na prodejně je to technicky špatně proveditelné.
Díky za zkušenosti. Hlavně marabu psal,že jich vyzkoušel více jak 5.
marabu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: úte zář 16, 2008 16:58
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Vadné pixely

Příspěvek od marabu »

No drtivá většina je vidět už při nahrávání na té zelené obrazovce (respektive na černé úplně na začátku), zbytek se dá celkem projít ve fotkách, kde je pár bílých obrázků. Problém může být v tom, že rozlišení je dost veliké, takže subpixely jsou drobné a špatně se hledají. Věřím tomu, že někteří lidé si vadného subpixelu vubec nevšimnou a budou spokojeni. Nejmenší problém asi bude dělat tmavá barva, vzhledem k tomu, že nezáří a je používána jak v TouchFlo, tak i jako barva písma a ve filmech.
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Vadné pixely

Příspěvek od hafush »

Tak 3 dny jsem se radoval z toho,že nemám žádný vadný pixel. Až do včera, zvýšil jsem kvuli podrobnému prohlédnutí podsvícení na maximum a ejhle. Na černé jeden pixel svítil bíle a na červené jeden pixel byl černý.
Tak ted čekám až 29.12. otevřou Softcom,kde jsem kupoval. Na 14 denní vrácení bez udání důvodu asi nemám nárok,protože kvůli ušetření DPH jsem kupoval na firmu.
Takže asi jim ukážu vadné pixely a budu čekat,jak se zachovají.
Zeptám se vás: ty bezproblémové reklamace výměnou, je to věc obchodníka,nebo je to doporučený postup od HTC jak mají tyto reklamace řešit????? Myslíte si,že když prodejce nevymění na místě a pošle to do servisu,tak tam zpátky pošlou nový kus???
Poradte jak to mám s nimi skoulet.
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Vadné pixely

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Tady záleží opravdu na HTC, pochybuji o tom, že obchodník to bude cálovat ze své kapsy, když to podle zákona na reklamaci není.
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Vadné pixely

Příspěvek od hafush »

Takže ty ze své zkušenosti: máš doporučení,že tyto reklamace máš řešit výměnou?
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Vadné pixely

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Doporučení nemáme žádné, každá závada se konzultuje zvlášť. Zatím jsme to s HTC konzultovat nemuseli :-) zařízení s vadným pixelem u nás zatím nikdo nehlásil.
Silvretta
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: stř pro 24, 2008 21:29
Zařízení: HTC Touch HD

Vadné pixely

Příspěvek od Silvretta »

Já jsem prodavače v Sunnysoftu poprosila, zda bych si mohla zakoupený přístroj ještě před zaplacením zapnout a zkontrolovat případně vadné pixely. Na černé ani zelené obrazovce jsem nic nenalezla a tak jsem si jej vzala. Ani po několikadenním používání jsem žádný neobjevila. Akorát když zapnu foťák, tak tam jden mám, ale jen u toho foťáku. Naštěstí s HDčkem fotit nebudu a tak mi to nevadí. Jen teď přemýšlím zda je to vadný konkrétní pixel a nebo je závada na nečem jiném. Když se na to dívám detailně, tak tam jsou vidět 3 proužky barev.
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

Vadné pixely

Příspěvek od spermosh »

to Silvretta > pokud se to projevuje jen u fotoaparatu, nebude to vadny pixel jako takovy, spis nejaka spinka nekde na cipu fotaku (anebo tam neco vadneho) - spis asi reklamace (me by to vadilo jen z podstaty veci, tez fotoaparat nepouzivam)
Silvretta
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: stř pro 24, 2008 21:29
Zařízení: HTC Touch HD

Vadné pixely

Příspěvek od Silvretta »

No kvůli tomuto se mi to reklamovat fakt nechce. Ničemu to neškodí a nechce se mi měsíc čekat na nový kousek.
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Vadné pixely

Příspěvek od hafush »

Kolik musí být vadných pixelů,aby to byla na oficialní reklamaci při tomto rozlišení. Já jsem našel 2 zhaslé červené pixeli a 1 bíle svítící na černé.
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

Vadné pixely

Příspěvek od spermosh »

to hafush > obecne,zalezi na prodejci (distributorovi) a vyrobci zarizeni
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Vadné pixely

Příspěvek od Tomáš Kubec »

To tedy nezáleží, oficiálně je to dané ISO normou. Teprve až pak záleží jak se k tomu staví výrobce.

Norma ISO 13406-2 - Jelikož se každý LCD displej skládá z minimálně 2,35 milionů subpixelů nebo tranzistorů (15"), není z hlediska výrobních technologií prakticky možné předcházet ztrátám pixelů.
Odpovědět

Zpět na „Hardware a výkon“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 hostů