GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Procesor, grafický akcelerátor, Wi-Fi, fotoaparát, správa paměti, GPS navigace...
Odpovědět
peter63
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 272
Registrován: čtv srp 31, 2006 14:52
Zařízení: HTC touch HD: rom Topix 3.5 wm 6.1, Afroradio 1.17

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od peter63 »

zaviest skusobnu dobu by bol uplne perfektny tah, najlepsie aj s celymi mapami...myslim si, ze crackeri to urcite ocenia :-D
radims69
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pát led 30, 2009 14:37
Zařízení: HTC Touch HD, ROM "kwbr Topix 3.5"

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od radims69 »

peter63:
Neni problem najit na webu mapu od ruznych firem k ruznym navigacnim softum. Nekdy se musi mapa "odemknout" ale to je jen formalita, ktera zabere 3 minuty. Stari map je tak do tri mesicu. Takze ja nevidim zadny duvod, proc by se meli vyrobci bat uvolnovat trial verze - naopak myslim si ze by to pritahlo vic "platicich divaku".
Shooter
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 312
Registrován: stř říj 22, 2008 21:08
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od Shooter »

Cau,
chtel bych se zeptat jakej program by jste doporucovali... pokud bych potreboval pomoci GPS merit ujetou(popr. uslou) vzdalenost, rychlost atd... takze takovej tachometr. Pokud by zvladl i navigovat vubec by to nevadilo.
Diky
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od Milan Pištělka »

jeden z nejlepších je Oziexplorer, na cykloturistiku k němu používám ještě GPS Cycle Computer
charli
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon dub 14, 2008 19:46
Zařízení: HTC Touch HD

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od charli »

Ahoj, v TT se mi nezobrazují satelity.Navigace běží stav gps ukáže souřadnice ale nezobrazí žádný satelit.Je to po flashi použil jsem z ofi stran HTC (Touch HD ROM 1.56.401.0(43972)WWE RADIO 1.13.25.24 protocol 52.62.25.34U ).Kolega zaregistroval totéž na Garminu.Trochu mě to zlobí.Nesetkal jste se s tím někdo.
Díky Charli
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od mike-biker »

A máš nastaven správně program? Tj. většinou "Jiný NMEA GPS přijímač, Baudová rychlost např. 9600 a port COM dle nastavení "External GPS"?
charli
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon dub 14, 2008 19:46
Zařízení: HTC Touch HD

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od charli »

Myslím si,že ano když nakonec naviguje.Ale pro úplnost mám v setting com4 baud rate 4800. V TT totéž.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od mike-biker »

Pokud nakonec naviguje, je připojení OK. Možná, že máš nějaké stínění, aktualizoval jsi Quick GPS? Mě se satelity poprvé chtají do 1min., pak již prakticky během sekund. Ale taky se mi stalo, že to dlouho vyhledávalo. :-(
charli
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon dub 14, 2008 19:46
Zařízení: HTC Touch HD

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od charli »

Quick gps aktualizuju,jen jsem občas v navigaci koukl kolik vidí satelitů-když déle načítal.Teď nezobrazí žádný (jako by nic neviděl)ale pak zafixuje polohu a jede.Když to běží takhle tak to jde.Teď se mi spíš stalo,že nenašel nic (v gpscyclo ukazoval 2sat.) ale ostatní stroje co tam byly Touch HD, E-ten X500+ běžely jak o život.Jelikož to nebylo poprvé přemýšlím o reklamaci ale nejhorší, že když ho pak zkusím třeba za půl dne tak jde.To je na reklamaci hloupé.Jenže když jsem v terénu a srovnám,že ostatní jdou tak mi to normální nepřijde a navíc když jde navigace doma tak to zas tak nutně nepotřebuju :-(
peter63
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 272
Registrován: čtv srp 31, 2006 14:52
Zařízení: HTC touch HD: rom Topix 3.5 wm 6.1, Afroradio 1.17

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od peter63 »

Mne GPS tiez obcas blbne. Ak zapnem GPS dalej od poslednej polohy (staci aj par km), tak jej to trva niekedy aj niekolko minut, kym nabehne. Ako keby data z quickGPS ani nepouzivala. Minule mi pocas jazdy GPS uplne vypadla. Musel som zastat a restartovat HD. O tom co mi GPS robila v lietadle som uz pisal. Pouzivam GPS tool a obcas GPS restartujem, niekedy pomoze SR. Oproti externej GPS, kt. som pouzival niekolko rokov nemozem inernu GPS u HD rozhodne nazvat spolahlivou.
Shooter
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 312
Registrován: stř říj 22, 2008 21:08
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od Shooter »

Pridavam se k tomuhle poslednimu problemu... pouzivam TT7 a scenar je asi takovej ze normalne zapnu GPS a chytne se behem chvilky. Kdyz ji pak ale vypnu a pak chci opet zapnout uz je to s nalezenim polohy problem. Bud to pise "Chybi zarizeni GPS" a strida se to se stavem "Cekam na platny signal" nebo druha moznost ze se to sice chytne ale hnedka to zase vypadne a to se porad opakuje(poloha se sice treba jednou za 5 vterin aktualizuje, ale mapa je seda(=poloha neni zafixovana) a kdyz se clovek podiva do prehledu satelitu tak vidi jak to vzdycky na chvili zmodra(=chytne se poloha) a pak zase ztrati.) Softreset to vzdycky zatim vyresil, ale komu se to porad chce delat. Jinak toto se nedeje uplne pokazde, ale vetsinou.
jarous.f
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát srp 14, 2009 21:19
Zařízení: HTC Touch HD, Samsug Galaxy tab

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od jarous.f »

Chtěl bych se zeptat, zda se GPSka sama vypne když se zavře program který ji používá, bez toho že by se vypla v nastaveních toho programu. V Googlemaps se zaškrtává použít GPS, v NoniPlot se aktivuje resp. deaktivuje. Jinak jenom asi zbytečně žere baterku. A dá se někde např. v registru poznat zda je aktivní?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od htcjirka »

Zbytecna obava,pri ukonceni programu neni GPS pouzivana,tudiz nezere baterii.
vendaf
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: čtv led 15, 2009 13:39
Zařízení: HTC TOUCH HD2

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od vendaf »

Mám s vyhledáváním satelitů stejný problém. Vše začalo flashnutím nové ROM 1.56...Používám TTN a do té doby bylo vše super. Nevím si rady.Snad někdo na něco přijde a poradí. Předem dík.
peter63
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 272
Registrován: čtv srp 31, 2006 14:52
Zařízení: HTC touch HD: rom Topix 3.5 wm 6.1, Afroradio 1.17

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od peter63 »

ako dlho si nechal hladat satelity? Skus tento program:

Kód: Vybrat vše

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=360477
musis restartovat GPS a potom dat Cold Start...nechas to asi 10min a malo by to slapat
daj vediet ako si dopadol
marecek65
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: sob kvě 30, 2009 8:54
Zařízení: HTC HD2 Leo

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od marecek65 »

All: Mal uz niekto problem s GPS v htc touch HD? Uz som vyskusal vsetko, ale zariadenie stale nema signal. Normalne mi pred tym fungovalo, pouzivam igo8 asi polroka, nemal som nikdy problem. Az vcera som si chcel najst nejaku adresu v igo8 a uz sa nepripojil. Vymenil som ROM, aktualizoval quick gps, nainstaloval utility resp. test na gps a proste mi to nefixuje satelity. V IGO mi pise, ze je pripojeny, hlada satelity ale nic nenaslo ani za 30 min, ked som isiel do prace. Igo mam najnovsiu verziu, ale asi to nubude tym, lebo ani v htc gps tool to nefunguje. Dufam, ze to nebude hardwarova chyba. Dakujem vopred za kazdu radu, ktora by pomohla vyriesit moj problem.
peter63
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 272
Registrován: čtv srp 31, 2006 14:52
Zařízení: HTC touch HD: rom Topix 3.5 wm 6.1, Afroradio 1.17

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od peter63 »

Stalo sa mi nieco podobne. Mal som asi vacsie stastie, mne pomohol HR. Obcas sa mi to este stane, ale staci uz len SR. Cital som este o jednej moznosti. Pripojit externu GPS. Ta nacitala satelity a tu internu to nejak ozivilo. Znie to divne, ale niekto to pisal, ze mu to pomohlo. Drzim palce.
marecek65
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: sob kvě 30, 2009 8:54
Zařízení: HTC HD2 Leo

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od marecek65 »

2Peter63:
Urobil som uz mozno 5 krat HR. Nemoze to byt hardwarova chyba, ze sa nieco odpalilo? IGO mi normalne fungoval, mal som najnovsiu energy rom. Este som bol prekvapeny, ako rychlo nacita satelity a celkovo v tejto rom sa spustal aj igo rychlejsie. Neviem co ma napadlo, chcel som zmenil page pool na 16, lebo enerdy rom ma az 26. Tak som to preflashoval, potom GPS este spustil, ale po najblizsom softreste, uz to neslo. Tak som vratil spat predchadzajucu rom a aj potom ine, ktore som pouzival, ale GPS nie a nie nabehnut. Dost ma to stve, lebo navigaciu casto pouzivam. Skusal som aj utility na gps, ktore su v energy rom, ale tam tiez nevidi satelity. Akoby bol modul gps mrtvy. Ako sa da konektnut externa gps? Nevidim na hd-cku vstup. Myslis cez bluetooth?
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od mike-biker »

Zkus použít GPS Gate od firmy Franson. Určitě to pomůže, někdy totiž zlobí porty a GPS Gate umí obsluhovat dvě zařízení. Takže zkus. :idea:
marecek65
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: sob kvě 30, 2009 8:54
Zařízení: HTC HD2 Leo

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od marecek65 »

dik, skusim a dam vediet.
Odpovědět

Zpět na „Hardware a výkon“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů