GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Procesor, grafický akcelerátor, Wi-Fi, fotoaparát, správa paměti, GPS navigace...
Odpovědět
peter63
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 272
Registrován: čtv srp 31, 2006 14:52
Zařízení: HTC touch HD: rom Topix 3.5 wm 6.1, Afroradio 1.17

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od peter63 »

Suradnice ukaze na zaklade GPS informacii, to je ok. Ale kompas ako taky nefunguje lebo ho dane zariadenie nema. HD2 ma digi kompas, kt. funguje mimo GPS. V podstate ako klasicky kompas.
Angie
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv čer 11, 2009 22:08
Zařízení: HTC Touch HD

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od Angie »

dvzd píše:Pokud ten kompas funguje na základě GPS, tak by měl samozřejmě správně ukazovat jen při pohybu, tedy alespoň při chůzi s chyceným signálem GPS a s přístrojem natočeným horní částí dopředu. Dej sem odkaz, ať ho také vyzkouším.
Zdravím, odkaz je na stránkách xda-developers a přímý link je : http://rapidshare.com/files/304246293/D ... omPass.cab" onclick="window.open(this.href);return false;.

-- doplnění předchozího příspěvku (pon led 11, 2010 16:34) --
peter63 píše:Suradnice ukaze na zaklade GPS informacii, to je ok. Ale kompas ako taky nefunguje lebo ho dane zariadenie nema. HD2 ma digi kompas, kt. funguje mimo GPS. V podstate ako klasicky kompas.
To je škoda, myslela jsem, že jde jen o čistě softwarovou věc... :-(
idiver9088
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: stř čer 10, 2009 11:04
Zařízení: HTC Touch HD

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od idiver9088 »

HD digi kompas nemá, tutíž obrazovka kompasu funguje pouze na základě dat ze chycených satelitů a samožřejmě jak se psalo, přístroj musí mít nějaký směr pohybu.
Garmin mobile XT, OziExplorer mají tyto obrazovky a iGo taky ukazuje světové strany směru pohybu.
morris92
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv srp 27, 2009 20:37
Zařízení: HTC Snap
Kontaktovat uživatele:

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od morris92 »

Zdravím. Mám problém s GPS. V iGO8 mi HD nechce najít satelity, sice mi to píše, že GPS je zapnuto, ale ani jeden satelit to nenajde, zkoušel jsem i jiné programy, i cyclocomputer, ale ani ten nejde. Zkoušel jsem všemožně nastavovat jak programy, tak system, ale nic nepomohlo. Zkoušel jsem hromadu ROMek, ale nic. Vyzkoušel jsem snad všechny Radia, ale bez úspěchu. Už si to přesně nepamatuju, ale mám takový pocit, že to začalo po flashnutí Dutty's HD V3.9 XT Turbo. (Ta měla v sobě radio 1.14.....) Používám Topix, ale jakmile jsem po nainstalování duttyho rom šupl zpět jakoukoli topix nebo i jinou rom, tak to GPS nemohu zaboha rozjet. Jo, ještě jsem zkoušel i různé PC i PPC programy na test GPS, všechny byly negativní. HW požkození moc nevěřím. Neví někdo co s tím ?? Za každou odpověď budu vděčný. Díky.
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od spermosh »

morris92: v prve rade bych si stahl informace o satelitech...potom bych zkusil jiny navigacni software, zkousel jsem TomTom a nejdriv to tez nenalezalo satelity, pak jsem nekde na netu nasel, ze musim zmenit typ pripojeni a nastavit GPS jakoby externi a pak to uz slo, asi nejaka Qualcomm specialitka...v posledni rade bych zkusil satelitni pozicovani pres Google Maps, funguje spolehlive a pokud nenajde polohu, obavam se, ze to bude hardwarova zalezitost
peter63
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 272
Registrován: čtv srp 31, 2006 14:52
Zařízení: HTC touch HD: rom Topix 3.5 wm 6.1, Afroradio 1.17

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od peter63 »

Ak to nerozchodis, preinstaluj radio alebo daj nove radio. Mne to pomohlo. Nepotrebujes HR, zalohu by som pre istotu urcite spravil.
morris92
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv srp 27, 2009 20:37
Zařízení: HTC Snap
Kontaktovat uživatele:

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od morris92 »

2peter63 : Radia jsem zkouešel instalovat všechny, co jsem našel na xda. Zálohu dělat nepotřebuju, po tak dlouhé době zkoušení všemožných věcí už v telefonu stejně nic nemám a nejdůležitější věci mám v PC.
2spermosh : Nainstaloval jsem Google Maps, dal jsem vyhledat radary, nechal jsem to asi 10minut, a nenašlo to ani jeden.
Zkoušel jsem i TomTom navigaci, nastavil jsem externí GPS, ale taky nic. Jediné co jsem nevyzkoušel bylo to stažení informací o satelitech pač nevím o co jde a kde to seženu.
Jinak moc děkuju za rady.
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od spermosh »

myslel jsem QuickGPS, ale v tomto pripade asi stejne nepomuze a obavam se, ze to vypada na hardwarovy problem...
morris92
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv srp 27, 2009 20:37
Zařízení: HTC Snap
Kontaktovat uživatele:

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od morris92 »

V tom případě, jsem to zkoušel, anižbych věděl co to je. Stáhl jsem to jako první, ale nic... No, stejně nechápu, co se může na džípíesce pokazit. Ještě před týdnem šla, teda aspoň našla satelity. Kdyby někoho ještě něco napadlo, tak sem s tím :).
zatím dík !
peter63
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 272
Registrován: čtv srp 31, 2006 14:52
Zařízení: HTC touch HD: rom Topix 3.5 wm 6.1, Afroradio 1.17

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od peter63 »

mne to chciplo v lietadle...pomohol mi vtedy hr. Druhy krat mi pomohol flash rom, kt. mala v sebe radio. Skusal gps tool? Urobit studeny start gps, mozno ozije.
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od spermosh »

napadlo me jeste otestovat funkcnost GPS pomoci CharCrossGPSTest (soucas EnergyROM treba) nebo tu GPSTool jak pise kolega vyse...jinak to vazne vidim na nejaky problem s hardware, pokud teda nemas zapnuty rezim Letadlo, jakoze snad ne...
peter63
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 272
Registrován: čtv srp 31, 2006 14:52
Zařízení: HTC touch HD: rom Topix 3.5 wm 6.1, Afroradio 1.17

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od peter63 »

GPS funguje aj v rezime lietadlo...osobne som to otestoval (aj v lietadle :twisted: )
morris92
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv srp 27, 2009 20:37
Zařízení: HTC Snap
Kontaktovat uživatele:

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od morris92 »

Režim letadlo mám vypnutý :)... AAAle, po celém dni první zpráva. nainstaloval jsem ten GPS Tool , dal jsem cold start a nic to nenašlo, tak jsem ho pak zapl znova a nechal to chvilku dýl a už to našlo satelity. Bohužel mi to nějak nechce zafixovat. Už i iGO8 mi nalézá satelity, ale ukazatel signálu je na nule.
Přílohy
ScreenShot1.Jpeg
Fix not available
(68.7 KiB) Staženo 695 x
GPS Test
GPS Test
ScreenShot1.Gif (9.83 KiB) Zobrazeno 7484 x
peter63
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 272
Registrován: čtv srp 31, 2006 14:52
Zařízení: HTC touch HD: rom Topix 3.5 wm 6.1, Afroradio 1.17

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od peter63 »

Skus este 1-2 restarty GPS, mala by ozit. Po restarte to nechaj aspon 10 min.
morris92
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv srp 27, 2009 20:37
Zařízení: HTC Snap
Kontaktovat uživatele:

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od morris92 »

Tak peter63 a spermosh, musím Vám oboum poděkovat :)... Problém je zcela vyřešen. Mám tam Topix 3.5 rom a 1.14.25.24 Radio a navigace šlape jak hodinky. V iGO8 spustím aktuální polohu a během cca 8 sekund už mám plný signál a satelitů hromadu, takže frčí i 3D. Zajimavý, že dokud jsem nestáhl ty informce z Quick GPS, tak to nechtělo nic najít. No, pro mě další výborná zkušenost s nevyzpytatelnými Qualcommy. V jednu chvíli mi bylo líto, že ho prodávám. Nechtěl jsem prodávat telefon s navigacemi, na kterém nejde GPS. Ale teď už budu klidnější. Takže díky za pomoc a ochotu !
peter63
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 272
Registrován: čtv srp 31, 2006 14:52
Zařízení: HTC touch HD: rom Topix 3.5 wm 6.1, Afroradio 1.17

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od peter63 »

Som rad, ze si to rozbehal. Co kupujes miesto HD?
morris92
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv srp 27, 2009 20:37
Zařízení: HTC Snap
Kontaktovat uživatele:

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od morris92 »

No, protože se blíží léto, šetřím na kolo. Navíc telefon jako je HD přes léto moc nevyužiju (leda na kolo jako navigaci, nebo profi tachometr). Spíš bych chtěl něco co dobře fotí i točí. Ovšem na zimu zas něco koupím. Už to bude všechno o hodně levnější, tak uvidíme. Hodně mě láká Android.
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od spermosh »

jj, me taky laka Android, ma ho bratr a slape jako hodinky (dokonce ho ani nema v "rootu") - takze muj dalsi phone bude Android - i vzhledem k tomu, ze je na linuxu (na ktery jsem zvykly a se kterym WM moc nespolupracuje) - a dalsi vec je, ze WM nejak usnulo na vavrinech, mam tam porad klasickou today obrazovku WM6.5 a nejak neni za co menit a kam jit dopredu, to u Androida se toho deje daleko vice
ale zpet k GPS, jsem rad, ze jsi to rozchodil, taky jsem netusil, ze funkce GPS zavisi na QuickGPS :-)
Shooter
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 312
Registrován: stř říj 22, 2008 21:08
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od Shooter »

Ja jenom abych pridal svoji zkusenost s QuickGPS. Souhlasim s tim, ze kdyz si ty informace stahnes tak to naskoci opravdu behem sekund. Ja driv kdyz sem se snazil chytnou i GPS bez toho tak sem tak po 5 minutach byl na prasky ze to nefunguje nicmene pozdeji jsem z pomerne dost zdroju ziskal informaci, ze kdyz nejsou k dispozici aktualni pozice druzic tak si je to musi primo od tech druzic ziskat a ze to trva v prumeru asi 10 minut, coz bych i pochopil a tak nejak me to cely zapadlo a musim rict, ze kdyz sem to pak zkousel tak po nejakejch tech 10 minutach plus minus... se to chytlo. V mem pripade to je teda TomTom ale to si myslim nehraje roli. Kazdopadne souhlas ze QuickGPS opravdu dela to, co ma v nazvu :).
peter63
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 272
Registrován: čtv srp 31, 2006 14:52
Zařízení: HTC touch HD: rom Topix 3.5 wm 6.1, Afroradio 1.17

GPS navigace - nastavení navigačních programů, problémy...

Příspěvek od peter63 »

Ja mam problem ak zapnem GPS inde ako som ju naposledy vypol. Staci niekolko km a aj napriek QuickGPS mu to trva dobru minutu. Inac do 10s vidi satelity. Mam aj externu GPS bez nejakho fixu a tej to trva vsade okolo 5min, takze HD je na tom stale dobre :tlem: .
Odpovědět

Zpět na „Hardware a výkon“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů