HTC Touch HD - výdrž

Procesor, grafický akcelerátor, Wi-Fi, fotoaparát, správa paměti, GPS navigace...

Je výdrž dle vašich představ dostačující?

Ano
24
24%
Spíše ano
41
41%
Spíše ne
12
12%
Ne
17
17%
Nelze jednoznačně posoudit.
7
7%
 
Celkem hlasů: 101

mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

HTC Touch HD - výdrž

Příspěvek od mike-biker »

Už jsem se na to ptal přímo v hlavním tématu, ale tam to bylo zcela ignorováno. Je to velmi důležitý faktor při rozhodování o koupi, proto vás prosím o vaše první poznatky. Pokud možno i popište, jak je přístroj vytížen. Thx všem ochotným! ;-)
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

Re: HTC Touch HD - výdrž

Příspěvek od Milan Pištělka »

uvedu příklad:
včera v 15:00 byl odpojen od pc, baterie na 100%
potom půl hodiny nastavování Yrga,
jeden hovor několik minut,
večer v hospodě dvacet minut surfování po internetu a chlubení se kamarádům
do rána nastaven budík
jeden krátký hovor
čtvrt hodiny testování příchozích hovorů při zapnuté navigaci TT7
jinak celé dopoledne zapnuto se staženým jasem,
teď je 13:00 a baterie je na 55%
to je oproti Diamondovi velmi slušné
Při rozhodování mezi HD a Xperií bych jednoznačně volil HD, protože Xperie je v podstatě také HTC a lze s ůspěchem pochybovat, že by měla Xperie dvojnásobnou výdrž a display na HD je úchvatný.
Uživatelský avatar
Mira96
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: pát lis 21, 2008 12:50
Zařízení: Sony Xperia Z1
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Mira96 »

Mám ho zatím dva dny, výdrž je vcelku dobrá - zatím ho stále proháním. Kdyby byla k mání nějaká utilita na snižování frekvence procesoru, výdrž by se určitě ještě zvýšila.
PS: K příspěvku předemnou: Lepší HD v hrsti, nežli Xperia v nedohlednu :)
PPS: To jsem ale netušil, že týden po nákupu HD bude Xperia k mání, avšak nikterak nelituji
JardaBar
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: úte lis 18, 2008 11:52
Zařízení: Xperia

Příspěvek od JardaBar »

Jak už jsem psal jinde. HDčko musí při rozumném používání vydržet i 4 dny. Když budeš furt surfovat (několik hodin) a pouštět videa (také řádově v hodinách), vydrží na jedno nabití den, max. dva.
Osobně mám takovou zkušenost, že pokud nějaké PDA vydrží zapnuté a používané (video, web) v kuse třeba 4 hodiny, pak při běžném užívání vydrží 4 dny. (velmi hrubý odhad)

Zpočátku budeš HD určitě využívat víc než třeba za měsíc, tak si myslím, že dobíjet budeš jednou denně či ob den. Určitě to není žádný velký držák, týden vydržet nemůže, tak mi vydrželo pouze MDA2 s větším nestandardním akumulátorem.

Až budem mít HD delší domu, napíšeme přesnější odhady, teď tomu drobečku nikdo nedá klid, si myslím, takže přesnou dobu výdrže jen hádáme :-).
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Příspěvek od mike-biker »

Tam je důležité, aby alespoň při plné práci vydržel jeden den. A koupit si nabíječku na baterky..V síti nebo v autě jí nabiju a pak z ní můžu 2-3x dobít mobil! 8-) . Zkusím popátrat...
Uživatelský avatar
krupica
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: ned srp 24, 2008 18:24

Re: HTC Touch HD - výdrž

Příspěvek od krupica »

Jsem bývalý (zne-)uživatel strojů: Loox410, TytnI, TytnII, Touch Pro..

Now 4 dny THC TouchHD:
- díky své práci jsem vždy využíval kapacitu baterii všech stojů během dne na 100% a vždy jsem musel dobíjet (auto, kancl)
- s výdrží jsem spokojený ... mé HD má zasebou minimálně 8-10 nabití.
- je jistě na tom nejlépe z výše jmenovaných
- při 48 voláních, 30 min intervalu GPRS mail down, cca 30 min. web, baterie po 10 hodinách končí...
- navigace 3,5 hodiny nonstop
- Wifi web prouzdání 2h15min.
- wifi download (s vypnutý displ.) 4,5h
Petr.Sybol
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon led 23, 2006 22:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Petr.Sybol »

Ve čtvrtek večer kolém 20té hodiny nabito na 100%, poté zhruba 2 hodinky Pocket UFO se zvuky a hudbou, stále zaplá Wifina.
Poté cca. 20min hraní Atomic Cannon.
Dále něco málo přes půl hoďku aktivně na Wifi (mám nastaveno neodpojování Wifi při usnutí, maily přes Operu, stažení a přečtení RSS zpráv, sem tam pokec na ICQ, aktualizace počasí).
Krátce po 23:00 vypnutí displaye, Wifi stále zapnutá, na pozadí ICQ.
Dnes ráno řvoucí budík.
Do nýnější doby stále zapnutá Wifi a na pozadí ICQ, proběhli 4 hovory, pár SMSek, celkově hovory 1hod 27min.

Baterie zbývá 42%

Počet full nabití od zakoupení v pátek 14.11. 4x, jinak přes připojení k PC průběžné dobíjení (instalace, synchronizace, apod.). Celkově jsem s výdrží spokojenej.
JardaBar
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: úte lis 18, 2008 11:52
Zařízení: Xperia

Příspěvek od JardaBar »

Velmi levné řešení pro ty, co potřebují aby se jim HáDéčko brzo neudusilo :o) ... http://www.gpsforless.co.uk/product_det ... p?id=15359
JardaBar
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: úte lis 18, 2008 11:52
Zařízení: Xperia

HTC Touch HD - výdrž

Příspěvek od JardaBar »

Vydržel jsem si s HD tolik nehrát, tedy používal jsem ho jen minimálně a zde jsou výsledky výdrže. Výsledek se dá brát za maximální výdrž. 4 dny HD asi nevydrží, to by musel ležet na stole :-). Zapisoval sem si časy jako blbec každý den ;-), tak snad to aspoň někomu pomůže při rozhodování.
Podsvícení bylo nastaveno na automat.

Doba výdrže: 3 dny

Zátěž/využití:
hovory: 65 minut
sms (příjem/odeslání): 25
přes WiFi na webu: 100 minut
přehrávání videa: 30 minut
práce v aplikacích a kopírování dat přes USB (bez dobíjení): 95 minut
počet pořízených fotograií: 7

Celkem hodin aktivní práce/telefonování: 4,8 hodin + fotografie + smsky
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Re: HTC Touch HD - výdrž

Příspěvek od hafush »

Zajímalo by mě jak je na tom HD s regulací světlocitlivým senzorem.
U Diamonda a PRO velmi často nastavoval maximální hodnoty podsvícení a tudíš si ho lidé vypínali a nastavovali ručně asi 50%. Když někdo bude chtít vyzkoušet,tak by to bylo super.
Stačí 1den nabít na 100% a večer se podívat na to kolik zbývá energie se zapnutým senzorem a 2.den pokud se podaří přibližně stejně vytížit s vypnutým senzorem.
Myslím si,že JardaBar s tím šetrným pokusem by získal možná ještě skoro celý další den. Což je Bomba 3,5-4dny.
Co je ale u těchto strojů důležitější je, že při velmi intenzivním používání (bez GPS) vydrží celý den.
Mong3R
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: pon lis 17, 2008 18:03
Zařízení: SGN II + Lumia 930
Bydliště: Ostrov (KV)

HTC Touch HD - výdrž

Příspěvek od Mong3R »

Jardo, sakra dobrá práce :smt023. Obdivuji, že se ti do toho chtělo :-D. Já bych nejvíce využíval GPS, WiFi, SMS, při volné chvilce buď filmy a nebo hry a normální práci :smt024 EXCEL, WORD, kalkulačku :smt017 , budík, BT pro přenos menších souborů a hudbu a i nějaký mail :salute: . Takže vlastně skoro vše, ještě jednou dobrá práce, mohu se dle toho pak řídit a už teď vím, že výdrž u mne bude daleko nižší. Samozřejmě GPS bude stále napájena :punk:
No a koukal jsem na ten odkaz a musím uznat super řešení, tedy alespoň mne se to tak jeví :salute:
Tobi777
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: stř lis 26, 2008 14:19
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: okolí Pardubic
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch HD - výdrž

Příspěvek od Tobi777 »

ví někdo o kolik je asi tak tlustší HDčko s dokoupenou baterií o větší kapacitě?Když dodávaj k baterii i větší kryt?díky za odpověď :-)
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

HTC Touch HD - výdrž

Příspěvek od hafush »

Ha , tak teď jsi mě dostal. Podle mě žádnou větší baterii neprodávaj. Odkaz výše byl na externí baterii.
Tobi777
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: stř lis 26, 2008 14:19
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: okolí Pardubic
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch HD - výdrž

Příspěvek od Tobi777 »

mrkni na tohle :-) http://www.mnshop.cz/zbozi-1462-baterie ... 00_mah.htm neni tam obrázek takže nevim..právě proto se ptám :tlem:
Tobi777
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: stř lis 26, 2008 14:19
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: okolí Pardubic
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch HD - výdrž

Příspěvek od Tobi777 »

Prosím, jak dlouho vydrží jen přehrávat hudbu?Nebo jen video?Nezkoušel to někdo?díky :P
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

HTC Touch HD - výdrž

Příspěvek od hafush »

Na tvém odkazu je neoriginální baterie firmy:Cameron Sino. Nevím jestli s touto firmou mají uživatelé nějaké zkušenosti.
Já pouze vím o tom,jak velké problémy měli uživatelé Diamonda s neoriginálními bateriemi,které prodával Sunnysoft 1800mAh. Baterie nevydržela o moc déle než originální 900mAh a ten nový zadní kryt byl za prvé z hrozně ošklivého nekvalitního plastu,který moc neseděl,vrzal a navíc ještě dokonale odstínil anténu interní GPS. ( lidé si museli zevnitř krytu nalepovat alobal...atd, aby jim GPS fungovala. Za druhé díky tomu byl Diamond neskutečně hnusnej (tlustej).
U HD si myslím,že díky větším rozměrům,kdyby narostla tlouštka,tak by byl ještě hnusnější.
Tobi777
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: stř lis 26, 2008 14:19
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: okolí Pardubic
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch HD - výdrž

Příspěvek od Tobi777 »

Takže bych si měl spíš pořídit nějakou externí nabíječku..?A jakou by si doporučoval?Spíš aby byla na AA baterie, protože podle mě nabíječky na cesty s vestavěnou baterií jsou k ničemu..jednou se vybije a konec..mohl bys poslat odkaz nebo něco? sry že otravuju... :-D šla by tahle? http://www.mnshop.cz/zbozi-984-power_pa ... stupem.htm
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

HTC Touch HD - výdrž

Příspěvek od hafush »

Záleží,jak moc potřebuješ být mobilní.
Já jsem spíše pecivál a vždy je na dosah třeba auto. Ale pokud má někdo zkušenosti,že výstupní proud z AA nabíječky je dostatečný,tak je to dobré řešení.
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

HTC Touch HD - výdrž

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Trošku se pleteš, baterie 1800 mAh pro Diamonda po třech nabytích vydrží opravdu dlouho, zpracování zadního krytu opravdu není nic moc (to je bohužel problém skoro všech vysokokapacitních komunikátorů a neoriginálních krytů), ale prostě pokud potřebuješ vzít PPC do terénu, tak svůj účel splní. Kryt nic neodstiňuje, jen v rohu kde je GPS je v originálním kus plechu, který u tohoto krytu nebyl. Na předvádění Diamond slečnám s touto baterií zrovna není :-)) ale na honění kešek je to celkem fuk :-) Těmito baterkami ztratí stylové PDA na své pomyslné kráse :-D
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

HTC Touch HD - výdrž

Příspěvek od hafush »

Ha konečně ten pravý. O kom se mluvívá....
Kdo jiný by mohl lépe poreferovat o bateriích Cameron Sino,než ten co je prodává.
Odpovědět

Zpět na „Hardware a výkon“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů