iPAQ 614c - Odesílání SMS zpráv z T-Mobile

Diskuze o komunikátoru HP iPaq 614
RDT
VIP
VIP
Příspěvky: 450
Registrován: úte dub 10, 2007 21:59
Zařízení: HTC HD7, Sony Vaio UX380N (100GB) a P92KS
Kontaktovat uživatele:

iPAQ 614c - Odesílání SMS zpráv z T-Mobile

Příspěvek od RDT »

EDIT: Právě jsem udělal to, co jsem měl udělat pravděpodobně jako první: Mluvil jsem s technikem HP, který mě ujistil, že se jedná o vlastnost některých kusů této série a na řešení se horlivě pracuje (v podobě nové ROM). Každopádně jsem si potvrdil, že nejsem jediný a že to ani nemůžu vyřešit. To mě uklidnilo. Jde o HW problém, tím se vysvětluje fakt, že jiné (neoficiální) ROMky nic nemění. Jde o vadu konkrétní série, proto se najdou uživatelé, kterým funguje vše bez problému. Byl jsem požádán o výrobní číslo zařízení a ujištěn, že nová ROM řešící tento problém by měla být k dispozici již zanedlouho. Při dotazu na konkrétní dobu (zda se jedná o týdny či měsíce) jsem nedostal odpověď. Takže uvidím, kolega si zatím pořídí O2 SIM kartu… Vrátit zařízení a doufat, že nové bude z „funkční řady“ asi nemá cenu.
____________________

Před nedávnem jsem vyzkoušel vybavený HP iPAQ 614c, výsledky byly nad mé očekávání… Po mém otestování ho začal používat kolega, ovšem za několik dní přišel s problémem, že se mu nedaří odesílat SMS zprávy. Ujistil jsem ho, že se jistě jedná o nějakou drobnost a případný problém za několik minut vyřeším (a ještě stihnu Dr. House...).

Předvedl jsem mu tedy názorně, jak odešle SMS zprávu. Zadal jsem své číslo, napsal text a odeslal. Ale ejhle! Jednoho nebo více příjemců nelze najít. Chcete přesto zprávu odeslat? Ano. Zvláštní. Kontroluji tedy zadané číslo, číslo střediska SMS zpráv a další nastavení. Vše se zdá být v pořádku, avšak problém přetrvává. Provedu tedy HR a začínám se cítit trapně (často řeším mnohem komplikovanější problémy a teď neodešlu SMS?), začíná Dr. House… Po čistém nabootování zařízení se již hláška s nenalezeným příjemcem nezobrazuje, zpráva spadne správně do Outboxu, kde však zůstává a do odeslaných se již nedostane. Po několika minutách (půl hodině) se zobrazí hláška, že zprávu nebylo možné odeslat. Zkouším několik dalších zpráv. Asi dvě (z deseti) se po této půlhodině na můj telefon doručí, ostatní ne. Mé překvapení se ještě násobí, jakmile zařízení oznámí, že musel být ukončen proces starající se o odesílání zpráv a zda chci odeslat hlášení Microsoftu. Kolega pochybuje o mých schopnostech, Dr. House už je nenávratně ztracen. Radím se se strýčkem Googlem a jsem překvapen, když nenalézám podobný problém. Kolega používá T-Mobile, z mé O2 SIM karty není problém zprávu z 614c odeslat. Může za to tedy T-Mobile! Volám na operátora a popisuji mu svůj problém. Dostává se mi odpověď („Cože? Váš telefon je značky HP? Ten my ale v nabídce nemáme. Vydržte na lince, kontaktuji technika…“). Technik sice neví, kde se v zařízení nastavují SMS zprávy, avšak zkontrolujeme spolu znovu číslo střediska SMS, které je samozřejmě správné. Technik kontroluje odeslané SMS zprávy z tohoto čísla a potvrzuje ty asi dvě (z těch asi deseti), které jsem dokázal odeslat. Spolu s technikem navrhneme vystavení nové SIM karty (neboť kolegova je jedna vůbec z prvních „Paegas“ SIM karet z minulého tisíciletí).

Tuto novou SIM kartu si kolega dnes vyzvedl a již mě informoval, že ani v prodejně T-Mobile (ani s novou kartou) problém nevyřešili. S kartami ostatních operátorů tento problém nenastává. Hlasové hovory i datové přenosy fungují bez problému, že bude problém s SMS by mě nikdy nenapadlo :roll:.

Než tedy budu problém řešit přímo s HP, chci se dotázat, zda někdo nemáte podobnou zkušenost, neboť se mi nepodařilo nikde řešení najít. Sám se stydím, neboť bych byl velice nerad, kdyby byla první kolegova zkušenost s Windows Mobile takto pokažena…

Několik zdůraznění:

- HR problém neřeší
- z ostatních operátorů SMS odeslat lze
- z kolegovy T-Mobile SIM karty na jiných zařízeních také
- operátor neví, čím to je

Teď mohu vyzkoušet neoficiální ROMku, nebo řešit problém s HP. Otázka je, co bude účinnější… No a nebo počkat, zda se nenajde uživatel, který zná řešení :wink:. Díky předem.

PS: Omlouvám se za tolik textu, ale musel jsem zmínit vše.
kissman
smartguru
smartguru
Příspěvky: 533
Registrován: pon čer 11, 2007 22:41
Zařízení: Lenovo P70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kissman »

paklize se ti ukonci proces ktery obstarava frontu sms zprav, hned je jasne ze siti to nebude (tomu napovida i neuspech reseni via HR) :) i kdyz to tak ze zacatku vypadalo, prehrat novou ofiko romkou popr neoficialni a problem by to vyresilo.

S TMobilem se resilo hodne problemu se SIM a je vseobecne znamo ze TMobile nedodrzuje standarty, povetsinou nesou vinu oba :) Je to jako ladit stranky pro vic exp jader :lol: GL, snad se podari
RDT
VIP
VIP
Příspěvky: 450
Registrován: úte dub 10, 2007 21:59
Zařízení: HTC HD7, Sony Vaio UX380N (100GB) a P92KS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RDT »

Ten proces spadnul asi dvakrát, ne pokaždé. Zkusím, zda něco nevyřeším přímo s HP, potom vyzkouším neoficiální ROMku.
kissman
smartguru
smartguru
Příspěvky: 533
Registrován: pon čer 11, 2007 22:41
Zařízení: Lenovo P70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kissman »

Zkus ofiko romku ;) HP se ti na hotline bude venovat, ale nic nevyresite ;)
RDT
VIP
VIP
Příspěvky: 450
Registrován: úte dub 10, 2007 21:59
Zařízení: HTC HD7, Sony Vaio UX380N (100GB) a P92KS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RDT »

No, ok, nejdřív tedy zkusím znova oficiální. Lze jí odněkud také oficiálně stáhnout? Na oficiálních stránkách se mi nedaří najít :???:.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

RDT: Mrkni sem.
RDT
VIP
VIP
Příspěvky: 450
Registrován: úte dub 10, 2007 21:59
Zařízení: HTC HD7, Sony Vaio UX380N (100GB) a P92KS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RDT »

Ano, to jsem již prvně našel také :-D. Pokud oficiální download není, nahraji tohle.

EDIT: Aha! On je tam odkaz i na oficiální. Ten jsem přehlédl. Díky.
RDT
VIP
VIP
Příspěvky: 450
Registrován: úte dub 10, 2007 21:59
Zařízení: HTC HD7, Sony Vaio UX380N (100GB) a P92KS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RDT »

Tak jsem úspěšně přehrál Bootloader, Windows Mobile 6 Professional a iPAQ File Store z verze 1.01.04 na verzi 1.01.04 a iPAQ WAN Radio Firmware z 0.88.00 na 0.88.00

Takže velká změna - vše je úplně stejné. Ale kdo by to byl býval řekl. Jdu vyzkoušet neoficiální WM 6.1 ROM... Uvidíme...

EDIT: Ehm... K updatu na WM 6.1 potřebuji neSDHC microSD kartu :roll:. Takovou tu teď nemám, taže dnes to už nenahraju... Oficiální update jde klasicky přes kabel.

EDIT2: Teď už jsem opravdu naštvaný. Do telefonu jsem vložil svou O2 SIM kartu a on náhle odeslal všechny SMS, které jsem se doposud snažil odeslat z té T-Mobilí SIM karty (a to i přestože jsem je už předtím vymazal z Ouboxu, z Draftsů i z Deleted Items).
kissman
smartguru
smartguru
Příspěvky: 533
Registrován: pon čer 11, 2007 22:41
Zařízení: Lenovo P70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kissman »

napis mi dyztak jeste na icq, neco vymyslime...
homi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: pon úno 05, 2007 9:52

Příspěvek od homi »

Jeste jeden napad:zkousel jsi poslat sms z jine T-mobile SIMky?
kissman
smartguru
smartguru
Příspěvky: 533
Registrován: pon čer 11, 2007 22:41
Zařízení: Lenovo P70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kissman »

Cetls prispevek vubec? :wink:
RDT píše:novou SIM kartu si kolega dnes vyzvedl a již mě informoval, že ani v prodejně T-Mobile (ani s novou kartou) problém nevyřešili
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Příspěvek od murder »

No já bych zkusil né z vyměněné sim, ale úplně z jiného účtu a tel čísla u T-mobile tak to podle mě myslel i "básník-homi"
bckp
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob črc 26, 2008 13:01

Příspěvek od bckp »

Zvláštní, sim kartu T-Mobile mám a podobné problémy se u mě ještě neobjevili... Jedu na neofiko rom od YEVG 1.4ce....
RDT
VIP
VIP
Příspěvky: 450
Registrován: úte dub 10, 2007 21:59
Zařízení: HTC HD7, Sony Vaio UX380N (100GB) a P92KS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RDT »

Ano, samozřejmě jsem zkoušel i jiné T-Mobile SIM karty, problém je stejný.

Dnes jsem si obstaral 2GB microSD, takže vyzkouším nahrát některou neoficiální 6.1 ROM.

EDIT: Tak jsem nahrál HP612_WM6.1_OS 5.2.20721 ROM. A hádejte, co se změnilo... Nic... Tedy kromě toho, že je polovina systému v čínštině a jsou jiné fonty... Nějaké další návrhy?
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Příspěvek od elcrys »

Jestli tě to potěší, tak na konkurenčním fóru je zoufalec s 914c, kterému nejdou SMS také odesílat:

http://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=31057

EDIT: Tu ROMku co sis nahrál tady pokuď vím nikdo nepoužívá, zkusil bych raději tuhle (v1.4):
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=79455
RDT
VIP
VIP
Příspěvky: 450
Registrován: úte dub 10, 2007 21:59
Zařízení: HTC HD7, Sony Vaio UX380N (100GB) a P92KS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RDT »

Sice je to 914c, ale přesto jsem rád, že nejsem sám :-D :roll:.

Vyzkouším ještě tedy tuto ROM, třeba to něco udělá...

EDIT: Vyzkoušel jsem a mám zajímavý poznatek. Pokud odešlu SMS do pevné sítě a poté uskutečním libovolný hovor, SMS se z outboxu odešle. Bohužel - ty určené do mobilních sítí ne.
RDT
VIP
VIP
Příspěvky: 450
Registrován: úte dub 10, 2007 21:59
Zařízení: HTC HD7, Sony Vaio UX380N (100GB) a P92KS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RDT »

Problém objasněn. Mluvil jsem s technikem HP. Výsledek je v prvním příspěvku diskuse.
plachow
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: stř zář 10, 2008 19:37
Zařízení: HTC Touch HD

Příspěvek od plachow »

Tak jsem si bohužel nevšiml těchto problémů a "rozšířil jsem partu". Mám 914c s T-Mobile kartou.

To PDAčko je naprosto super, akorát nemožnost odesílat ani přijímat SMS je samozřejmě dost issue, především bych se jaksi nedostal do banky :-)

Nevím, jestli máte stejné symptomy, ale u mě po odeslání SMS se PDA snaží cosi vysílat (hrká v reprácích), ale buď za chvíli napíše, že SMS nejde odeslat a/nebo spadne proces tmail.exe.

Máte někdo nějaké zaručené informace, jestli se s tím u HP něco děje, nebo ho mám vrátit? Moc se mi vracet k HTC Touch Pro nechce :-(
RDT
VIP
VIP
Příspěvky: 450
Registrován: úte dub 10, 2007 21:59
Zařízení: HTC HD7, Sony Vaio UX380N (100GB) a P92KS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RDT »

Mě ujišťovali, že vracet zařízení nemám, že problém bude vyřešen v co nejbližší době. Že bych se ale dozvěděl aspoň přibližné datum, to ne :roll:.

Prý mi přímo dají vědět, jakmile bude nová ROM k dispozici...
plachow
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: stř zář 10, 2008 19:37
Zařízení: HTC Touch HD

HP 914c neodesílá SMS

Příspěvek od plachow »

Já mluvil s technikem HP včera a prý ho mám vrátit...

No kdyby to fakt bylo nějak aktuální s patchem rád bych si ho nechal a poslal ten klump (HTC Raphael) do světa...
Odpovědět

Zpět na „HP iPaq 614“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 hostů