iPAQ 614c - Odesílání SMS zpráv z T-Mobile

Diskuze o komunikátoru HP iPaq 614
RDT
VIP
VIP
Příspěvky: 450
Registrován: úte dub 10, 2007 21:59
Zařízení: HTC HD7, Sony Vaio UX380N (100GB) a P92KS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RDT »

To nebude patch, ale celá nová ROM.
plachow
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: stř zář 10, 2008 19:37
Zařízení: HTC Touch HD

Příspěvek od plachow »

Tak jsem HP 914c vrátil do Alzáče. Ale zatraceně mi to je líto. To zařízení je fakt super, počínaje sice malým, ale dobrým displejem s citlivou plochou, konečně (po HTC) spolehlivou a přesnou GPSkou, super D-PADem, hw tlačítky (tlačítka na kalendář a mail, orgasmus!), solidní baterkou a klávesnicí, dostupnou bez otáčení. Paráda! Bohužel nefunkční SMS u "Business Messengeru" jsou dost issue :-) Pro ty, kteří nemají T-Mobile HP 914c doporučuju :-)

Když vydají rozumně novou ROM a nebo bude novej Palm W800 k světu, udělám Raphaelovi pápá :-)
SLACK
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř pro 17, 2008 1:05
Zařízení: HP iPAQ 614c

iPAQ 614c - Odesílání SMS zpráv z T-Mobile

Příspěvek od SLACK »

Zdravím,
minulý týden jsem si iPAQ pořídil a bohužel mě také odesílat sms z t-mobile sim nešlo...Po marné snaze novější simky jsem navštívil servisní středisko HP a tam mě suše oznámili, že o problému vědí, nikdo však neví, kdy a jakým způsobem se vyřeší, je to záležitost kusu od kusu, jeden to umí, druhý ne. Možnosti mě dali takové, že buďto změnit operátora, výměna za další kus nebo samozřejmě vrátit. Operátora se mě měnit nechce a tento iPAQ se mě opravdu líbí a i práce s ním je výborná, tak jsem tedy zkusil výměnu, takže si samotný přístroj bez baterie a krytu baterie technik vzal a poslal ho do Holandska, odkud by měl podle jeho informací do týdne přijít nový kus, tak se uvidí...Nerad bych se s ním musel loučit, kvůli tomuto nedostatku...

EDIT: Tak 18.12. mě přišel nový kus HP iPAQ 614c a u něj sms odesílat z T-Mobile už jde, takže jsem velice spokojen. Možná jestli tu vadu v odesílání nemají jenom ty kusy určené pro ČR - FB136AA#ABB, protože mě byl v rámci reklamace poslán model FA992AT#ABB dodávaný do řady států Evropy (vč. Slovenska) kromě ČR (viz: http://h18000.www1.hp.com/products/quic ... 3_div.HTML cca v polovině stránky) a s ním to šlo bez jakéhokoliv problému, lokalizace taky, rozdíl jsem v modelech nenašel, snad jenom cena- ta byla u modelů FA992xx vyšší než u FA136xx (na hpmarketu) když jsem ho kupoval.
Každopádně doporučuji tenhle PPC každému, kdo chce větší display, ale zároveň klasickou HW klávesnici z mobilu, aby ho šlo ovládat v pohodě jednou rukou - jednu mám zrovna v sádře tak se to hodí. Smart wheel je taky super...

Používej tlačítko Upravit. ziminix
plachow
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: stř zář 10, 2008 19:37
Zařízení: HTC Touch HD

iPAQ 614c - Odesílání SMS zpráv z T-Mobile

Příspěvek od plachow »

Zajímavé! Já jsem si po kolečku Kaiser - Raphael - 914c znovu pořídil Kaisera (tedy Tilta, klasický Kaiser se již nedováží). Ale i tak, 914c je natolik fajn PDA, že zvážím znovu koupi.
bobeshk
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř úno 11, 2009 20:32
Zařízení: HP iPAQ 914c

iPAQ 614c - Odesílání SMS zpráv z T-Mobile

Příspěvek od bobeshk »

Krucinál :-( - teda pardon, zdravím do fóra,
tak jsem další smolař v řadě - a hned trojitý! iPAQ 614 mně fungoval vcelku OK, až jednou zatuhnul a poslal jsem ho HP do servisu. Tam rozhodli o výměně přístroje a do týdne poslali nový. Bohužel, spedička balík cestou totálně zdevastovala, přišel mně přístroj s roztřískaným displejem. Tak jsem po dalších asi 14 dnech dostal iPAQ nový. Bohužel, mám tarif u T-Mobile a bohužel, se můj iPAQ nesnáší s jejich kartou a taky neodesílá SMS. Psal jsem do HP, ti mě nejdříve odkázali na T-Mobile, oni zase na HP, že to prý je problém některých SIM karet - mám dvě, TWIST a tarif, jedna stařičká ještě Paegas, druhé je asi půl roku. Pochopitelně, neodešlu SMS-ky z žádné.
"Jedna se o problem v kombinaci pristroju s OS Windows Mobile 6.0 a SIM kartami od spolecnosti T-Mobile. Celosvetove neni se SIM kartami zadneho jineho operatora takovy problem zaznamenan. Pokud Vam se vzniklou situaci nedokaze pomoci spolecnost T-Mobile, reste vzniklou situaci primo s reklamacnim oddelenim HP."

Tak jsem jim 2.2.2009 napsal, poslal kopie všech dokladů k přístroji, 3. února 2009 dostal odpověď: "Vaše reklamace je v řešení, o výsledku Vás budeme informovat v co nejkratším termínu.". Tak čekám na zprávu o řešení. Mezitím, když potřebuji odeslat SMS, tak kartu přestrčím z iPAQU do starého telefonu a pak ji zase vrátím.
Dotaz na podobně postižené - skutečně ještě tento problém nemá HP a T-Mobile vyřešený? Vždyž první příspěvek na toto téma je starý několik měsíců ! :-( Nechci tam dělat žádné zásahy sám, po výměně to je přístroj zcela nový od prosince 2008!
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

iPAQ 614c - Odesílání SMS zpráv z T-Mobile

Příspěvek od ziminix »

Bohužel, zatím toto vyřešeno nebylo a pravděpodobně už ani nebude.
bobeshk
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř úno 11, 2009 20:32
Zařízení: HP iPAQ 914c

iPAQ 614c - Odesílání SMS zpráv z T-Mobile

Příspěvek od bobeshk »

Moc děkuji, je fakt, že "hlavní" SIM-ku s tarifem mám v "klasickém" telefonu, v iPAQ-u bydlí TWIST. Koukám, že asi nejmenší zlo bude přejít s iPAQem na předplacenou kartu od jiného operátora - a vzhledem k tomu, že je přenositelnost i u předplacených čísel, tak nebude co řešit.
Bobeš

PS: Teda, že existuje jediný operátor na světě, který má s mým přístrojem problémy, zrovna ten, kterého používám - to už je pech!
SLACK
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř pro 17, 2008 1:05
Zařízení: HP iPAQ 614c

iPAQ 614c - Odesílání SMS zpráv z T-Mobile

Příspěvek od SLACK »

Taky si spíš myslím, že už se to asi nevyřeší...Já sem rád, že jsem jeden z těch štastlivců kterým to jde. Sice až s druhým kusem, ale jde to:)
bobeshk
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř úno 11, 2009 20:32
Zařízení: HP iPAQ 914c

iPAQ 614c - Odesílání SMS zpráv z T-Mobile

Příspěvek od bobeshk »

Tak jsem rezignoval - HP se 10 dní po sdělení, že je situace v řešení, neozval, včera jsem na dvě jejich mailové adresy psal - bez odpovědi, tak jsem rezignoval, dnes došel do prodejny Vodafone, vyzkoušel, že z jejich SIM-ky lze posílat SMS bez problémů a na místě podepsal převod čísla a odchod od T-Mobile. Měl jsem tam předplacenou kartu, tak mě změna operátora tolik nebolí, byť celý zbytek rodiny má T-Mobile.
Odpovědět

Zpět na „HP iPaq 614“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 hostů