HP iPAQ 600 Extended Battery + Foto

Diskuze o komunikátoru HP iPaq 614
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

HP iPAQ 600 Extended Battery + Foto

Příspěvek od jkubovic »

2 Fstring,
ano, ten udaj v Homescreen je naozaj kapacita baterie. Pri plnom dobiti baterie ma nejaku hodnotu, ktora postupne klesa az po vybitie baterie. Neviem preco, ale pri HP iPAQ 614 je to tak. Predtym som mal PDA Qtek 9100 a tam zase Homescreen ukazoval aktualny odber. Asi to zavisi od toho ake udaje zariadenie poskytuje.
Dalsi soft, ktory mi ukazuje kapacitu je napr. acbPowerMeter.
Inac dnes mi prisla nova 3200mAh bateria namiesto tej, co som poslal naspat ako reklamaciu. Tak uvidim :-)
So starou tenkou bateriou sa mi tiez PDA vypina pri hodnote niekde okolo 50%, ked pride nejaky hovor, alebo ked si chcem pustit nejaky film pripadne MP3. Kapacitu tej starej baterie mi ukazuje pri plnom nabiti len necelych 900 mAh (ale stav baterie 100%). Takze ked ukazuje stav baterie 50%, tak ma kapacitu asi len okolo 400 mAh co uz je malo a pri zvysenom odbere sa samozrejme PDA vypne :-)
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

HP iPAQ 600 Extended Battery + Foto

Příspěvek od Pipa »

pak ještě možnost jít na jistotku a koupit baterku od Mugen
http://www.mugen-power-batteries.com/hp ... black.html" onclick="window.open(this.href);return false;

tam to bude asi fungovat určitě a má dokonce 3400 mAh
Fstring
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: ned srp 10, 2008 17:20

HP iPAQ 600 Extended Battery + Foto

Příspěvek od Fstring »

jkubovic,

ako dopadol test kapacty? Pis, pis, nemozem sa dockat :).

Inak, ten Mugen je dost drahy - Pipa - poznas niekoho, kto ju ma odskusanu? Funguje to naozaj - oplati sa to? Ak by mala naozaj stabilnych 3400mAh, tak by to bolo na zvazenie...
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

HP iPAQ 600 Extended Battery + Foto

Příspěvek od Pipa »

Drahý to je, ale dle ohlasů na fórech by to měl být bezproblémový výrobce. Já tam objednal extend baterku na Streaka, taky drahá, ale prej to maká úžasně.
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

HP iPAQ 600 Extended Battery + Foto

Příspěvek od jkubovic »

2 Fstring
tak som zostal sklamany, kapacita sa ustalila zhruba na 1500 mAh. A posielat trikrat bateriu na vymenu na vlastne naklady kym by mi vratili peniaze sa mi zda predrazene.
Idem skusit ten Mugen, ak je pravda co pisu, tak sa to oplati.
Fstring
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: ned srp 10, 2008 17:20

HP iPAQ 600 Extended Battery + Foto

Příspěvek od Fstring »

jkubovic,

zial, tak funguju obchodnici z cinskymi fakmi. Rataju s tym, ze clovek nebude mat chut to stale dookola reklamovat. Mam podobne skusenosti, tiez som to radsej v takej situacii vzdal.
Daj potom vediet, co ten Mugen, ked si sa uz podujal na ulohu testovacieho jazdca :). Vdaka za Tvoju zasluznu cinnost :).
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

HP iPAQ 600 Extended Battery + Foto

Příspěvek od jkubovic »

Ahojte,
tak uz mam bateriu Mugen - nema sice 3400 mAh, ale len 3000 mAh (je to vidiet aj na stitku na fotke z ich e-shopu),
ale vyzera naozaj dobre.
Hned po rozbaleni som bol prekvapeny podrobnym navodom, ako novu bateriu naformatovat - to som zatial pri ziadnom vyrobcovi nevidel. V strucnosti prvych 4-5 nabiti ma byt pri zapnutom zariadeni a 8-12 hodin, aj ked uz zariadenie hlasi, ze je bateria nabita. Potom so zariadenim normalne pracovat a dat nabijat hned ako zariadenie oznami, ze je slaba bateria. Nikdy nevybijat az do 0%!!! Takto som zhruba vzdy postupoval doteraz pri vsetkych mobiloch (aj ked niekedy sa vybitiu na 0% nedalo vyhnut)a nikdy som nemal s bateriami problem, az teraz pri tych cinskych nahradach.
Ale spat k Mugen - aj ked je to tiez cinsky vyrobok, vyzera byt naozaj kvalitny - vcera rano okolo 6:00 som iPAQ odpojil po 12 hodinach z nabijacky a dnes prave o 10:30 (teda po viac ako 28 hodinach) mam stale stav baterie na 100% !!!! V priebehu dna som mal asi 15 minut hovorov, cital som nejake SMS-ky, stahoval par e-mailov a pocasie. V noci (asi 7 hodin) bol iPAQ vypnuty.
Po takomto pouzivani by bola normalna bateria uz len na nejakych 80%, mozno aj menej.
Tak uvidim ako sa bude bateria spravat dalej, hlavne ako sa ustali po tych piatich nabijacich cykloch.
Aj zadny kryt je spracovany kvalitne. Farba je rovnaka ako zvysok tela zariadenia a co je hlavne, sedi pevne, nehybe sa, nema ziadnu volu, co sa o krytoch dodavanych s lacnymi bateriami neda vobec povedat.
Takze vravim, som prijemne prekvapeny, zatial len spokojnost.
Fstring
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: ned srp 10, 2008 17:20

HP iPAQ 600 Extended Battery + Foto

Příspěvek od Fstring »

jkubovic,

vdaka za info. Som rad, ze uz je to ok. Asi do toho tiez pojdem, aj tak nemam velmi na vyber, kedze nechcem este iPaq posielat do dochodku...Objednaval si zo shopu, co sem nalinkoval Pipa?
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

HP iPAQ 600 Extended Battery + Foto

Příspěvek od jkubovic »

Ano, z toho linku, platba cez PayPal bola nieco cez 48€.
Pri objednavke pouzi PROMO kod na zlavu 5%, je to 5off2011 :-)
Inac po troch dnoch mam stale na ukazovateli 100% :-)
Zrejme iPAQ berie vsetko nad 1590 mAh (original bateria) ako 100%
Takze ked mi zacnu konecne ubudat percenta, budem vediet, ze mi este zostava kapacita ako s original bateriou.

-- doplnění předchozího příspěvku (stř úno 23, 2011 9:20) --

Poculi ste uz nieco o zazracnej baterii? :-)
Ludkovia, ja to nechapem, uz je to OSMY den, co som zvesil iPAQ z nabijacky a stale mam na ukazovateli 100% !!!!!
Je pravda, ze mobil na noc vypinam, ale aj tak, normalne by som uz 2x nabijal.
Tie Mugen baterie naozaj nemaju chybu!!!!

-- doplnění předchozího příspěvku (pát úno 25, 2011 14:07) --

No takze bateria mi vydrzala na jedno nabitie 10 dni, co je naozaj super.
Potom sa skoro 6 hodin nabijala.
Fstring
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: ned srp 10, 2008 17:20

HP iPAQ 600 Extended Battery + Foto

Příspěvek od Fstring »

Tak uz som aj ja konecne objednal :)
jkubovic - pouzil som tvoj kupon :), vdaka.
Btw., Mugen stale slape ako sa patri?
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

HP iPAQ 600 Extended Battery + Foto

Příspěvek od jkubovic »

Ano, ide v pohode, nabijam raz za tyzden.
Akurat mam stale stav baterie na 100%, neviem, ci to bude chyba iPAQ-u alebo baterie, patrat po tom a reklamovat sa mi vsak nechce, som rad, ze mam konecne bateriu s nadstandardnou vydrzou :-)
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

HP iPAQ 600 Extended Battery + Foto

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Nevím jestli s tím ukazatelem stavu baterie něco uděláš, některé PDA mají problém rozpoznat stav vysokokapacitních baterií. Má s tím problém konkrétně dost Asusů.
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

HP iPAQ 600 Extended Battery + Foto

Příspěvek od Pipa »

Tak PDA to nebude, origo HP extend baterka ukazovala dobře. Takže to je o elektronice baterie. To samé mám na Streaku s extend baterkou od Mugenu, tam to neukazuje stále 100% ale spíš se baterie jakoby vybije rychlostí normální baterie - ale má potom pořád ještě spoustu energie i když to ukazuje že nic nemá, na android jde ale stáhnout prográmek kde ukazuje procenta na bázi napětí takže to docela sedí. Zkusit pohledat jestli podobnej prográmek není pro WM.
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

HP iPAQ 600 Extended Battery + Foto

Příspěvek od jkubovic »

Vyskusal som niekolko programov, ale ani jeden nepomohol.
Ako sa vola ten soft pre Android, je to sice mala pravdepodobnost, ale co ak maju verziu aj pre WM?
Fstring
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: ned srp 10, 2008 17:20

HP iPAQ 600 Extended Battery + Foto

Příspěvek od Fstring »

Uz ju mam aj ja,

v Pondelok som ju nabil a odvtedy mi este stale ukazuje 100% :grin:
Telefon na noc nevypinam a dost casto sa vyskytujem v oblasti, kde je takmer nulove pokrytie = telefon sa zapina na plny vykon (Akurat som zatial este neriesil navigaciu, ale inak rozdiel oproti origo baterke je priepastny, takze..:) ). Z toho mi zatial vychadza, ze ten Mugen fakt stoji za to objednat..

Btw., co sa tyka indikacie kapacity - maju podla vas tieto akumulatory taku istu elektroniku, ako napr. notebookove? Nevyznam sa v tom extra, ale myslim si, ze akurat telefon dokaze merat napatie a to by tomu akurat tak zodpovedalo. Asi elektronika telefonu nepocita s takou kapacitou.., to napatie zacne klesat pri takej kapacite o dost neskor o nejake meratelne hodnoty. Inak, mne by sa tiez pacilo, keby to zobrazovalo realnu kapacitu, ale co uz. Ak to bude klesat zo 100% este dva dni, ako pisal jkubovic, tak sa to da ustrazit..

-- doplnění předchozího příspěvku (sob bře 26, 2011 17:33) --

Este ma tak napada,

nie ze by som uz potreboval nabijat - stale 100%,

ale s nabijanim to bude asi podobne - pravdepodobne bude indikator telefonu ukazovat 100% nabitie daleko skor, ako bude mat baterka naozaj plnu kapacitu ?!? Ale zase, nechat telefon celu noc na nabijacke asi nijako nevadi..

-- doplnění předchozího příspěvku (ned bře 27, 2011 11:50) --

Tak mi usmev zamrzol :-(

inak, k tej indikacii nabijania - niekedy mi to pali pomalsie - samozrejme na telefone su indikacne LED-ky, ktorymi sa da riadit.

Ale k veci - rano, cca o 2:00 som nasiel telefon vypnuty (?!?), hoci naposledy, ked som s nim nieco robil, mal stale na ukazovateli 100%. Po zapnuti zacal nabiehat, ale zhasol este na modrej, startovacej obrazovke (zaciatok, kde sa zobrazuje ver. firmware, atd). Na druhykrat zasiel po zelenu obrazovku (logo Windows mobile) a znovu sa vypol. Tak som ho nahodil na nabijacku a aj na nej nabehol az cca na 4-ty pokus a po chvili skusania sa zase vypol. Napadlo ma, ci nie je prehriata baterka - ked som ho prvykrat (po tom samovolnom vypnuti) zapinal, zacal mi nabiehat IGO 8, tak ma napadlo, ze som ho este niekedy cez den omylom zapol a na vine je teda IGO - je to velky zrut a myslel som, ze to prehrialo ten aku. Tak som nechal chvilu baterku "vychladnut", aj na dotyk bola mierne tepla. Potom som ho, po zapnuti odpojil od napajania a chvilu skusal, naco sa zase vypol. To ma uz utvrdilo, ze asi bude predsa len vybity. Napichol som ho na nabijacku a znovu zapol - lenze - ukazovatel nabitia bol stale na 100% a telefon v zapnutom stave vobec nenabijal, dokazom bolo, ze po chvili pouzivania (na nabijacke) sa opat vypol. Nakoniec mi nezostalo nic ine, len ho nabijat vo vypnutom stave (s tym, ze porusim navod na pouzitie). Nabijal sa nieco dlhsie ako 6,5 hodiny (ledka presla z cervenej na zelenu). Zatial ho nechavam vypnuty na nabijacke, pretoze kedykolvek ho zapnem, nabijanie sa prerusi a vlastne potom tych 8-12 hodin nabijania nedosiahnem.
Teraz by ma zaujimalo, ako to funguje pri vypnutom telefone - cely management nabijania riadi samotna baterka a telefon sa jej do toho nepletie? Je jasne, ze v tych rezimoch je rozdiel, ale aj tak celkom nechapem, preco v navode sa pise, ze tych prvych 4-5 cyklov "nabijat pri zapnutom zariadeni", lebo predpokladam, ze ci uz telefon, alebo elektronika baterky - po dosiahnuti full kapacity nabijanie prerusi.
Este taky postreh - predtym som si to nevsimol - zakazdym, ked sa telefon vypol, myslim ze bez ohladu na to, ci bol na nabijacke, alebo len bat. - zelena LED-ka blikala dalej, akoby bol zapnuty, len tel na nic nereagoval a po zapnuti startovacieho tlacitka zacal vzdy bootovat odznovu, cize bol vypnuty, ale zelena ledka blikala.

Takze, aby som to nejako uzavrel - vychadza mi, ze zblbla elektronika baterky - skusal som telefon zapnuty s povodnou baterkou a vsetko, vratane indikatora kapacity fungovalo normalne, telefon zacal hned nabijat aj v zapnutom stave, atd.
Zostava mi len dufat, ze teraz je Mugen nabity a bude normalne fungovat (btw. - mam ho nechat nabijat ten zvysok (cca 5 hod., podla navodu) vypnuty, alebo zapnut ?) Mozno sa nejako ten aku naformatuje, ale zacinam mat mierne obavy. Uvidim, ako sa bude vybijat tentoraz. Prinajmensom dosledok tohoto stavu u mna by bol, ze telefon budem moct nabijat iba vypnuty..:-(

Btw., jkubovic - tebe po tych osmich dnoch zacali percenta na ukazovateli kapacity ubudat a telefon si rucne vypol po tom, co ta upozornil na nizky stav akumulatora?

-- doplnění předchozího příspěvku (pát dub 01, 2011 16:53) --

Tak uz si mailujem s chlapikom so supportu Mugenpower,

zatial mi odporucil stiahnut "battery reader apps", ale nespecifikoval ake, tak som mu poslal specification request..
peter353
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv úno 11, 2010 10:56
Zařízení: HP iPAQ 614C

HP iPAQ 600 Extended Battery + Foto

Příspěvek od peter353 »

A s touto nemá niekto skúsenosti ? Či je to naozaj originál....
http://www.htcshop.sk/prislusenstvo/pri ... tab-link-1" onclick="window.open(this.href);return false;
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

HP iPAQ 600 Extended Battery + Foto

Příspěvek od Pipa »

To co je na obrázku je opravdu originál 1590mAh. Ale to je standardní baterie.
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

HP iPAQ 600 Extended Battery + Foto

Příspěvek od jkubovic »

No mne po tych 8 dnoch telefon vyplo, bateria neklesala, bola stale 100%. A pri nabijani musi byt telefon bud vypnuty alebo uspaty, inaksie nenabija. Po vyse 6 hodinach sa rozsvieti zelena, ze je bateria nabita. To znamena, ze elektronika nabijania sice funguje, ale nerozumie si s PDA. Taktiez som pisal na technicku podporu a tiez mi odpisali ze mam skusit nejaky softver na zistovanie stavu baterie. Tak som im odpisal, ze som ich skusil uz niekolko a stale nic, ze ak maju na mysli nejaky konkretny, nech napisu aky.
Na to mi chlapik odpovadal, ze to postupuje ich technickemu oddeleniu a do tyzdna sa mi ozvu. Vcera preslo 10 dni a nic, tak som mu pisal, ze sa mi nikto neozval. Dufam, ze po vikende sa ozvu.
Ale tak ci tak vydrz tejto baterie je neporovnatelna s tymi, ktore su ponukane ako neoriginalna nahrada na trhu. Len ta diagnostika stavu je nejaka pomylena.

-- doplnění předchozího příspěvku (sob dub 16, 2011 12:53) --

peter353
Pozor! Na obrazku maju sice original bateriu, ale poslu Ti cinsku nahradu s kapacitou max 1100 mAh, aj ked bude mat napisane, ze 1600 mAh. Mne to tak urobili, nastastie boli ustretovi a po par vysvetlujucich e-mailoch som im ju poslal naspat a vratili mi peniaze.
peter353
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv úno 11, 2010 10:56
Zařízení: HP iPAQ 614C

HP iPAQ 600 Extended Battery + Foto

Příspěvek od peter353 »

Dík, to som aj predpokladal. Ušetril si mi peniaze a nervy. Dá sa ešte vôbec niekde zohnať originálna batéria alebo neorig. s podobnou výdržou? Mne by úplne stačilo aby mi vydržala 1 - 2 dni. Jednu som kúpil na batteryshop (nejakú T6) a je horšia ako 2-roná originálna.
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

HP iPAQ 600 Extended Battery + Foto

Příspěvek od Pipa »

přesně, T6 je shit, taky jsem ji kdysi koupil jako druhou baterii, ale nevydržela skoro nic, takže jsem ji v podstatě novou rovnou vyhodil

jinak extend baterku jsem měl origo a ta fungovala bez problému včetně ukazatelů nabití, ale ta už se asi nesežene
Odpovědět

Zpět na „HP iPaq 614“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů