Prehrievanie Ipaq 614

Diskuze o komunikátoru HP iPaq 614
Martin@
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: ned srp 10, 2008 10:23

Příspěvek od Martin@ »

To cislo je pre SR a povedal som ze sa prehrieva pri WIFI+SKYPE a potom spadne a musim na dva krat restartovat. Dost volam cez SKYPE a stve ma to.
Johny-D
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 63
Registrován: pát dub 04, 2008 6:53

Příspěvek od Johny-D »

děkuji za informace
Martin@
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: ned srp 10, 2008 10:23

Příspěvek od Martin@ »

Tak uz mam vymeneny Ipaq 614c. Zatial testujem, ale vyzera ze to bude OK.
HP uctiva poklona :-)
lamauser
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pon črc 07, 2008 8:11

Příspěvek od lamauser »

Aj ja .... dnes popoludni mi bol doruceny ... zatial prebiehaju "stolne" testy - od 16 00 zapnuta navigacia (IGO 8), podsvietenie na max, zapnute WIFI, pripojene v nabijacke , bateria sa nabila z nejakych 30% na maximum .... zohriatie je pozorovatelne, ale je konstantne , citlivost GPS vyzera potesujuco, s fixaciou ziadny problem .... zatial bezi na WM6 origo ... oproti predchadzajucemu modelu FB136 sa mi tento zda o nieco sviznejsi aj pri original ROM .... Snad to nie je len subjektivny pocit :???:
Martin@
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: ned srp 10, 2008 10:23

Příspěvek od Martin@ »

Presne tak, aj ja som to spozoroval - je rychlejsi a tiez na WM6. Dalej pri chode na zdroj ide procak iba na 312 MHz, 136-tka isla na 520. To bude asi riesenie na prehrievanie pri nab.
Neviem ci sa mi to len zda, ale display je mierne do zlta, mozno je to len moj pocit. WI-FI + SYPE volanie 1 hodina - vydrzal. Zatial OK.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Příspěvek od elcrys »

Jak už jsem tady dříve psal, tak u mojí FB136AA také při chodu na zdroj (s nebo bez baterky) běží procesor na stabilních 318MHz, takže to asi nebude ono řešení přehřívání. Ale souhlasím s tím, že je docela dobře možné, že řešení není v HW, ale v SW. Možná, že vývojáři provedli nějaké úpravy v nových ROMkách, které jsou v nových strojích už od výroby a např. při dosažení vysoké teploty se procesor sám podtaktuje, nehledě na jeho vytížení. Tím se rapidně sníží odebíraný proud a ochladí se jak procesor, tak i baterie, která je také významným zdrojem tepla.
Martin@
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: ned srp 10, 2008 10:23

Příspěvek od Martin@ »

Presiel som uz na WM6.1, pripojim na zdroj a hups - procesor 520 MHz.
Urobil som maly test.
Nainstaloval som XCPUScalar a nechal som IPAQ bezat na 520 MHz aby sa zohrial, potom som podtaktoval na 208 a on sa pri chode na zdroj sam ochladil. Po celu dobu som mal pustenu WIFI. Este dodam, ze aj pri vyssej teplote sa IPAQ choval standardne.
Johny-D
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 63
Registrován: pát dub 04, 2008 6:53

Příspěvek od Johny-D »

u těch nových ipaqu máte verzi fb136aa?
Martin@
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: ned srp 10, 2008 10:23

Příspěvek od Martin@ »

Ja mam FA992AA#ABB.
Johny-D
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 63
Registrován: pát dub 04, 2008 6:53

Příspěvek od Johny-D »

Ahoj, to je zajímavé, dnes mi přišlo hp z reklamace, ale ta verze fb136aa, nicméně nějaké změny jsem již vypozoroval, například při vybité batérce mi to píše po startu pda že je vybitá, že se přístroj za 10s vypne, mám tam novější fw, musím ješte otestovat zda se bude přehřívat, pak dám vědět
hxg614
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 70
Registrován: sob bře 15, 2008 16:26

Příspěvek od hxg614 »

Mne došlo PDA z reklamácie pred 2 týždňami a došlo mi FA992AA#ABB. Pôvodný som mal s verziou 1.00.03/0.88, tento nový už je 1.00.04/0.88. Netuším ale, aká tam je zmena, už ho nepoužívam, je v krabici a čaká na vianoce - skončí u niekoho ako danajský dar...
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Příspěvek od elcrys »

Johny-D píše:Ahoj, to je zajímavé, dnes mi přišlo hp z reklamace, ale ta verze fb136aa, nicméně nějaké změny jsem již vypozoroval, například při vybité batérce mi to píše po startu pda že je vybitá, že se přístroj za 10s vypne, mám tam novější fw, musím ješte otestovat zda se bude přehřívat, pak dám vědět
Já mám také FB136AA - jeden z prvních a to co píšeš s baterií je záležitost updatu na novější FW, který mám taky. Je zajímavé, že ač mám jeden z prvních modelů, tak se mi ho ještě nepovedlo přehřát (a že jsem to zkoušel :)). Mám silně podezření, že přehřívání není záležitostí samotného telefonu, ale spíše baterie a softwaru. Už od začátku se mi nezdála verze, že je to způsobeno starou základní deskou v telefonu. Přece jenom pozměnit tak důležitou součást, když už výroba běží není nejjednodušší.
Uživatelský avatar
xjanosik
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: stř čer 04, 2008 13:09
Zařízení: Htc Diamond 2, Ipaq 614c,

Prehrievanie Ipaq 614

Příspěvek od xjanosik »

Kedže som to tu založil tak to i ukončím :-D :-D :-D

Slabá výdrž u 614c bude či budeme mať inú bat. alebo budeme na 6.1. Ak chcete aby v lete fungovala navigácia viac ako 2-3hod. tak ho nemôžte mať na slnku.
Pretaktovanie pomohlo len na predlženie nevyhnutného a batéria to tiež iba predĺži iba pokiaľ sa nevybije.
Kritické teploty vyhadzuje už iba pri niektorých 614 a je to podmienené podľa zistení viacerých (a musím súhlasiť ;oI ) batériou. Tel vyp. alebo zap. iba predĺži dobu použitia, ale iba málo ( to isté platí i pre wifi či BT).

Takže, vyhýbajte sa slniečku :twisted: :twisted: (tento model sa nerád opaluje).

PS: očakávam, že v lete bude návšteva tohto tématu frekventovanejšia.
xkovi
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv led 31, 2008 14:31

Prehrievanie Ipaq 614

Příspěvek od xkovi »

Moje zkusenosti jsou takove, ze slunicko - aspon z hlediska venkovnich teplot - nebude asi tim hlavnim problemem. Prehrati vedouci k preruseni nabijeni me postihlo jiz loni na podzim, kdyz jsem jel z Krkonos, faktem je, ze bylo slunecno a jeste bych veril, ze holt i slabe podzimni slunicko dokazalo pres predni sklo rozzhavit muj iPAQ natolik, ze se prestal nabijet.

Ovsem ted v polovine brezna jsem byl v Jizerskych horach, teplota byla kolem 0 a pri ceste zpet do Prahy se mi nekde kolem Mlade Boleslavi, zhruba po hodine jizdy, kdy venku rozhodne slunce nesvitilo, ba dokonce prselo a ja nijak extra v aute netopil - nebo aspon pda urcite bylo diky prisavce na prednim skle mimo dosah jakehokoli mista, odkud by na nej snad foukal teply vzduch. Po teto zkusenosti jsem se jej rozhodl reklamovat, zitra by si pro pda mel prijet kuryr - operatorka HP v patek pri mem telefonatu byla velmi prijemna a ani naznakem nic nenamitala, jak kdyby to jiz znala a zcela automaticky me pouze informovala, ze pda mi bude do cca tydne vymeneno, tedy ze mnou uvadenou chybu nijak nezpochybnovala a ani nenaznacila, ze by snad pda melo jit nejprve nekam na diagnostiku a teprve pote by se uvidelo - coz by me asi nastvalo, protoze moc dobre znam typicke vyjadreni servisu "pri testovani se zavada neprojevila".

Cili minimalne u me prehrivani vedouci k preruseni nabijeni nebylo primarne z duvodu slunicka praziciho na pristrojovku!!! Doufejme, ze nove pda bude v poho a jiz z nove serie, nebot nyni mam FB136AA#ABB. Jedno pozitivum to precijen ma - z WM6.1 jsem pro jistotu nejdrive downgradoval na WM6, no a kdyz uz jsem zjistil, ze jsou k dispozici i pomerne stabilni betaverze WM6.5 (21202 Beta 3.05), hned jsem to vyzkousel a mohu prohlasit, ze i pres urcite chybky to jiz neni vubec spatne a na vyreklamovane pda hodlam rovnou 6.5 dat... :-D
vlakx
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: úte kvě 06, 2008 8:43

Prehrievanie Ipaq 614

Příspěvek od vlakx »

mne sa 614tka nepriehrivala mam ju cca rok
ako som nahodil 6.5 tak sa mi zacala varit pri nabijani a navigacii pod celnym sklom po 10-20 minutach.
Prehodil som spat na WM 6.1 a problemy skoncili.
Upgrade na 6.5 vynecham :)
Mamut
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: ned čer 01, 2008 19:22
Zařízení: HP iPAQ 614c, WM6.5
Bydliště: Hradec Králové

Prehrievanie Ipaq 614

Příspěvek od Mamut »

Me teda 6.5 jede korektne, naopak bych rekl ze je pro provoz iPAQu zatim nejlepsi. Ale co se tyce prehrivani dostala me hlaska kdyz jsem byl venku(WM 6.1), bylo sotva 5°C: iPAQ nejprve zahlasil ze ma 100% baterie(pritom v chladunu bezne kapacita klesa) ikdyz mel predtim asi 40. A potom ohlasi kriticke prehrati baterie a vypnul se - byl uplne studenej :grin: tak sem nahodil spatky 6...
Uživatelský avatar
xjanosik
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: stř čer 04, 2008 13:09
Zařízení: Htc Diamond 2, Ipaq 614c,

Prehrievanie Ipaq 614

Příspěvek od xjanosik »

Tak a sú tu opäť teploty nad 20. A kritický stav sa vrátil. Dal som CZ verziu 6.1 B5 a bateria na 50% v aute a po 15min. prehriata , že som skoro neudržal v ruke a samozrejme vypnutie.
Skúsil som i inú batériu, a takiež sa začína prehrievať, rozmýšlam že urobím tunel s klimatizácie na chladenie.

Odporúčam, zbavte sa tohto zariadenia. Spolahlivosť pri navigácii vzhľadom na túto chybu je neprehľadnuteľný.
Prešiel som na Diamond 2, a až teraz som zistil čo je to PDA. Prehrievanie sa skoro ani neprejavuje, a navigácia funguje ako má.
pebro
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: sob kvě 02, 2009 8:43
Zařízení: MIO A701,Hp ipaq614c

Prehrievanie Ipaq 614

Příspěvek od pebro »

Zdravim.Ja som skusal viacero navi softwerov a co sa tyka zahrievania baterie najlepsie to bolo asi s tom tom-om.Chcem sa spytat ci nahodou niekto neviete naco sluzia tieto kontakty na spodnej strane baterie?Prelepil som ich a hp mi pracuje dalej bez problemov.
Přílohy
bateria1.JPG
(27.73 KiB) Staženo 249 x
bluejay23
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pon čer 08, 2009 7:16
Zařízení: HP džiPaq 614c

Prehrievanie Ipaq 614

Příspěvek od bluejay23 »

To by mne také zajímalo.
Když jsem koupil iPaqa vydrzel tri dny ...ted vydrzi na full nabiti kolem 5ti hodin (mám ho měsíc)
ROMkou to není :/
vislav
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř črc 30, 2008 11:15

Prehrievanie Ipaq 614

Příspěvek od vislav »

mně to taky dělalo vydržel maximálně 5,6 hodin a nešlo se připojit k počítači, tak jsem zavolal na podporu a oni poslali nový kus, je to již čtvrtý, vždy byl problém v USB, dělá to zřejmě nějaký skrat v tom konektoru a tím se ti vybíjí baterka
Odpovědět

Zpět na „HP iPaq 614“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Amazon [Bot] a 57 hostů