WM 6.1 Professional pro iPAQ 614c jsou tu!

Diskuze o komunikátoru HP iPaq 614
Odpovědět
Martin@
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: ned srp 10, 2008 10:23

Příspěvek od Martin@ »

To je fakt, ja EDGE na internet nepouzivam, pouzivam WIFI. Ja som mal problem pri vol. cez SKYPE + WIFI, IPAQ sa vypinal. Nasledovala reklamacia a vymena od HP.Teraz mam model FA992AA a zatial som spokojny.
miroslav.turek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř čer 18, 2008 17:33

Příspěvek od miroslav.turek »

Tak dnes jsem měl při stavu baterie kolem 30 procent zapnuté GPS a zároveň jsem začal telefonovat a seklo se to. Po zapnutí se to hned po modré obrazovce zase zaseklo, takže jsem počkal až to bude na nabíječce a potom to znovu resetoval (soft reset) a telefon běží. Nevím, jestli to byl nějaký problém GPS programu, nebo jestli je to kvůli baterce, ale silně začínám zvažovat reklamaci. Zítra snad budu mít to rozšířenou baterii a uvidím, jestli i ona bude zlobit, pokud se to bude chovat stejně, tak mi nic jiného nezbude...
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Příspěvek od elcrys »

Přístroj jen zatuhnul, anebo se vypnul? Pokud se vypnul, tak bych se při 30% ani nedivil - při velkém proudovém odběru (GPS je sám o sobě velký žrout, zvlášť, když člověk ještě telefonuje) už může u takto vybité baterie poklesnout dost napětí, takže se hlásí např. jako na pěti procentech. Ale zatuhávat by asi neměl.
miroslav.turek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř čer 18, 2008 17:33

Příspěvek od miroslav.turek »

Zatuhnutí vypadalo tak, že zhasl display a zůstalo svítit podsvícení klávesnice i zelená dioda blikala a telefon na nic nereagoval.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Příspěvek od elcrys »

Tak to se mi ještě nestalo, ale spíš než na nějakou chybu v aplikaci bych to tipoval na slabou baterii.
Dave76
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: ned lis 09, 2008 19:50

Příspěvek od Dave76 »

Ahoj lidičky, omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale jsem nový uživatel HP 614c navigator a jedu na WM6.0

Pročetl jsem fórum, kde se zmiňovaly nějaké bugy, samovolné vypínání přístroje nebo ukazatel baterie. Prosím o radu, kterou verzi mám použít (WM 6.1), aby mi vše jelo bez problémů...
Prosím jen o spolehlivé a osvědčené rady.


Děkuji !!!
miroslav.turek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř čer 18, 2008 17:33

Příspěvek od miroslav.turek »

Já bych Ti doporučil nejdřív jet nějakou dobu na těch 6.0. Jednak proto, aby sis všecho vyzkoušel a pokud by byl nějaký problém, abys vyloučil, že je to neoficiální ROM. Já sám jsem tak jel několik měsíců. Až už budeš mít vše pořádně ověřeno a budeš mít jasno v tom, co potřebuješ ke svému životu, můžeš začít experimentovat. Hodně lidí asi na 6.0 zůstalo, protože jedou celkem dobře a nemusí si s tím hrát a řešit nějaké podezřelé stavy. 6.1 jsou hlavě rychlejší a mají jinak udělanou SMS aplikaci (vypadá to podobně jako nějaký ICQ klient), jinak mi příjdou stejné. Pokud do té doby nebude nová ROM, která by byla lepší, jsou asi tyto tři nejpoužívanější:
1. ROM od YEVGa. Je dost stabilní a skoro stejná jako oficiální ROM, takže já na ni jel docela dlouho bez problémů (až na tu baterii)
2. Anglická ROM s čínštinou. Je nejnovější, velice rychlá a občas mluví čínsky. Nejvíc mi vadilo, že jsem nenakonfiguroval hlasové vytáčení (bylo čínsky) a že klávesnice mi psala jen čísla. Měl jsem ji jen několik hodin.
3. ROM udělaná z iPAQa řady 900. Je sice na starším buildu 6.1 než ostatní, ale jeví se hodně stabilně a je skoro stejná, jako oficiální ROM. Nevýhoda je asi hlavně v menší rychlosti. Tuto právě používám a jsem celkem spokojen. Navíc autorem je Z80, takže s ním můžeš komunikovat česky a jak jsem pochopil, on sám ji používá, což je asi záruka kvality.
Dave76
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: ned lis 09, 2008 19:50

Příspěvek od Dave76 »

Pro mě je to vyčerpávající odpověď.
Zřejmě půjdu do 3. varianty od Z80.

Děkuji moc !
Z80
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv črc 24, 2008 1:16
Zařízení: HTC Hero, HP iPaq 614c, iPhone 3Gs 16GB
Bydliště: [CPU]

Příspěvek od Z80 »

ja ti ji silne nedoporucuju vlastne nikomu ,byla to jen pokusna romka a vzhledem k nedostatku meho casu i posledni :) nech tam 6.0 casem uvidis
miroslav.turek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř čer 18, 2008 17:33

Příspěvek od miroslav.turek »

Z80: ty na ní ale jedeš ne? co je na ni špatného?
miroslav.turek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř čer 18, 2008 17:33

Příspěvek od miroslav.turek »

Právě instaluji zpět 6.0, protože se mi zase vypnul telegon při 20 procentech baterie, takže se to chová stejně jako ta ruská ROM a to už je divné. Pokud i originální ROM bude stejně zlobit, jede to do servisu...
padlej
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pon lis 10, 2008 8:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od padlej »

miroslav.turek píše:Zatuhnutí vypadalo tak, že zhasl display a zůstalo svítit podsvícení klávesnice i zelená dioda blikala a telefon na nic nereagoval.
Tak přesně tohle se mi stalo taky i s originální ROM. Přístroj mám teprve dva týdny ID FB136AA#ABB. Koupil sem ho nový. Dlouho sem váhal s přechodem na poslední neoficialní ruskou ROM, ale tyto chyby mě utvrdili, že není co ztratit. Zlepšení jsem zaznamenal v prodlevě po přijmutí hovoru. Ta čeština na WM 6.0 od Sunnysoftu je katastrofická. Telefon prakticky dělala v určitých funkcích nefunkční. Protože telefon dlouho nevydrží nabitý, tak sem si pořídil rozšířenou baterii. Ale zatím sem jí nabíjel jen jednou takže není ještě dostatečně zajetá. Dám vědět, kdyby se vyskytnuly nějaké probolémy. Jinak používám hodně WIFI a GPS.
miroslav.turek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř čer 18, 2008 17:33

Příspěvek od miroslav.turek »

padlej: pamatuješ si, jakou verzi OS a FW jsi tam měl při té origo ROM? Zobrazuje se to při staru na modré obrazovce.
padlej
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pon lis 10, 2008 8:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od padlej »

Měl sem tam ROM MP-1.01.04
bootloader MP-1.01.05
FW-v0.88
Dle me to jsou ty poslední. Uz jsem to mel tak v krabici, ktera byla zapecetena.

Tohle vedet tak jsem si koupil radsi HTC Diamond
IPAQ je bazmek. Měl sem předtím 514 a až na pomalý procesor ji nemam co vyčítat. Přežila tolik pádů a kopanců. Teď plave chudinka někde u Karlova mostu ve Vltavě. :(. Prostě jsem trochu víc vznětlivej a osaba se kterou sem telefonoval mě vytočila. :lol:
miroslav.turek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř čer 18, 2008 17:33

Příspěvek od miroslav.turek »

Jo to jsou ty poslední. Ty by zlobit neměly, ve 3 ráno jsem je doinstaloval s představou, že se sice vracím o krok zpět, ale že nebude baterka zlobit. Snad mi dnes příjde ta větší baterka a bude klid...
Na xda-developers to taky zrovna řeší, ale tam tvrdí, že po instalaci na tuto verzi je to OK, bohužel oni na to hned instalují ty čínsko-anglické ROM a podle Pipy (který je používá taky) je v nich vše OK. Takže asi zůstanu na 6.0, kdybych se přeci jen rozhodl reklamovat přístroj a bud doufat, že konečně někdo udělá 6.1, které nebudou mluvit čínsky.
Jinak ten Diamon je prý taky dáreček, to by sis nepomohl... Já jsem jinak s iPAQem naprosto spokojený. Je stabilní, že se tomu až nechce věřit, jen kdyby ta baterie nezlobila, ale pokud zase člověk nejede nadoraz, tak o tom ani neví.
zajmi
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: pát úno 29, 2008 20:10

Příspěvek od zajmi »

Takže dnes se mi to stalo znovu. Baterka cca 45%, přijmu hovor, v průběhu hovoru mi zhaslo podsvícení a mam pocit, že i display, po ukončení hovoru ipaq nereagoval a najednou se objevila modrá startovací obrazovka a začal nabíhat system. Délka hovoru cca 8 min. Vůbec mě už nenapadá čím to může být, děje se to nepravidelně. Před hovorem jsem měl zapnutou wifi a pak jsem ji vypnul, než přišel hovor.
miroslav.turek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř čer 18, 2008 17:33

Příspěvek od miroslav.turek »

Dělá mi to hlavně když se před hovorem, nebo během něj používá něco, co má větší spotřebu: GPS, BT, wifi. Hlásil jsem to na HP a říkali, že nic podobného tam nemají hlášené, a že to mám přivést do servisu. Trochu se divili, když jsem jim říkal, že vím o několika dalších případech. Takže jsem nabil svoji starou nokii a zítra jedu na HP, snad ho vyléčí... Trochu si myslím, že to je ta stará chyba opět zpět v nové verzi 1.01.5, protože ti co si nasadili verzi 1.01.4 na jednom fóru tvrdili, že to pomohlo. Bohužel tato verze už není dostupná.
zajmi
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: pát úno 29, 2008 20:10

Příspěvek od zajmi »

To jsem zvědavej jak dopadneš, mě v době přijetí hovoru nic neběželo.(GPS,BT,WIFI). Je fakt, že ze začátku(duben), se vypínal kvůli vysoké teplotě a měl to upravit nový bootloader.To se vyřešilo,ale občas mi vyjede (1x za měsíc) hláška "High temperature detected" a pda se restartuje. A to je na dotek studený a nic náročnýho tam neběželo, a nebyl ani v nabíječce. Někde jsem zaslechl, že u novějších strojků se upravovali motherboardy, kvůli vysokému zahřívání. Já mam datum výroby 21.1.2008.
miroslav.turek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř čer 18, 2008 17:33

Příspěvek od miroslav.turek »

To přehřívání jsem měl v létě taky, ale jen se přestával nabíjet. Jenom jednou mi zničeho nic nepsal to že je přehřátý a vypl se (taky byl studený a nabyl ani na nabíječce). A na závěr něco opravdu zajímavého: mám ho taky z 21.1.2008!!!
zajmi
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: pát úno 29, 2008 20:10

Příspěvek od zajmi »

Tak jestli ti reklamace dopadne dobře, tak půjdu taky :-) Napiš pak jestli jsi dostal novej kus. Moc lidí s tím asi nemá problém, nebo udržují baterku nad 50%, nebo mají novější kousky, nebo máme nainstalovanou stejnou aplikaci, která to způsobuje :-) Jinak jsem velmi spokojenej.
Odpovědět

Zpět na „HP iPaq 614“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů