iPAQ 614c - společně řešíme nedostatky a problémy

Diskuze o komunikátoru HP iPaq 614
Odpovědět
anawarr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 310
Registrován: úte led 17, 2006 8:28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od anawarr »

MgX píše:.......... tak si říkám, zda ,,kucí" vůbec vědí, že v balení chybí ona fólie. Já vím, že jsem s tím trapnej, ale chtěl jsem si rejpnout... :tlem:
nákladová cena na jednu folii (odhadem) 1USD> 500.000 ks nedododaných, ale účetně vedených folií> znatelná úspora pro jedince> zbytek nechám na úvaze každého

jinak k tématu> uvedené problémy by šli vyřešit i v telefonu úpravou registrů, jen kdyby někdo zjistil v jakém umístění (já takhle opravoval už qtek 8310), pak by to šlo přepsat v TC (minimálně ty prodlevy)

v TC se registr otevře jako prostý text a obyčejně přepíše... !POZOR, JAKÝKOLIV ZÁSAH I DO POČTU ZNAKU OVLIVNÍ TELEFON!
xthomas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: úte bře 11, 2008 16:37
Bydliště: Zlín

Příspěvek od xthomas »

Tak jsem tedy volal do HP, ale po popravdě, moc mi tam nepomohli ani neporadili..

Většinu ze zmíněných problému (vlastně vše co psal Diamant) sice registrují, nicméně nejsou v situaci, kdy by s tím mohli něco operativně dělat. Jak mi řekl velice ochotný pán se kterým jsem mluvil, všechny takové poznatky od uživatelů dávají do "feedbackové fronty" pro zahraniční divizi, a je potřeba čekat co se bude dít. Zřejmě je ještě brzy po zahájení prodeje a nesešlo se jim dostatečně reakcí od uživatelů.. Celé se to komplikuje tím, že část problémů se k řešení předává Microsoftu a tam si nikdo netroufne odhadnout, jak se k tomu postaví.

Ptal jsem se i na případnou novou rom a nějaký časový horizont, ale nikdo nic neví a je potřeba počkat.

Ptal jsem se i na oficiální podporu WM 6.1, prý se na to informovali ale oficiálně zatím opět nikdo nic neví..

Každopádně z toho rozhovoru vyplynulo přesně to co říkal Diamant, je prostě potřeba, aby se jim s popsanými i jinými problémy ozvalo co nejvíce lidí.
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

Tak som dnes volal aj na Microsoft SK, nadiktoval som im problém s tým heslom a 0 minútami, so synchronizáciou Inboxu a so zapnutým displejom počas BT pripojenia v aute. Pracovník bol ochotný, postrehy si zapísal, prípadne sa aj pýtal, ak niečo nerozumel správne (takže si to asi fakt písal) a povedal, že to postúpia na spracovanie. Pristupoval k veci ochotne a profesionálne.
zmatus
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: stř úno 20, 2008 10:05

SIM kontkaty

Příspěvek od zmatus »

Ak niekomu prekaza ze sa mu zobrazuju dvojmo kontakty. Tak tu je navod ako ich skryt na SIM karte.
Odskusane a funkcne, len treba ten DWORD vytvorit.

Show/Hide Sim Contacts

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Phone]
"ShowSIM"=dword:00000001 ->0 to disable, 1 to enable.
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Příspěvek od MgX »

zmatus

díky za návod.

Pravdou zůstává, že by takováto věc, měla být běžnou součástí ,,filtru" v kontaktech. Tudíž je to - z mého pohledu - další nedostatek, který by případná nová softwarová výbava měla odstranit.

Vím, že toto se dá řešit přes doinstalované aplikace, ale proč? Když stačí do příslušné položky v settings dát o čtvereček/možnost víc.

EDIT: úprava registrů, kvůli nezobrazení kontaktů ze SIM - funguje!
brendon_PK
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pát bře 07, 2008 9:24

Příspěvek od brendon_PK »

Mne sa prejavili aj ine chyby. Neviem ako pouzivate budiky ale mne zacina poslednom case hocikedy zvonit hlavne ked zariadenie aktivuje. A pritom rano som dal dismiss. A uz sa stalo, ze mi nezazvonil samozrejme zariadenie je zapnute.
Dalsi problem, ze mi zacinat blbnut synchronizacia na PC a to hlavne na Viste. Do teraz islo bez problemu ale teraz nedokazem nic. Stale to pada.
A nedokazem sa pripojit na wifi. Ale myslim, ze je asi problem v PC aspon si to myslim. Zobrazuje mi wifi ale nevie sa pripojit aj ked je siet odomknuta. Ked bolo pomerne cerstve kupene wificko islo. Romyslam ze bych ho skusil resetovat ale dosiel by asi o vsetky nastavenia aj zonam :( . A znovu nahadzovat zas sa mi nechce.
hxg614
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 70
Registrován: sob bře 15, 2008 16:26

Příspěvek od hxg614 »

brendon: S budíkom zatiaľ žiaden problém, používam ALC 2007 resp. testujem beta verziu ALC 2008. Všetko je fajn, nezaznamenal som žiadne problémy, telefón sa korektne zobudí v čase alarmu.
Vista a Mobile Device Center je kapitola sama o sebe, správa sa úplne stochasticky. Niekedy pomôže reštart PC, niekedy reštart iPaqu, niekedy ani to. Osvedčilo sa mi ale iPaq odpojiť, v zozname zariadení zmazať "iPaq 614c Business Navigator" a nanovo nainštalovať driver.
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Příspěvek od MgX »

To ALL:
zjistil jsem jednu anomálii. Občas, pokud nechám iPAQ, aby sám vypnul podsvícení displeje a zároveň, aby vypnul displej - myšleno přes settings ...
dojde k situaci, kdy se podsvícení vypne, displej zhasne, ale v úplné tmě je vidět, že je stále lehce podsvícen.
Pakliže vypnu stroj krátkým přidržením tlačítka ON/OFF vpravo dole, tento jev jsem nezaznamenal.

Dávám to schválně do tohoto vlákna ... pokud výše uvedené potvrdí některý z dalších uživatelů, jedná se o ,,vadu", kterou by HP mělo odstranit.

Zkuste to a dejte vědět - díky.

Jestliže je to jen ,,moje vada", pak se omlouvám.
jsloup
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon bře 31, 2008 12:39

Příspěvek od jsloup »

Vypnutí T9 natrvalo, resp. default na abc:

Zdroj:
http://www.modaco.com/content-page/2612 ... /page/160/

Pomocí xda-dev cab http://forum.xda-developers.com/showpos ... ostcount=8
ftakgabo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:36

Příspěvek od ftakgabo »

Fungujeeeee! parada! Takze jeden velky nedostatok 614c je odstraneny.
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

MgX - to podsvieteni displeja som si všimol aj ja. Ale neviem, čím je to dané.

jsloup - nemohol by si prosím postnúť ten súbor aj sem? Ja nie som členom developer fóra.

ftakgabo - a korektne funguje aj HW klávesnica?
ftakgabo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:36

Příspěvek od ftakgabo »

Ano funguje. Ten CAB je prave na to aby sa na hardawrovej klavesnici dalo pisat bez xt9 rovno v ABC mode.

Inac prisiel som na ako predlzit podsvietenie klavesnice. Tych max. 20 sekund co sa da nastavit je malo.
v registroch:

HKLM/Software/IAC/Keyboard

LED_Delay zmenit na vami vybranu hodnotu v sekundach. Ja som si dal 30
Funlife
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: sob dub 05, 2008 18:25
Zařízení: HTC HD, dříve HP 614C
Bydliště: Praha-východ

Příspěvek od Funlife »

Připojuji cab soubor na vypnutí T9, ať se, pokud o něj máte zájem, nemusíte registrovat....

For ftakgabo: Asi se zeptám blbě, ale jak provádíš editaci registru v PDA, ještě jsem tohle nikdy neřešil. Předpokládám, že máš nějaký externí soft,...který?
Dík
Přílohy
HTC+Touch+Dual-default-ABC.CAB
(20.76 KiB) Staženo 587 x
ftakgabo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:36

Příspěvek od ftakgabo »

Jasne. Pouzivam PHM registry Editor. Je zadarmo a dobry interface ma. Mozes pouzit aj Total commander, ale ten sa mi nepaci :-)
bobbik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon říj 08, 2007 14:18

Příspěvek od bobbik »

jsloup: diky diky diky :smt038 to je velkej pokrok

Funlife: diky za upload
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

Mne sa editor registra nainštaloval spolu s Resco Explorerom.
hxg614
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 70
Registrován: sob bře 15, 2008 16:26

Příspěvek od hxg614 »

Tak bohužiaľ, to vypnutie xT9 u mna nezafungovalo tak, ako malo - úplne totiž vyplo možnosť zadávať písmená a pri písaní sms po stlačení kláves telefón píše len čísla :-( Fakt vám to funguje???
snakewinter
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon dub 07, 2008 20:53
Bydliště: Nitra SK
Kontaktovat uživatele:

xT9

Příspěvek od snakewinter »

Prosim o zhovievavost, ale mna by skor zaujimalo riesenie problemu s T9 trochu inym sposobom a to nasledovnym - bolo spomenute ze tam nie je slovna zasoba slovenskych slov - neda sa tam ta slovencina nejakym suborom do instalovat? Pls som laik, takze sorry. Ja totiz dost pisem a na T9 som si zvykol, dokazem s nou relat rychlo pisat. Mam aj Qtek 8310, je to tiez WM pristroj, tak preto ma napadlo take riesenie.. Dik za odpoved. :cry:
Funlife
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: sob dub 05, 2008 18:25
Zařízení: HTC HD, dříve HP 614C
Bydliště: Praha-východ

Příspěvek od Funlife »

For hxg614: No u mě se po instalaci cabu normálně Ipaq přepl na zadávání písmen. Indikace se změnila v liště nahoře z T9 na abc. Napadá mě ještě aby jsi zkusil podržet hvězdičku, tím se aktivuje výběr režimu zadávání textu. Zkus to tam změnit a restartovat, třeba to pomůže a už to zůstane, ale jak říkám, já problém neměl tak je to neověřené.
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

Mne to problém s xT9 vyriešilo (síce len čiastočne), ale po inštalácii toho CABu sa už v Messagingu nespúšťa stále xT9. Dokonca aj keď xT9 ručne zapnem, tak sa pri najbližšom spustení programu aktivuje režim abc a v SMS stačí prejsť do políčka To: a prepne sa to na abc.

Ale ako som spomínal, nevyriešilo to moje problémy úplne. Na písanie SMS je to fajn, ale rád by som, keby HW klávesnica vedela písať aj písmená s diakritikou, rovnako ako je to u bežných telefónov. Často titiž jednou rukou na HW klávesnici píšem poznámky alebo si pridávam úlohy. Ale priznávam, že milšie by mi bolo, keby fungovalo aj slovenské xT9 a v SMS by sa pred odoslaním orezala diakritika.
Odpovědět

Zpět na „HP iPaq 614“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů