iPAQ 614c - společně řešíme nedostatky a problémy

Diskuze o komunikátoru HP iPaq 614
Odpovědět
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Příspěvek od murder »

Já nevidím problém s nabíjením, mě to poprvé vypadlo i bez nabíjení. Problém je v iGo8, teď jsem to testoval s TomTomem7 a telefon se hřál o půlku méně než s iGo (přepínal jsem během jízdy cca 500km) s igo baterie žhavá, přepnul jsem na TT a baterie vystydla. Bohužel TT7 mi absolutně nevyhovuje, tak hledám další navi. Teď testuju Garmin a ještě Navigon.
miroslav.turek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř čer 18, 2008 17:33

Příspěvek od miroslav.turek »

Ještě to budu chvíli testovat, ale zatím mi to přestáva nabíjet jen za velmi slunečného dne. Pokud je zataženo, tak se sice telefon trochu zahřeje, ale je to v rámci normy a nabíjí stále.
Stanley
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: úte úno 19, 2008 17:28
Zařízení: Samsung GT-I8000 Omnia II

Příspěvek od Stanley »

Též mi přestal v autě při navigaci nabíjet, i když až k hlášce o přehřátí sem se nedostal. Pomohlo vyndání papírových vycpávek kolem baterie, co sem tam měl kvůli vrzání krytu. Od tý doby v pohodě.
Petrzet
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned bře 16, 2008 14:12
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610
Bydliště: Krmelín

Příspěvek od Petrzet »

Tak jak ste poresili to vypinani dobijeni?
Celkem dost zasadni problem,ne?
Dejte sem vedet jak to dopadlo,porad jeste vaham mezi asusem a hp.
miroslav.turek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř čer 18, 2008 17:33

Příspěvek od miroslav.turek »

Mě se to přestane nabíjet, jen když je vedro. Když mám telefon v úchytu úplně vypnutý, tak se stejně za slunečného počasí hodně rozpálí. Obávám se, že za to HP zas tak moc nemůže. Pokud používám navigaci mimo auto, tak se to rozhodně tak moc nehřeje... Ve fóru někdo tvrdil, že mu to dělalo i nějaké jiné PDA. Na netu jsem našel i obrázek normálního mobilu, který explodoval, když zůstal na palubní desce.
miroslav.turek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř čer 18, 2008 17:33

Příspěvek od miroslav.turek »

Dnes se mi konečně objevila chybová hláška, která mi udělala radost. Začnu od začátku: už jsem dloho předlouho neresetoval iPAQa a přestal jsem ukončovat pravidelně používané programy (Pošta, ActiveSync, ...) Měl jsem čerstvě nainstalovanou poslední beta verzi opery a v ní otevřeno několik stránek (narozdíl od IE jich lze otevřít víc). Dále jsem měl puštěného GeoScouta (na GeoCaching) a v něm mnoho keší. Jel jsem autem a nechal jsem se navigovat iGO 2008. To vše skutečně naráz!!! Po dojetí do cíle jsem chtěl vypnou iGO a během jeho ukončování mi to řeklo: Nedostatek paměti. Teprve tehdy mi došlo, co všechno jsem toho ubožáka nechal provádět naráz a utvrdil jsem se, že bylo dobře, když jsem na poslední chvíli místo ASUSe 750 koupil HP 614c. Paměť prostě nemusím řešit.
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

Myslím, že reklamovanie toho zahrievania je zbytočné. Obávam sa, že na tom budú všetky zariadenia s WM rovnako. Už som to písal aj inde, ale rovnako sa prehrieval pri navigácii a nabíjaní aj Pocket Loox N560. A to som nevyužíval zabudovaný GPS prijímač, ale externý BT prijímač a tiež sa to prehrievalo. A taktiež môžem potvrdiť, že ak je vonku teplo a praží slnko, tak hoci v aute beží klima a je príjemne, iPAQ v držiaku na skle je pekne horúci, hoci je vypnutý.
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Příspěvek od Pipa »

Ja funguju s TT6 a ted s TT7 a zadny problem jsem nezaznamenal. Nastesti me iGO8 neoslovila po tydnu sla z founu.
miroslav.turek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř čer 18, 2008 17:33

Příspěvek od miroslav.turek »

Po instalaci Opery 9.5beta se mi rozhodily notifikace. Múžete mi prosím někdo vyexportovat z registrů:
HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Notifications
Předem díky
miroslav.turek(a)atlas.cz
Crozz
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: pát úno 23, 2007 18:54
Zařízení: Sony Xperia S a Samsung Galaxy Tab 2 7.0 3G
Bydliště: Praha

Příspěvek od Crozz »

mam problem s budikem,kdyz vypnu podsviceni displeje prestane po nejake dobe pracova(cca 10min.),na buzeni je to nepouzitelny :-(
miroslav.turek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř čer 18, 2008 17:33

Budík

Příspěvek od miroslav.turek »

Budík jsem dosud nepoužil, takže jsem chvíli hledal, kde se vůbec dá nastavit. Normálně používám jako budík kalendář, protože vstávám pokaždé jindy. Nicméně budík jsem našel a nastavil na dobu za 15 minut. Potom jsem vypnul display a po 15 minutách mi budík normálně zafungoval. Pro mě tedy bez problémů.
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

Občas nebudíkuje budík ani mne, ale obvykle pomôže jeho vypnutie (zrušenie fajočky pri danom čase), potom OK a znova zafajknutie a už budí. Ale aj tak je to nedoriešené. Ale nejaké aplikácie, ktoré vedia milión ďalších vecí nechcem. Neexistuje niečo, čo by len napravilo ten budík?
Crozz
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: pát úno 23, 2007 18:54
Zařízení: Sony Xperia S a Samsung Galaxy Tab 2 7.0 3G
Bydliště: Praha

Příspěvek od Crozz »

jeste svuj dotaz upresnim,kdyz zapnu displej tlacitkem power tak budik zacne budit,prave v tom vypinani displeje musi byt zakopany ten cert,projel sem nastaveni ale nikde nic neni podle meho soudu ze by se to dalo zmenit,mam taky pocit ze ze zacatku mi to neblblo,je to k nas... :evil:
TheMelin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pon kvě 28, 2007 9:54
Zařízení: htc

Příspěvek od TheMelin »

Pro ty co používají AE Button Plus...nevíte jak namapovat tlačítko pro otáčení obrazovky a WIN tlačítko?
hxg614
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 70
Registrován: sob bře 15, 2008 16:26

Příspěvek od hxg614 »

Diamant píše:Myslím, že reklamovanie toho zahrievania je zbytočné. Obávam sa, že na tom budú všetky zariadenia s WM rovnako.
To som si myslel a ja - mal som nachystaný zoznam porúch, ktoré nadiktujem na reklamáciu a dostal som sa len k tomu zahrievaniu. Teta na telefóne sa ma opýtala, či som aplikoval opravný patch z HP webu, odpovedal som áno a ďalej sme sa nedostali. Rovno vypísala požiadavku na výmenu celého zariadenia a do týždňa prišiel nový iPaq, a až potom som kuriérom odosielal môj pôvodný naspať...

Myslím, že ak by to zahrievanie nebol bug, ale feature, tak by HP takto promptne zariadenia nemenila! Je možné, že na prvých 614kach boli aj iné problémy a preto zariadeni nešlo na opravu, ale rovno sa spravila výmena.

Tiež som už mal nejaké tie PDA s GPS, a zatiaľ som nemal problém so zahrievaním so žiadnym. Je jasné, že PDA položené na prístrojovke rovno nad oknom sa zahreje, ale ak je spustené GPS a prehreje sa aj vtedy, keď je položené dole v tieni a nesvieti naň slnko - tak potom naozaj niečo nie je v poriadku...
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

Je ale dosť možné, že osoba na hotline nedokáže posúdiť mieru zahrievania a tak má nariadené radšej zariadenie nechať vymeniť, než aby potom mal niekto z vedenia želiť problémy s telefónom, ktorému explodovala batéria. Je to ako u liekov, kde sa uvedie, že povedzme 5 mesiacov po liečbe sa nesmie užívať iný liek na to alebo tamto, pritom za také 2 týždne v tele po tom lieku nie je ani stopy. Ale je to alibizmus a ty ich už nemôžeš žalovať, ak sa dačo stane.

Zistil som, že aj keď hrám nejakú hru, tak sa betéria tiež zahrieva. A keď si vezmem do úvahy, ako rapídne ubúda energia z batérie, tak je jasné, že sa zakrytovaná batéria musí zahrievať. Nejaké teplo pravdepodobne vznikne aj na procesore. A tak sa to všetko vovnútri pekne akumuluje. A vzhľasom na to, že rovnako sa zahrieval aj Loox a iPAQ 4700 (ten o čosi menej, má kovové telo), tak mi z toho stále vychádza, že to je vlastnosť a nie bug konkrétneho kusu. Nevylučujem však, že mám už 4 zariadenie od troch rôznych výrobcov s rovnakým bugom.
palinger
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pon dub 21, 2008 12:37
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od palinger »

TheMelin, vyskúšal som namapovať win klávesu na inú akciu a funguje.
Tlačidlo na otočenie displeja nie je v ponuke a nedá sa pridať ako nové, takže to asi v tomto programe nepôjde.
1979
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:10

Příspěvek od 1979 »

setkal se s tímto někdo další?

mám přístroj v držáku v autě za oknem...je teplo...valí navigace a najednou to přestane dobíjet...přístroj nechám na stejným místě a jen ho přepnu do pohotovostního režimu pravým spodním tlačítkem...vypne se displej a v tom okamžiku mi začne přístroj vesele nabíjet...
kdyby to byla přehřátá baterka a celý přístroj tak to přece nezačne nabíjet...problém vidím v zapnutém GPS modulu a tudíž to není problém vysoké okolní teploty ale přístroje a proto je to důvod k reklamaci...
je to tak? nebo na to máte jiný názor...
kissman
smartguru
smartguru
Příspěvky: 533
Registrován: pon čer 11, 2007 22:41
Zařízení: Lenovo P70
Kontaktovat uživatele:

iPaq 614 utils :)

Příspěvek od kissman »

Nebavi me po kazdem update ROMky tahat regedit atd atd :) Kdo budete mit jeste nejake napady na bugy s resenim, hodte je sem. Pridam to tam...

Obrázek

btw. rozmyslim jestli to nechat jako obycejnou app nebo cpl do nastaveni?
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

app, pokud to chceš dát do nastavení a uživatel otevřel nastavení ještě přez instalací, tak musí udělat restart
Odpovědět

Zpět na „HP iPaq 614“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů