HP 614 - paměťové karty

Diskuze o komunikátoru HP iPaq 614
Uživatelský avatar
DonJuanKarlos
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pon úno 11, 2008 20:22
Zařízení: HP 614c
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DonJuanKarlos »

DonJuanKarlos píše:Ty A-Data jsou na alza.cz hodně levné ! :
A-DATA Secure Digital 8GB Turbo SDHC Class 6 s dph 784 Kč
A-DATA Secure Digital 16GB Turbo SDHC Class 6 DPH 1 771,91 Kč
:-( škoda že je nedoporučujete :???:
asi pudu do :
SanDisk Secure Digital 8GB SDHC Class 2 za s DPH 1 355,-
viz: http://pameti.alza.cz/secure-digital-hi ... 848712.htm
ajo :lol: teď jsem si toho všimnul, ale i tak jsou A-DATA docela levné :tlem:
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Příspěvek od MgX »

Jen namátkou jsem našel ty co potřebuješ - od Sandisku, a to i se čtečkou.

Tato je class4

Kód: Vybrat vše

http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=111070
Tato zřejmě class 2

Kód: Vybrat vše

http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=71555
EDIT: ta Alza je levnější.
Uživatelský avatar
vladaman
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon dub 07, 2008 19:40
Bydliště: 100 km na sever
Kontaktovat uživatele:

A data

Příspěvek od vladaman »

Kartu SD, A data 2gb jsem pred tremi tydny vyhodil. Mel jsem ji asi tri roky. Pouzivana byla ale minimalne. Presto nevydrzela. S kartami Sandisk mam ty nejlepsi zkusenosti.
Funlife
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: sob dub 05, 2008 18:25
Zařízení: HTC HD, dříve HP 614C
Bydliště: Praha-východ

Příspěvek od Funlife »

No vidíš a já třeba zase A-Data používám CF, SD, miniSD a microSD, taky jako dimm v PC a žádný problém. Dřív jsem využíval PRETEC, s doživotní zárukou ale CF mi vydržela tak 2 roky a lístek na reklamaci jsem samo nenašel :o) Taky používám Kingstone k mé plné spokojenosti.
1979
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:10

Příspěvek od 1979 »

chci se zeptat...máte někdo kartu Kingston 4GB???

jak jsem psal ve vedlejší diskuzi...

koupil jsem si kartu - Kingston 4GB micro SDHC. půjčil jsem si čtečku, naformátoval, vložil do přístroje a nic...když jsem si tam chtěl něco nahrát, nešlo to...nejde mi ani nic zkopírovat z přístroje na kartu...mobil se kousne a nechce pracovat... když tam soft reset, přístroj naskočí, ale nevidím tam kartu...musím ho vypnout, vytáhnout baterku a karta je po zapnutí zase vidět...natáhnul jsem si tam přes tu čtečku iGO a když si otevřu kartu, soubory tam vidím, jen nemůžu žádný otevřít...je to problém mobilu? musí se někde nastavovat, že kartu používám, nebo tak něco? nevěřím tomu, že by Kingstony nefungovaly
Funlife
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: sob dub 05, 2008 18:25
Zařízení: HTC HD, dříve HP 614C
Bydliště: Praha-východ

Příspěvek od Funlife »

Taky se mi nezdá že by to bylo kartou, připadá mi to, jako by jsi formátoval špatným systémem souborů. Neformátoval jsi to jen FATkou??? Zkus FAT32, takovej formát používám já a není na SDHC problém...
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Příspěvek od MgX »

1979

Nevím, zda jsem vše napsané k Tvému tématu přečetl, ale ....

pokud je to možné, zkusil bych kartu v jiném zařízení. Zkusil bych, jak funguje přímo s PC.

Pokud bude někde znovu chyba - zvážil bych reklamaci. I sebelepší firma může vyrobit porouchanou věc - nefunkční kartu.

BTW: na formát karet existuje přímo nějaký soft. Tuším, že jej dodával Panasonic. Zkus pohledat a tímto softwarem kartu naformátovat.

EDIT:
Pakliže by to nějak šlo, zkus kartu naformátovat přímo v iPAQu.
giubu
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř dub 09, 2008 18:54

format sdhc kartu

Příspěvek od giubu »

mam uplne stejny problem.muzete me poradit jak mam tu kartu formatovat v ipaqu

EDIT: 4:1979

jestli najdes nejake vyreseni tak dej mi prosim vedet
dekuj

\\Používej tlačítko EDIT. lukasm
adebzen
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pát lis 30, 2007 10:16

Příspěvek od adebzen »

Již někdo přišel na to jak psát na HW klávesnici s českou diakritikou ? Poraďte.
1979
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:10

Příspěvek od 1979 »

myslíš si, že má Tvůj příspěvek něco společnýho s paměťovema kartama??? to jen tak na okraj...
vyzkoušel klávesnici taptap...je to výtvor českýho programátora - našel jsem to na palmserver.cz
zkoušel jsem ji...chvilku se nani zvyká ale dá se s ní psát a má kompletní český znaky...
adebzen
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pát lis 30, 2007 10:16

Příspěvek od adebzen »

Nedrozumíme si.Jde mi o to psát česky na HW klávesnici,nikoli na SW klávesnici. Možná,že dělám něco špatně. Problém s paměťovými kartami jde mimo mě.
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Příspěvek od MgX »

adebzen

Pokračovat s dotazem na klávesnici můžeš třeba tady http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 9&start=90

nebo tady http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?t=7174 kde jsi již přispěl.

Vlákno nazvané ,,Paměťové karty" asi těžko má něco společného s klávesnicí. Je třeba, kvůli přehlednosti, dodržovat alespoň trochu, jistý řád a pravidla.
1979
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:10

Příspěvek od 1979 »

přesně tak...prosil bych správce o promazání...
kodl
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon dub 14, 2008 8:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kodl »

Mám úplně stejný problém s nefunkčností karty (Kingston 4GB micro SDHC), s tím rozdílem, že soubory z karty mohu otevřít i smazat. Zkoušel jsem ji zformátovat v PC na FAT32, ale bez úspěchu. Jinak v jiných zařízení normálně funguje ... Pokud někdo přijde na to, co s tím, dejte vědět :wink:
1979
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:10

Příspěvek od 1979 »

tak problém s kartou vyřešen...mám tam teď A-Data a zatím to šlape tak jak má...takže dobrý...
obávám se že Kingstony 4BG 4class mají s 614 malinko problém obecně...a není to jen záležitost případných několika vadných kusů...
sevenheaven
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: ned bře 09, 2008 13:07
Bydliště: Horovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevenheaven »

Ovsem muj nejvetsi problem je v tom, že čtení s SD-HC je bez problémové,ale když na ni chci přes ActiveSync něco zkopírovat a nebo nainstalovat, celý přístroj chvilku dělá že něco instaluje ale bez progresu zatuhne asi za 5minut. Po soft resetu se karta stane nečitelnou a v 614c nejde ani vidět a tím pádem ani nainstalovat.

Rád bych upozornil, že kartou to nebude, protože i po nezdařilém pokusu 614c o zápis na kartu a její následné neviditelnosti v 614c, je karta normálně čitelná ve čtečce a když odstraním tmp file, který se to snažilo zapsat a vložím jí zpátky do 614c tak je vše ok.

Stejný problém s tuhnutím a znepřístupněním karty jsem měl i v tom případě, když jsem nechal kartu zformátovat 614c, po chvilce výtuh a pak karta nečitelná a musel jsem ji naformátovat z počítač ...

tak to je vše ... doufám, že se bude jednat o nějaký SW bug ...
děkuji všem uživatelům za radu...

P.s. používám micro SD-HC 4GB od Kingston
Schagi
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: pát bře 14, 2008 9:28

Příspěvek od Schagi »

Pripojuji se se stejnym problemem...Kingston 4GB class 4 - po pripojeni se nahlasi normalne, jakmile zkusim neco kopirovat tak se kousne, cely telefon zpomali, je potreba ho restartovat, a pak uz se karta neukaze (do dalsiho vyndani a nandani karty. Ted teda nevim co s tim
Ondra_cz
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř dub 09, 2008 6:14
Kontaktovat uživatele:

Kingston

Příspěvek od Ondra_cz »

Kingstona 4GB 4class jsem byl dneska uspesne reklamovat v Cybexu a zitra si tam jdu pro Sandisk 4GB, uz sem na to nemel nervy 8-)
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

Ja mám tiež SanDisk class 4 kapacita 8 GB a funguje úplne v pohode. Škoda len, že to kopírovanie z PC trvá tak dlho.

Tak si myslím, že sa jedná o nejakú nekompatibilitu s uvedenou kartou. Neviem ale posúdiť, či ju zapríčiňuje HW alebo SW.
Petras.18
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: ned dub 13, 2008 11:18
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Petras.18 »

Já používám také microSD SanDisk 8 GB class 4 a zatím mi šlape bez problému. Když jsem kopíroval 100 MB soubor na paměťovku, průměrná rychlost zápisu byla 200 KB/s, takže jsem si musel chvíli počkat, ale dá se to vydržet. Pokud tedy budete soubory kopírovat většinou do paměťové karty uložené v telefonu, určitě si vystačíte i s class 2, ani tahle třída se totiž při přenosu nevyužije.
Odpovědět

Zpět na „HP iPaq 614“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 hostů