Skusenosti s navigacnymi softami

Diskuze o komunikátoru HP iPaq 614
Odpovědět
Fstring
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: ned srp 10, 2008 17:20

Skusenosti s navigacnymi softami

Příspěvek od Fstring »

Nazdar,

nenasiel som tu temu, ktora by bola uzsie specializovana na toto,
zaujimalo by ma, ake navigacne softy mate overene na 614c. Ja som skusal Nav N Go Igo8 - niekedy je bezproblemovy, ale zazil som s nim zopar horucich chvil (ked ma posielal autom kadesi poza humná - pripustam, ze to mohlo byt zlym nastavenim :)), bolo toho viac. IGo ma asi najlepsie pokrytie Slovenska (na rozdiel od napr. Tom-Toma). Neviem, ako je na tom napr. Navigon a napr. teraz dost casto spominany Garmin - ake maju pokrytie, ale hlavne - ako funguju (ak vobec) na 614c?
A este - na IGo su dostupne mapy od TeleAtlasu, NavTequ a CEDA. Aky je medzi nimi rozdiel? Najvacsi subor je od CEDA - znamena to, ze obsahuje najpodrobnejsie mapy?
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Skusenosti s navigacnymi softami

Příspěvek od niky79 »

Ja pouzivam IGO. TomTom neni spatny, ale na nem mi vadi, ze mas proste cely balik map a tecka. Nemuzes jako u IGO odstranovat/nahravat staty podle toho, kolik mas mista na karte, ci kam nejcasteji jezdis :)
Fstring
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: ned srp 10, 2008 17:20

Skusenosti s navigacnymi softami

Příspěvek od Fstring »

niky79,

ako ho mas nastavene? Najkratsou cestou (short) do ciela a vylucene nespevnene cesty? Ja to mam teraz tak, ale este som to neotestoval. Rad by som trochu rozvinul diskusiu o nastaveniach tohoto (ale aj inych) softu. Je to mozno jednoduche, ale postrehy inych nicomu neuskodia.

-- doplnění předchozího příspěvku (pon říj 12, 2009 14:00) --

celkovo mi to pripada s iGom akesi zlozite - kdekade na internete su novsie verzie softu, ako na ich vlastnej stranke, vratane map, co uz je uplne divne. A tiez mam zmatok v tych verziach softu, co maju na stranke - ina verzia pre Eastern Europe, ako napr. pre Central Europe atd. Znamena to napr., ze ked pre Eastern EU je verzia 8.3.2_73871, ze napr. verzia 8.3.2_79297 je pre EEU (vratane Slovenska) nevhodna? Logicky mi to tak vychadza, inak neviem, naco ponukaju v jednom case rozne verzie pre rozne regiony?!? V com sa asi lisia? Alebo som slepy a nieco prehliadam?
pitrrrs
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned zář 27, 2009 21:12
Zařízení: hp ipaq 614c

Skusenosti s navigacnymi softami

Příspěvek od pitrrrs »

Já mám nainstalované TOMTO7,IGo8 a sygic 2009 a všechny valí v pohodě bez potíží,ale nejčastěji používám TOMTOM
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Skusenosti s navigacnymi softami

Příspěvek od niky79 »

Fstring píše:niky79,

ako ho mas nastavene? Najkratsou cestou (short) do ciela a vylucene nespevnene cesty? Ja to mam teraz tak, ale este som to neotestoval.
Mam nejrychlejsi cestu. U nekratsi cesty je problem v tom, ze te napr. mestem, misto po nejake hlavni tride, vede pres vselijake postranni ulicky, jenom abys usetril par metru. Toto urcite nepouzivej :)
Fstring píše:celkovo mi to pripada s iGom akesi zlozite - kdekade na internete su novsie verzie softu, ako na ich vlastnej stranke, vratane map, co uz je uplne divne. A tiez mam zmatok v tych verziach softu, co maju na stranke - ina verzia pre Eastern Europe, ako napr. pre Central Europe atd. Znamena to napr., ze ked pre Eastern EU je verzia 8.3.2_73871, ze napr. verzia 8.3.2_79297 je pre EEU (vratane Slovenska) nevhodna? Logicky mi to tak vychadza, inak neviem, naco ponukaju v jednom case rozne verzie pre rozne regiony?!? V com sa asi lisia? Alebo som slepy a nieco prehliadam?
Moc nerozumi tomu, cemu se ptas. IGO imho funguje tak, ze mas hlavni program IGO a k nemu mapy jednotlivych KONKETNICH statu. Na http://www.navngo.com/pages/global/eng/igo_8_versions" onclick="window.open(this.href);return false; mas jednotlive edice a k nim proste mapy mapy vybranych statu. Zadny zadrzwl tam nevidim?
Uživatelský avatar
svenhassel
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 171
Registrován: ned dub 19, 2009 0:08
Zařízení: ACER N50 PREM., DELL X51V, HP6915, HP514, HP614C
Kontaktovat uživatele:

Skusenosti s navigacnymi softami

Příspěvek od svenhassel »

Dobrý den,

já sám za sebe a za spoustu svých zákazníků mohu jedině doporučit navigaci od TomTom, je pravda že např. iGO má některé své výhody v inovacích atp. Ale TomTom používám už nějakých 5 let a často ho prodávám a příjde mi jako nejméně komplikovaná a problémová navigace pro osobní použití. Pokud by jste navigaci provozoval na PC (notebook) tak doporučuji route 66. Ale jinak na mém HP iPAQ 6910, 6915 i 614 i na Acer N50 Premium běží naprosto v pořádku. Není sním žádný problém. takže asi tak ,-) ovšem každý má své zkušenosti. Rozhodně nedoporučuji žádné garmin ani mapfactor apod.
Billy Bob Bean
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte pro 15, 2009 12:30
Zařízení: HP iPAQ 614

Skusenosti s navigacnymi softami

Příspěvek od Billy Bob Bean »

Jak se dá na iPAQu rozjet třeba to iGO 8? zkoušel jsem iGO 8.0 a 8.3 a vůbec mi to nenajde GPS modul. V nastavení widlí to mám jak jsem našel tady na fóru, iGO by mělo být taky dobře, ale GPS to nenajde.

Tom Tom 7 taky nenajde GPS modul. Jedinný co ho najde jsou Google Maps, ale ty zas nevidí satelity.
SlavoU
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pát bře 21, 2008 20:47
Zařízení: ASUS PadFone
Bydliště: Trenčín

Skusenosti s navigacnymi softami

Příspěvek od SlavoU »

A toto si vyskusal?
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... go#p109476" onclick="window.open(this.href);return false;

Mne to dokonale pomohlo.
Odpovědět

Zpět na „HP iPaq 614“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 hostů