Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Diskuze o komunikátoru HP iPaq 614
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od Pipa »

No z hlediska reklamace nevím jestli ti při výměně stroje vzniká nárok na prodloužení záruční doby, maximálně o dobu kdy byl výrobek v záruční opravě. To by ti museli vrátit peníze a ty si koupit novej přístroj, jinak máš dle původního paragonu zákonou lhůtu na garanci tj. 2 nebo 1 rok.
smidliboy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte dub 15, 2008 7:57

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od smidliboy »

@pipa: Právě, že SOS říká, že při výměně stroje kus za kus se ti neprodlužuje záruční doba, ale máš znovu 2 roky, protože výrobek je nový... Toto se mi stalo už s notebookem, kdy mi v něm měsíc před koncem záruky shořela grafická karta, a při převzetí jsem byl informován, že grafika je nová a mám na ní 2 roky záruku.

U HP vzniká problém v tom, že o výměně a vlastně ani o reklamaci nemám v ruce žádný doklad. Jediné, co mám, je jakási doručenka od UPS... A původní paragon v tomhle případě už není platný, protože je na něm seriové číslo stroje, který už nemám... Se mi tak nějak zdá, že to HP má podchycený - nechají tě reklamovat celé dva roky, budou ti posílat nové kusy a nakonec ti řeknou "nj, ale podle našich záznamů už uplynuly 2 roky od prvního pořízení" a nashle, hádej se s nima, když nemáš v ruce nic, kromě iPaqa...
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od Pipa »

no možná se dá mluvit že máš záruku na měněnou komponentu, při běžném servise, ale myslím, že ze zákona nevzniká žádný nárok na další záruku při výměně zboží - to je jen dobrá vůle výrobce, nebo by jsi byl radši kdyby to opravovali?

samozřejmě nejsem právník a je to čistě můj názor
Honza Bouma
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: ned kvě 18, 2008 10:49
Zařízení: SE Xperia X10
Kontaktovat uživatele:

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od Honza Bouma »

Pánové..nepovídejte tu krávoviny :-) Ale zas nikdo neni neomylný...takže: Záruční doba se prodlužuje o dobu, po kterou je zařízení v reklamaci, to jakým způsobem je řešena na to nemá vliv,takže pokud jde o výměnu, záruka zůstává původní...a to platí obecně.
smidliboy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte dub 15, 2008 7:57

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od smidliboy »

Nikdo nepovídá krávoviny :-)
Občanský zákoník:

§ 627

(2) Dojde-li k výměně, začne běžet záruční doba znovu od převzetí nové věci. Totéž platí, dojde-li k výměně součástky, na kterou byla poskytnuta záruka.
Jiný zdroj (http://www.epravo.cz/top/clanky/zarucni-doba-21515.html" onclick="window.open(this.href);return false;) toto vysvětluje takto:
Jestliže dojde k výměně prodané věci, začne běžet záruční doba znovu od převzetí nové věci (§ 627 odst. 2 věta první OZ). Dojde-li k výměně věci, smlouva o prodeji věci v obchodě se neruší a kupující získává za podmínek původně dohodnutých místo vadné věci novou věc. Okamžikem předání nové věci kupujícímu začíná záruční doba znovu běžet od začátku, tj. jedná se o tzv. přerušení běhu záruční doby
O přerušení běhu záruční doby se říká, že záruční doba se tzv. staví, tedy neběží.
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od niky79 »

Honza Bouma píše:Pánové..nepovídejte tu krávoviny :-) Ale zas nikdo neni neomylný...takže: Záruční doba se prodlužuje o dobu, po kterou je zařízení v reklamaci, to jakým způsobem je řešena na to nemá vliv,takže pokud jde o výměnu, záruka zůstává původní...a to platí obecně.
Mozna bych si to radeji overil nez zacnu placat totalni bludy :tlem:

Jakmile dojde k VYMENE veci, zaruka zacina bezet ZNOVA (tj. znova 2 roky.)

To je proste FAKT.
zapalkam
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 22, 2008 9:40
Zařízení: SE Xperia X2; Samsung G Note 2, Blackberry Classic
Bydliště: Olomouc

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od zapalkam »

Hmm, taky jsem už uvažoval, že tento ipaq je vlastně perpetuum mobile do vyčerpání skladu v Holandsku ho můžeš reklamovat a reklamovat....)))
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od jkubovic »

Je chvalyhodne, ze HP to riesi takto, ked vedia o problemoch svojich vyrobkov.
Napriklad kolega mal neskutocne problemy s reklamaciou Asusu a to pri chybe, ktoru sam Asus priznal.
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od Pipa »

niky79 píše:Mozna bych si to radeji overil nez zacnu placat totalni bludy :tlem:

Jakmile dojde k VYMENE veci, zaruka zacina bezet ZNOVA (tj. znova 2 roky.)

To je proste FAKT.
V tom je prave ten for, telefon ti vymenej, ale nechaj ti puvodni prislusenstvi atd., takze to neni vlastne kompletni vymena. Me nechali baterku a zadni kryt, jinak funglovka - takze je to vymena za novej kus nebo ne?

-- doplnění předchozího příspěvku (pon lis 16, 2009 21:58) --

Jeste k baterii, dnes jsem nechal tu zvetsenou dojet do mrte. Jeste pri 3% jsem delal hovor a v 1% mi foun oznámil ze nema stavu a do 10s se vypne a presne tak ucinil. Takze vivat vetsi baterie.
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od jkubovic »

Opytal som sa priamo na linke HP pre reklamacie a pani mi to potvrdila:
- pokial som sukromna osoba (nie zivnostnik alebo firma), vymenou iPAQ mam znovu narok na 24 mesacnu zaruku na vymeneny kus.
A pre info - ten vymeneny kus zatial slape bez problemov s mojimi povodnymi baterkami (uplne novu som nekupoval, naco ked mam povodnu a dalsiu relativne novu), hovor kludne aj pri 2% kapacity, pri 1% (resp. 0%) sa iPAQ vypina.
Uvidime dokedy ;-)

Bateriu a zadny kryt zrejme nevymienaju pri vymene zariadenia preto, lebo bateria ma samostatnu zaruku 6 alebo 12 mesiacov a zadny kryt je zrejme viazany k baterii - pri kupe rozsirenej baterie sa tiez dava novy zadny kryt.

Pipa, chcel som sa opytat, ci bol v tom kryte pre rozsirenu bateriu aj stylus? Vdaka.
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od Pipa »

byl bez stylusu, ale ty se daj koupit za par korun na ebay
kupoval jsem je cca 1USD za kus vcetne postovnyho
Kanka
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: čtv bře 13, 2008 11:39
Bydliště: Brno

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od Kanka »

Budu reklamovat iPAQ. Nevíte jestli je nutné nahrávat do zařízení originální ROM-ku?

Dík za info
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od Pipa »

Ja reklamoval s nahranou ROM 6.1 a v pohode.
zawin
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř lis 18, 2009 16:48
Zařízení: 614c

Vypínání ipaq při nízké kapacitě baterky

Příspěvek od zawin »

Caute, kupil som aj ja ipaq 614 a tiez som zaznamenal trocha haluz v nabijani. Baterka mi ukazovala 12% a ked mi kamarat volal mobil vypol. Dal som ho teda nabijat vypnuty cez USB. Po pol hodine odpojim z nabijania a zapnem mobil a bateria ukazala 1% a fon sa vypol.
Odpovědět

Zpět na „HP iPaq 614“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 hostů