Google maps

Diskuze o komunikátoru HP iPaq 614
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Google maps

Příspěvek od elcrys »

To mě přivádí na myšlenku, že gmaps mobile dokáží určit polohu bez zapnutého GPS nejen na základě údajů z bts, ale i způsobem, jaký je popsán zde - http://cs.www.mozilla.com/cs/firefox/geolocation/ - Google Location Services (při připojení přes wifi). Dokonce i na xda-developers (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=533524) vznikla diskuze na toto téma, ale tam zase jeden uživatel tvrdí, že gmaps dokáží zapnout GPS bez vůle uživatele a zjišťují polohu takto (podle mě je to nesmysl - viz fungující určení Mojí polohy v místech bez signálu GPS).
smidliboy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte dub 15, 2008 7:57

Google maps

Příspěvek od smidliboy »

No je to hodne divne... GPS ma problem se fixnout u me doma polozena na okne, takze pochybuju, ze i kdyby si GM sami pustili GPS, tak jsou schopni mi ukazat polohu behem chvilicky, i kdyz zrovna lezim v postely...
To Google Location je uz zajimavejsi, ale wifi je moje domaci, nevim, kde by google vzal polohu meho AP. Jedina moznost je pomoci IP, ale to by snad ukazovali nejakou, byt spatnou, polohu i pres EDGE, ne (teda v pripade ze GM nenadetekuje pouziti EDGE a tudiz vypnou My Location, to je uplne mozne)? Kdyz jsem to vcera zkusil poprve, tak moje poloha byla zobrazena asi o 50 metru mimo...
blackdevil
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř črc 08, 2009 8:42
Zařízení: HP iPAQ 614c

Google maps

Příspěvek od blackdevil »

Dobrej chci se zeptat když nahraju do HP iPAQ 614 GPS mapy musim k tomu dokoupit i nejaky GPS modul nebo to hned pojede?
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Google maps

Příspěvek od ziminix »

GPS modul má 614ka integrovaný.
Odpovědět

Zpět na „HP iPaq 614“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů