WM 6.5 na iPaq 614 od XDA-DEV: Newest Build 21501 Beta 4.01

Diskuze o komunikátoru HP iPaq 614
ondrasoch
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: sob čer 10, 2006 10:31
Zařízení: HP iPAQ 614c

WM 6.5 na iPaq 614 od XDA-DEV: Newest Build 21501 Beta 4.01

Příspěvek od ondrasoch »

Vim ze je tu uz stejne tema, ale chtel jsem aby byla vzdy nejnovejsi verze v prvnim prispevku, ktery budu pokazde editovat. . Diky :lol:
Novy oficialni Radio Firmware 0.89 (opravuje nejake bugy): http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te ... hh-68898-1

ObrázekObrázekObrázekObrázek

Nova verze 21501 Beta 4.01 Minor tweaks
Changes:
-moved some additional apps (GPS Utility,Backup Utility .etc) into single folder("Utility")
-WM5Stoarge updated to 1.89 RC 2 which improves performance
-added Remote Desktop Package
-added the following software
KeySwop 0.41
Soft-ReSet shortcut
Total Commander 2.51

w version:based on std, if you have wifi issue you can try this,if still have problem, try lite/stripped version

Lite version:
-removed Entrepise,IPSEC,VOIP/VOIP OS, SampleMusic packages
-removed Obex Inbox,Total Commander,SMS/PIM Backup,WM5Stoarge

Stripped version (if you have wifi issue that cannot be solved by factory reset or w/lite version, try this):
based on Lite but included all HP Patches(so it can be used after clean boot, customization will not be ran)
and removing the followings
-ADC,Entertainment,Office+OneNote,
-cz612key,backlight controller,Soft-ReSet

Download:
Standard:

Kód: Vybrat vše

http://www.mediafire.com/?zyqyxwznmmd
Lite:

Kód: Vybrat vše

http://www.mediafire.com/?nnxztmmmjzz
Stripped(for quick test):

Kód: Vybrat vše

http://www.mediafire.com/?igyzzjgzgwl
w:

Kód: Vybrat vše

http://www.mediafire.com/?mxzmmigyznj
21501 Beta 4
Changes
- This is suppose to be the RC build of 6.5 so it should look very close to the final 6.5
-backlight controller updated to v0.9.1.7
-added the following software
obex inbox 0.948
HTC Task Manager 2.1 build 34837 (tap on the top right corner of taskbar to use it)

Download:

Kód: Vybrat vše

http://www.mediafire.com/?momgzfghnyn

Kód: Vybrat vše

http://rapidshare.com/files/222305020/61x_21501_WWE_beta_4.rar
Mamut
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: ned čer 01, 2008 19:22
Zařízení: HP iPAQ 614c, WM6.5
Bydliště: Hradec Králové

WM 6.5 na iPaq 614 od XDA-DEV: Newest Build 21500

Příspěvek od Mamut »

Pripada mi neslusne pouzit cizi prispevek a neuvest zdroj. Tedy kdo ma zajem sledovat zdroj na XDA:

Kód: Vybrat vše

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=496283&page=1
Dotaz: Chapu to spravne ze v nejnovejsim buildu nejde pouzivat jina klavesnice nez ta defaultni(tedy napriklad na Resco nejde prepnout)? Jestli to tak je tak do noveho buildu nejdu a pockam na dalsi
EDIT: Omlouvam se zdroj je uveden v nazvu vlakna, nicmene odkaz neuskodi :-)
ondrasoch
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: sob čer 10, 2006 10:31
Zařízení: HP iPAQ 614c

WM 6.5 na iPaq 614 od XDA-DEV: Newest Build 21202

Příspěvek od ondrasoch »

Takze zase nove ROM:D Asi mas pravdu, ta verze 21500 ma nejspis nejake problemy s klavesnici, proto asi pokracuji ve vylepsovani Buildu 21202 pac to uvadeji novejsi nez 21500...
EDIT: od Bety 3.6 bug opraven
xkovi
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv led 31, 2008 14:31

WM 6.5 na iPaq 614 od XDA-DEV: Newest Build 21202 Beta 3.04

Příspěvek od xkovi »

Zdravím, testuji momentálně tu 3.04 verzi, přičemž jsem narazil na mnoho chyb - nainstaloval jsem jen pár aplikací, bez kterých se neobejdu (TC, SPB phone suite 1.3, PocketWeather, Opera Mini, SMS Unaccent 2, Google Maps, iPaq utils kvůli skrytí kontaktů na sim a české XT9), přičemž nevím, po které se to stalo či je to skutečně jejich vina, ale přestalo mi fungovat ono vylepšené menu např. když vyvolám delším tapnutím jakoukoli nabídku - třeba v total commanderu apod., tj. vidím starou dobrou WM nabídku, ve které mohu jen přeskakovat jednotlivé položky pohybem kurzoru, ale ne tahem rolovat a vybrat rychle nějakou z konce. Stejně tak případné dialogové okno se zprávou, že mám slabou baterii při pokusu o spuštění fotoaparátu je staré známé hranaté windows okno, se kterým lze hýbat/posouvat po obrazovce, tj. opět nikoli ono zaoblené okénko, které má ale fixní polohu a nelze s ním hýbat.

Nestalo se to už někomu z vás, že by se vypla tato nová vlastnost WM umožňující lépe ovládat prsty? Rolování v nabídce start tahem, stejně tak kontaktů či v IE funguje, ale ty nabídky z ničeho nic (bohužel nevím, kdy se to stalo, uvědomil jsem si to až po cca hodině času hraní si a nastavování :-D ) prostě fungují a vypadají jako staré "ošklivé" WM6. Předem díky za tipy...
ondrasoch
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: sob čer 10, 2006 10:31
Zařízení: HP iPAQ 614c

WM 6.5 na iPaq 614 od XDA-DEV: Newest Build 21202 Beta 3.04

Příspěvek od ondrasoch »

Podle meho nazoru, to bude spusobovat nejaka aplikace, ktera dela urcitym zpusobem zasah do systemu. Osobne bych to typoval na iPAQ util, nebo neco podobneho...Zkusil bych HR a pak postupne instalovat programy a vzdy ho chvilku odzkouset jestli to nedela a pak dalsi a dalsi...Je to sice zdlouhave, ale 100% na to prijdes.. :smile:
xkovi
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv led 31, 2008 14:31

WM 6.5 na iPaq 614 od XDA-DEV: Newest Build 21202 Beta 3.04

Příspěvek od xkovi »

Takova varianta me samozrejme napadla jako prvni, ale je to ta NEJMENE prijemna cesta :-) Takze jsem doufal, ze to nekdo jiz zazil a vi, co to dela - zrovna treba ipaq utils, ktery jen pridava jazyk do XT9 bych tipoval jako posledni, to spis ten phone suite, ale moc se mi do HR nechce :-) No nic, stejne si v pondeli v ramci reklamace pro muj ipaq pridje kuryr, tak to mozna precijen zkusim...tak jako tak nic neztracim...
ondrasoch
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: sob čer 10, 2006 10:31
Zařízení: HP iPAQ 614c

WM 6.5 na iPaq 614 od XDA-DEV: Newest Build 21202 Beta 3.04

Příspěvek od ondrasoch »

aha, ja myslel ze ten iPAQ util. dela jeste jiny veci:-)
xkovi
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv led 31, 2008 14:31

WM 6.5 na iPaq 614 od XDA-DEV: Newest Build 21202 Beta 3.05

Příspěvek od xkovi »

Tak nevim, zkusil sem ted dokonce tu posledni verzi a dela mi to to same, pritom jsem dosud stihl jen pripojeni k wifi, co mam doma.. Pravda trochu se to pritom seklo, nicmene po SR mam jiz vyjma start menu a rolovani kontaktu mam prakticky obycejna WM :-( Tak ted fakt nevim..asi se prozatim vratim WM6.1 a WM6.5 skin pro mobile shell, nez to vyladi..
ondrasoch
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: sob čer 10, 2006 10:31
Zařízení: HP iPAQ 614c

WM 6.5 na iPaq 614 od XDA-DEV: Newest Build 21202 Beta 3.05

Příspěvek od ondrasoch »

Jeste me napadla jedna vec. Jakou mas verzi FW? starou 0.88 nebo novou 0.89? Pridal jsem odkazi do prvniho prispevku
xkovi
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv led 31, 2008 14:31

WM 6.5 na iPaq 614 od XDA-DEV: Newest Build 21202 Beta 3.05

Příspěvek od xkovi »

No popravde jsem pred prvnim flashovani sel rovnou ke zdroji na XDA, nicmene jeste nez jsem sjel prvni prispevek az na konec, kde tato informace zaznela, uz jsem mel davno dokonceny flash, protoze jsem se na 6.5 tetelil jak malej :-D Pak jsem usoudil, ze bych mohl mit problemy s funkcnosti, takze jsem provedl skrze originalni HP update nahrani noveho radia 0.89 a pote pro klid duse opet jeste jednou cisty flash z karty tou samou verzi WM6.5, tedy ne pouze HR.

V kazdem pripade, toto nestandardni chovani zjevne nezpusobuje pouze nejaky mnou nahrany SW, viz moje zkusenosti hned po novem HR...

Nedalo mi to a opetovne jsem provedl flash radia na 0.89, pri kterem se mi to jeste na potvoru zaseklo a v jednu chvili to vypadalo, ze mam mrtvy iPaq, nebot HR i SR jej vracel do faze loadovani update a na nem nehnute stal. Zaplatpanbuh ta originalni utilita od HP si s tim poradila a normalne mi i z takto zasekleho zarizeni provedla upgrade, pote jsem provedl snad 3HR, nebot se mi hned 2x stalo, ze po "zaktualizovani" tim HP updatem, co mi to po upgradu na 0.89 pravidelne po kazdem HR nabizi (hp call waiting fix) jsem se pokusil pripojit pres wifi, coz probehlo normalne, ale pak zaboha nesla wifina vypnout - connmgr pouze ukazoval, ze pracuje, ale ani po hodine se wifi ne a ne vypnout.

Dost me to stvalo a uz uz jsem byl rozhodnut, ze tam hodim tu verzi WM6.1, nicmene posledni HR dnes dopoledne zda se konecne zafungoval a i po instalaci vsech aplikaci nadale i vsechna vyvolana menu v programech zustavaji naskinovane dle noveho rozhrani WM, cili v nich jde elegantne posouvat a rolovat prstem...

Jen se zeptam, po upgradu na 0.89 mi pri SR na prvni obrazovce sviti toto:

OS-v1.01.04
FW-v0.89

Je to ok? Ja uz na to pak daval jen update "BSPropCab_b20080519" (ale nevim, k cemu vlastne je :grin: ), predpokladam, ze jiz neni nutne to prezehlit i dalsim updatem "CallWaitingFix_RequiresRadioFW089", ktery je na XDA v danem vlakne taktez ke stazeni...
ondrasoch
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: sob čer 10, 2006 10:31
Zařízení: HP iPAQ 614c

WM 6.5 na iPaq 614 od XDA-DEV: Newest Build 21202 Beta 3.05

Příspěvek od ondrasoch »

Jak si popisoval postup na zacatku, tak jsem to udelal i ja:-) napred WM 6.5 a pak FW 0.89... Je to OK, ty verze mam stejne...Presne, tu utilitu z XDA call fix nemusis stahovat, to je uz v tom FW 0.89.
xkovi
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv led 31, 2008 14:31

WM 6.5 na iPaq 614 od XDA-DEV: Newest Build 21202 Beta 3.05

Příspěvek od xkovi »

Tak a je to tu zase - z niceho nic jsem zaznamenal, ze mam opet klasicke UI pri vyvolani nabidky...zadna naskinovana dialogova okna a nabidky, kde se da scrollovat tahem prstu... a tentokrat fakt nevim, cim to je, protoze veskere aplikace byly jiz davno nahrany a vse bylo ok...mam podezreni, ze posledni vec, co jsem delal, nez jsem si toho zas vsiml (vyjma nekolika prichozich sms), byla synchronizace s mym notebookem s Windows 7 pres BT...synchronizace vsak byla bezproblemova, tak fakt nevim...ale jakmile se toto stane, defacto to degraduje WM6.5 zpet na WM6. Je to pro me zahadou, nebot jsem si myslel, ze ono zmenene menu upravene pro ovladani prsty je nedilnou soucasti techto beta verzi, ale zjevne jde jen o jakesi graficke rozhrani nad standardnimi WM, o neco hlubsi jak treba spb mobile shell :???:
xkovi
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv led 31, 2008 14:31

WM 6.5 na iPaq 614 od XDA-DEV: Newest Build 21500 Beta 3.81

Příspěvek od xkovi »

Tak sice v tuto chvili mam svuj ipaq v reklamaci, ale jeste nez sem ho tam stihl dat, vyzkousel jsem snad vse a kdyz jsem ze zoufalstvi napsal o radu primo na XDA, tvurce techto WM6.5 romek mi poradil zkusit zmenit z HP tematka na Classic Blue a hle, ono se to vratilo zpet do "normalu". Cili moje rada zni, pokud nechcete prijit o naskinovane dialogove nabidky, ve kterych lze rolovat pohymi tahy prstu, tak nepouzivejte to originalni HP tema - je nejake problematicke a po urcitem casu se vam stane to, co me...zmena zpet na nejake jine WM6.5 schema to navrati zpet do normalu...u me ale prakticky ihned, jakmile to vratim zpet na HP, opet mi zmizi ty elegantni pekne nabidky...takze holt musim zustavat trvale na Classic Blue.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

WM 6.5 na iPaq 614 od XDA-DEV: Newest Build 21500 Beta 3.81

Příspěvek od elcrys »

Včera jsem také vyzkoušel WM 6.5 a chtěl ti poradit, že to je způsobeno témátkem od HP, ale už jsem to nestihl :) . Takže celé WM 6.5 jsou opravdu pouze grafickou nadstavbou, přičemž staré GUI je kromě start menu stále přítomno. Takže já teď používám WM 6.5 s kompletním vzhledem WM 6.0, protože mi víc vyhovuje. Také jsem narazil na několik nepříjemných bugů (nejhorší je asi ten, že telefon nejde často ani zapnout po vypnutí displeje tlačítkem). Jsem z této bety celkem zklamán, jediný přínos vidím v novém Internet Exploreru, takže kvůli bugům půjdu zpět na osvědčené 6.1.
Miro7
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: čtv úno 28, 2008 16:54

WM 6.5 na iPaq 614 od XDA-DEV: Newest Build 21500 Beta 3.81

Příspěvek od Miro7 »

Tak som naistaloval Beta 3.81, zatial bez problemov. Po skonceni instalacie som vlozil moju povodnu 8GB microSD, tak ju chcel formatovat. Preto som vlozil 4 GB, ktoru rozpoznal, preto som znovu vlozil 8GB a bolo vsetko v poriadku. Dalsi mnou naistalovany pouzivany SW funguje (hlavne OziExpl a TCPMP).
xkovi
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv led 31, 2008 14:31

WM 6.5 na iPaq 614 od XDA-DEV: Newest Build 21500 Beta 3.81

Příspěvek od xkovi »

No jak to tak vidim, tak nez ubehne onen cca tyden, nez mi privezou vyreklamovany ipaq, resp. nahradi za novy, tak uz bude nejmin dvacátá beta :-D Jen za posledni dva dny je to smrst z 3.04 na 3.81, takze jiste hodne veci doladi...kazdopadne taky me kvuli tem bugum stale laka navrat zpet na WM6.1 a skin WM6.5 z SPB mobile shell...stejne pouzivam primarne operu mini...ale uznavam, ze novy IE je konecne temer rovnocenny souper Opere mobile 9.5 a nekdy mi prisel kupodivu lepsi, zejmena v pametovych narocich a prekreslovani stranky...

Kazdopadne to s tim HP tematkem me stve, protoze ja mam rad presne takovou modrou barvu a zadne jine z predinstalovanych mi toto nenabizi, pricemz nevim, jestli jina tematka, stazena z netu, nebudou delat to same, co to HP...

Taky mi moc nevyhovuje ted defaultni today - tedy vyhovoval by mi, kdyby sel editovat - ne vsechny polozky tam totiz chci, jine bych naopak pridal...a stejne tak editace start menu, to je taky docela kokotina, clovek musi desetkrat presouvat polozky, aby si je postavil tak, jak je chce...nejaka rozumna utilita, jak si je poskladat v poradi, jake chci, by byla dobra...
Sady
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv zář 04, 2008 6:56
Bydliště: okr. FM

WM 6.5 na iPaq 614 od XDA-DEV: Newest Build 21500 Beta 3.81

Příspěvek od Sady »

Takže jsem nainstaloval už 3 verzi WM 6.5 a sice 3.81 a zatím spokojenost. U verze 3.6 jsem měl problém, iPAQ zatuhával, nešel zapnout display, nešly číst e-maily, nefungoval WM5torage. Rychlost oproti WM 6.1 je viditelná.
Miro7
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: čtv úno 28, 2008 16:54

WM 6.5 na iPaq 614 od XDA-DEV: Newest Build 21501 Beta 4.01

Příspěvek od Miro7 »

Testujem verziu Beta 4.01 - predbežne bez chýb. Zdá sa zatiaľ najrýchlejšia.
Obsahuje navyše aj napr.: aj Total Commander, oproti originálu HP treba
doplniť Google Maps (kto potrebuje).
Inarus
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: stř bře 19, 2008 20:31
Zařízení: Lumia 1320, Dell Inspiron 11 3147

WM 6.5 na iPaq 614 od XDA-DEV: Newest Build 21501 Beta 4.01

Příspěvek od Inarus »

Je k necemu dobre to internet calling?
Respektive,vim k cemu je dobry,ale nikde nemuzu najit nastaveni.

Jeden otazník stačí. ziminix
xkovi
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv led 31, 2008 14:31

WM 6.5 na iPaq 614 od XDA-DEV: Newest Build 21501 Beta 4.01

Příspěvek od xkovi »

Taktez testuji v4.01, zatim maximalni spokojenost. Par chyb jsem ale nasel, jednak mi mizi pruhlednost horni a spodni listy, chvili je, pak zas neni a zustanou cerne a nepruhledne. Dale mam stale problem s pocket weather, kde mi nelze prepinat mezi jednotlivymi zalozkami v menu nastaveni, no a konecne jedna neprijemna vlastnost jinak skveleho HTC task managera, a to mazani obsahu textu ulozeneho ve schrance. Je treba aplikaci (treba word) nevypinat a pripadny text nejdrive zkopirovat jinam, kam potrebujeme, pak teprve muzeme word zavrit...a rusit kvuli tomu volbu, aby tapnuti na "X" aplikaci zavrelo namisto pouze minimalizovalo, se mi nechce....
Odpovědět

Zpět na „HP iPaq 614“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů