Help:Vadny iPAQ nebo baterie?

Diskuze o komunikátoru HP iPaq 614
Odpovědět
Mamut
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: ned čer 01, 2008 19:22
Zařízení: HP iPAQ 614c, WM6.5
Bydliště: Hradec Králové

Help:Vadny iPAQ nebo baterie?

Příspěvek od Mamut »

Zdravím,
již delší dobu řeším otázku co způsobuje pády a záseky mého PDA. Asi po půl roce používání se začal objevovat problém, kdy systém spadnul třeba při 20% baterie(normálně hláška..baterry low,power off in 10 seconds).Myslel jsem, že to je OK, že se jen opotřebovává baterie. A myslel sem si to i dál, vada se postupně zvětšovala a já si říkal, že mám asi vadnou baterii, protože se tak nezvykle rychle opotřebovala. V současné době (mám iPAQ asi 11 měsíců) se mi stane, že telefon při velké zátěži spadne i při 60% baterie a už se nezapne.
Je tady ale druhá možnost, a to že je vadný iPAQ - tedy jeho indikace stavu baterie nebo si hardware nerozumi s firmware? Zkoušel jsem v zařízení různé buildy Win 6.1, zkoušel jsem oficiální záplaty na Win 6.0 a přislo mi, že po nainstalování záplat se vada trošku zmenšila - ale opravdu jen trochu, takže se možná jedná jen o můj subjektivní názor. Viděl bych to tedy spíše na hardware zavadu.
Co je podivné je, že když mi iPAQ třeba při 50% exne, tak se potom sám od sebe restartuje. Následně se dostane na bootovací obrazovku Windows, kde display zčerná a nic se neděje. Ale PDA se nevypne - indikační dioda normálně bliká, ale PDA na nic nereaguje. Když ho chci zprovoznit, tak musím připojit napájení a resetovat - pak naběhne a vydrží třeba půl dne, což je divné a ukazuje na chybu iPAQu, ne baterie.
Jsem z toho zmatený a nevím, zda je to baterka či PDA, řekl bych spíš to druhé. Problém je, že teď zrovna nemám na baterku peníze, ale také se mi nechce odevzdat zařízení na 30 dní do servisu :-( to je hnusná představa. Četl jsem ale, myslím že ve vlákně o přehřívání, že v některých případech byly výměny vadných iPAQ velmi rychlé (za pár dní přišel kurýr).Díky jestli jste dočetli až sem :-)
Prosím vás tedy o vaše názory co vadu způsobuje, předem děkuji za komenty
ondrasoch
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: sob čer 10, 2006 10:31
Zařízení: HP iPAQ 614c

Help:Vadny iPAQ nebo baterie?

Příspěvek od ondrasoch »

Caues, tenhle problem se tady nekde resil. Zavolej na technickou podporu HP, rekni jaky mas problem, oni ti reknou co a jak. Me se iPAQ nenabijel (vadny konektor), tak jsem tam zavolal, pozadali me o vyrobni cislo telefonu, adresu a kontakt. Druhej den si pro to prijelo UPS a za 5 dni jsem mel novy vymeneny iPAQ doma...
Mamut
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: ned čer 01, 2008 19:22
Zařízení: HP iPAQ 614c, WM6.5
Bydliště: Hradec Králové

Help:Vadny iPAQ nebo baterie?

Příspěvek od Mamut »

Diky, jestli to je vyrizeni tak rychle tak pujdu do reklamace.
Odpovědět

Zpět na „HP iPaq 614“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů